voor Zeeuwscli-vmndereii. iravin Ilario. Woensdag IQ Januari 1900. 9e jaargang. Buitenland. FEUILLETON. T ransv NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: fer 8 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. I Ibomiementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag ééil ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. bekende oproerkraaiers Guerin en Derou- L die den regeeringsvorm in Frankrijk met hild hebben trachten omver te werpen, zijn Lege door den Senaat als hoogste gevechts- veroordeeld tot 10 jaren verbanning. HBbijnt in den Russischen boezem iets te Kta ten opzichte van Oost Azië, waar En- gifi invloed de heerschende is. Voortdurend ibi derwaarts troepen gezonden. Onlangs g,si(ffl versterking van 10.000 man. Men wit kiiegeering wil afwachten hoe zich de idm gebeurtenissen in Afrika ontwikkelen. El Hamburg wordt gemeld, dat keizer Wil- Jtloaet 4 oorlogsschepen dit jaar een bezoek i Harre wilde brengen en dan tevens de «telling te Parijs gaan bezoeken. Be Britsche zendeling Brooks is te Pingy in alwaar hij was gestationneerd, door eeni- bleden van de rebellenvereeniging, vermoord. h Brussel heeft zich een comité opgeworpen ceen verzoekschrift-beweging op touw te zet- i en aan Mae Kinley, den president der enigde Staten van Noord-Amerika een adres banden, waarin hij wordt uilgeuoodigd zijne middeling aan te bieden aan de beide oor- sroerende partijen in Zuid-Afrika. lie Russische regeering heeft op het schier- iiind Korea groote stukken grond gekocht ten 'nde als steunpunt te dienen voor de Russi an vloot. De spanning tusachen Japan en ksbnd wordt daardoor nog grooter. n het Dnitsche dorp Laub zijn opstootjes rgevallen bij de verkiezingen voor burge j Uit het Ilaliaanseh vertaald pi. doob H. C. - Geen woord 1 riep zij uit, noch heden, itii ooit weder een enkel woord. Ik heb ge- *Md, omdat ik verlang te weten of er iemand 1,1 de kamer van het kind is. Daar is op dit oogenblik niemand dan I arme schepseltje maar - Zeg aan den rentmeester, dat ik hem in le bmer wacht, beval zij een binnenkomenden bediende. Zal ik u vergezellen, Innoeenza Neen. En zij ging hesn zonder Geltrude "x te zien. Mevrouw Marr. bleet alleen de tranen stroom- haar uit de oogende vreeselijke loop der pbeurteuissen deed haar van ontzetting beven. Gravin Ilario trad alleen liet vertrek binnen, ,la' de stilte des doods hcerschte. Rondom zich ""me, hechtte haar blik zich aan de plek, waar meester. Twee persontn werden doodgeschoten. Volgens berichten uit Konstantinopel zouden er in Dibre op de Tnrksch Bulgaarsclie grens weer onlusten zijn uitgebarsten. De hoofdman der Turken Ali Bey moet vermoord zijn. Er zijn troepen heengezonden. In Servië is een Kamerlid vermoord, Jankn Konstantinowitch, in het dorp Medwedje. De daders zijn onbekend. In Oostenrijk-Hongarije is weer een staking van mijnwerkers uitgebroken. Een 5000 werk lieden nemen er aan deel. In Oostenrijk dreigt weer een ministeriëele crisis te zullen ontstaan. Ook Italië staat voor het zelfde feit, naar aanleiding van het proces inzake den moord op een edelman gepleegd, en waarin tevens de minister van oorlog moet gemengd zijn, tenge volge waarvan deze zijn ontslag heeft ingezon den. Er is een conflict gerezen tusschen de repu bliek San Domingo in West-Indië en Frank rijk. De zaak is deze De regeering van San Domingo had in 1895 beloofd aan Fransche onderdanen schadeloos stelling te geven voor de schade geleden bij een revolutie of opstand, terwijl zij tevens, mocht de betaling niet volgen, toestond, dat de Fran sche regeering het geld voor haar onderdanen vorderde van de Improvement Company. Thans zijn er bijna vijf jaren verloopen en de Franschen wachten nog altijd op hun scha devergoeding de nieuw ingestelde regeering van San Domingo weigert beslist om haar ver plichtingen na te komen. Daarom ontving de weinige uren geleden Amalia Veber had ge zien. Bij de gedachte, dat die vrouw daar was gekomen om haar kind voor de laatste maal te kussen, overviel de gravin een diep gevoel van moederlijke teederheid, eene werkelijk verheven stemming op dat oogenblik van ijverzucht en afschuw van de wereld. Hoe groot, hoe onbegrijpelijk groot eene lief de moest de moederliefde wel zijn, indien zij eene vrouw drong zich in het licht te stellen dat hare schuld bescheen. Zulk eene liefde ver diende den hoogen eerbied. Gravin Ilario, die dit besefte, rilde van smart. 'Vastberaden trad zij op de wieg toe, sloeg het laken op en blikte op het gelaat van het arme kind. Zij vouwde de handen en knielde zwijgende, in vervoering neder. De banden waren haar van de oogen geruktmet ontzettende zekerheid las zij in de bleeke trekken van het onschuldig wicht de geschiedenis die hare toekomst verwoestte De namen van graat Rodolfo Ilario en Ame lia Veber waren met den vinger des doods ge- teekend op het blonde kinderkopje, dat op den bloemenkrans scheen te wachten en het gewicht van den grafsteen. De gravin overwon haren weerzin en kuste tot driemalen toe het gelaat van het kind, teeken- Fransche consul uit Parijs een bevel om beslag te leggen op de inkomsten der Improvement Company, een lichaam, dat als pachter der in komende rechten der republiek Domingo op treedt, wat ernstige betoogingen tengevolge had. Een Pransch oorlogsschip heeft onmiddellijk bevel ontvangen naar San Domingo op te stoo- aal. Het is den Engelschen niet gelukt de Boeren uit hunne stelling te Chieveley te verdrijven. Met een groote troepenmacht werd getracht de Boeren in te sluiten op een heuvel ten zui den van Illangwane. Verscheiden granaten werden in de verschan singen der Boeren geworpen, asngevnld door een hevig vuur uit de scheepskanonnen die be letten, dat des vijands veertigponder op Illang wane werd afgeschoten. De veldartillerie van de Boeren beantwoordde het vuur op grooten af stand, maar verliet hare positie niet. De Boeren keerden in het kamp terug. De vindépendance Beige" publiceert een serie telegrammen over het ontstaan van den oorlog en waarborgt de authentiteit daarvan. Ze zijn gewisseld tusschen Fairfield, hoofd van de Zuid-Afrikaansche sectie aan het de partement van koloniën te Londen, en Haw- kesley, advocaat der Chartered Company en par ticulier advocaat van Rhodes. In de conclusie, naar aanleiding dezer documenten opgemaakt, bevat de Indépendance zeer heftige opmerkin gen tegenover Chamberlain, die, naar het blad de het met het teeken des kruises, nam den trouwring van haren vinger en hechtte dezen aan den band van het hemdje. Dien schenk ik u 1 zeide zij diep bewo gen. Neem hem met u in de duisternis van het graf! Zij verwijderde zich van het bed en zette zich op denzelfden stoel, waarop zij Amalia bad zien zitten. Zij wachtte haren rentmeester. Intusscheu werd de rimpel, die zich eenige oogenblikken vroeger tusschen hare wenkbrauwen had ver toond, al dieper en dieper en in hare borst sloeg het hart met onregelmatige slagen ala wilde het zeggen Mijn echtgenoot is op reis I Mijn echtgenoot is een bedriegerMijn echt genoot heeft mij voorgelogen 1 Mijn echtgenoot heeft mij nooit bemind 1 Toen de rentmeester binnenkwam, stond zij op en bedwong zich om kalm te schijnen. Wees zoo goed, zeide zij, voor de begra fenis van dit kind zorg te dragen. Hare stem heelde en zij sloeg de oogen ne der, zich schamende voor haren naam en dien van haren echtgenoot. Bestel een overvloed van bloemen, ver volgde zij, en laat het bijgezet worden in den grafkelder der Ilario's.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1