voor Zeeuwscli-Vlaanilereii. Gravin Ilario. No. 462. Woensdag 7 Februari 1900. 9e jaargang. Buitenland. FEUILLETON. HET IIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. I)it blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. Het blijkt inderdaad waar te zijn wat het ge rucht al Zcide dat Beeruaert het niet met de Duitsehe regeering eens is kunnen worden over de grensscheiding tusschen Duitsch-Oost-Afrika en den Kongo-Staat. 11e mislukking van de onderhandelingen is te vijlen aan de bewering, dut de door de onzij digheidsverklaringen van 1 Augustus 1885 ge wijzigde grensbepalingen dour Bismarck zijn goedgekeurd. Voor die bewering schijnt geen enkel bewijs te bestaan, eu de L)uitsche regeering wil niet toestemmen in die greusverandering, omdat daar bij de grens het iulandsch rijk Roeauda, welke vorst zich onder bescherming van Duitschland heeft gesteld, in tweeën zou scheiden, wat een bron van binnen- en buitenlandsehe twisten zou worden. Daarom wil Duitschland blijven bij het verdrag van 1884, waarbij de loop van de Eoessisissie met het Kiwoe-Meer aan Duitsch- lead waren toegewezen. Zal Engeland het uok te kwaad krijgen in Egypte Uit Kaïro komen althans zonderlinge geruchten. De correspondent van een Duitsehe courant weet van daar te verhalen, dal er op roer is te Omdurman, de het vorige jaar door de Engelschen op de Derwischen veroverde stad in Soedan. Het zijn Egyptische officieren, die in verzet zijn gekomen tegen de Engelsche autoriteiten. Zij werden wel spoedig ontwapend, maar stookten nu de Fellahtroepen op, die eveneens san het muiten sluegen, en de negerbataijons 87. Uit het Italiaanseh vertaald DOOR H. C. Het is vreeselijk umdat het onvermijdelijk is. Ik zal geene advocaten raadplegen, mijne zaak niet voor de rechtbank brengen ten e:nde eene scheiding te verkrijgen, want ik veraf schuw bovenal die wezens waarvoor geen naam bestaat, zooals de vrouw die met een reeks van bewijzen, van ophelderingen, om het medelijden der wereld voor zich in te roepen zich wendt, sich keert, beraadslaagt en zich vrij verklaart... Vrij I Maar het is eene vrijheid, gewonnen ten prijs vati een publiek schandaal, van een dra- da, vertoond ten aanschouwen eener nieuws gierige menigte, opgewonden van boosaardig heid en partijdige oordeelvellingen Een geheel schijnbare vrijheid, die haar geen enkel wezen lijk voordeel voor haar hart kan opleveren Arm harten de gravin hief de handen 'ptt hemel en bewaarde een oogenblik het stil inoesten te hulp worden geroepen om hun de sabels en patroontasschen te ontnemen. Maar op hun beurt schenen de negers den lust te hehben verloren om de Engelschen te gehoorzamen een aantal hunner werd insge lijks oproerig, zij weigerden hun wapens af te geven en verschansten zich in een kamp. Geueranl Wingate, thans opperbevelhebber in plaats van Kitchener, is naar Öindoerman geijld om het gevaar af te wenden. De opgewondenheid in K»ïro moet groot zijn. De Turksche overheden worden beschuldigd het vuurtje te hebben aangestookt en aan 't branden te houden. Turksch .Russische agenten zouden er ouk niet geheel vreemd van zijn. De toestand wordt als zeer ernstig beschouwd, nu er zoo weinig Europeesche troepen in Egypte zijn. In Londen spreekt men dit bericht ten deele tegen. Men zegt daar, dat twee bataljons een voudig weerspannig zijn geworden, wijl zij be vel hadden ontvangen hunne scheipe patrouen at te leveren, en zij daarin wantrouwen zagen. Anders is ey niets voorgevallen wat betreft de algemeene tucht van het regimentschool achter die onttrekking den scherpe patronen inderdaad geen wantrouwen Uit Odessa zijn weer twee Russische krui sers met 2600 man troepen naar Oost Azië vertrokken. In 't geheel heelt Rusland nn in de laatste maanden, alleen naar Port-Arthur, 5000 man gezonden. Te Charleroi, in België, hebbeu de glas snijders het werk gestaakt Ais de staking niet spoedig ophoudt, zuilen de glasblazerijen moe ten gesloten worden. zwijgen. De vergoedingen die eene scheiding schenken kan, voegde zij er met verontwaardi ging bij, zijr, in mijn oog van dien aard, dat het honderdmaal verkieslijker is voor altijd te blijven leven met den man die ons mishandeld heeft. Gij zult. derhalve met graaf Ilario veree- nigd blijven riep Frosio, zichzelf van verba zing achteruit tredende. Zij nam hem van het hoofd tot de voeten op. In elk geval behoud ik mij voor geheel naar mijn eigen goedvinden inijn echtgenoot te verachten of vrij te pleiten, en ik verzoek, ik eiscli, ging zij voort, haar wel wat onvaste stem verheffende, dat degene die kwaad van hem wil spreken dit op zulk een verren afstand van mij (toet dat ik er geen woord van kan hooren I Wat is het middel waarmede gij te ver troosten zijt vroeg de markies, zoo wit als een lijk. Gij hebt gezegd, dat cr zoo iets bestaat, welnu Zij trok hem naar zich toe en hield zijne hand met geweld in de hare geklemd. Dat middel bestaat hierin tot mij te zeg gen zwaar heeft graaf Ilario misdreven, arme vrouw uw hart is daardoor g-hroten, uw trots Ook in het gebied van de Wurm, ill Duitschland, begint de werkstaking in de mij nen zich uit te breiden. In een paar mijnen is nog de helft der arbeiders afgedaald, in ande re wil nieuiand meer werken. Uit Temesvar in Hongarije, wordt be richt, dat een luitenant, Hela Puil!, met nog 30 kameraden is vertrokken naar Zuid-Alrika, om mee te strijden voor de Boeren. l)e minis ter van oorlog gaf daartoe verlof. Op het eiland Kreta heerscht vrij ernstig de melaatschheid. Toen het nog onder Turksch bewind stond, werd voor deze otigelukkigen niets gedaan, nu echter zal binnen enkele weken eeu Deensche gezondheidscommissie zich naar Kreta begeven om de melaatschheid te bestrijden. Er zijn daar meer dan twee duizend meuschrii, die aan deze verachtelijke ziekte lijden. Transvaal. Beginnen we inet de uiededeeliitg dat de tijding van hel sneuvelen van generaal Joubert zich niet bevestigd heeft, en evenals zoovele andere berichten van Engelschen oorsprong uit de lucht gegrepen was en juist van dien aard zijn, zooals men de. feiten gaarne zou hebben. De bijzondere Zondaguitgaven der bladen be helzen een telegram uit Durban van Zondag morgen 4 uur, zeggende Generaal Bulier trok in den nacht vau 2 Februari de Tugela over. Hij rukt op D.<!v- smith aan. Er zal geen nieuws omtrent zijn operaties worden doorgelaten, voordat hij de stad heeft ontzet. met voeten getreden maar zo») het waar is dat gij gezond verstand, goedhartigheid en zielen adel bezit, is thans het oogenblik gekomen die in praktijk te brengen op eene wijze uwer waardig Frosio zag haar doordringend aan met een blik, stralende van innig medegevoel. Gij moest tot mij zeggen, vervolgde de gravin bekommer u niet over het oordeel der wereld, volg niet dat alledaagsche voorbeeld om u van uw echtgenoot te laten scheiden, gelijk zoovele vrouwen doen. Indien graaf llnrio zijn naam onteerd had door valsch spelen, door dronkenschap, door laster, wat zuadt t?ij «i»n meer hebben kunnen doen dan wat gij thans in verzoeking zijt te doen Markies viel Innocenza zichzelve in de rede, terwijl hare stem trilde van aandoening. Heden ten dage is de geringschatting uer huwelijkstrouw inode geworden, en dewijl nu ik, gravin Ilario, twaalf jaren heb doorgebrac.it in volslagen onwetendheid, in zalige onbekendheid met alle onreinheden, dewijl ik mij beroemde op de liefde van mijn echtgenoot als mijne ze kerste en grootste voldoening.... zal ik mij daarom nu aanstellen als eene onverbiddelijke vrouw Zal ik éénc lijn trekken met dezulkcu

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1