rooi' Zccinvscli-Vlfiandci'cii. Gravin Ilario. No. 455. Zaterdag' 13 Januari 1900. 9e jaargang. Buitenland. FEUILLETON. Transvaal. HET NIEUWSBLAD A I» o n it e ia e n t p r ij s Per 3 maanden 50 cents franco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, allo Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. De beweging der Russiche troepen in Azië, zie ons vorig nummer, begint de algeineene aandacht tc trekken. Vooral in Engeland maakt men zich ongerust over de zending van die troepen. Ondanks de bewering van de Russische re geering, dat deze troepen naar de provincie Transkaspië bij wijze van proef zijn gezonden, geloott men zulks niet. De Times geelt in een hoofdartikel den raad k Engelsche vloot te mobiliseeren, teneinde Wand te laten zien dat er nog een Engel- sche vloot is. Ouitschland is een weinig gepikeerd, over let feit dat Engeland maar voortdurend Duit- sche handelsschepen in beslag neemt. Der Engelsche regeering zijn een tweetal no ta's gezonden, houdende kennisgeving dat En geland niet bevoegd is om schepen, varende tusschen twee neutrale havens aan te houden. Engeland gaf in antwoord hierop te kennen, die meening niet te deelen. Een wel wat hooge toon van een rijk dat als 't ware bukken moet roor de eenvoudige Boeren. Paul Der.rulède, voor 10 jaren uit Frankrijk verbannen zal zich denkelijk in Spanje vestigen. Men ziet hem daar misschien ook liever niet. De Russische Czaar schonk 50000 Roebel voor de ongelukkiger], die bij de geweldige aardbeving in Tifles alles verloren. In 't geheel zijn nu 900 menschen omge komen en 669 huizen vernield. De tegenwoordige voorzitter van de Fransche Uit het Italiaansch vertaald I DOOR II. De rentmeester legde den sleutel op de ta fel en vertrok haastig om hare bevelen Ie gaan aitvoeren. Het geheele personeel van het huis verkeer de onder den indruk van hetgeen zooeven had plaats gevonden. Van mond tot mond ging het verhaal van de arme vrouw, die in de kamer van liet kind was verschenen, en eenigen der bedienden hadden haar zeer goed herkend, toen nj wankelende aan den arm van mevrouw Marr- Daar hare woning was teruggekeerd. Dat er allerlei gissingen werden geopperd, spreekt van aalt. Ieder verwachtte bevelen van de gravin, 'reezende dat hem plotseling zijn afscheid zou worden gegeven, tengevolge vau het zonderlinge vertrek van hunnen heer en'meester. Toen de geneesheer het paleis verliet ontmoette hij zij- Den ambtgenoot, en voegde hem grommende toe: Kamer de heer Deschanel, is als zoodanig her kozen met 301 stemmen. De heer Henri Brisson, de oud-minister, die aan de Dreytus-zaak een zoo geduchte stoot in de goede richting gaf, bekwam 221 stem men. Het Duitsche keizerpaar zal in April vermoe delijk een reis naar Egypte maken. Als er maar tijd overschiet om naar Parijs te gaan. Alle werklieden in de provincie C&talonië, in Spanje, moeten besloten zijn op eert bepaalden dag het werk te staken. Er heerschte groote agitatie. Zijn de geruchten juist, dan moet Engeland zich tot verschillende Duitsche fabrieken ge wend en voorstellen hebben gedaan tot den aan koop van geweren, munitie, kogels en granaten, maar overal een weigerend antwoord hebben ontvangen. Het ontslag van den minister van oorlog Mirri is door den Koning van Italië aangeno men. Voor een geheele Kabinets-crisus blijft men daar gespaard. Deensche boeren hebben een hoeveelheid van 12000 K.G. boter naar Londen gezonden voor de zieke en gewonde Engelsehe soldaten in Zuid-Afrika. Daar zal toch ook meer eigenbe lang achter zitten, immers het vermoeden ligt voor de hand, dat het meer te doen is om re clame te maken voor Deensche boter. Het Fransche oorlogsschip „Cecile" is te San Domingo aangekomen, in verband met de daar voorgekomen onlusten. In Rusland is een duurte der Steenkolen in getreden. Te St. Petersburg zijn de prijzen met Het kwartier dat ik in deze woning heb doorgebracht, heeft op mij den indruk van een drama in een schouwburg gemaakt. Daarop had hij iu weinige woorden den dood van het kind verhaald, de aankomst der wan hopige vrouw, het vertrek van den graaf welke zaken, geeommenteerd en met velerlei treffende bijzonderheden opgesierd, in weinige uren de ronde door de stad zouden doen. De leegloopende bedienden dwaalden door de kamers en kwamen één voor één mevrouw Marr. beschouwen, die, met de armen over de leuning hangende en hall geopenden mond, in een stoel in slaap was gevallen. Tegen den avond werden kransen aange bracht en kussens van prachtige bloemen. De gravin nam persoonlijk aan alles deelzij legde met nauwgezette zorg het lijkje in de kist, schikte de bloemen en vergezelde het tot aan den drempel der woning. Op haar bevel had den de bedienden hnnne gala-liverei aangetrok ken en volgden met aangestoken kaarsen den treurigen stoet. Toen alles was afgeloopen vroeg de gravin naar mevrouw Marr. Deze werd met moeite uit hare droomen tot de werkelijkheid teruggebracht en naar de kamer der gravin geleid. niet minder dan 40 procent gestegen. Men hoort allerwege van het hecrscheu van de pest. Thans is zij ook uitgebroken te Ma nilla op de Filippijnen. Tot nu toe beleeft Amerika weinig pret van zijn nieuwe koloniën. Van Manilla wordt gemeld, dat een Aineri- kaansche strijdmacht met de Filippijncrs in ge vecht is geweest, waarbij de laatsten 65 doo- den en 60 gewonden en de Amerikanen 5 doo- den en 24 gewonden hadden. In Turkije hebben weder voortdurend arres- tatiën plaats van officieren, die verdacht wor den in verbinding te staan tot de nieuwe be weging der Jong-Turkeu, bedoelende te agee- ren tegen de tyrannie van den Sultan. Op de Duitsche Staatsbegrooiing komt een post voor tot het maken van een groote zee haven te Emden, ten einde onafhankelijk te worden van de havens te Amsterdam en Rot terdam. De Times geeft een verslag van de too- neelen, die zich hebben afgespeld bij bet in schepen van bet Norfolk en Hampshire regi ment te Southampton. De menigte was zoo dicht aan de kade, dat de troepen het schip niet konden bereiken. Het volk moest teruggedreven worden. De houding der troepen was ellendig. De officieren verklaarden iets dergelijks nooit geziente he bben. De soldaten waren dronken en weigerden de loopplank op te gaan. De slaap heeft mij bevangenvergeef mij, Iunocenza! De gravin dronk een glas melk. Maar waarom dineert gij heden niet? Eeue vraag en een antwoord, en dan neem ik afscheid van u, voor altijd zeide de gravin op zoo vastberaden en strengen toon, dat Gel- trude geheel ontwaakte. Waar is Amalia Veber Ik moet, ik wil het weten. Mevrouw Marr., hoewel van koude en schrik bevende, haastte zich te antwoorden Gij hebt er het recht toe, dewijlde onvoorzichtigheid van Amalia wezenlijk afkeu ring verdient, van lieverlede had zij Waar is Amalia Veber? herhaalde de gravin. Zij woont daarginds tegenover uwe binnenplaats, op de vierde verdieping van een armzalig huisOp mijn woord, een waar muizennest. De rimpel tusschen de wenkbrauwen der gra vin teekende zich weder scherper af, eene scha duw van verscheurende smart verduisterde hare oogeu. Zij bewoog zich niet, zweeg en vergat mevrouw Marr. weg te zenden. Ik zal u vergezellen, indien gij het wenscht.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1