S voor Ztmvsrli-Vlaanderen. Gravin Ilario. No. 430. Zaterdag 14 October 1899. 9e jaargang. Transvaal. EEUILLETON. HET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 cents franco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. 0 Het zal wel geen onbekende zaak meer zijn, dit de Transvaalsehe regeering de onzekere toestand, waarin Engeland haar liet verkeeren, moede is geworden, en nu zelve aan de Engel- stbe regeering een ultimatum stelde, ten doel hebbende lo. om alle geschilpunten van weerszijden to loten regelen door vriendschappelijke arbi trage of door een zoodanig ander middel als waarover Transvaal en Engeland het eens moch ten «orden 2o. de Engelsche troepen aan de grenzen san de Transvaal onmiddellijk terug te trekken; do. alle troepenversterkingen, die sedert 1 Jirm' in Zuid-Afrika zijn aangekomen, uit Zuid- Atrika terug te trekken binnen een redelijken tijd, vaarover Engeland en Trausvaal zich nader sollen verstaan, en met den waarborg van den bant van Transvaal dat geenerlei aanval zal worden gedaan op eenig deel van het Engelsche gebied zoolang de nieuwe onderhandelingen voortduren. Indien deze voorwaarde mocht worden aan genomen, zal de Transvaal van haren kant be reid zijn, de gewapende burgers van de grenzen terug te trekken 4o. de Engelsche troepen, over zee op weg, niet te ontschepen in eenig gedeelte van Zuid- Afrika. De regeering van de Transvaal ver wit met aandrang een bevestigend antwoord •p deze vier punten eu vraagt nadrukkelijk aan dn Engelsche regeering, niet later te antwoorden 11 October, om 5 uur des namid- Vit het Italiaansch vertaald DOOK II. c. Dl ophelderingen die de graaf gegeven had '"Min niet nauwkeuriger en overwegender we ll'; met welk oogmerk zou hij gelogen hebben, geval hij tot eene leugen in staat zou zijn geweestOnmogelijk! Mijn man liegt niet, zoo sprak de gravin in zichzelve. niettemin bleef er voor haar nog dén punt Opgelostzij had niet aan de min naar het "iteriijk voorkomen der onbekende gevraagd, graaf begreep dit. - Luister, Innocenza, ik vind het van het hoogste belang dat deze zaak volkomen tot laarheid komt. Wij zullen die domme boerin '1(t ondervragen, wij zullen iets beters beden- Wij zullen er Rosa bij roepen, wier "«zicht ons evenzeer bekend is "als hare waar- «dslieide, en dan zullen wij ons veel gemak- •'(jker kunnen overtuigen van de identiteit dags. De regeering, voegde er aan toe dat, in het onverwachte geval dat zij geen bevredigend antwoord mocht ontvangen binnen den vast- gestelden termijn, zij zich tot haar leedwezen genoopt zou zien, de handelwijze van de Engel sche regeering als een formeele oorlogsverklaring te beschouwendat zij zich niet verantwoorde lijk zal achten voor dejgevolgenen dat de Transvaalsehe regeering ook verplicht zal zijn, voor het geval nieuwe troepenbewegingen gedaan worden bij de Transvaalsehe grenzen binnen den vastgcstelden termijn zoodanige bewegingen als een lormeelo oorlogsverklaring te beschou- Dinsdagavond is der Koninginnen een schit terend afscheidsdiner aangeboden. Als bevoorrecht buurman zat aan de rech terzijde van onze koningin de 23jarige prins Joachim Albrecht van Pruisen, de tweede zoon van den prins-regent Albrecht, een rijzige lui tenant van de garde-dragonders, die om zijn aangenaam karakter en vriendelijke manieren allerwegen bemind is. Men was erg benieuwd geweest naar de plaatsing van de gasten aan het gala-diner, daar verschillende jonge prinsen van vorstelij- keu bloede geuoodigd waren en bovendien tot het laatste oogenblik diep geheim werd gehou den, wie van hen met toestemming van den Keizer, als gastheer en tamilie-hoofd van de Hohenzollerus, uit was gekozen, om aan de rechterhand van de lieftallige Koningin te zit ten. De buitenlandsche bladen, dit feit vermel dende, trekken daaruit eene voor de hand lig- dier onbekende met de persoon van Antonia Vari. Ik herinner mij haar zeer goedzij is eene niet meer jeugdige vrouw, groot, bruin, met scherpe trekken. Vastbesloten stond hij op en vervolgde Ik ga met u mee naar stad, daar wissel ik van paaiden en dan rijd ik rechtstreeks door naar Rosa. Ik ookriep de gravin. Best. Hij drukte haar de hand en verliet het ver trek. In de andere vond hij mevrouw Marr meer dood dan levend. Ik heb u noodig, sprak de graaf in het voorbijgaan en liep door naar zijne eigene kamer. Hij klom de trap op, gevolgd door mevrouw Marr, opende de deur van zijn studeervertrek en, op den drempel staande, zeide hij met moeite en op doffen toon tot mevrouw Marr, die de saamgevouwen handen omhoog heffende hulp scheen te roepen Zorg dat Innocenza hier blijft.'.. Rol van de trappen Krijg een toeval Laat uwe japon in brand vliegen Het doet er niet toe watzoo gij haar maar twee dingen verhinderd met mij mee to gaan en de min weer te zien. gende conclusie. Prins Joachim voert den titel van konink lijke hoogheid en is een neef van keizer Wil helm. Op het menu, dat voor het atscheids-gala- diner bestemd was en volgens gewoonte met de vereenigde wapenschilden van den Keizer en de Keizerin, door engelen gedragen, versierd was, waren onder het hoofd Kaiserliche Abendtafel de volgende gerechten opgesomd in Duitsche schrijfletters: Bouillou op koninklijke wijs, Zalm forellen, Hamburgsche ham met groenten, Ree lapjes met tuffels, Brusselsche kippen met vruchten en salade, Vanillebombe, Kaas, Na gerecht. Wat daarbij aan edele wijnsoorten werd rondgeschonken, moge ieders culinarische verbeeldingskracht naar eigen behoefte zelf aan vullen. Tegen half elf was het diner ten ein de. Woensdagmorgen zijn de Koninginneu van Potsdam vertrokken. De Keizer bracht wederom zelf zijn gasten naar de spoorwegcoupé. Van den Keizer ge sproken, te Potsdam, waar allerlei geruchten geloopen hebben, houdt de dameswereld zich o. a. nieuwsgierig bezig met de vraag, of de Kei zer de Koningin na den doop heeft gekust. Hel is niet enkel de kwestie van een hand kus, maar of hij volgens het oude doopgebruik wegens het gemeenschappelijke peetschap reeds heeft gemaakt van het benijdenswaardige voor recht, om zijn bekoorlijke medepeet voortaan hartelijk op de wang te mogen kussen, wat velen dadelijk na den doop willen gezien heb ben en andere betwisten. Dan liep nog boven dien een ander gerucht, volgens hetwelk de Dit gezegd hebbende trad hij binnen en sloot de deur. De paarden stonden te trappelen onder aan de stoepde knecht ging het portier openma ken en de gravin wachtte op haar mail om in het rijtuig te stappen. Mevrouw Marr keek om een hoek van de vestibule en vroeg Zeg, Innocenza, hebt gij den sleutel van de schrijftafel van den graaf gezien Ik? Neen. Waarom? Omdat de graaf dien verloren heeft en er eene geweldige drukte over maakt. Laat hij zijne zakken nazienzoek op den grond, onder de meubels. Natuurlijk, dat hebben w'j al gedaande sleutel is er niet. Zonderling zeide de gravin lusteloos. Mevrouw Marr verdween. Wel riep nu zoo luid mogeljjk de gravin, die ongeduldig begon te worden. Uw man kan den sleutel niet vinden 1 antwoordde mevrouw Marr, boven van het por taal. Laat hem maar inslappenHij zal hem wel vinden als hij terugkomt. Hij wil niet wegrijden voor hij den sleutel in zijn zak heeft.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1