Binnenland. Gemengd Nieuws. l>e Dreylus-ïaa dan met bewogen stem te zeggen Het is ontzettend, eiken dag rukt uien mij het hart u t en ik kan er niet op antwoorden. Het is eene vreeselijke marteling die men een trouw officier laat ondergaan. Daarna werd de zitting opgeheven, waarbij men opmerkte dat Dreyfus zeer bleek zag. De menigte verliet onder den indruk van het laatste getuigenis, in druk gesprek verdiept, de rechtzaal. BilESliE.YS, 18 Augustus 1899. Hoofdplaat, 16 Aug. Heien is alhier aan het strand aangespoeld een laars, inhoudende een kous met een voet en een stuk been van 42 c.M. lengte. In de kous stonden de letters van g k r a ch, weliicht is het de naam van Gerlach. Do laars was nog zoo goed als nieuw. Beu en ander is onder toezicht der politie op het strand begraven. De herkomst is overi gens onbekend. Bij het te 's Gravenhage gehouden exa men voor de Fransche taal is o. in. geslaagd da heer J. F. de Windt, te St. Kruis. IJzeudijke. Bij den laudbouwer P. Lcen- houts is het mond- en klauwzeer uitgebroken onder het rundvee en het klauwzeer onder de varkens. Op een onder deze gemeente ge legen weide van den veehouder A. van der Hoott te Waterlandkerkje is eveneens het mond- en klauwzeer onder het rundvee. IJzeudijke, 16 Ang. Door de Rijkspolitie alhier is heben een aan de grenzen afgekeurde koe (lijdende aan mond- en klauwzeer) in be slag genomen, terwijl tegen den eigenaar pro- ces-verbaal is opgemaakt wegens vervoer van die koe en het nalaten van het doen van aan- gitte der ziekte. Groede. 18 Aug. In de heden gehouden zit ting van den Gemeenteraad, werd medegedeeld, dat bij de gehouden aanbesteding aannemers zijn geworden van de rulir- en Engelsche ko len, Chr. Brakman Cz., resp. voor ƒ10.70 en en ƒ11.80 per 1000 KG., van de petroleum P. C. Lauret voor ƒ7.83 de 100 L., van de lampenglazen en het -katoen dezelfde voor Ü.085 per sjuk en 20 cent per M., terwijl de levering van de benoodigdheden voor het aan maken van de kachels ter secretarie en school werd gegund aan J. Frelier voor ƒ29. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd het verzoek van het bestuur der Bewaar school tot het toestaan van een subsidie a ƒ200, met alg. st. ingewilligd. De gemeenterekening werd na een paar op merkingen van zeer ondergeschikt belang vast gesteld met een batig saldo van ƒ1498.42. De herziene verordeningen tot heffing en in vordering van de schoolgelden, de leges enz., de begrafenisrechten en de markt- en staan gelden werden vastgesteld. Onder deze laatste is inbegrepen, dat voor Het ongeluk is, Rodoifo, dat Rosa er niet isals zij Rosa had, dan zou het kleine ding niet stout wezen dat is natuurlijk. Gij hebt verboden haar tnce naar stad te nemen. De graaf gaf geen antwoord. Mocht gij van meening veranderen Ik verander nooit van meening, zeicle de graaf met afgemeten koelheid. Ook niet als ik het u verzoek Lieve, Innocenza Een siddering voer door zijne leden. Hij voelde zulk een hevig ongeduld bij zich opkomen, dat plotseling het geheele plan zijner voorgenomen standvastigheid in duigen dreigde te storten. Als dit gesprek over iets anders dan over Santinella was gevoerd, dan zou de gravin on getwijfeld de booze luim van haar man door de vingers gezien en het gesprek behendig eene andere wending gegeven hebben. Maar het kind ging bij haar boven alles en zij was bui ten staat zi< h in te houden. Zij werd bleek ëu trad een stap achteruit. (Wordt vervolgd.) eeu danstent bij openbare feesten en feestelij ke gelegenheden voor het publiek toegankelijk gesteld, een recht van 10 cents per M2 zal worden geheven. (We komen op de behandeling dezer belas ting nader terug Red.) Een request van 1. Risseeuw, zich verwon derende dat zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag eene klasse verhoogd is, waar zijne in komsten zijn verminderd, en voorts houdende een verzoek om billijkheidshalve hem te bren gen in eene lagere klasse werd vau de hand gewezen, op grond er van dat door niets wordt aangetoond waaruit de vermindering der in- koinsteu blijkt, nadat den heer de Roo er was op gewezen dat diens opmerking, waarom deze aanslag was verhoogd, waartegen hij zich had verzet nu zeker niet aan de orde was. Tegen stemden de heeren de Roo en A. Sa lome. Voor de heeren Fremouw, Haminacher Lombaard en Risseeuw. Aan de erven van de wed. Lauret werd we gens overlijden remissie van den hoofd, omslag verleend. Als onderwijzeres aan de school te Kruisdijk werd bij 2e stemming benoemd uiej. B. Ra- tens te Groningen met 5 stemmen tegen 1 op inej. J. Jansen te Aardenburg. Bij de eerste stemming waren op eerstge noemde 3, op laatstgenoemde 1 en op inej. C. Willemsen te Zaamslag, de 2e der voordracht, 2 stemmen uitgebracht. De infunctietreding werd bepaald op 1 Sept. a. s. Daarna werd de zitting gesloten. Dinsdag werd door de politie te Utrecht binnen enkele uren een vrouw tweemaal wegens openbare dronkenschap in bewaring gesteld. Den vorigen dag was zij eveneens tweemaal aangehouden in verregaand beschonken toestand. De vrouw verklaarde niet zonder jenever te knnnen zijn. Een jongen van ongeveer 12 jaar uit de Paulstraat te Arnhem, door zijn vader bij 't weer naar schoolgaan herinnerd aan eenig strat- werk maken, heelt zich dat zoo aangetrokken, dat hij heimelijk Zondag 11. de ouderlijke wo- nirg heelt verlaten en niet weer is terugge keerd. Men vermoedt, nu nasporingen vruchte loos zijn gebleven, dat hem een ongeluk is overkomen. Een meisje te Houtingehage (Fr.) heeft een jongen te Ureterp, die vroeg otn met haar uit te gaan, zoodanig met een mes in den rug gesneden, dat men voor zijn behoud vreest. Procesverbaal is opgemaakt. Woensdag waren A. Korpel, diens vrouw en kind en J. Korpel, van Schiedam, met paard en rijtuig voor hun plezier uit rijden. Een tocht die treurig is afgeloopen. Op den Rijswijkschen weg zou het paard wat eten gegeven worden en daartoe was het hoofd stel afgedaan. Ongelukkigerwijze schrikt het paard en slaat op hol. De vrouw en het 7jarig zoontje, zien in het wagentje niet veilig achtende, springen er uit, waarbij de vrouw zich het gelaat deer lijk kwetst en het zoontje een been breekt. Beiden moesten naar het Haagsche ziekenhuis worden gebracht, waar hun geneeskundige hulp werd verleend. Korpel is met zijn vrouw en kind, de laat ste op een brancard uitgestrekt, per spoor naar hier teruggekeerd, terwijl J. Korpel het paard en rijtuig, dat in Kelhel was gehuurd, zou terugbrengen. Maandagavond heeft er bij de brug over het Buterdicp bij deu Korreweg te Groningen een allerdroevigst ongeluk plaats gehad. De brug werd door de vrouw van deu brug wachter afgedraaid, nadat zij de afsluitingen had bevestigd. Zooals meer gebeurt, gaan dikwijls kinderen en soms ook groote raenschen onder de alsl ui ting door en zoo is de Sjarige Sjitske van den Molen tusschen de vaste en in beweging zijnde leuningen der brug bekneld geraakt. Ouder den jammerenden uitroep „O, wat doet het me zeer V' viel ze op de brug neer. Naar huis gedragen is het meisje kort daar na overleden. Te Sneek heerscht thans zoo'n aan regenwater, dat de emmer voor 10 e» cent wordt verkocht. Eene vrouw te Harlingen, die met de buren een praatje maakt, had haar ju- kind geheel ongekleed in de wieg laten lij onder toezicht van een meisjT», dat zeli toezicht noodig had. De moeder gaat de buurt in, en geeft kleine een ballon met kaarsje te spelen. Het grootere meisje steekt het kaarsje en gaat ook de straat op. In tusschen ont er brand iu de wieg en het kind heft etj barmelijk geschreeuw aan, wat gelukkig een buurman wordt gehoord, die de vin dooft; maar de kleine heeft evenwel reci]« le belangrijke brandwonden bekomen. Maandagmiddag werd in den Haag Gravestraat een 62jarige man overredeu. Hij werd in het gemeenteziekenhuis op men, alwaar hij aan de gevolgen overleed. Te Sneek is een dronkaard, een T. T., in de jenever gestikt. Het twaalfjarig zoontje van den vi* Postma is Maandag bij het baden in de ft sche A onder Zaidlureu, verdronken. Te Zevenhuizen ging het tweede m van mej. de wed. A. K. met zijn ouderen twee paarden aan elkander gebonden naaf land brengen. De kleine knaap geraakte daarbij in halster verward. Het paard sloeg op hol en bracht den rigen jongen zulke slagen toe, dat hij o plaats dood bleef. Maandagmiddag geraakte nabij Ree baker uit Rotterdam, aan boord van het schip Theodora, bij hot ophalen van een water over boord en verdween in de diept De ongelukkige was moeder van 7 kintl: terwijl haar man wordt verpleegd in eenkr zinnigerigesticht. Gisterenmiddag is de wegwerker A tussoheif Zevenhuizen en Bleiswijk dooi zwaar geladen lorre over het onderlijf ge: De ongelukkige is binnen enkele uren leden. Aangaande liet verloop der crisis van 1 luiden de berichten gunstber. Men dat hij Dinsdag de zittingen weer zal it bijwonen. Het voortgezette getuigenverhoor van is weer geheel gewijd aan beschuldiging» Picquart moet het ten zeerste ontgeldt! Deze wordt door getuige verdacht eene onnage-zaak te hebben verzonnen om zk' onderscheiden. De persoon daarvoor werd gevangen genomen en tot drie jaat vangenisstraf veroordeeld, nadat Picquart de rechters geheime stukken had geeveit Jtoget noemde Drevfus een schralder ker maar met een slecht Karakter. Nadat door den verdediger mr. Dei den getuige tal van vragen gedaan zijn, den daarop zeer ontwijkende antwoorden vangen. Het getuigenis van den rechter van ii tie Bertulus is van gunstiger uuislandigi voor Dreylus. Daarna kwam Picquart voor het geti hekje van wiens verklaringen elk woord delijk hoorbaar was. Hij teckent verzet aan tegen de verdei dat liy liet een ot andere stuk uit het fus-dossier zou weggemoffeld Hebben. Indien er stukken verdwenen zijn dan niet geschied door zijn toedoen. Hij wil ook de insinuaties weerleggen, gens welke hij een officier in do plan" hebben willen stéllen vau den waren raaks het borderel. Hij verzoekt den president zich te -■ recht/aardigen tegenover al ,de aanvallen, tegen hem zijn gericht. Picquart zet uiteen, hoe hij Dreyfus 1 leeien kennen. Hij kouit op tegeo de vonroordeelen VU

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2