Binnenland. Gemengd Nieuws. komen de trein, de ambulance enz. De infanterie koint voor de helft uit ludië, roor de andere heltt ia zij reeds in Zuid-Afri- ka, en de rest koint ran Malta en uit Enge land. Van de infanterie zullen er 1200 bereden zijn. Van de cavalerie komt misschien ook de helft uit Indiëdie nemen dan hun kleine vlugge paardjes mede. In het geheel zullen er in den veldtocht 10.000 paarden gebruikt worden. Samengeperst voer is voor dat aantal reeds uit Engeland verzonden. De uederlagen in den laatsteu oorlog tegen de Boereu schrijft men o. a. toe aan het ge brek aan paarden en cavalerie. Er is nu dan ook een oproeping gedaan aan cavalerieofficieren en paardenartsen out voor Zuid-Afrika te teekenen. Dezelide correspondent meldt dat er Zater dag o. a. een maximum van 0.303 kaliber is verzonden met de Goth. Dat kanon heeft re- serve-loopen, die, als de andere warm geloopeu zijn, er voor in do plaats gelegd kunnen wor den. Te Woolwich wordt hard gewerkt aan allerlei veldbenoodigdheden, tenten, dekens, paardedekken, enz. Eenige millioetten blikken vieesch zij i al weg. De Goth neemt te Gibraltar duizend man infanterie voor Natal op. Wij vinden, zonder bronvermelding, gewag gemaakt vau een bewering, dat de artillerie en bereden infanterie aan de Kaap zoo slecht uit gerust zijn, dat zij niet te velde kunnen trek ken. De Tweede Kamer der Staten - Generaal is bijeengeroepen tehen Woensdag 0 Septem ber, 's namiddags te half twee. BRESHEVS, 23 Augustus 18»». Onder leiding van den heer A. du Burck had Woensdagavond eene algetneene vergade ring van de inteekenaars en begunstigers van het op te richten Muziekgezelschap alhier. Deze bijeenkomst was uitsluitend uitgeschre ven tot de benoeming van een definitief bestuur, dat de leiding der verdere voorbereidende werk zaamheden op zich zou nemen. Naar aanleiding der opgeworpen vraag of werkende leden in het bestuur zitting zullen kunnen nemen, werd een voorstel gedaan strek kende otn deze vraag in bevestigenden zilt te beantwoorden. Dit voorstel vond bestrijding, vooral door de overweging, dat de werkende leden voldoende in het bestuur zullen vertege nwoordigd zijn door hunnen kapelmeester, die als adviseerend hd aan het bestuur zal worden toegevoegd. Na eenige gedachtenwisseling werd het voor stel verworpen met 17 tegen 13 stemmen. Daarna werden als bestuursleden bij eerste stemming gekozen de heeren A. du Burck, K. C. Soetens, J. de Hullu, J. G. H. Snouck Hurgronje; P. Moggré en J. E. Ie Bleu, eu bij herstemming de heer C. Dieleman, die met de heeren H. Brakman en J. Ph. Salomé een ge lijk aantal stemmen had bekomen. Allen, voor zoover ter vergadering tegen woordig, lieten zich de benoeming welgevallen. Ten slotte werd een gedaan voorstel oin den heer J. G. Gerritsen, burgemeester, het be schermheerschap aan te bieden, met applaus aangenomeu. haar intrek hadden genomen, en waarvan de greote zpiegelruiten in den tuin uitzagen, wa ren op de benedenverdieping aan den zonnekant gelegen en voorzien van ijzeren hekjes omdat zij maar één meter van den grond af waren. In het schemeruur verecnigdeu Lorenzo, de keukenmeid en de knecht zich in ééue dier kamers, terwijl de kleine Ilario in de aangren zende kamer zijn slaapje deed of bij de tafel in zijn mandenstoeltje zat iu het rond te kij - ken, bij voorkeur al zijne aanducht vestigende op den ouden portier Lorenzo, naar wiens bij zonder grooten neus menigmaal de kleine hand jes werden uitgestoken als naar een nieuw, vermakelijk stuk speelgoed. (Wordt vervolgd.) Cadzand. Den heer G. C. A. A. van den Wijngaard, cand. te Utrecht is door den kerke- raad toezegging van beroep gedaan. Ds. Brcen zal Zondag 17 September zijn af scheid van de gemeente nemen. IJzendijke. Dj. L. B. Onnes zal in de voormiddag-godsdienstoefening van Zondag 17 Sept. a. s. zijne afscheidsrede uitspreken. Bij het gehouden examen voor 2e luite nant is voor de administratie iu Oost ludië o. m. geslaagd de heer J. J. Dorrenboom, vroeger te Groede. Door den gemeenteraad van Hilversum was laatst een besluit genomen tot afschaffing der kerini9. Deze week zou, indien dat besluit uiet was genomen, de kermis plaats hebben. De ontevredenheid die zich nu openbaarde was zoo groot, dat zeer ernstige ongeregeldhe den in het dorp zijn voorgekomen, waatbij eene versterking van de politiemacht noodig werd geoordeeld en een 200 tai infanteristen eu ca valeristen zijn gerequireerd. Tussche» deze en eene groote opgewonden menigte zijn ernstige botsingen voorgekomen. Bij een formeel gevecht, werden een 11 tal personen gekwetst waarvan 4 zeer ernstig. Een dezer laatsteu is overleden. Thans schijnt de rust hersteld te zijn en kunnen de rebellen eens nadenken over het resultaat dat hun woest optreden heeft gehad. Dinsdagavond is te Vlissingen een negen jarig jongetje te water geraakt en verdronken. Zaterdag is tusschen Veenendaal en l.ede een schot gelost op een trein, die ruim 7 uur aan laatstgenoemd station aankomt. Een kogel vloog door een le klasse-coupé, rakelings langs een daarin zittend reiziger. Aangezien terzelfder plaatse zulk een geval meer plaats had, wordt moedwil verondersteld. De politie heeft een streng onderzoek inge steld. Dinsdagmiddag geraakte de 14-jarigen C. T. te Dongen onder een beladen kar met mest. De jongen was dadelijk dood. In de vorige week. - zoo meldt tnen uit Voorburg aan de Westl. Crt. werd hier een vet varken, dat aan pokken was gestorven af gekeurd, met carbol begoten en begraven. Eenige dagen later werd te Leidachendain door een paar lui uit Voorburg varkensvleesoh te koop aangeboden tegen zeer lagen prijs, dat vooral bij de bereiding een carbollucht deed ontstaan. Aangilte werd gedaan bij de politie. Men besloot toen eens te gaan zien naar het afge keurde varken, eu bij opgraving vond men slechts de pootjes eu de huid; tie rest was verdwenen. De politie heelt zich nu verder met de zsak bemoeid. In het hotel L., te Roermond, stapten dezer dagen at een net gekleed heer en eene daine en bestelden eene kamer. 't Schenen deftige lui te zijn eu erg royaal. Zij besloten een fietstoerlje te maken en ver voegden zieh derhalve 's anderen daags om uur 's morgens, bij den rijwielhandelaar W. Geen van beiden is echter van het fiets toertje teruggekeerd. Van een en ander is bij de po litie aangifte gedaan. In de machineloodsen van de Lancishire en Yorkshire spoorwegmaatschappij die in het noordelijk stadsgedeelte van Manchester gelegen zijn en waarin gebruik wordt geoiaakt van gas motoren, heeft verleden Vrijdagmorgen een he vige ontploffing plaats gehad, waarvan de uit werking zich mijlen in het rond heelt doen gevoelen. De magazijnen zelf en de naburige huizen zijn bijna totaal vernield, terwijl van andere iu die buurt gelegen woningen deuren en vensters zijn verbrijzeld en de muren gescheurd. Onder de bewoners ontstond een hevige pa niek en menigeen, die zijne woning was ont vlucht, werd op straat ernstig verwond door pannen en glasscherven, die als het ware neet- kletterden. In de fabriek waren verscheidene werklieden bezig, van wie een gedood werd en vele ande- re ernstige verwondingen bekwamen. Tengevolge van de ontploffing ontstond brand die men eerst in twee uren vermuoht meester te worden. Ook in Meath, in Ierland, wordt melding gemaakt van een hevige gasontploffing die plaats genad heeft in de kolenmijnen van Leitt. Daarbij werden twaalf personen gedood, ter wijl zes anderen, die nog vermist worden, naar alle waarschijnlijkheid eveneens zijn omgeko men. In de Badhuisstraat te Scheveningen sloeg gisterenmiddag een kinderwagen met twee kinderen om, juist op 't oogenblik dat een train voorbij ging. Hel jongste kindje wird overredeu en bleef onmiddellijk dood. Het oudste kindje viel niet uit den wagen en kreeg slechts lichte verwondingen. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat het in den nacht van Dinsdag ep Woensdag in de omstreken van 's Herlogen- bosch heeft gevroren. De weilanden aldaar wa ren in den vroegen morgen wit. Woensdagmorgen, toen de atsluilboomen aan den spoorweg te Ans, (in het Luiksche) gesloten waren, wilde zekere J. F. nog over den weg gaan. Hij werd door een aankomen den trein gegrepen en letterlijk door midden gereden. Een schoenmaker te Zutfen is dezer da gen tot de ontdekking gekomen, dat hem een groote partij schoenwerk was ontstolen. Reeds sedert H/2 jaar vermiste hij telkens schoenen. Dezer dagen toen hij de markt eens over liep, bood een koopman hem een paar schoe nen te koop aan en kwam bij tot de ontdek king dat liet schoenen van hem afkomstig wa ren. De verdachte, een vrouw, die geregeld bij den schoenmaker in den winkel kwam, was men spoedig op het spoor. Zij had bij K. een pair schoenen gekoent op afbetaling. Telkens kwam zij in den winkel er een kleinigheid op afbetalen, maar nam dan tevens de gelegenheid waar, oin een paar schoenen mede te pakken, die zij vervolgeus aan ande ren verkocht. De 70jarige vrouw S. stapte Woensdag avond aan de Nieuwstraat te Delft van de nog in gang zijnde stoomtram. Zij viel onder de traui, die haar over beide beenen ging. Eea half uur daarna was zij overleden. Te Elden, onder de gemeente Eist, kwam dezer dagen iemand eene bakkerij binnen, en begon den knecht, die daar aan het werk was, geducht niet een zweep af te ranselen. Deze, iu woede ontstoken, greep een groot beschuitmes, en bracht den aanrander vier he vige sneden toe. Deze werd terstond naar het diaconessenhuis te Arnhem overgebracht. Ook de knecht was dermate mishandeld, dat hij den volgenden dag zijne werkzaamheden uiet kon verrichten. Woensdagavond zijn door het overrijden van twee koeien nabij het station Laugeweg nabij Breda, van een trein der Staatsspoor twee wagens ontspoord, waardoor da sporen enkele uren versperd waren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De vorige week sloeg een span paarden voor een meubelwagen op den Scheveningschen weg te 's Gravenhage op hol, waarbij de voer man het ongeluk had van den bok geslingerd te worden. Opgenomen in hel gemeente - ziekenhuis is hij aldaar deze week overleden. Zondagmiddag heeft te Amsterdam eene felle uitslaande brand gewoed. Do steiger van de Hollaudsche spoor langs de Nieuwe Vaart, op de hoogte van de Oosten- burgergracht, was in prand geraakt.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2