Gemengd Nieuws. M. M. ondertusschen de zaal arerlieten. Langs den geheelen weg was het één hoera geroep ter eere van de Vorstinnen. Voor het koninklijk paleis, waar de menigte steeds reeds vroegtijdig een goed plaatsje trachtte te veroveren, oindat daar het rueest te zien was liet aanrukken van de eerewacht der grenadiers die dit jaar onder commando stond van luitenant-kolonel Buys, het vormen van den stoet en het vertrek en den terugkeer van Hare Majesteiten had ook ditmaal weder een zeer dichte volksmassa postgevat, uit welke een geestdriftig gejubel opsteeg) toen de Vor stinnen in de staatsiekoets stegen. Dat gejuich plantte zich voort langs den ganschen weg dien Hare Majesteiten te volgen hadden, en overstemde schier het Wilhelmus van de Koninklijke Militaire Kapel bij het Pa leis en de ecremarschen der afdeelingen ruiterij op verschillende punten van den weg, dien de stoet nam. Toen de Koninginnen ten Paleize waren te ruggekeerd, nam de Koningin plaats voor een der vensters in het tront van het Paleis. De eerewacht bracht haar onder de tonen van het Volkslied het saluut en opnieuw bracht het volk H. M. eone hartelijke ovatie. Do troonrede op zich zelf getuigt van sober heid. De ondervinding van het aigeloopen zit- tings-jaar heeft wellicht geleerd, dat veel be loven ook veel doet verwachten, terwijl de sta pel werk, die voor de Kamtr te wachten ligt, niet geschikt is om de werkzaamheid in over - eenstemining met de opgewekte verwachtingen te doen zijn. Na de opening hadden de zittingen plaats van de Eerste Kamer en van de Tweede Kamer welke laatste als no. 1 op de nominatie ter benoeming van een voorzitter voor de Kamer, bracht, mr. J. G. Gleichman. Als no. 2. mr. J. D. Veogen3 en als no. 3 mr. P. M. H. Mi- chiels van Verduijnen. Daarna moest weder beraadslaagd worden over het adres van antwoord op de troonrede. Als wij ons niet vergissen zullen de socia listische Kamerleden dan wel tegenwoordig zijn om hun hart over 't een of ander te luchten. Maar als zij niet tegenwoordig zijn bij de ope ning, omdat de Vorstin aan 'l woord is, dat ze dan ook zwijgen bij het adres van antwoord dat voor diezelfde Vorstin bestemd is. BRESKEXS, 33 September 18119. De loting voor de lichting der nationale militie van het jaar 1900 zal, voor wat betrelt de gemeenten in het Kanton Oostburg, plaats hebben als volgt IJ z e n d ij k e, Donderdag 26 Oct. 9 u vin. voor IJzendijke, 10 u. voor Biervliet, 10.30 u voor Schoondijke, 11 u. voor Waterlandkerkje en 11.15 u. voor Hoofdplaat. Oostburg, Vrijdag 27 Oet. 9 u. vm. voor Nieuwvliet, 9.15 u voor Groede, 10 u. voor Breskeus, 10.30 u. voor Zuidzande en 10.15 u. voor Oostburg. Sluis, Zaterdag 28 Oct. 10 u. vm. voor Sluis, 11 u. voor Retranchement, 11.30 u. voor Cadzaud, 12 u nnt. voor Eede en St. Kruisen 12.15 u. nm. voor Aardenburg. overslaan van het ondeugende gedrag van San- tinelh zij begreep, dat zonder de toegevend heid eener vergoelijkende liefde gelijk de haro iemand bezwaarlijk eeuig genoegen kon vinden in het gezelschap van een van de straat op geraapt arm, klein kindje, dat alles behalve een gemakkelijke inborst had. Ilario was zoo zachtaardig, rustig en goedig! O noodlot 1 De graaf had gelijk Santinella te verbannen, die sinds twee jaar alles in hun huis in re|> en roer brachthij had volmaakt gelijk, en de gravin, doortastend en reohtvaardig in al wat zij deed, plaatste zich met hare kleine be schermelinge aan de zijde dergenen die in het ongelijk waren. Zij ging aan het onderhandelen met haar echtgenoot. Zij verklaarde zich bereid die woelige kleine weg te zenden, mits op ééne voorwaarde echter dat Rosa inet haar zou gaan en bij haar zou blijven tot den dag waarop zij naar eene kostschool gezonden zou worden. (Wordt vervolgd.] Bij den krachtigen wind, die zich heden morgen verhief, zijr. van een der kotters van het Belgisch loodswezen te Vlissingeu do zei len weggeslagen en da giek gebroken. Een zekere M. te Eede is deze week, verdacht van verschillende kleine diefstallen, door de marechaussee van Aardenburg gear resteerd en naar Middelburg vervoerd. Tot waterbouwkundige van het Water schap „Oud en Jong Breskens" is benoemd de heer K. Minderhout te Westkapelle. Zekere .T. de B., uit Waalwijk, die deze week naar de Bossche kermis was gekomen, is verdronken gevonden. Zijn lijk werd uit do Buitenhaven opgehaald. Te Lienden geraakte Dinsdagavond het eer.ig zoontje van den heer W. de Koek, een knaapje van zeven jaar, met zijn hoofd onder een zwaren bierwagen, met het gevolg, dat het onmiddellijk dood was. De Belgische postkantoren geven prent briefkaarten uit van 10 en 5 centiem, die de postadministratie voor eigen rekening heeft la ten vervaardigen. België is het eerste land dat aan deze ma nie door eigen uitgifte een officieel karakter geeft. Te Heuvel, onder de gemeente Ordingcn, had Dinsdagmiddag de 24-jarige voerman S. het ongeluk van een geladen wagen te vallen. De paarden trapten hem op het gelaat en de wagen ging hem over de borst. Eenige uren later is hij in het gasthuis overleden. Ouder Vlissingeu had Woensdagmiddag niet de tram weder een ernstig ongeluk plaats, als gevolg van eene onvoorzichtigheid, waarte gen al herhaaldelijk is gewaarschuwd. Zekere L., een bejaard man, te Middelburg woonachtig, die nabij het hotel Albion nog op de reeds in gang zijnde tram van half 4 uit Vlissingeu wilde springen, viel en kwam onder de wielen terecht. Een der beenen werd zwaar gekwetst. De ongelukkige werd in het hotel binnengedragen, waar hem geneeskundige hulp werd verleend. De hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhage maakt bekend dat hij in den avond van 18 September jl. aangifte heelt ontvangen dat ten paleize van H. M. da Koningin worden vermist de na te noemen voorwerpen 2 kristallen flacons met gouden doppen en gouden voetstukken 1 gouden spelden- of by- outoriebakje op gouden voet in den vorm van een schelp, zwaar ongeveer 4 a 5 hectogram 1 borstelbak van kristal met a jour bewerkten gouden dekseldo deksel lang 23 o.M breed ruim 7 cM. Alles van Duitsch moderu fabri kaat, uit de fabriek van E. Schiirman en Go., te Frankfort a/M., en bewerkt inet bladen, ro zen en insecten en relief. In verband hiermede wordt de aanhouding bevolen van den eersten zilverbewaarder ten paleize J. G. Leblang, die 15 September jl. des middags het paleis verlaten heelt met een pakje, eene leugenachtige opgave heeft gedaan, en sedert niels meer van zich heeft doen ver nemen. Hij is 36 jaar oud. Er zijn aanwijzigingen van schuld tegen hem. Ingeval van ontdekking wordt ten spoedigste bericht ingewacht. De ontvreemde gouden voorwerpen zijn van groote waarde eu behooren tot de dagelijk- sche toiletartikelen van II. M. de Koningin, waaraan H. M. zeer gehecht was. Onmiddellijk werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld door de inspecteurs der recherche de heereu J. Aa'ltsz en II. F. van Rosmalen, wicu het gelukte het ontvreemde bij een goudsmid in beslag te nemen. Nog een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen van groote waarde, eveneens uit de zilverkamer van het paleis ontvreemd, werden mede door genoemde politie-ambtenaren in be slag genomen, terwijl vermoed wordt dat nog een aantal voorwerpen van waarde zijn ver kocht en in omloop zijn. Het onderzoek is nog in vollen gang. Behalve de als vermist bij de politie aange-1 geven voorwerpen, zijn bij den goudsmid F. r I Ipenburg, in het Achterom nog tal van andere I sieraden van groote waarde aangetroffen, dj, volgens verklaring van den goudsmid door i voortvluchtigen zilverbewaarder Le Blanc bij I hem waren verkocht. Prachtige antiek goudei I doozen van 4 h 5 honderd gulden waarde, II,;. dern en antiek gouden en zilveren tafelgerei f gouden bekers, messen, lepels en vorken I agaten of Fransch- en Saksisch porseleinen hd I ten en andere voorwerpen, te veel om op {,1 noemen, zijn door de inspecteurs de heereu I Aaltsz en van Rosmalen in beslag gcnumeij omdat zij vermoeden dat ook die voorwerp® I van diefstal afkomstig zijn. En hoewel het in beslag genoinene reeds eul waarde van ettelijke duizenden verlegeniroor-l digt, is dit, volgens de verklaring van i|tJ goudsmid, toch slechts een gedeelte van hel-1 geen door Le Blanc in den loop der laatst, jaren bij hem is verkocht. Een nauwkeurig onderzoek wordt ten Paleiul ingesteld naar de voorwerpen, welke uit dil zilverkamer ontbreken. Inmiddels worden lil in beslag genomen voorwerpen door de poliliil ten Paleize teruggebracht ter herkenning. Do reden dat Le Blanc na zijn laatsten dief. stal van de kristallen flacons en het goudul speldenbakje gevlucht is, moet hierin ge-l zocht worden, dat hij kon vermoeden, dat l;| terugkomst van H. M. de Koningin op 18 del zer, zijn wandaad zou worden ontdekt, omli:| deze voorwergen geschenken van de ningin-Moeder aan haar dochter geregdll door H. M. aan haar toilettafel worden gebral! Voor laatstgenoemde kleinoodiën ontving LI Blanc van den ineergenoemden goudsmid übj volgens zeggen een bedrag gelijk aan de wn de van het goud, waarmede deze voorwerpel zijn gemonteerd. Het vermoeden bestaat, dat nog verscheid» voorwerpen zullen vermist worden, zoodat i recherche voornemens is ook elders nasporing! te doen. De voortvluchtige Lo Blanc heeft vrouw kinderen onverzorgd achtergelaten. Een jonge ooievaar, door de ouden i het nest gestootsn, vond te Oosthoud (N. I eene welwillende opname in eene boTenwoninil Hij werd liefderijk verpleegd en geri zoodoende spoedig aan zijne weldoeners gil hecht. De kinderen vermaakten zich kostelijk den nieuwen inwoner, eu d® hooiers nami hem af en toe inede naar 't land, alwaar I zich dan tegoed deed aan de kikvorscheu, in een bus voor hem waren meegenomen. De andere ooievaars uit het nest, vanwu| hij afkomstig was, wilden intusschen niets i hein weten, zoodat hij bij hun rertrek natnij lijk achterbleef. Hij was dus wel genoodzaakt zijn afg< derd leven voort te zetten. Dit ging dan ook heel goed tot de kenj kwam. Toen werd het hein zeker wat te druk. Ilij deed tenminste eens een uitstapje het naburige Hauwert. Daar ging het hem niet te best; zijne zorging liet niets te wenschen over, maar l werd ziek. Op een goeden morgen was hij evenwel t dweilen en naar zijne oude woonplaats trokken. Na eene afwezigheid van 14 dagen hij 's morgens weer frisch en gezond voor f hem zoo goed bekende achterdeur. Nu werd besloten hem aan Artis ten schenke aan te bieden, ook met het nog den winter, als eene minder geschikte voor verpleging. Dit aanbod is met welwillendheid aanti en langbeen is naar Amsterdam opgezond®! Een machinist uit Haarlemmerliede Spaarnwoude, die naar Amerika zou zijn passagebiljet met al zijn bezit, een soul ƒ245, bij zijn buurman zegt te hebben toond, is zich bij de politie komen beklap dat hij na zijn heengaan uit 's buurman!» het couvert met biljet en geld vermiste, j terugkecrende om informatie te nemen, opj koop toe van dien buurman nog een pak kreeg.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2