Gravin Ilario. No. 457. Zaterdag 20 Januari 1900. 9e jaargang. Abonnementsprijs: Buitenland. FEUILLETON. IX. c. Binnenland. HET NIEUWSBLAD voor Zw'iiwscli-Viiiaiidm'ii. Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België ƒ2.50 en voor Amerika ƒ3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Oroote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blaJ verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Bres/eens. In Spanje is onder de handels-- en koopmans stand ontevredenheid ontstaan over de belas tingen, hoofdzakelijk over die, ingevoerd op winkel- en magazijngoederen. In de woelige provincie Catalonië heeft men zich daar sterk tegen verzet en weigert men belasting te beta len. De overheid is op zijn hoede. De brandweer te Kopenhagen heeft het werk gestaakt ten einde hooger loon te krijgen. De Engelsche regeering zal aan het Parle ment een nieuw erediet van 240 millioen gul den aanvragen. De macht van 't kapitaal zal zeker in Trans vaal de zege op de Boeren moeten halen. Velen zullen wel een vreemden dunk gekre gen hebben van de christelijkheid die Engeland er in 't groot op na houdt. De Portugeesche bladen werpen de vraag op met welk recht Engeland de Delagoabaai blok keert, die toch een onzijdige haven is. Immers al zijn de schepen van onzijdige na tiën, toch worueu enkel die in beslag genomen, die bestemd zijn voor Delagoabaai. En daartoe heeft Engeland niet het recht. In den Kaukasus in Rusland is andermaal een zware aardbeving voorgekomen waardoor in een der dorpen niet minder dan 20 huizen zijn verwoest. Paus Leo XIII ontving Zondag de te Rome aanwezige kardinalen. Zijne gezondheid was naar omstandigheden zeer goed. De voorzitter der Belgische Kamer, de heer Beernaert, is door den Keizer van Duitschland 82. Uil iet Ilaliaansci vertaald DOOK Gij zijt gezegend onder de vrouwen 1 ver volgde de gravin, de oogen ten hemel slaande en de armen kruiselings op hare borst vouwen de. En gij, onder alle vrouwen dezer aarde zult gij de ongelukkigste beschermen haar die slechts óéne gunst van u vraagt, van alles te weten Amalia I riep de gravin uit, hare oogen op de zieke richtende en met verheffing van stem. Ik ben hier gekomen om u te helpen als gij ziek zijt, om u te steunen als gij ongeluk kig zijtalles, onder óéne voorwaarde. Ik ver lang de gansche waarheid te weten, zooals gij die aan uwen Heer zoudt biechten. Antwoord mij 1 Amalia verwijderde de handen van haar ge laat en hield ze tegen de zon gekeerd. Dat licht hindert mg zoo, zeide zij zucli- in bijzouder gehoor ontvangen, welk teit in po litieke kringen de aandacht heeft getrokken. Vóór zijn vertrek naar Berlijn had de heer Beernaert een lang onderhoud met Koning Leo pold. Het verhandelde is natuurlijk een geheim, maar in politieke kringen in Brussel is men algemeen van oordeel dat zij met den wensch van Koning Leopold en Koningin Wilhelmina der Nederlanden in verband staat om te zamen hun invloed te doen golden bij keizer Wilhelm om eindelijk in den oorlog tusschen Engeland en Transvaal bemiddelend op te treden. Kon, als 't waar is, een en ander maar een goede uitwerking hebbsn. In Italië is een bewaarplaats van dynamiet ontploft, waardoor tien menschen zijn omge komen, vele gewond eu tal van huizen werden vernield. In Boheine legden 11000 kolenmijn-werkers den arbeid neder. De Deenscke regeering heeft bet voortdurend met de Tweede Kamer aan den stok, waardoor parlementaire schermutselingen aan de orde van den dag zijn. De strijd loopt tusschen de meer derheid die uit radicalen en socialisten bestaat en het conservatieve waaruit de regeering is samengesteld. De hoogst noodige credicten om de zaken aan den gan te houden worden toegestaan, de overige woi£ n geweigerd. De Russfc ihe troepen die naar Azië zijn ge zonden, blijven daar. Dat hun verblijf voor oefening ie befct'C-.d, zal nu wel niemand meer gelooven. De koningsgetinden beginnen in Frankrijk weer meer het hoofd op te steken. tende. In een oogwenk was de gravin aan het vens ter, liet het linnen gordjjn neder en wierp tegelijkertijd een snellen blik naar de overzijde. Daar zij de vensters van hare woning. Weder verscheen de rimpel tusschen hare wenkbrauwen als een streep op haar peinzend voorhootd. Zij keerde naar het bed terug Antwoord mij, Amalia 1 Is het waar dat gij naar Weenen zijt gegaan Neen. Die Poolsche vrouw heeft nooit bestaan Neen. Waar gingt gij heen, toen gij mijne wo ning verliet Naar Toscane. Der gravin ging een licht op. Oriep zij met trotschen en smartelij- ken nadruk uit. Bedriegers Amalia sidderde. Gij gingt 's nachts nit Gy lijdet aan sonnambulisme Ja, antwoordde de ongelukkige, de uit geteerde hand aan het hoofd alatnde, waar de indruk van de nagels zichtbaar bleef. In een winternachtKerstnacht, zijt gij in onze woning binnengedrongen, daarbui Tc Barcelona zijn een groot aantal Spaan- sche gevangenen van de Filippijnen aangeko men. Zij zagen er zeer beklagenswaardig uit. De toestand is er nog alles behalve rooskleu rig voor de Amerikanen. In een opstand werden weer 146 dooden aan de Amerikaausche zijde toegebracht. Door het blad rAurore" is aan den Presi dent van Frankrijk een verzoekschrift door 45000 personen onderteekend overhandigd, vragende om aan Dreyfus gerechtigheid te laten geschie den. Dat zal wel boter aan de galg gesmeerd zijn. De Hooge Raad heeft in de revisiezaak der gebroeders Hogerhuis een nader onderzoek be volen, alvorens uitspraak te doen, en daarmede belast den raadsheer jhr. Latnan Trip. Dit onderzoek zal joopen over de herkomst van het lantaarntje en de verklaringen van Dijkstra c. s. Het Openbaar Ministerie bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het beroep van Mr. Troelstra tegen zijne ver oordeeling tot 1 maand gevangenisstraf, wegens smaad tegen den Officier van Justitie te Leeu warden, naar aanleiding der Hogerhuis-zaak. Aan den heer D. Vreugdenhil te 's Gra- venzande, opziohter van het hoogheemraadschap van Delfland, die jl. Woensdag zijn 50-jarig jubiló als zoodanig vierde, is verleend de gou den eeremedaille, verbonden aan de orde Tan Oranje-Nassau, ten om het kind te zien, en gij hebt het ge- zion Amalia boog het hoofd bevestigend, bracht hare armen onder het laken en wikkelde zich in de deken. Gij verloort een zakdoekGij hebtjdit later bemerkt Ja, ik heb het bemerkt. Leugenaarriep de gravin nit en liet het hoofd op de borst zinken. Een oogenblik scheen zij verslagen, de pijn lijke herinneringen verscheurden haar het hart; daarop vermande zij zich opnieuw en hervatte Gij bemindet elkander sedert hoe lang P Uw weenen baat niet 1 Ik verlang eene volledige bekentenis, freule Veber En zij legde eene hand op haren «chouder en boog zich tot haar over met eene onheilspellende flikkering in de oogen. Sedert hoe lang misbruiktet gij de lief dadigheid, die in den vorm van vriendschap uw persoon omringde, u brood verschafte, een dak, eene positieZeg het mij, hoe lang Zy schudde haar onmeedoogend, maar slechts een oogenblik vergat zij zichzelve. De toestand van Amalia toonde reeds te zeer hoe zwaar Gods

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1