voor Zeeuwsch-Vlaanderen. uvin Ilario. jfo. 447. Woensdag 13 December 1899. 9e jaargang. it FEUILLETON. II. c. ET IIEUWSBLAD Abonnementsprils: Per3 maanden 50 cents; franco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. iionnementen worden aangenomen bij de Agenten, alls Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte, Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. ben laatst met een enkel woord mel- jtmaakt van de verschillende punten, die aldeelingen der Tweede Kamer ten op- nn bet 9de hoofdstuk (Waterstaat) der éegrooting voor 1900 besproken zijn. maande het post- eu'telegraafwezen zegt liter te meenen dat er geene voldoende Uilig is om na de vele maatregelen, welke luiste jaren zijn genomen tot verbetering lit traktementen van onderscheidene cate - «a van ambtenaren bij den post- en tele^ fdienst, thans opnieuw daarvoor gelden be daar te stellen, minister geett gaarne de verzekering, dat nt redelijkerwijze gedaan kan worden om post- en telegraafdienst op Zondag te be ta, geschiedt en zal blijven geschieden. !r moet evenwel voorkomen worden, dal ge ilt klachten uit het publiek zouden opgaan l vertraging in de bestelling van brieven en ramen. il dee wensch van eenige leden betreft, het personeel om de 14 dagen een vrijen ég zon hebben, zij medegedeeld, dat te dudsm, Rotterdam en 's Gravenhage en ut groote plaatsen bet personeel van den fast om de 14 dagen reeds een vrijen hg geniet, terwijl op den anderen Zondag fast bovendien zeer beperkt is. herigens wordt er steeds naar gestreefd, zoo dig door het in dienst nemen van hulpper- el, om den dienst in dier voege te regelen, hit personeel eene redelijke Zondagsrust Uit het Italiaansch vertaald lit r» itrt |Udi Maar graat, graat I - k zeg n, Qeltrude, dat alles gedaan is. "hoe ben ik jong, rijk, leef ik in genot gij dat ik van steen ben Dan vergist Sinds den dag waarop ik, in het besef d bet nietige en ledige des levens, mijzelf reisbaar oordeelde voor het geluk van een wezen, gevoelde ik voor dat wezen eene 'SIS® genegenheid, waarvan ik geen rekenschap geven. Wondert gij u daarover Bij den Hemel! IJ bij met bedwongen toorn uitEn gij 'zijt getuige van de geestdrtft eener verstandige b'Widie dweept met de dochter van eene drains. Mevrouw Marr. vermaande hem zich toch 'e houden. h stik 1 Ik stik I sprak de graaf, over geniet, zoodat in plaatsen, waar geen vrije Zon dag om de 14 dagen genoten wordt, de dienst op de niet-vrije Zondagen van geringe beteeke- nis is. Postboden, belast met de zwaarste diensten, zijn om den anderen Zondag vrijanderen, die in de week of op Zondag kleine bodeloopeu of bestellingen hebben te verrichten, zijn voor 't meerendeel Zondags om de 3 weken vrijgesteld. Wat de telegrambestellers betreft, moet wor den opgemerkt, dat de verplichting om ook des Zondags elk aangekomen telegram afzonderlijk te doen bestellen, het zonder aanmerkelijke uit breiding van het aantal bestellers moeilijk maakt het dienstdoend personeel meer dienstvrijheid te verleencn, dan thans reeds het geval is. Te Amsterdam en Rotterdam genieten de te legrambestellers op 3 Zondagen Md vrijen dag; te 's Gravenhage vallen op de 13 Zondagen 4 vrije Zondagen, met dien verstande, dat boven dien vrij van dienst zijn zij, wier Zondagsdienst zou invallen na een voorafgaanden nachtdienst. Op 10 andere telegraafkantoren zijn de be stellers om den anderen Zondag vrij, terwijl zij op de overige kantoren in den regel van drie Zondagen één vrijen genieten. Op de Zondagen, waarop de bestellers dienst doen, zijn zij op de kantoren met doorloopen den Zondagsdienst, in den regel 6 ir 7 uren en op de kantoren met beperkten Zondagsdienst 2 h 3 uren met de bestelling belast. De uitslag van de proef met het gebruik van automobielen voor den postdienst heeft er toe geleid enkele gegadigden uit te noodigen om in overleg te treden over de uitvoering met automobielen van de postdiensten te Amster eind rijzende en zich de haren uittrekkende. Hij mag niet sterven 1 Ik wil bet niet... De dageraad begon aan te breken. Mevrouw Marr., kampende tegen een geweldigen slaap, sprong ontsteld van haar stoel op bij het ge luid der stem van den graat, die niet meer van de wieg geweken was, noch een woord meer gesproken had. De dokter is een man van geene betee- kenis, een domoor, een achtelooze. Waarom is hij niet hier Toen ik tot hem zeide red hem I hield dit gezegde niet de belofte in van hem onder goud te bedelven Neen, hij verzuimt zijne plichtenik wil een anderen dokter hebben, terstond Ha professor B.... is een vriend van mij, hij is beroemd, hij is de man die het kind voor mij redden zal. Ik ben nog bijtijds. Haastig opende hij de deur, ging in zijne kamer en maakte een raam open. Een zware mist, flauw verlicht door den wir.leraclitigen dageraad, hing als een dichte sluier over de daken. Beneden op de plaats waren een paar stalknechts bezig de deuren van de stal te ont grendelen. In de verte sloeg eene klok zeven uur. Luid weerklonk de stern van den graaf in de stilte. dam, Rotterdam en 's Gravenhage, welke thans met paard en rijtuig worden verricht, en waar onder ook de buslichting begrepen is. Dat overleg is nog niet afgeloopen. De splitsing van groote gemeenten in post- districten en het doen uitgaan van dc brieven- bestelling uit de postkantoren in die districten, verdient geene aanbeveling, zoilaug die niet door den dienst bepaald wordt geëischl, oindat zij de noodzakelijkheid zoude medebrengen dat het publiek, inzonderheid de afzenders in andere plaatsen, de stukken zoude moeten adresseeren overeenkomstig de grenzen dier districten. Bovendien zon, zooals terecht mede van an dere zijde wordt aangevoerd, de maatregel, door het inrichten van bijkantoren tot postkantoren, groote uitgaven vorderen. Ook uit anderen hoofde bet sorteeren naar de verschillende districten van de brieven en andere stukken op de treinen rijdende naar de groote gemeenten zouden aanzienlijke kosten moeten gemaakt worden. Voor eene verlaging van het, reeds zeer la ge port der brieven in het binnenlandsche ver keer, bestaat geene aanleiding. De invoering van een uniformtarief van drie cents voor het vervoer van brieven, welke na tuurlijk gepaard zou moeten gaan inet eene evenredige verlaging van het port der zwaardere brieven en der briefkaarten, zou, berekend naar het gelal der in het jaar 1898 verzonden brie ven en briefkaarten, het rijk te staan komen op eene mindere opbrenget van pl. m. f1,700.000, welk bedrag jaarlijks grooter wordt naarmate het aantal brieven toeneemt. Met den wensch van enkele leden om het Span onmiddellijk een paard in, en ron de stad uit, buiten tegen de poort naar A.... waar professor B.... woont. Breng hein hier. Zeg heui dat ik het ben die hem laat ha len.... Zeg hem dat er een kind op sterven ligt! XXVIII. In den vroegen ochtendstond van den vori- gen dag had freule Veber vergeefs uitgezien naar het opentn der twee vensters van de kin derkamer. Alleen iets latei* op den dag was eene der jaloeziën door een mannenarm opengestoo— ten, waardoor zij had kunnen zien dat de gor dijnen gesloten bleven. Dadr was dus een zieke. Zij had opgemerkt, dat het rijtuig 's middags omstreeks twaalf uur voor de deur had stilgehouden en dat daaruit eene burgervrouw met eeu klein meisje waren gestaptzij had Rosa niet herkend en wist niets af van het bestaan van Santinella. Een uur daarna had zij opgelet hoe de bedienden druk in de weer waren en hoe dadelijk daarop de boerin met de kleine weder vertrokken waren. Even zag zij de gravin aan het portier vau het rijtuig, maar op dit gezicht week zij achteruit

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1