Ds Griiiar fflJWIELFABRIEK Je licltt (i ea vet HOOFDPLAAT. Loopers en Biggen, eene partij Loopt» ei Bil» een Kleermakersknecht gezaagde Houtwaren, Burgerlijke Stand. Rechtzaken. A. FONGERS, Aclvertentiën. Verkooping gezaagde Houtwaren eene partij Biggen. Ontzettend moet het lot geweest zijn derge- |j l(]) ,jie tusschendeks door de vlammen waren m .«sloten, Men hoorde hun angstgeschreeuw, 'ili jrwijl zij trachtten met bijlen eene opening in Het dek te maken, doolt tnen kon niets voor jeu doen. Beu der passagiers een goed zwern- f®: iter wist zich twee mijlen boven water te hou den en werd toen opgepikt door een sleepboot eiili) dje Koers zette naar het brandende schip. tJzs W# it greshens. Geboorten. 28 September. Adri an, z. van Marinus Boudewijn v. d. Woestijne bi Keeltje Mabelis. 2 October. Willem Henri, Tan Johannes Kruijff en Louise Albertina ferscbooff. 14 id. Anthonetta Huibertina, d. mi Bastiaan Brand en Sara Anthonetta Mook- hoek. 14 ld- Picter Abraham, z. van Jacob Pieter van Houte en Sara de Smit. 18 id. Jacobus, z. van Esther Stolberg. 19 id. Jaco bus z. van Cornelis de Vos eu Maria de Koker. Overlijden. 7 Oct. Maria, 2 mnd., d. van Cornelia Opperman. Arrondissemenls-Reehtbank te Middelburg. fitting van heden Vrijdag 20 Oct. J. B., 50 j., arbeider, H. J. M., 27 j., ar beider en L). L., 35 j., commissiouair, allon te Zuidzande, zijn wegens mishandeling de le en 3s vrijgesproken, de 2 tot 15 dagen gevange nisstraf veroordeeld. J. C. v. d. W., 33 j., koopman te Breskens is wegens belecdigiug van ambtenaren veroor deeld tot 7 dagen gevangenisstraf. Naar aanleiding der verschillende berich ten die in den laatsten tijd omtrent de vreese- lijke moordzaak te Koewacht de ronde hebben gedaan, kunnen wij thans met zekerheid be lichten dat nadat de Procureur des Konitigs te Gent geene termen heeft gevonden den ver- noedelijken moordenaar Misseghers verder te vervolgen en de Rechtbank aldaar in dien geest den 13 October jl. eene beschikking had genomen, onmiddellijk door het Parket te Mid delburg aan de Justitie te Gant de voorloopige aanhouding van Misseghers is gevraagd, waarop het lijvige dossier in deze zaak den daarop volgenden dag naar Middelburg is overgebracht. Door de Rechtbank te Middelburg is over eenkomstig de vordering van den Officier van Justitie rechtsingang tegen Misseghers verleend met bevel tot gevangenneming en instructie. Ds uitlevering van Misseghers kan nu weldra te gemoet worden gezien. Bij bevelschrift van boven genoemde Rechtbank is naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen de zaak tegen F. d. B., oud 66 j., arbeider, geboren te St. Lau- reijns, wonende te Bede, gedetineerd te Middel burg, ter zake dat hij in Augustus en Sep tember jl. te Eede ontuchtige handelingen heeft gepleegd met de tienjarige O. M. G. en de dertienjarige A. v. R. (dader's afschuwelijke handelingen zijn in 't breede in bedoeld bevelschrift omschreven.) Aan don beklaagde is Mr. F. N. van der Bilt, advocaat te Middelburg ambtshalve als verdediger toegevoegd. Bij bevelschrift der Arrondissements Rechtbank te Middelburg is naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen: E. v. W., oud 20 jaar, arbeidster, geboren en wonende te Westdorpe, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat zij in den morgen van den 11 September 1899, tussehen 7 en 8 nur te West dorpe, opzettelijk een voldragen kind van het mannelijk geslacht, van hetwelk zij eenige oo- genblikken te voren bevallen was, van het le ven heeft beroofd door dit kind opzettelijk eene hoeveelheid opgeveegd vuil van den vloer, na den mond met da handen te hebben openge maakt, in den mond te stoppen, tengevolge waarvan dit kind bij de eerste poging tot ade men door hel inademen van dat vuil na hevi ge spartelingen en stuiptrekkingen door ver stikking het leven heeft verloren, nadat zij Ktsds in de maand Augustus j. 1., althans een geruimen tijd voor het plegen van het feit, het voornemen had opgevat het kind, van het welk zij bevallen zou, te dooden. Aan de beklaagde is Mr. A. A. de Veer Gz., advocaat te Middelburg, ambtshalve als ver dediger toegevoegd. Bovengenoemde zaak zal op Vrijdag 3 No vember a. s. voor gemelde Rechtbank worden behandeld. Te Middelburg is gearresteerd en naar het huis van bewaring aldaar overgebracht F. E. de B., oud 38 jaren, vroeger landbou wer te Mcirelbeke, (België) thans veekoopman le Middelburg, veroordeeld bij vonnis der Recht bank van eersten aanleg te Gent dd. 30 De cember 1896 tot een jaar gevangenisstraf we gens het plegen van ontucht met een dertien jarig meisje, waarvan de gevolgen met uitge bleven zijn. Door de Belgische Regeering is aan de Ne- derlandsche zijne uitlevering gevraagd. Bij bevelschrift der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg is C. v. H. oud 40 jaren, arbeider, geboren te Maldeghem, wonen de te Eede, gedetineerd te Middelburg, buiten vervolging gesteld ter zake van het plegen van ontucht met ten minderjarig meisje, voor welk feit tegen hem rechtsingang was verleend en is deze beklaagde in vrijheid gesteld. Predikbeurten. Zondag 22 Oct. 1899. Ned. Herv. Kerk. De veiling van liet Woonhuis bewoond door Jac. van de Velde in de ge meente Groede, bepaald op Zater dag 21 October 1899, gaat niet door. Notaris HAMMACHER. Biervliet Breskens Groede Hoofdplaat Nieuwvliet Schoondiike vm. vm vm. B 9.30 9 u nni. 2 u vm 9 u vin. 9 u Waterlandkerkje nm. 2 u IJzeudijke nm. 2 u Ev. Luth. Groede. vr ds. Homburg, ds. Knottnerus. ds. Krol. ds. Homburg, ds. van Essen, ds. Beckeringh. Avondmaal, ds. Beckeringh. ds. Meeuwenberg. Gbm. u ds. Schutte. Hoogwatergetij te Breskens. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 21 22 23 24 Oct. 2.16 2.46 3.20 3.55 2.40 3.10 3.4-4 4.19 mankt bekend dat zij tot Agent heeft aange steld J. C O L IJ N te Groede en dat alle i, door hein worden geleverd aan dezelfde prijzen als door de Fabriek. Vraagt Prijscourant en Modelboek gratis. Handelsberichten. Dordrecht, 19 Oct. Nieuwe puise Zeeuwsche en Vlaamsche Tar we 16.30 a f6.70; goede f6.00 a f6.30; min dere f5.50 A f5.80. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Rogge f5.80 a f6.50. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaainsche Wintergerst f 5.60 h f 5.80. Nieuwe dito Zomergcrst f 0.00 a I 0 00 Jarige lange Haver f3.00 a f4.00; dito dikke 14.00 h f4.50. Paardeboonen f5.50 h f6.00. Duivenboonen 17.00 h f7.50. Witte boonen 19.50h 10.50 Bruineboonen 19 A f 10.00 Kookerwten f 7.80 h i 8.20. Mestingevwten f6.50 a f7.00. Kanariezaad f6.50 a f7.50. Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.00 it ƒ47.55 Engeland 1 Pond Sterl. ƒ11.91 a ƒ12.06. N.-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. Bij dezen betuig ik ook namens overige familie mijnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de viering van mijnen SOsten verjaardag. Groede, 20 Oct. 1899. Wed. JAN DE VUIJST. Terstond gevraagd (HALFWAS) voor een jaar vast. H. ALLAART, Terneuzen. TE KOOP: wicht ongeveer 140 K.G. E. ROSS, Breskens. De Notaris Zijlstra te IJzeudijke zal ten verzoeke van den Heer E. A. PA TEER qq. Donderdag 2 November 1899, des nam. 2 uur aan de haveti te Hoofdplaat publiek verkoopen Gezaagde Houtware 11, Brandhout, enz. NA AFLOOP EENE PARTIJ A. v. LEEUWE. De Notaris 11. G. Ilaiinuacher te Groede is voornemens om in openbaar te verkoopen 10 Vrijdag 3 November 1899, des namiddags te 2 ure, aan de Haven te Breskens, ten behoeve van de Heeren A. J. BOS ZOON, houthandelaren te Vlissingen EENE GROOTE PARTIJ NIEUWE en daarna, behoeve J. VAN LEEUWE te Breskens, 2o Zaterdag 4 November 1899, des namiddags te 2 nre, aan de Haven te Hoofdplaat, ten behoeve van de Heeren BOS voornoemd eene groote partij nieuwe en na afloop ten verzoeke van E. F. DE JAEGER te Hoofdplaat'. Z I T I> A G wegens vorige veiling, te Hoofd plaat bij A. C. Maes 4 November e. k. ten 11 ure voormiddag. ZEGT HET VOORT.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3