voor Zeeiivvscli-Vlotuulmii. Gravin Ilario. No. 461. Zaterdag 3 Februari 1900. 9e jaargang. ui Buitenland. ■■1 FEUILLETON. T ransv )rijs SET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 cents franco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. 00 00 oo Naar aanleiding van het bericht van den oo i. noord op den Keizer van China, welk bericht 1 iter wordt tegengesproken, hebben een groot 1" l, aantal kooplieden en handelaars een verzoek schrift tot het Chineesche regeeringslichaam ge- icht om den Keizer weer op den troon te !Dgen, tevens zinspelende op de gevaren die ineti voortkomen uit de voortdurende alleen- irschappij van de Keizerin-Weduwe als re- ites. Tevens wordt melding gemaakt van een ge- icht, als zoude een groote opstand in voor- lidiug zijn. De vlootwet, bedoelende eene verdubbeling ran de Duitsche vloot, die door den Bondsraad 8 aangenomen, en waaromtrent we in ons vo- ig nummer eenige mededeeliugen deden, komt laandag in den Rijksdag in behandeling. Men kan aannemen dat de Rijksdag, onge- ekend de Katholieke ledeu, ongeveer evenveel roor- als tegenstauderers van de vlootwet telt, (oodat het centrum de doorslag moet geven. Ongelukkig is de uitnemende leider dezer «rlij ernstig ongesteld en dus niet bij machte iet woord te voeren om een vergelijk tot stand te brengen. In de Duitsche kolonie Zuid-Kameroen, in West-Afrika is een geneesheer door de inboor- igen vermoord. In het Noorden van Spanje zijn een massa lapens, aan de Carlisten benoorende, ontdekt. Enkele aanhangers van het Huis der Carlisten lijn over de grenzen gevlucht. Uit het Italiaansch vertaald DOOK H. C. Op leyendigen toou hernam de gravin Hebt gij mij andera niets te zeggen p Ik meen u het voornaamste gezegd te 12 hebben van hetgeen in de gezelschappen, waar- 'w gij nog steeds de afgod zijt, over u wordt ^sproken. Thans, indien gij het mij vergunt, lal ik u uitsluitend mijn eigen gevoelen mede- deelen. Wacht even. Ik zal eerst de gezelschap pen antwoorden, waarvan gij zegt de tolk te hjn. Zij behooren te weten en daarbij hief &ÏI het hoofd nog fierder op Men mag niet vergeten dat ik, voordat ik de misdragingen 'an mijn echtgenoot ontdekte, dien echtgenoot beminde om hemzelveu, maar ook om mij, ter *ille van mijnen naam die aan den zijnen ver bonden was, en van mijne eigenliefde, die één *as met de zijne. Te Barmen is een standbeeld voor Bismarck opgericht. De poging der Oostenrijksche regeering om eene verzoening tot stand te brengen tusschen de mijneigenaren en de stakers in Boheme, Si- lezië en Moravië, is afgestuit op den onwil der patroons, die zich onverzoenlijk verklaarden. Ook in frankrijk zal de vloot uitgebreid worden. Deze uitbreiding zal 800 millioen francs kos ten en bestemd zijn voor havenwerken, aan schaffing van verdedigingsmiddelen voor Algiers en Corsica, en den aanbouw van 28 pantser- schepen, 24 gepantserde kruisers, 52 torpedo jagers, 263 torpedobooten en 36 onderzeesche booten. Twee Engelsche dames zijn in Turkije door een rooverhoofdman geroofd en deze vraagt thans 500.000 francs alvorens de dames los te laten. De Russische regeering zendt nog maar steeds troepen naar de grens van Afghanistan in Azië. Thans zijn daar 30000 man vereenigd. Is men goed ingelicht dan kan de zending van den Belgischen Kamer-Voorzitter, de heer Beernaert tot. regeling van zaken in het belang van den Congo-Staat met Duitschland, als mis lukt beschouwd worden. aal. Richten we allereerst onze blikken naar de troonrede waarmede Koningin "Victoria het En gelsche parlement heeft geopend, en waarvan de inhoud voor een groot deel is gewijd aan den oorlog doch bijna voor een even groot deel gelijk is aan de schetterende telegrammen van Ik was er trotsch op hem toe te behooren, evenzeer als hem te bezitten. Ik was de zjjne hij was de mijneToen ik zijne schuld ont dekt had, is naast de smartelijke ontgoocheling in mij een onveranderlijk gevoel van trots ge bleven, dat door niets vernietigd kan worden de eer van den naam dien ik draag riep zij, zich hoog oprichtende, uit. Gij komt dat eergevoel met ongeëvenaarde wreedheid kwetsen, mij verhalende van de groote verachting, waar onder men graaf Ilario wenscht te begraven. Maar graaf Ilario is mijn echtgenoot vervolg de zij opstaande, de vuist ballende, terwijl haar oog schitterde. Goed of slecht, getrouw of on trouw, hij blijft mijn echtgenoot, en wanneer men mij zegt dat hij veracht wordt drijlt men mij een dolk in het hart. Ziedaar den fraaien troost dien gij mij komt brpngen Maar gravin riep de jonge man levendig uit. Verlangdet gij dan dat men uw echtgenoot zou bewierooken, opdat gij u door dien geur zoudt laten bedwelmen Neen. Ik verlang alleen, dat men de kieschheid had gehad om de bespotting voor mij verborgen te houden, waarvan een troep leegloopers mijn echtgenoot tot mikpunt heb ben gemaakt. Een veertien dagen, eene maand, de in Zuid-Afrika strijdende generaals. Met smart werd gecoustaleerd dat de vrede is verstoord geworden door den strijd tegen de Boeren. Met diepe droefheid werden de verliezen der troepen herdacht, doch met vreugde en dank baarheid werd gewag gemaakt van de vader landsliefde der koloniën. Bij het debat over het adres van antwoord werd in het Lagerhuis door de oppositie vooral te velde getrokken tegeu de wijze waarop de oorlog begonnen was en gevoerd werd. Minister Balfour sprak namens de regeering en poogde natuuilijk het kabinet vrij te plijten van schnld. Hij gaf toe dat Engeland terecht teleurge steld is door eenige uitkomsten van den strijd in Zuid Afrika. Alsof niet het geheele verloop van den oor log een totale teleurstelling is. Maar met dat al heeft de regeering heel net jes hare positie gehandhaafd en is de zitting waarvan inen heel wat verwachtte gelijk geweest aan een storm in een glas water. Intusschen is het nieuws van het terrein van den strijd minder rijkelijk vloeiend geworden. Trouwens dat kan ook niet anders. Nu de divisie van generaal Warren de Tugela weer is overgetrokken en de groote strijdmachten door die rivier gescheiden worden, is er eenige stil stand gekomen en trekt het bombardement van Ladysmith weer meer de aandacht. Ook om Kiinberley wordt de beschieting met kracht voortgezet. Uit Kimberley werd den 26en naar Mod- derrivier geheliografeerd, dat den vorigen nacht een jaar geleden, waren ongetwijfeld reeds aan iedereen de handelingen van graaf Ilario be kend en evenwel was die man niets minder ge zocht, bewonderd en gevierd in de wereld. Het schandaal is derhalve ontstaan omdat ik zelf alles begrepen heb Dus is het eene eerbetuiging welke men mij bewijzen wil 1 Waartoe dient deze Met welk recht en welke rechtvaardigheid Indien ik mij betame lijk en getrouw bleef gedragen is dat eene re den om mij ten hemel te verheffen Dit is de plicht eener vrouw, de liefde eener gade. Indien mijn echtgenoot eene grove dwaling heeft begaan, is dat eene reden om heui door het slijk te sleuren Zij viel op haar stoel neder, zich het gelaat met de handen bedekkende en snikkende van oneindige droefheid. Dit was een geheel nieuw schouwspel voor den markies. Hij zag en hoorde eene vrouw, die terwijl zij haren echtgenoot verdedigde, tegelijkertijd hare tranen plengde over de zoo schandelijk belecdigde, zoo laag hartig geschonden liefde. Gij kunt gerust al wat moeielijk en wat vreemdsoortig is gaan bestudepren, maar ver kwist uw tijd niet met de vrouw te willen door gronden I sprak markies Frosio in zichzelvcn en

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1