voor ZiTiinsiii-Yliiiiiiilcmi. Gravin Ilario. No. 414. Zaterdag 19 Augustus 1899. 8P jaargang. Buitenland. FEUILLETON. HET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 cents franco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren,. Brievengaarders en bij dc Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Qroote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. I)it blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. BERICHT. Aan enkele onzer abonne's, die ons om inlichtingen vroegen aangaande den aanvang van den verhoogden abonnementsprijs, die- ne, dat deze ingaat met 1 Oc tober a. s. en eerst met 1 Januari 1900 5 5 cents over het vierde kwartaal verschul digd is. DE ADMINISTRATIE. De gebeurtenissen in Frankrijk volgen el kander zoo snel op, dat men al zijn gedachten bijeen moet verzamelen, om een geregelde ge- dachtenloop te kunnen volgen. Berst het komplot om de huidige regeerings- vorm omver te werpen, waarvan de regeering tijdig de lucht heeft gekregen, en de pogingen wist te verijdelen, daarna de aanslag op mr. Labori, die zeer goed in beterschap toeneemt, maar waarvan de dader nog niet ontdekt is kunnen worden, en eindelijk de behandeling van het Dreyfus-proces, dat bij de afwezigheid van mr. Labori weer een meer bedenkelijke zijde krijgt. Het verzoek van mr. Demange tot uitstel Uit het Italiaansch vertaald 40. DOOR H. C. Ik heb den geheelen voormiddag rond- geloopen, Innocenza, en het scheelde weinig, of ik was nog niet klaargekomen met eene zaak die mij zeer ter harte gaat. Thans echter ben ik voldaan. Zijt gij geslaagd Zekerlijk, antwoordde hij, haar vriende lijk aanziende. liet betreft iets voor u. Wat dan Raad eens. Iets fraais iets zeer fraais. Kijk, nog iraaier dan dit zelfs. En hij haalde uit zijn zak een foudraal te voorschijn, maakte het open en liet haar een schitterenden diamant zien, gezet in een open- gewerkten zilveren ring. Fraaier dan dit riep de gravin uit, die, hoezeer ook gewend aan de kostbare gescheu- van de behandeling van het proces, tot a. s. Maandag, als waarop mr. Labori hoogstwaar schijnlijk hersteld zal zijn, kou uit kracht der wet niet worden toegestaan. Het verhoor der getuigen, vooral van hen, die eens behoorlijk op hun plaats moesten gezet worden, en waartoe mr. Labori de aangewezen man was, werd voortgezet. De oud minister van justitie Guérin ver klaarde nooit over geheime stukken te hebben hooren spieken, omdat ze den minister van 1894 nooit zijn medegedeeld. Hij had er slechts kennis van bekomen tijdens het proces-Zola. Persoonlijk heeft hij nooit iets afgeweten van een bekentenis aan Lebrun Renaud De toen malige minister van oorlog generaal Mercier had er nooit verslag van gedaan in den minister raad. De oud-minister van koloniën Lebon deed het voorkomen alsof hij nooit in kennis was gesteld van de ziekte van Drèyfus, in welk geval* deze als een zieke zou behandeld gewor den zijn. Hij beweerde dat men hem, getuige, opzettelijk voor beul had uitgemaakt. Aan dit getuigenis, dat er op berekend was om Lebon te vergoelijken, verklaarde Dreyfus niets toe te voegen te hebben. Ik zal niet spreken zegt hij over het gruwelijk lijden, dat een Frauschman een an deren onschuldigen Franschman heeft laten ondergaan. Met luide stem nep hij Ik sta hier orn mijn eer te verdedigen en ik zal niet over mijn lijden spreken. Mevrouw Henry verklaarde dat de woorden, z/ge weet in wiens belang ik handelde" voor komende in den laatsten brief van Henry vóór ken van haar echtgenoot, zich weikelijk over de pracht van dit kleinood verbaasde. Maar waarom, Rodolto Ik heb al zooveel juweelen 1 Dan zult gij er één meer hebben geef mij uwe hand. Hij slak haar den ring aan den vinger, drukte er een kus op en ontrolde zijn servet. Duizendmaal dank, Rodolfo. Vertel mij nu eens wat dat andere prachtige ding is I Eigenlijk twee, antwoordde hij al etende, en hij lachte. Foei dat is te veel, dat vind ik niet goed. Twee mooie, levendige, pittige dingen. Al luisterende naar haar echtgenoot, meende de gravin in de verte de stein van het kind te hooren. Zij luisterde scherp toe. Twee dingen waar gij groqtsch op zult we zen en waarmede gij nog vrijwat meer zult op hebben dan met dien stijven ring, iets wat alle vrouwen hebben, is het niet zoo Ook de vrouw van den burgemeester buiten bezit een kostbaren diamantmaar let eens op of zij Hoe nu, gij hoort niet eens wat ik zeg Waar om zit gij zoo in gedachten Dat komt, Rodolfo, oindat ik mij ver zijn dood aan Zijne vrouw, doelde op het be lang van het land. Als haar inan een valscb stuk gemaakt had, dan had h'j het gedaan we gens het drijven van Picquart en om het leger, in gevaar gebracht door de kwade trouw van zijne vijanden te redden. Van brieven van Henry aan Esterhazy had zij nooit gehoord. De verklaringen van generaal Roget waren oogensehijnlijk vernietigend voor Dreyfus. Hij ontkende beslist (lat E>terhazy de schrijver van het border- l zou zijn op bevel van S.mdherr. Dreyfus heefi zijn hand in het borderel ver draaid. Men zal de getuigen kunnen hooren, die het zakelijke bewijs zullen leveren, dat het borde rel Dn ytus' handschrift is. Volgens hem staat de schuld van Dreyfus vast. Het stuk „ce canaille de D.... kan op niemand anders slaan dan op l)r<yfus. In elke paragraaf van het borderel vindt men zijn verraad. Alleen Dreyfus kende het plan van de hedekkingstroepeu. Esterhazy kende het niet. Hij verzekerde dat Dreyfus in 1893 drie kaarten heeft getcekend, waarop de concentratiepunten aangegeven stonden. Deze heelt de schiethandeling in handen gehad, wat hij ook ontkennen moge. Roget trachtte verder aan te toonen, dat Picquart zich van öedriegelijke middelen heeft bediend oin voor Dreyfus een andere schuldige in de plaats te stellen, en dat hij 100.000 francs heeft uitgegeven otn een onschuldigen officier te bewaken. Hij verwe-t Picquart een stuk vernietigd te hebben dat voor Dieyfus bezwarend was. Dreyfus kon hierop niet anders antwoorden beeld Santinella te hooren. En dat waarvoor Als zij wakker is zal zij niet bij de ka menier willen blijven De graaf gaf te kennen, dat hem dit tame lijk onverschillig was. Terwijl ik u vau allerlei moois zit te vertellen, hebt gij geene ooren dan voor het geschreeuw van een kindDat is vreemd. Komaan, luister nu naar mij Gravin Ilario bloosde eu zich beheerscheude, bracht zij den lepel aan den mond. Ik zeide dan, Innocenza, dat het andere geschenk, hetwelk ik voor u uitgezocht had, alles wat gij er u van voorstelt overtreffen zal. Denk eens aan, een fraai, bijzonder aardig voorwerp denk Maar het is wel degelijk de kleine schreeuwtriep de gravin en sprong van haar stoel op. Waarom schreeuwt zij toch?... Rodolfo, Rodolfo, ik bid u heb geduld en wees toch zacht met haar. Maar ik mag toch van u vergen, dat gij rustig bi] mij aan tatel blijft zitten elen. Waar zijn de dienstboden dan die voor het kind woc* ten zorgeu

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1