Transvaal. Binnenland. Gemengd Nieuws. waartieuaei). Eindelijk »ertooude zich de barkas rail ach ter de pier en stelde allen op de ponton zich in positie. H. M. de Koningin begaf zich tot beneden aan de trap, alwaar zij den Keizer dia fluks aan wal stapte, op allerminzaamste wijze begroette, waarna de hooge gasten elkander hartelijk om helsden. Na de wederzijdsche begroeting lusschen de Koningin-Moeder en de Keizerin werden de dames en heeren van het gevolg van li. M. aan de Keizerlijke familie voorgesteld. Onmiddellijk nil aankomst van het Keizer paar speelde de statmuziek der marine uit Nieuwed ep het .Heil dir iiu Sicgeskranz", ge volgd door het „Wilhelmus". Der Keizerin werd door een dochtertje van den heer Salberg een prachtig bouquet over handigd. Onder dc lustige tonen van „Die Wacht am Rhein" ging de Keizer met veerkrachtigen tred en met de Koningin aan den rechterarm, toe gejuicht door do talrijke menigte naar het sta tion. In de met bloeman versierde dames-salon der eerste-klasse-wachtkamei werd de door H. M. aangeboden thé gebruikt. Het hiertoe benuodigde servies was expres- selijk van hel Loo naar Vlissingen overgebracht. Het gevolg van beide Majesteiten nuttigde iets ill de eerste klasse-wachtkamer. Bij het vertrek van de oxtratreinen van de beide vorstelijke fainiliën werden van de oor logsbodems andermaal atscheids-salvo's gebracht. Het saamgestroomde publiek bracht den hooge bezoekers een warme ovatie. Alhoewel het feit der begroeting slechts een oogenblik duurde, was de indruk zoo geweldig, dat zij, die hrt bijwoonden, dit nog lange in hunne herinnering zullen kunnen bewaren. D; oorlog in Transvaal levert weer weinig stof tot vermelding. Of eigenlijk de telegraaf laat zoo weinig door, en wat ze nug doorlaat wordt eerst geschift. Zelfs in Engeland wordt men ongeduldig onder de houding der regeering, die achterhoudt wat ze niet publiek wil gemaakt hebben. Thans laat ze bekend maken dat bij Mod— der-rivier een slag is geleverd, die wêer een overwinning voor de Engelschen moet zijn. Maar van de verliezen der Engelschen is, als naar gewoonte, nog altijd niets bekend, noch of ze de rivier over zijn Men dient te veron derstellen, dat de Engelschen niet dadelijk den volgenden dag verder zijn gerukt. Want Lord Methuen zal zijn manschappen 11a de ontzaggelijke ontberingen en vermoeie nissen van dc laatste dagen op hun verhaal moeten laten komen en hij moet zich uok van nieuwe proviand voorzien, voor hij verder trekt. Op het garnizoen van Kimber'ey zal hij niet kunnen rekenen om zijn duizenden manschap pen eten te verschaffen het zal daar toch lang zamerhand mondjesmaat zijn. En de streek le vert niets op. De Berlijnsche bladen vernemen uit Londen, dat hel verlies der Engelschen bij Modderrivier 1800 man aan dooden en gewonden bedroeg, dat is waarschijnlijk meer dan 20 percent van Lord Mathuen's strijdmacht. Bleak, bevende van angst zocht zij Rosa op en gaf haar de kleine aan. Vertrek dadelijkdit huis uitriep zij stampvoetende voor de verbaasde oogen van Rosa. De kleine loopt gevaar door hier langer te blijven. Wij hebben eene ongeneeslijke ziekte in huisbreng Santinella weg, om Gods wil Zij gaf bevel de paarden weder in te span nen en het kostte haar alle moeite zich goed te houden. Hare kleine gunsteling, eenmaal in veiligheid, dacht zij weder aan het ongeluk waarmede dat onschuldige schepseltje bedreigd werd, dat zij onder haar dak huisvestte. Zij gelastte niemand binnen te laten en nam plaats bij het wiegje aan de zijde van den graaf.' (Wordt vervolgd.j Alle officieren van de marine-brigade op twee 11a werden gedood. Enkele garde-regimenten verloren meer dan de helft van hun officieren. Cronié zou thans den vijand afwachten op de hoogten van Spijt fontein. Lord Methuen is in dit gevecht door een kogel in de dij licht gewond. Volgens berichten uit authentieke bron heelt keizer Wilhelm in zijn gesprek met Chamber lain de politiek van dezen zeer scherp beoor deeld en de onafhankelijkheid der Boeren on vervreemdbaar genoemd. P>sl 1 scli ren u [-3. i bet I itfer, 1 isrvan Bij 0 jffer v BKUSKI.VS, 1 December 189#. Aan het postkantoor Breskens en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd gedu rende de maand Nov. ingelegd 8600.07 terugbetaald ƒ6619.67. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 2977. Groede, 1 Dcc. Hedenvoormiddag kwam de Gemeenteraad in voltallige zitting bijeen. Na lezing en goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter mede, dat bij gedane kasopne- raing bij den gemeente-ontvanger aanwezig bleek ƒ3478.62» Van God. Staten is goedgekeurd terug ont vangen de begrooting voor 1900. Op de rekening over 1898 waren enkele be denkingen van ondergeschikt belang. Als lid van het algemeen burgerlijk armbe stuur werd met algemernesteinmeii herbenoemd het altredend lid de heer E. V. de Milliano. Met hem was door genoemd bestuur aanbevo len de heer l). Dhont. Goedgekeurd werd eene te doene af- en over schrijving op de begrooting van het Alg. burg. Armbestuur. Op het suppletoir kohier van den hoofdelij- ken omslag werden geplaatst J. van de Luijs- ter in de 2e, A. Burgers 111 de 1 Ir, J. Rufak in de 8e, E. F. Tas in de 3e, E. Baetensinde 5e, L. Schutte in de He en M. Mazure inde 60 klasse, terwijl Michielsen-Willruise» in de 2e en J. Dubois-van Staaj> in de 3c klasse voor eeu geheel jaar geplaatst werden. Op het zeilde kohier der hondenbelasting werden een vijftal aangeslagene.il geplaatst. Den heer J. A. Risseeuw werd andermaal het voorzitterschap en de samenstelling van de nieuwjaarscommissie opgedragen. Niets meer te behandelen zijnde, werd de zitting gesloten. Uit Koewacht schrijft men: Nu de vermoedelijke moordenaar van xrouw Haeok eindelijk aan de Nederlandsche justitie is overgeleverd, is deze met een nieuw onder zoek begonnen, om, zoo mogelijk, licht in deze treurige zaak te brengen. Misseghers is reeds een paar malen in ver hoor geweest, doch daar hij hier, evenals in België, alle schuld blijft ontkennen, gaat men over tot het onderhooion der getuigen. Deze week waren van hier een tweetal per sonen opgeroepen om voor den rechter van instructie te Middelburg te verschijnen. Een dezer personen beweert M. op een avond in de maand April tegen uekomm te zijn met een kruiwagen, beladen met drie gevulde zak ken. Hij reed in de richting der put. De andere getuige verklaart M. met een le dige kruiwagen gezien te hebben, komende uit de richting der put, waarin de mensche- lijke overblijfselen zijn gevonden. Hoofdplaat. De suikerbieten-campagne kan alhier als geëindigd beschouwd worden. Nog een paar scheepsladingen liggen er op de kade. I11 het geheel zijn hier aangevoerd tien en een half millioen K.G. door 5685 wagens, tegen zeven inillioon K.G. in het vorige jaar. Hoofdplaat. Op 23 Nov werden door de stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Kerk alhier tot notabelen herkozen de heer J. W. de Zwart en gekozen de heer C. W. Verplan- ke in plaats-van den heer Jac. W. de Jonge. Hoofdplaat. Zondag 26 dezer bracht muziekgezelschap „Oefening baart Kunst"» serenade aan het echtpaar de Zwart ter jd genheid van hun zilveren huwelijksfeest. Hoofdplaat. Op 29 Nov. j. 1. werd fa de huren Lippens uit Gent onder deze gtuu te een klopjacht gehouden. In een paat tijds werden met tien geweren een vijfti, hazen bemachtigd en ook een vogel dia zelden wordt aangetroffen, een zoogenaat wilde kalkoen. Te Biervliet is ƒ164.50 ingekomen 1 Lid. I de Ned. Zuid-Afr. Vereeniging. Ebben, Sluis. Bij de Dinsdag jl. gehouden vcrl*1"'61 zing voor Notabelen bij de Ned. Herv. Gel alhier zijn herkozen de heeren J. Noest Sr...l*u he P. Bal en A. Beun. Mie aai' Sluis. Maandagavond had bij het rangeert».""' van den beetentram alhier een ernstig ongeï?f plaats, door dat de koppeling van een der <J gens brak, waardoor de rechterhand van 1!JJV stoker Moens, tusscheu de heide wagens bekntr' geraakte, die ernstig gekneusd werd zondl11 spoedig geneeskundige hulp moest worden i:| geroepen. I Op Zijn toestand is thans cenigszins bevredigeiilwl 2 Sluis. De lieer Augs. van den Hemel giK' reu alhier, Sergeant-Schrijver bij het leger !jr Ned.-Indie te Mugalang, is thans bevordert tl béslol Sergeaut-Majoor. De wegens het spoorwegongeluk, op {«l Juni te Vlissingen voorgekomen, vervolgdem| 0i chiuist, is van rechtsvervolging ontslagen. Dinsdagavond geraakte de heer J. G. Dommisse, te Vlissingen, die zich naar buitJj had begeven om aan hel station de versier» gen te zien, nabij de sluizen, wellicht door il1®"1 duisternis misleid, te water, en werd waarschijn lijk door den stroom medrgesteept en verdronil Woensdagmorgen werd zijn lijk door een pal beambten der exportslagerij opgehaald, in «lil gebouw het werd binnengebracht. Aan het gt-l laat werden verwondingen gevonden* zekerrefE0'1 oorzaakt door den val. Het lijk werd per brn-r4" card naar de woning van den overledene ral voerd. In den nacht van Maandag op Dins is er te Dordrecht wederoui op drie verscim-jiei lende plaatsen ingebroken, thans bij de heereal pet G. van Brakel Jr., den 1ste luitenant J. A.l to G, Jame» en dr. Th. Stoop, aan den Aelbefll Cuijpsingel. Al deze woningen zijn aan den achterkanttïl bereiken door een '3 nachts niet afgesloteiT laantje, do tuinen zijn wel door eene houltt heining afgescheiden, rnaar is gemakkelijk o?et| te klimmen, wat hier door de inbrekers ge schied is met een eigen laddertje. Bij den heer Van Brakel stalen zij een aantill zilveren voorwerpen ter waarde van /2Ut alsmede effecten en geld, tot een bedrag Tl ƒ150 verder tal van andere voorwerpen. Bij luitenant James werden zes zilveren k| pels en vorken ontvreemd, een dito semtrii een sauslepel en een paar kleine zilveren peltjesen bij dr. Stoop stal men een ivoren ornamentjes, zeven antieke lepeltjes een zilveren vaasje. In een schrijfbureau zaag den de dieven een groot vierkant gat, maarsl ontvreemden er niets uit, daar zij waarschijn lijk gestoord zijn geworden door een logee d»( opstond. Bij den heer van Brakel klommen zij doo.r| het bovenraam, bij de heeren Stoop en Jl boorden zij gaatjes in de deur, waarna zij deurklink neerduwden en zóó de deuropem De bestolenen zijn tegen inbraak verzekerd. In het westen van Rusland hebben Zo»-| dag cu Maandag hevige stormen gewoed. Uit Riga wordt gemeld dat het water er roet steeg, tal van straten overstroomde en ge weldige schade aanrichtte, en langs den spoor weg Petersburg-Brest zijn o. a. de daken w| verscheidene stations afgewaaid. Woensdagmorgen is de locaaltrein ti:| Medemblik bij aankomst in het station HooW| met vaart tegen den stootblok gereden. De 11 terieele schade was tamelijk aanzienlijk;

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2