voor Zeeuwscli-VIaaiulereii. E Gravin Ilario. o. 427. Woensdag 4 October 1899. 9e jaargang, Buitenland. 11 c. hap 'ctobc ma «a. 220 jJ'r» 2 32 51 245 1» 300 s, 310 14.5 (t 155 4JJ 205 206 216 5 li 4 35 1725 2 en ij her 15 705 27 715 40 727 03 7 49 23 810 30 j 46 >8 10 ET NIEUWSBLAD AI)onncment$prij§: Per S maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.80. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte, Adverteutiën worden tranco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag ééll ure. I)it blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. edert J)e onderhandelingen tusschen de regeeringen Transvaal en Engeland hebben er niet toe [dragen om de verhouding te verbeteren, legended heelt de niet-inwilliging der weder- Ische eiscben de spanning zoodanig verhoogd, it de oorlog onvermijdelijk schijnt, ja, wel- itlit reeds is uitgebroken. Onder voorwendsel van een eisch lot erken- !in» van de rechten van de nitlanders, voor- lamelijk die der Engelschen, bedekt men de ure bedoeling van wat men met de Transvaal oor beeft. De boeren zijn thans op hunne hoede en «oden zich gereed, tot dat het bevel ter ver lediging komt. Maar ook hunne slamgenooten in de Oranje- Injslaat zullen schouder aan schouder slaan legen de overweldigers, zoodat de strijd tegen dt Engelschen een zware zal zijn. is opmerkelijk, dat naar mate het oor- pgeraar nadert, de stemmen tegen den nor it in Engeland zich verheffen. Het schijnt dal men dahr niet gedacht heefl dat Kruger het op een oorlog zou laten aan kom. Of een scheidsrechterlijke tusschenkomst nog bij machte zal zijn om het gevaar te keeren, is moeilijk te beslissen. Hel bestuur van der. Internationalen Vrede bond te Bern had zoowel op koningin Victoria als op president Kruger een beroep gedaan om ten oorlog te vermijden. De antwoorden die het bestuur daarop ont FEUILLETON. 53. Uit het Italiaamch vertaald DOOS De hand der gravin liet den pols los, hare ™g«rs ontsloten zich als die eener doode zij z°ek achterover op de sofa en bleef als ver- 'teenl liggen. Innocenza, Innocenza, wat is er Doe open «at ik u bidden mag. De vrouw sprong overeind, maakte de deur open en vluchtte. In den hoogsten graad ver- j schrikt, drong mevrouw Marr. nu de kamer 'tonen, ijlde met uitgebreide armen naar hare vriendin toe en ving haar nog juist bijtijds op, daar 21J op het punt was ineen te zakken en op den grond neer te storten. Intnssehen, sterke, anke karakters verliezen zelden lang hunne fbeheersching 200 °°k herwon gravin Ilario 1 j>«nblikkelijk Dare geestkracht en kwam wel- c:a weder tot zichzelve. I Waar is de min p vroeg zij en zag met ving, zijn kenschetsend. Lord Salisbury seinde II. M. de Koningin heeft mij gelast, u de ontvangst te berichten van uw telegram van 23 dezer." President Kruger antwoordde »Ik datik u voor uw telegram. Wij hebben alijd aange drongen op een scheidsrechterlijke beslissing door onzijdige personen, en wij verlangen niets dan zulk een arbitrage." Intusschen zet de Republiek hare toebereid selen nu met alle kracht voort, en de geestdrift moet buitengewoon zijn. Jongens van vijftien jaar nemen, goed ge - wapend, als vrijwilligers dienst. Generaal Jou- bert heeft de burgers aan het station te Pre toria toegesproken en werd luid toegejuicht. Het HoUandsche corps heeft parade gehouden op het plein voor de Presidentswoning. De burgers die voor de verdediging van de stad bestemd zijn, worden met Martini's gewapend. Er worden maatregelen getroffen voor de ver zending van de Europeesche mails. Veel jongelui die te Kaapstad hun opvoe ding ontvangen, keeren naar den Vrijstaat en Transvaal terug. In Colesberg, Aliwal North en andere noordelijke districten worden blaadjes verspreid om de Boeren aan te sporen, zich bij hun stamgeuooten te voegen. Op sommige plaatsen maken de Engelschen zich gereed om naar het Zuiden te vertrekken, daar zij zich bedreigd achten. Bij de behandeling van de kieswet in Bel gië vlot 't weer niet hard. Vooral de evenredi ge vertegenwoordiging is door den heer Woes te streng veroordeeld. doffen blik rond. Maar wat overkomt n, Innocenza De min liep mij bijna onderstboven in hare over haaste vlucht. Laat haar terstond terugkomen en roep mijn man 1 Ik ga de kamer niet uit. Dadelijk, Geltru- de, dadelijk De gravin stond op haar stuk, en mevrouw Marr begreep de zaak maar al te goed. Vijf minuten later, gedurende welken tijd de gravin de linten van haar hoed gescheurd had om dien des te spoediger van zich at te kunnen werpen en met de tanden hare handschoenen had uitgetrokken, naderde van den eenen kant de voedster, binnengeleid door mevrouw Marr, ten teeken dat zij de kamer zou verlaten. Ik bid u, Innocenza, mij de reden mee te deelen van deze opschudding! Vergun mij toch binnen te blijvenik ben immers geene vreemde Tot eenig antwoord wees de gravin met de hand naar de dear en mevrouw Marr, ten hoog ste gegriefd, vertrok en vatte post in de aan grenzende kamer, vast besloten om het fijne van de zaak te weten te komen. Wat gebeurt hier? vroeg de graal, den Daarentegen vond dit stelsel in den socialist Van der Velde een krachtig verdediger. Ook stuurde hij in de richting van het algemeen stemrecht. De minister van justitie betoogde, uitvoerig in antwoord op de bestrijding van den heer Woeste, liet nut van de vertegenwoordiging van de minderheid, nu liberaal, misschien later weer katholiek, en ontvouwde de voordeelen, die de evenredige vertegenwoordiging aanbood boven het kiesrecht dat Woeste wil en dat tot schip breuk zou leiden. De regeering, zoo besloot hij, weet wat zij wil, en zal voortgaan, zonder te letton op de berispingen en de oproerige beweging die het algemeen stemrecht verlangt. Spanje doorleeft voor het oogenblik weer een ininistericele crisis, niet tengevolge van poli tieke incidenten, maar als een der naweeën van den tre.urigen oorlog. De Staatsschuld die daardoor verbazend is verhoogd eischt dat bezuinigd wordt. Nu heeft de premier het ontslag van het Kabinet gemotiveerd, dat de laatst gehouden ministerraad de onmogelijkheid had aangetoond van een overeenstemming tusschen de leden van het Kabinet wat het bedrag der bezuini gingen betreft. Van uit conservatieve zijde gaan er stemmen op om een behoudend Kabinet te formeeren, welke partij reeds geruimen tijd op bezuini ging had aangedrongen. Mogelijk slaagt het in die richting. schijn aannemende als wilde hij zich volstrekt niet inlaten met dienstbodonpraatjes of gehoor gevon aan verhalen en mededeelingen van on dergeschikten. Gij hebt mij met eene schrik verwekkende haast laten halen. Maar vóór alles vraag ikwat heeft Annunziata hier te maken? Ik dacht dat zij reeds lang vertrokken was. De gravin richtte het woord tot haren echt genoot. Alles wat mij bijzonder gewichtig of zon derling voorkomt, wensch ik aan het oordeel van anderen te onderwerpen. Ik heb u doen roepen om mij te helpen een geheim op te kla ren. Ziehier 1 vervolgde zij, den zakdoek uit spreidende en de geborduurde pnnt aan haren man tonnende. De min is in het bezit ge raakt van een zakdoek van Amalia Veber. De graaf kreeg een schok, stokte niet in zijn adem, veranderde niet van kleur. De minste beweging, de geringste verandering van tint zou tot zijne beschuldiging hebben kunnen strekken, en hij begreep de dringende nood zakelijkheid van zich goed te moeten houden. Doch hij rilde van het hoofd tot de voeten, alsof hij een schep koud water over het lichaam kreeg. De gravin hernam

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1