Advertentien. il- si lleii IC, Porti. Cement BEHANGSELPAPIEREN 61 [ratio BLOKJES- 81 BI ONT VA A GEN: Bouwmaterialen, Correspondentie. Iftandclsbericliten. Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.00 A ƒ47.75 Eng. 1 P. St. ƒ11.89 A ƒ12.13 N.-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. Hoogwatergetij Breskens. (KALKBLUSSCHERIJ) i ii alle breedten. HOOGST BILLIJKE PRIJZEN. jaar buiten te smokkelen. Hij wist dat zoo handig te doen, dat hij den opzichter zelfs zijn kof fiepot aanbood. Eens brak deze echter en een collega bemerkte het goud. Hij beloofde te zwijgen als Zajacz Bet hem deelde. Deze beloofde dat, maar had er ju blijkbaar genoeg van en ver dween op zekeren dag spoorloos. De andere arbeider zette de dief stallen .voort, maar hij was niet zoo handig en werd gesnapt. Toen wierp hij de schud op Za jacz en daarom zoekt de New-York- scbe politie dien thans in Hongarije. Zajacz moet achtereenvolgens ter waarde van drie millioen gulden aan goud gestolen hebben. Men vermoedt eohter dat de dief niet naar zijn vaderland maar naar Zuid Amerika is gegaan. Te Numansdorp is in het grint atkomstig uit den Rijn bij Emme rik, eene kies gevonden van den Mammouth, den voorwereldlijken olifant. Ds kies weegt ruim twee K. G. en heeft de eerbiedwaardige afme tingen van 21!'2 bij 14 c. M. De grootste dikte bedraagt 5i/2 c. M. Woensdag heeft te Tourcoing in België, een huisinstorting plaats Een huis van zes verdiepingen, nog niet geheel voltooid, stortte in. Gelukkig waren er maar een 3 tal personen aan 'T werk, die er nog heel goed afkwamen slechts een hunner heeft een been gebroken. Daarentegen zijn een aantal per sonen, die aan den achterkant van het huis naar sintels zochten, onder de puinhoopen geraakt. Hoeveel slachtoffers daarbij zijn omgekomen, is nog niet te zeggen. Mevrouw Van der Bilt geb. Wil son te New York heeft onlangs een mantel besteld, die wel de duurste zal zijn, die ooit werd vervaardigd. Hij kost niet minder dan ƒ90.000 en wordt gemaakt uit de fijnste Siberische sabelmartervellen. Om deze kleine vellen te ver krijgen, die met de meeste zorg moeten worden bijeengezocht, daar zij geheel gelijk moeten zijn, heelt de firma te VVeenen aan welke de bestelling is ougedragen, reizen moe ten doen ondernemen naar New- York, Londen, Parijs en Rusland. De voering zal zijn van witte brocaatzijde. Er is niet veel nieuws in do wereld, maar iets heel bijzonders zal het toch wel wezen, dat ouders hun kind hebben verkocht bij het gewicht. Dat is niet gebeurd bij de men- scheueters in het Zwarte Wereld deel, maar in het plaatsje Schwe- chat bij Weenen. Een met acht kinderen gezegend echtpaar kreeg van een kinderloos paar het -verzoek om een hunner kinderen af te staan en wel een driejarig knaapje. De ouders stemden toe en ver kochten hun kind voor vier gulden de kilo. Het kind bracht hun 80 gulden 45 ets. op, precies gewogen. Aan 't station van Belcele kwam met den trein nit Termonde iemand aan, die twintig centimes bij moest betalen. De man liep weg, de clicf, de beer van Remootère hem achterna. Op 't oogenblik dat deze hem nhaalde, keerde de onbekende zich stak hem een mes in het hart zoodat hij dood neerviel, en ont kwam. Een verloopen kerel te Lon den zoo lezen we in een Iersch blad vertelt aan een ander van een bezoek, dat hij van een wijk zuster gehad heeft Ze kwam binnen en ging op der gemak zitten, en toen zei ze Ga je wel naar de kerk Nee, juf, zeg ik dat kan ik niet zeggen. Lees je Jwel trouw in den Bijbel zei ze. Nee, juf, zeg ik dat kan ik niet zeggen. lleb ie wel van den hemel gehoord? zei ze. Wel jut, zeg ik, ik heb er van hooren spreken, maar ik kan niet zeggen dat ik er veel van weet. Hoe ziet 't er uit. Hoe 't er uit ziet zei ze. O, 't is er prachtig mooihet schittert er alles van goud en di amanten. Gut, is 't waar juf? zeg ik. Dan verbaast 't me, dat Oud- Engeland er al niet lang op uit is getrokken. Een zeer groote brand is Donderdag te Kopenhage uitgebro ken in een machinefabriek. De schade is aanzienlijk en wordt nu reeds op meer dan H/2 millioen kronen geschat. Op de spoorwegbrug te Nau- sois in Frankrijk, waren een aantal arbe'ders aan 't werk, toen zij eens klaps instortte. Een der arbeiders was dadelijk doodvijf anderen zijn doodelijk gewond. Onlangs is gemeld dat de boekhouder eener rneubelfirma te Utrecht zich aan verduistering heeft schuldig gemaakt. Nader deelt men hier omtrent mee, dat de verdachte reeds eenigen tijd werkzaam was bij de firma Al lan en Co., zoodat toen de chef stuitte op een tekort van ƒ200, hij nog dacht aan een tont in de boeken en den boekhouder, die bij het mee nazoeken ietwat zenuwachtig was, den raad gaf zich kalm te houden en door een half daagje vrij te trachten weer op verhaal te komen. Deze maakte van die vrijheid gebruik, doch nam daarbij levens .een andere vrijheid, nl. om eens naar Wageningen te stoomen en wel omdat hij toevallig in 't bezit was van een wissel op een firma aldaar ten bedrage van ƒ3300 en meende dat geld wel te kunnen innen. Zoo deed hij ook en deelde dyr Wageniugsche firma mede dat, nu hij toch een paar commissies in en om Wageningen had, zijn chef hem had opgedragen den wissel ter be taling aan te bieden. Het geld werd hem uitgekeerd en Yan Reenen, zoo heet hij, ging er mee verder. Tot dusver heeft men niets verder van hein gehoord. INGEZONDEN' STUKKEN. Nog eens de Generale Kas. Ik ontving van verschillende zij den instemming met mijn schrijven in zake de Generale Kas, al moet ik er aan toevoegen, dat tal van personen in 't geheel niet bereid zijn ook maar iets te geven. Er zal schier niet worden gctec- kend op de inschrijvingskaarten om dat a. het eigenlijke doel niet is meegedeeld waarom die kas is in 't leven geroepen l. datgene, wat er van uitlekt, nl. mede tot aanvulling van het Predikants-Weduwen- en Weezenfonds, overbodig wordt geacht c. er een dwang wordt uitge oefend op de nieuwe lidmaten. Ik ga hierop niet in, doeh wil het standpunt door mij aangenomen, nader ontvouwen. Schreef ik, dat aan de voorwaar de voor een lidmaatschap een recht verbonden moet zijn, dan sluit dit in zich, dat de Synode dit punt behoorlijk had moeten regelen. Indien de verkiezing van kerke- raadsleden op een anderen grondslag was geregeld, en bijv. die keuze plaats had dour hen die bijdroegen aan de Generale Kas, uiet opheffing van de kiescolleges en van de ei genaardige rechten toegcslaan aan den Kerkeraad oin zich zelf te be noemen, waardoor niet zelden de wonderlijkste verhoudingen ontstaan, dan geloot ik stellig, dat op verre na niet zoo'n tegenstand tegen dit Reglement zou ontstaan zijn als nu het geval is. Was'" bovendien de kas plaatselijk, dan waren nog meer bezwaren over wonnen. Naar aanleiding van hetgeen ik zeide omtrent de instelling van een kiescollege van wege den kerkeraad, heeft men mij gewezen op de on wettigheid van een dergelijke maat regel, indien een kerkeraad daartoe overging. In hoeverre door sommige kerke raden de toepassing van een regle ment wordt in acht genomen, laat ik in 't midden en 't was dan ook niet dAAraan dat ik 't eerste dacht maar ten dien opzichte heeft men inij verkeerd begrepen. Het reglement in quaestie ver biedt zulk een instelling door den kerkeraad wel ter dege, maar de bewuste zin had een andere strek king nl. deze dat, als tezijnertijd in elk geval in den loop van dit jaar de vraag aan de lidma ten wordt gesteld of zij zelve voort aan de kerkeraad zullen benoemen, door instelling van een kiescollege, en deze vraag bij meerderheid van stemmen ontkennend mocht worden beantwoord, waardoor liet recht tot benoeming weer aan den kerkeraad bleef, deze daarvan toch alstand deed, overtuigd als hij was, van de billijkheid dat tegenover plichten ook rechten moeten gelden. Uit den aard van de zaak kan thans de vorming van een Generale Kas volstrekt niet algemeen worden. Het doel wordt gemist en er is eene verbittering tegen de Synode gaande gemaakt die de tegenstan ders van de Ned. Herv. Kerk niet anders dan welbehagelijk kan zijn. 't Is de schuld van de vreemde samenstelling van bestuurslichamen in de Ned. Herv. Kerk, dat ze langzamerhand zich zeil afbreekt. Haar daarvour te behoeden, is de plicht van elk voorstander der Kerk, doch er moet een andere weg wor den ingeslagen dan thansde wor tel inoct worden blootgelegd. Breskens. C. D. Aan te Z. Uw schrijven ontsteekt geen nieuw licht in de zaak we legden het daarom ter zijde Het overige kunnen we misschien wel gebruiken. Red. Rotterdam 19 Maart. Tarwe, puike f 5.40 a f 6.20, goede f 4.60A 1 5.30 Rogge f 4.50 A t 5.30. Gerst f 4.90 A f 5.60, Haver 12.75 A 13.75, Bruine boonen f 7 00 A t 8.30. witte f9.25 a f 10.50 Kookerwten t 7.00 A f 7.50 Voererwten f 6.25 A f 6.50. Koolz f 0.00 A f O.OOpuike soort 1 0.00 A f 0.00. Zeeuwsche eieren f 3.20 A f 3.50 per 100. Zeeuwsche blauwe AardappeleD ƒ1.60 A ƒ1.90 de H.L. Veemarkt. Koeien le qual. 32 e. 2e qnal. 80 c. 3e qual. 28 e. Ossen le 82 c. 2e 26 c 3e e Stieren le c 2e o 3e c Kalveren le 42 e. 2e 37 c 3e 30 c Schapen le 27 c 2e 25 c. Lamm, le 31 c. 2e 25 c. 3e c* Varkens le 20 c 2e 19 c 3e 18 e. alles berekend per l/2 Kilogram. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 21 Maart 4.30 4.54 Donderd.22 5.09 5.33 Vrijdag 23 5.56 6.20 in 1 levert o. a. bij 1 A 3 vaten A 4.50 per vat. wagonlading van lOOOOK. G. in houdende 56 vaten 3.90 u of 200 balen 16.p. 1000 KG. TRAS ,—.92 H. L. GIPS ,1.10 baal. EENE MOOIE SORTEERING Aanbevelend, Breskens. J. A, C AKELS.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3