voor Zct'iitvscli-VliiaiiiliTcii. Gravin Ilario. Woensdag 31 Januari 1900. 9e jaargang. Buitenland. FEUILLETON. Transvaal. HET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Yoor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Bres/eens. De beweging in verband met de verkiezing r»n een President der Vereenigde Staten vau Noord Amerika is weer aangevangen. De vorige tegenkandidaat van Mac. Kiuley, de heer Bryan, is ook thans weer als candi- daat opgetreden en is begonnen met voordrach ten te houden. De werkstaking in Boheme is thans alge- Aan de grove wordt thans deelgenomen ir 80000 arbeiders. De gevolgen hiervan ir de kolenindustrie zijn niet te overzien. De nieuwe Duitsche vlootwet is door den mdsraad goedgekeurd. Daardoor zal de Duit- le vloot met 19 linieschepen, 8 groote en 13 Heine kruisers worden vermeerderd. De uitgaven hiervoor worden geraamd op 150 a 800 millioen mark, terwijl de aanschaf- over 12 jaren zal verdeeld worden. Voor het kanalenplan is thans eene be groting ontworpen, die 450 millioen mark be loopt, terwijl tot aanleg van buurtspoorwegen 116 millioen mark geschat wordt. Italië heelt voor 50 millioen lire oorlogsma teriaal aangekocht uit de werkplaatsen van Krapp. Men gelooft dat Italië de bemiddelaar is voor Engeland, dat uit Duitsche fabrieken geen oorlogsmaterieel kan bekomen. Dit lijkt van Italië geen neutrale handelwijze. De Shah van Perzië zal in April Berlijn hoeken en van daar naar de Parijsche ten toonstelling gaan. De keizer van China, die destijds vau den boon gestooten werd door de Keizerin-weduwe, Uit het Ilaliaansch vertaald DOOK II. o. "e gravin slaagde er niet in de valsche on- bnchilligheid te bewaren, waaronder zij voor tn oogenblik getracht had de wanhoop van ™r hart te verbergen. Indien markies Frosio haar opzocht, welke lere beweegredenen kon hij daarvoor hebben n vriendschap en deelneming Den schijn Uil te nemen van hem niet te begrijpen, zou volkomen in strijd zijn met haren oprechten utd. Hein lomp behandelen Waarom Als de toon van hare geliefde peet kon hij altijd op «re welwillendheid aanspraak maken. Gravin brio liet spoedig de bittere ironie varen. Zij "tukte Frosio de hand en schelde tegelijkertijd. Leg vuur aan, beval zij den knecht, en heng mjj een ].0p bouillon. ™h daarop tot den markies wendende, zcide 21J met beleefde inschikkelijkheid heeft een negenjarige knaap als zijn opvolger aangewezen. Men zegt dat de Keizer zelfmoord heeft ge pleegd, doch men gelooft eerder dat hij ver moord is. De welbekende generaal Mercier uit het Drey- fns-proces, is gekozen tot senator in den Fran- schen Senaat. Al is nu zijne verkiezing te dan ken aan de anti-Dreyfusards toch teekent deze verkiezing. De oud-minister Cavaiguac, evenmin een on bekende in die tragische geschiedenis, is als senator gevallen, tengevolge waarvan hij ont slag naui als voorzitter van den Algemeenen Baad. Op eene vergadering van de werkstakers in Boheme is eene motie aangenomen met verzoek tot de regeering te richten den Rijksraad bijeen te roepen, en een wet in te stellen om alle steenkolenmijnen door den Staat te doen ex- ploiteeren opdat eindelijk de eischen der arbei ders rechtvaardig zullen kunnen worden inge willigd. Op het terrein der Parijsche tentoonstelling is onder de timmerlieden eene werkstaking uit gebroken, die zelfs tot handtastelijkheden met de politie aanleiding gaf. Generaal Buller seinde Zaterdag uit Spear- manskamp, dat hij na het prijsgeven van Spi- onskop een tweeden aanval onnoodig achtte, en dat da rechterflank der Boeren te sterk is, om er met geweld door heen te dringen en hij Ik maak geene complimenten met u. Laat mij even mijn bouillon gebruiken, dan kunnen wij praten. Zij nam een stoel en zette zich bij het vuur, wees den markies een zetel tegenover haar aan, drouk haar kop bouillon en ontdeed zich van hare handschoenen. Thans kan ik u aanhooren, hernam zij daarop op ernstigen toon. Frosio zag haar in het gelaat, dat zulk eene groote verandering had ondergaan sedert hij haar het laatst had gezien. Maar ook hij was veranderd Hij was niet langer de schitterende en zorgelooze reiziger die naar zijne haardstede terugkeerde om rustig zijne herinneringen te genieten. Door den dood zijner moeder getrof fen, door een ware, maar verboden liefde ver rast, droegen zijne gelaatstrekken reeds de ken- teekenen van het gewonde hart. Toen de gravin tot hem zeide ik ben bereid u aan te hooren, ontstelde hij en vond geene woorden. De weerschijn van de rosse vlammen ver hoogde het schoon der lijnen van het gelaat der arme vrouw, het hart bonste hem in de borst. Al de zachte melodieën van vervlogen geluk, van ongeschokt vertrouwen veranderden in zijn geest in het wreedste lied voor eon vrouwen- daarom besloot zijne troepen weder te doen teruggaan op den Zuideroever, welke terug tocht door generaal Warren zonder verlies vol bracht werd. Bij het Boerenhoofdlaager kwam 26 Januari bericht in dat na het gevecht om Spionskop 15 0 0 gesneuvelde Kngel- SClien op het slagveld zijn achtergelaten, en dat 150 Engelschen krijgsgevangen zijn gemaakt. Van goede Transvaalsche zijde wordt uit Lo renzo Marques gemeld, dat Mafeking ontzet is. De Engelschen trachten met 40.000 man baan te breken naar Ladysmith om den Spion kop. Op Botha's positie verschrikkelijk ge vuurd. Er is eenige verlichting gekomen in de ge drukte stemming door het schaarsche nieuws van het oorlogsterrein. In ceu gedeelte van ons vorig nummer kon den we nog vermelden, dat de Spionkop, die door de Engelschen op de Boeren veroverd was, door deze laatsten weer hernomen was. Bijzon derheden ontbraken daarbij, alhoewel vermoed kon worden, dat de Engelschen daarbjj niet zonder kleerscheuren waren afgekomen. De Nordd. AUg. Ztg. meldt, dat de staats secretaris Von Biilow Zaterdagmiddag den ge zant der Zuid-Afrikaansche Republiek, dr. Leyds, ontving die hier ter viering van den verjaardag des Keizers is aangekomen. In een interview met eene medewerker van de »Lokal Anzeiger" verklaarde dr. Leyds in de eerste plaats, dat zijne regeering geen reden had om iemands hulp in te roepen, daar alles hartgij werd bedrogen, allen weten het, men heeft om u gelachen. In afwachting van het geen hij haar te zeggen had boog de gravin het hoofd en verwijderde zich iets vau den haard. Frosio stond op. Eene vrouw zooals gij moet zich doode— lijk gewond gevoelen, en naar de grootte van uw smart moet ook de troost worden afgeme ten dien men u aanbiedt. O, gravin, indien mijne moeder zich nog op aarde bevond zou zij de armen voor u geopend hebben als voor eene dochter. Ik bied u de hand als aan eene zus ter Het aanbod was edel, maar in zijn mond, die vroeger zulke onvoorzichtige verklaringen had doen hooren, klonk het verdacht. Indien uwe moeder hier was, zou ik God uit den grond van mijn hart danken, hernam zij. Maar zij is er niet meer, helaas 1 Wij moe ten ons onderwerpen. Velen vragen mij hoe gij het maakt Zoo, en wat antwoordt gij Dat ik nog niet de eer had u te zien. En nu gij mij gezien hebt Nu zal ik zeggen, dat gij nog altijd gra vin Ilario zijt, goed in het geluk, kalm en sterk in uwe groote droefheid. Evenzeer als gij nooit

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1