voor Zernwscli-Vlaandeim JE iravin Ilario. en $o. 444. Zaterdag 2 December 1899. 9e jaargang. il FEUILLETON. i ieii tdag KAAI dcgl BET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per S maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abomieinenten worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren,, Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertcntiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag ééil ure. I)it blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. b la Vorstelijke begroeting te Vlissingen. Ift lezen er vaak van, dat deze of gene gtclijkt perioon bij een bezoek aan het En- r sche Hoi de reis over Vlissingen neemt. Bet boort zelfs meer voor dat het Konink- Jacht, .Victoria and Albert" te Vlissingen lest oar hooge personages, die ir. nauwe fa- iebetrekking tot de Koningin van Engeland öf af te halen bf terug te brengen, en I geeft altijd eenige beweging, naar gelang i hunne positie. Maar de ontscheping van den Duitscben iter ijn familie met gevolg, kreeg een 8 is ciëelen vorm, nu de begroeting bij het aan I etappen door onze Koningin zoude geschie- 835 350 Fluks logen nijvere handen aan het werk om ponton, de hal en en den ingang van het pon ein maer oogeljjk aanzien te geven. De ingang van het station, binnen de hal IS! ir met rood-trypen draperiën behangen en van ren voorzien van de Hollandsche en Duitsche peuschilden en vlaggen. Dun door de hal was een houten bevloe- g aangebracht en met kleedan belegd, terwijl ponton tot aan dt plaati van aanleg even- i tas voorzien van een looper. De trap, waar langs de keizerlijke familie op ponton zoude gaan was eenvoudig doch taakvol veraierd, terwijl aan weerszijden van prton tal van vlaggen lustig wapperden. Da in de binnen- en buitenhavens liggende lj hepen hadden alle de vlag in top, wat in den ichligen herfstzon een vroolijke aanblik op luik, Uit het Italiaansch vertaald DOOK II. O. Dl pendule sloeg half twaalf en tegelijkertijd torile men het rijtuig voorrijden. Daar ia Santinellariep de gravin ver- Ue graaf, zonder een woord te zeggen, liep baintr door en ging de deur uit. Lte komst de kleine meid was eene te feestelijke ge- eurleuis dan dat de gravin er zich niet reeds 'i 'oorbaat hartelijk in verblijd had. Zg legde een knoop tegen de laatste koraal lij aangeregen had, en met eene kleur van Pootgen en van opgewondenheid heasltc zij ill lich bare gisten tegemoet te snellen. Sautinel- 11 een flink kind en zag er meer naar uit ii) zes dan wel vier jaar oud wasdonker *'n tint, met bruin haar en bruine oogen, bla- heid. e van gezondheid en tintelende van dartel- Ter begroeting van den Keizer was het pant- ser-dekschip .Kaiser Friedrich lil" op de ree- de gekomen, terwijl onzerzijds door de .Korte- naer de honneurs werden waargenomen. In den loop rail den namiddag verschenen verschillende autoriteiten op de ponton eti groei de het aantal belangstellenden dat zich op den wal posteerde langzamerhand tot een dichte meuschenhaag aan. Te 12 uur was de minister van buitenland- sclie zaken reeds gearriveerd. Omstreeks 2 ure arriveerden een viertal sloe pen van de .Kortenaer" met een detachement matrozen en mariniers van dien bodem, die zich op dc ponton en haye opstelden. Zoodra de .Hohenzollern" op de reede in liet gezicht kwam, werd dit aangekondigd door bet kanongebulder der beide oorlogsbodems. Voortdurend liepen verschillende autorittiten heen en weer, dat als teekeu werd beschouwd, dat de verbeide komst, èu van de Koningin èn van het Duitsche Keizerpaar aanstaande was. Doch het duurde nog geruimen tijd eer de. Stoombarkas van de Kaiser Friedrich III in 't zicht kwam. De beide oorlogsschepen werden door Z. M. geïnspecteerd, en telkens bij het verlaten van een of ander schip werd dit door de donderen de salvo's aangekondigd. Achtereenvolgens werden de blikken gericht op den ingang van de hal van liet station en op de liêen en weer kruisende stoombarkissrn. Te half vier arriveerde de Koninklijke trein in het station, die IIH. MM. herwaarts bracht. De hooge bezoeksters werden verwelkomd door den Commissaris der Koningin in deze De gravin deed haar doekje af, kuste haar vurig, nam haar teederlijk in de armen en streek haar met de hand over het zware, loshangende hoofdhaar. De kleine begon te lachen en stak haar vingertje uit naar de knoopen die de ja pon der gravin versierden. Geef mij die, sprak zij vrijpostig. Eerst een kusje. Santinella gaf het verlangde kusje, maar trok daarbij zoo hard zij kon aan den blinkenden knoop. De gravin nam haar mede naar hare kamer en genoot onbeschrijvelijk van het bijzijn van hare kleine lieveling. Was zij niet haar dochtertje Rosa, bescheiden en tevens zeer aangedaan, durtde geen mond openen maar zjj was innerlijk verheugd hare meesteres in uit muntenden weistan en zeer kalm weder te vin den. Rosa ging naar de kamer der kamenier en een smakelijk twaalf uurtje werd voor de gravin eti Santinella klaar gezet. Welke guitenstreken werden er niet door Santinella uitgevoerd Maar het waren alle grappen in da oogen der gravin. Ja, ja, tietjegij tuoogt doen wat gij wilt! Ik heb er pleizier in er naar te kijken; wat ziet,ge er aardig en sterk uit! Ik dank God u aan de armoede onttrokken te hebben. provinci», mr. Roest, mr. Polman Kruseman, grillier der Staten, den Burgemeester van Vlis singen, jhr. mr. A. A. van Doorn en de hee- ren mr. A. van Reigersberg Versluijs en W. A. graaf van Lijnden, kaïnerheeren der Koningin in buitengewone» dienst. De muziek der schutterij van Middelburgen de kapel van den staf te Bergen op Zoom voer den op het perron het .Wilhelmus" uit. Oumiddidiijk begaven H.H.. M.M. zich uaar de zuidelijke ponton, alwaar het Keizerpaar zouden embarceeren. In Hare wandeling werden de Vorstinneu door de opeengepakte inenschenmassa hartelijk toegejuicht, w-lke begroeting met eene vrien- delijae neiging werd beantwoord. Het deed ontzettend aangenaam aan onze beminde Koningin weer eens zoo van aange zicht tot aangezicht te zien. Het was een treilende aanblik, rtie gouden uniformen, van het gevolg van H. M., te mid den waarvan de liefelijke verschijning vau de Koningin met een bouquet van pnarsche bloe men, Haar gesehouken door een dochtertje van den heer Gruber, in de hand, zich nu eens met den een dan met den ander van het gevolg onderhield. Ondertusschen duurde het heel lang eer de stoombarkas met de keizerlijke vlag voorop in het zicht kwam. Al dachten velen, dat de regeling der ont vangst niet juist bepaald was, en het lange wachten minder aangenaam moest zijn voor H. H. M.M., liet had toch dit voordeel, dat het publiek thans volkomen in de gelegenheid was Haar geruimen tijd van nabij te kunnen De oude vriendschap werd hernieuwd, do kleine sloeg de beide armpjes om den hals der gravin en vlijde hel smoezelige gezichtje tegen haar schouder aan. Nadat het maal afgeloopen was, dacht de gravin aan den kleinen jongen die nog altijd in zijn bedje lag, en zonder het langer uit te stellen nam zij Santinella bij de hand en begaf zich met haar naar de andere kamer. Zjj kwam juist op hst oogeublik dat de dokter binnenstapte. Graaf Ilario, die bg de wieg stond, ontving den dokter, haalde de gor dijnen voor de vensters op en keerde naar het bedje terug zonder eenige aandacht te schen ken aan Santinella, die met de gravin naderde. Het onderzoek van den geneesheer was spoe dig algeloopen. Te midden der doodsche stilte, die in het vertrek heersclite en slechts afgebro ken werd door de fluitende ademhaling van den kleinen zieke, klonk ernstig en droevig de stem van den geneesheer die de volgende woorden uitsprak Het kind heeft een aanval van croup. O gruwel 1 Is er één vader, ééne inoeder die niet een kreet van wanhoop zou slaken bij het ho iren van dit woord De graaf gaf een schreeuw. De gravin nam verschrikt Santinella op den arm en snelde de kamer uit.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1