Binnenland. Gemengd. ropeesche soldaten en ruim 7000 Indische troepen. Werd de toestand eenigszins be ter geacht, het bljjkt op verre na niet dat. zulks het geval is. Integendeel, het reeds vroeger verspreide gerucht, dat de Duitsche gezant vermoord zou zijn, heelt zich thans maar al te <vel beves tigd terwijl al de legaties op drie na verwoest zijn. De gespannen verhouding zal nu maar eerst tot uitwerking komen. BKESKEVS, 3 Juli 1900. De kermis, die a. s. Donderdag aanvangt, belooft dit jaar minder, dan in de laatste jaren gewoonlijk het geval is, hoofdzakelijk door de omstandigheid, dat die te Schoon- dijke thans gelijktijdig invalt. De nette caroussel van den heer F. Janvier zal weer op het markt plein zijn oude plaats innemen. De van ouds bekende Noord- Brabandsche gebakkramen, zullen de Breskensche kermis wel niet laten varen, denken we. Bij gunstig weder, zal de ruu- ziekvereeniging .Uit het Volk- Voor het Volk" Donderdagavond eene muzikale wandeling maken. We stellen ons voor dat menig een daardoor vroeger op de been zal komen, dan anders wel eens het geval is. Gisterenmorgen genoot een groot deel der ingezetenen het zeldzame schouwspel van een trouw-plechtigheid in optima lorma, bij gelegenheid van het huwelijk van den heer F. van der Leijé met mejuffrouw J. Praag. Een stoet van 5 rijtuigen kwam voor het gemeentehuis, van welks ingang een looper was aangebracht tot aan de trede van de rijtuigen, die achtereenvolgens voorkwamen. De lange sleep van het sierlijk witte bruidskleed werd door een vijftal Jonge dames, die als bruids meisjes fungeerden, gedragen. Het behoeft wel niet gezegd te worden, dat zich een dichte inassa menschel! en kinderen verdrong om deze hier nimmer geziene trouw plechtigheid van nabij te aanschou wen. Door het postkantoor Breskens werd gedurende de 2e helft der maand Juni de navolgende onbe stelbare brieven ve rzonden Uit Breskens: Kiemens te Mid delburg uit Schoondijke, Piet Boeije te Newark (N. A.J Hier werd de gravin in hare rede afgebroken door een zacht tikje op de deur en eene jeugdige, vroolijke stem vroeg Mag ik binnenkomen Constance, stamelde Ivar. De gravin fluisterde Alma komt heden avond hier, denk aan hetgeen ik gezegd heb en verlaat mij nuik wensch met Constance te spreken. Ivar opende de deur van het kabinet en liet Constance binnen treden. Toen hij haar voorbijging, zag zij hem een oogenblik aan, als wilde zij vragen, wat aanleiding tot het langdurig onderhoud tusschen moeder en zoon gegeven had. Zij scheen eenigszins verrast door zijn bleek en somber gelaat, maar zeide niets. Ivar verliet zwijgende het vertrek. (Wordt vervolgd.) Aan hel postkantoor Bres- kins en de, daaronder ressorteeren- de, hulpkantoren werd gedurende de maand Juni ingelegd ƒ9825 32 terugbetaald ƒ5416.48. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het no. 3106. Waterlandkerliie. Bij de perio dieke aftreding van 2 leden van den Gemeenteraad zijn bij enkele candidaatstelling herkozen verklaard de heeren J. B. Dossche en M. Veibrugge terwijl ter vervulling der vacature ontstaan door het vertrek van den heer J. van Male Dz. de heer 1). van Prooijen gekozen werd verklaard. Een der werklieden aan het raadhuis te Schoondijke, de opper man N. van Breskens, kreeg bij ongeluk -een gedeeltelijk gevulde kuip met mortel, die naar beueden viel op een zijner knieën, waardoor hij zich zoodanig bezeerde, dat hij per train huiswaarts moest vervoerd worden. Oostburg. Zondag had bij de Kinderen Risseeuiv alhier eene vergadering plaats vaii de leden dei- Maatschappij tot bevordering van ooft- en tuinbouw in het Kanton Oost burg. De vergadering werd, bij afwe zigheid van den Voorzitter, de heer Hammacher, gepresideerd door den heer M. M. Meijer te Ooslburg. Na lezing en goedkeuring der notulen, deelde de heer G. A. Yorsterinan van Oyen nog een en ander mede, aangaande de te Schoon dijke te houden tentoonstelling. In de bij die gelegenheid uil te lei ken prijzen, wordt bijgedragen door de heeren mr. P. C. J. Ileumquin te Aardeabuig, H. G. Hammacher te Groede, P. van Houle te Schoon dijke, J. G. Gerritsen te Breskens, J. Erasmus te Cadzand, F,. A. O. de Casembioot, te Middelburg, W. A. Graaf van Lijnden te Koude- kerke, Jhr. H. J. E. Gerlacli van Nieuw- en St. Joosland, jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijk, te Amersfoort, Mr. J. P. R. Tak 'van Poortvliet te 's Gravenhage en B. G. van der Have te Ouwerkerk. De programma's voor deze ten toonstelling, bevattende alle bepa lingen daarvoor, zullen tijdig aan de leden verzonden worden. Daarna werd door den heer J. Rissecuiv A.Jz. rekening en verant woording afgelegd van zijn gehou den beheer over het tijdvak 1 Ju ni 1899—30 Mei 1900. De rekening onderzocht door de heeren F. Plankecl en C. Dieleman gaf tot geene aanmerkingen aanlei ding en werd met nlgcmccne st. goedgekeurd met een goed slot van ƒ106.64. Nog werd door een der leden medegedeeld, dat een leerling van den snoeieursus was geplaatst in Zuid Holland. Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering gesloten en een bezoek gebracht aan de van wege de Maatschappij aangelegde proeftuin ten behoeve van den snoeieursus. De afgelegde proeven van snoeien en aanleg van vrucht- en leiboo- men trokken ten zeerste de aan dacht en leverden een volkomen bewijs, dat deze cursus zeer nutti ge vruchten afwerpt voor den ooft- en tuinbouw. Op de voordracht voor hoofd eener openbare school te Middel burg komen o. m. voor de heeren C. Hack en H, Hocstra, hoofden van scholen te Zuidzande en Bier vliet. Groede, 30 Juni. Heden voor middag hield de Gemeenteraad eene zitting, waarbij alleen de lieer W. Salomé afwezig wasét'ne vacature. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting deel de de voorzitter medp, a. dat bet ko hier van den hooldelijken omslag door Gcd. Staten is goedgekeurd b. dat bij gedane kasopname bij den gemeente-ontvanger ƒ4199.92 aan wezig was; c. dat was ingekomen een ken nisgeving van het overlijden van het mtde-lid, den lieer A- de Roo Pz. De voorzitter wijdde aan de nagedachtenis van dezen een zeer welwillend woord, door er aan te herinneren, dat de heer De Roo immer bewezen heeft uiet belang stelling kennis te nemen van de zaken de gemeente rakende, en getoond heeft in den raad goed op zijn plaats te zijn, alwaar zijne werkzaamheid niet zal vergetm worden. In verband met de vacature ont staan door dit overlijden, is de candidaatstelling bepaald op Don derdag 9 Aug., de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 21 Aug. en de herstemming, zoo noodig op Dins dag 28 Aug. Als leden van het stembureau werden benoemd, de heeren C. Fre- inouw en H. G. Hammacher en als 3e lid de lieer Adr. Salomé. Als plaatsvervangend voorzitter de heer J. A. Risseeuw, en de overige leden als leden-plaatsver vangers. Als zetter bij 's rijks belas tingen is benoemd in plaats van wijlen den beer A. do Roo, de heer Jobs. Risseeuw Joliz. Dc rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur werd goed gekeurd in ontvang op ƒ196.515, in uitgaaf op ƒ171.805 alzoo met een goed slot van ƒ24.71. Ingevolge een wenk van Gcd. Staten werd een wijziging gebracht in de voorwaarden van het geza- indijk onderhoud van den gTivid- weg GroedeOoslburg, houdende eene verbeterde administratieve maatregel. Ingekomen was een adres van landbouwers uit de gemeenten IJ- zendijke en Schoondijke, houdende mededeeling dat een dijk in de polders Nieuwcrhaven en Jong Bnarzande, gelegen in het water schap Groot en Klein Baurzande onverhard is, en bij verharding de communicatie in het belang van het bietenvervoer ten zeerste zou bevorderen. Redenen waarom adressanten zich tot den raad dezer gemeente wend den met het verzoek oin dien weg te verharden of liet althans daar heen te leiden, dat hij verhard wordt. Een dergelijk adres is ook aan den gemeenteraad van Schoon dijke verzonden. 11e voorzitter gaf te kennen, dat indertijd sprake is geweest van eene verharding van den binnenweg BreskensIJzendijke, doch deze kwestie is nog hangendevoorts waren Burg. en Weill, van oordeel dat de uitvoering van het gedane verzoek ligt buiten het terrein van den raad, en dat de adressanten zich mitsdien te vervoegen hebben tot de betrokken polders. Aan J. B. Tas werd remissie verleend van een halfjaarlijksche aanslag in de hondenbelasting. Op een verzoek van J. Risseeuw Joliz., tot vermindering van zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag werd met algeineene stemmen af. wijzend beschikt, omdat in htt minst niet wordt aangetoond op welke gronden zijn aanslag zoude moeten verminderd worden. De annslag van E. F. Tas wen| van de 3e klasse teruggebracht naat de 2e klasse. Ten slotte werd op voorstel vu Burg en Weth. goedgevonden au den brigadier der rijksveldwackt, M. Straub, wegens verleende po. litie-diensten, ten bate van de ge meente, eene gratificatie loc n staan van ƒ25. Daarna werd de zitting gesloten. In de haven te New-York ii Zaterdagmiddag een groote brand uitgebroken. Het aantal menschen dat daarbij omgekomen is moet zeer groot zijn; men spreekt van 400. De matriëele schade wordt op 50 milliocn gulden geschat, Men heelt den steiger der Ham- huvg-Amerika lijn in de lucht doen springen om den brand te stuiten, Een kok uit New York kwam ter Parijsche tentoonstelling in aan- raking met twee Engelscheu, dieet „kiekjes" nainen. Dc heeren bevie len elkander over en weer, gingen samen een glas bier drinken er. werden zoo vertrouwelijk, dat de kok zijn nieuwe vrienden vcrhaaldi hoe hij zijn geld in de voering van zijn broeksband had genaaid Den volgenden dag brachten de Engelscheu hem een beloofde pho tographic en baalden hem over om zich in een schildersatelier in de kleedij van Koning Hendrik III te lateu photographeeren hij had et zulk een uitstekend uiterlijk voor. De gevleide kok stak zich in 't costuuin, het tweetal verwijderde zich „om de plaat klaar te maken", de kok wachtte en wachtte wel een uur lang. Eindelijk vertrouwde hij het niet langer, ging naar hel kamertje waar hij zich verkleed had en jawel, zijn kleederen, ook de kostbare pantalon met de ingenaaide som van ƒ1500, waren verdwenen. Iu koningskleedij,] nageloopei door de bewonderende ot spottend! straatjongens enz., ging hij naar 't naastbijzijnd politiebureau otn zijl nood te klagen. Doch naar de oolijke dieven wordt nog steeds gezocht. 13ij de volkstelling te Newart in de Vereenigde Staten is, zooult de Amerikaansche bladen vertellen een Duitseher ontdekt, die twee vrouwen beeft. Zijn eerste vroui trouwde hij voor twintig jaar it Duitsclilandtien jaar later liet bj baar in den steek, vertrok nai Amerika en huwde daar een jong meisje, dat hij op de boot hl lecren kennen. Twee jaar gelede kwam zijn eerste vrouw naar Ami rika met haar kinderen zij von haar man wel getrouwd, maar trol toch bij hem in, en de tweed scheen daar niets op tegen te heb beu. Althans de beide vrouwen le ven in de beste verstandlioudif met elkaar. Zij wonen afzouderli) in hetzelfde huis, en de man «leeb eerlijk zijn loon tusschen haar beidei Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 4 Juli 5 20 5.44 Donderd. 5 6.20 6.44 Vrijdag 6 8.35 7.5Ö

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2