Binnenland. Gemengd Nieuws. mogelijke doen otn een oorlog te voorkomen. Daarna overgaande tot de behandeling van het borderel, onderzocht hij alle daarin voorko mende stukken, en trachtte aan te toonen, dat ondanks de loocheningen het Dreyfus wel de gelijk was, die de stukken leverde. Als er aenige twijfel in zijn hoofd rees, dau zou ik tot kapitein Dreyfus zeggenIk geloof U on schuldig. Hier vloog Dreyfus uiet dreigend gebaar op en de vuist schuddend tegen Mercier, riep hij Dat móest gij zeggen 1 De kapitein, die met zijn bewaking belust was hield hem tegen. Mercier zegt, dat zijn overtuiging van Drey fus' schuld nog sterker geworden is, ondanks de enorme sommen, ten zijnen behoeve besteed. Aan hel eind van zijn verhoor zegt Mercier, over de quaestie der bekentenissen sprekende, dat hij zelf kapitein Lebrun-Renaud naar Casi- mir-Perier zond oin hem verslag van die be kentenis te doen. Zoo dit uiet geschiedde, dan was het omdat Perier en Dupuy den kapitein niet lieten uitspreken, gehypnotiseerd als zij wareu door vrees voor buiteulandscue verwik kelingen. De zitting werd oin half een opgeheven. Men voerde Dreyfus in hevige gemoedsbe weging weg. Toen Mercier de zaal verliet, werd hij door hel aanwezige publiek uit gejouwd. BRE8KE;\S, 15 Augustus 1899. Door het postkantoor Bresken s werd gedurende de le helft der maand Augustus de navolgende onbestelbare brief verzonden Van Breskens J. Vermeulen te Selzaete. Toen Zaterdagmiddag het zevenjarig zoon tje van de wed. A. F. alhier aan een op de kade staande zaaimachiue speelde, had hij het ongeluk met de hand tusschen de raderen te geraken, waardoor hein twee vingers letterlijk afgesneden werden. Bij het te Arnhem gehouden examen voor de hoofdacte, is j.l. Zaterdag o. m. ge slaagd de heer P. A. Andriessen te IJzeudijke. Men schrijft uit Zeouwsch-Vlaanderen aan de N. R. Ct. Uit de grensstreken ziet men omtrent dezen tijd verscheidene wagens ongedorschte haver België ingaan. De Belgische regeering heft van gedorschte haver 3 francs per 100 kilogram invoerrecht, terwijl ze in het stroo vrij kan ingevoerd wor den. Op deze wijze kunnen de boeren dus hun haver onbelast in België invoeren en een goe den prijs maken. Alleen is het jammer voor de arbeiders uit deze streken, die vroeger inet het dorschen van haver een aardig daggeld konden verdienen. Binnenkort zal een begin worden ge maakt met de oprichting van eene coöperatieve suikerfabriek te Sas van Gent, met daarbij bu- hoorende arbeiderswoningen. Het benoodigde kapitaal is volteokend en men hoopt vóór de campagne 190U gereed te zijn. Och, Ileere, zal deze plicht van liefdadig heid, dien ik zoo getrouw had willen vervullen, dan juist de bron van een onophoudelijk ge kibbel wezen De kleine was vast ingeslapen en met waar lijk moederlijken tact hiel Innocenza haar op en legde haar met de uiterste omzichtigheid in het goed verwarmde bedje. Daarop maakte zij haar toilet, beval de over hoop gehaalde kamer weer op te knappen, en wachtte in eene zeer opgewekte stemming de tehuiskomst van haar man af. Zyn wij alleen vroeg de graaf, zich aan tafel zettende en altijd gewoon een paar disch- genooten bij zich te zien. Wij zijn eerst van morgen in stad ge komen, en ik heb er niet aan gedacht onze komst bekend u maken. (Wordt vervolgd.) Bij den landbouwer W. Bruijnooge tc Sehoondijke is het mond- en klauwzeer onder het rundvee en het klauwzeer onder de var keus uitgebroken. In een ingezonden stuk in de N. R. Crt. verklaart de heer Lucardie, verbonden aan de werf //de Maas" te Rotterdam, als aanlei ding voor den alsnog te houden proeftocht van het nieuwe schip „Zuid-Beveland" bestemd voor den Provincialen Stooinbool.dieust op de Wester- Schelde, het volgende Op den Hen Juli werd onder leiding van den deskundige van den aan besteder een proef tocht gehouden eu werd hiervan rapport uit gebracht. Dit rapport concludeerde tot het overnemen van het stoomschip. De aanbesteder verwierp echter deze conclu sie en deelde ons mede een tweeden proeftocht te willen maken, zoo niet dan de zaak voor arbiters te brengen. En ieder der zake kundige weet wat dit zeggen wil, zelfs dan wanneer men in het ge lijk wordt gesteld, vele beslommeringen, tijd verlies en kosten. Na eene bespreking werd besloten nog eens te stoomen, en het aan beide partijen over te laten de resultaten daarvan officieel te accep teeren of niet. Dit stoomen zal de volgende week (dat is nu deze week) plaats hebben. De lieer dr. Julius, benoemd tot ge meente-geneesheer te Biervliet, heeft aan het gemeentebestuur bericht gezonden, dat hij voor die benoeming bedankt. De gemeenteraad van Oostburg besloot in de j.l. Vrijdagmiddag gehouden zitting de jaarwedde van dr. D. Herman de Groot, ge- ineente-geneesheer, met ƒ250 te verhoogeu en te brengen op ƒ1000 Vrijdagmiddag te half vier had onder groote deelneming op den fraaien doodenakker te Aardenburg de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den zóó plotseling overleden couducteur der Stoomtram-Maatschap pij, C. Willemseu. Met een extra-tram, waarin familie en vrien den van den overledene gezeten, werd het lijk van Draaibrug naar Aardenburg vervoerd tot de halte op de Markt. Nadat hier door den Directeur der Maatschappij een fraaie krans op de kist was gelegd, ging de droeve stoet graf waarts de lijkkist gedragen door personeel der Maatschappij. Om de groeve verzamelden zich familieleden van den overledene al de beambten der Maat schappij, die niet om dienstredenen verhinderd waren tegenwoordig te zijn, waaronder ook de agenten der verschilleude stations een verte genwoordiger der zuster-maatschappij Sluis-Brug- gebenevens eene zeer talrijke schare belang stellenden. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, hield ds. Hofstede eene lijkrede. Spr. huldigde den overledene als dienstvaar dig, welwillend ambtenaar en zorgvol huisvader, nam uit dit getuigenis aanleiding het tramper soneel aan te sporen zich den goeden naam, dien het heeft bij het publiek, blijvend te ver zekeren en wees met het oog op dit treffend, plotselinge sterfgeval de schare uiet nadruk op den ernst van het leven en op de noodzake lijkheid zich intijds voor te bereiden voor de eeuwigheid. Bij kon. besluit is beuoemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg, ter standplaats de gemeente Oostburg, de heer P. G. Iinmink, candidaat-notaris te Strijeu. Middelburg, 14- Aug. Hedenavond zag men in het .kanaal langs de Loskade alhier een kinderpetje drijven. Van politiewege werd direct een onderzoek ingesteld en spoedig was men van alle kanten aan het dreggen dat tot laat in den avond werd voortgezet, doch tevergeefs. Hedenmorgen was men met behulp van een duikelaar aan het zoeken. Het verdronken ventje moet zijn het 8jarig eenig zoontje van den heer H., restaurateur Lange Delft, dat sedert gisteren middag ver mist werd. Donderdagavond te 9 uur, is aan groote hoofd te Vlissingen verdronken de ij jarige J. F., verpleegde in het gasthuis aldan Den verdronkene, die meermalen misbru maakte van sterken drank, had men van voren op het Hoofd zien zitten met de haude onder zijn hootd. Men vermoedt dat hij, niet geheel nuchter voorover in het water is gevallen, of wel i hij daarin is gesprongen. De daar aanwezige sloeproeiers waren fiql met eene boot ter plaatse om hem uit het»t. ter te halen en de voorschriften tot opwekkini van drenkelingen op hem toe te passen. De ontboden arts kon slechts den dood co* stateeren. De vrouw die jl. Donderdag door denn Middelburg komenden tram werd overreden aan de gevolgen daarvan overleden. Te Rilland-Bath wachtte dezer dagenee bruid tevergeets op de kouist vau den broitb gom, om tot de voltrekking van het huweliji over te gaan. Al de genoodigden waren aan wezig en alles was gereed om teest te vieren. De bruidegom liet zich vrachten en het hu welijk werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. Uit een sloot in de nabijheid van het Room huis in het Haagsche Bosch is Zaterdag door eenige kinderen die zich vermaakten mei vischjes vangen, een pakje opgehaald, dat bit onderzoek bleek te bevatten het lijkje van et: pasgeboren kind. De politie werd met de zaak in kennis steld. Te Honselersdijk heett een windhoos Don derdagmiddag bij een tuinder een 7 Otal groote broeiramen, z. g. éënruiten, opgenomen eu ge heel vernield, zoodat de man aanzienlijke schi de leed. Sommige ramen gingen een huis hoog te de lucht in. Door een onbekende oorzaak is te Velden bij Venloo, de kapitale hoeve van den landbou wer P. Haene tot den grond toe afgebrand. De geheele oogst, 1 koe en 8 varkens, verbrandden De inboedel werd grootendeels gered. Alles verzekerd. Zaterdagavond zat in den tuin van restaurant te Utrecht een gezelschap; een hun ner, een jonge dame, liep eensklaps weg sprong in de vaart. Haar beminde, een student, en een zijuer vrienden sprongen haar na, doch tevergeefs. Het noodlot wilde, dat alle drie verdronken, Een bakker te Delft is gewoon misbruik van sterken drank te maken, en komt hij bij de vrouw thuis, dan vallen er klappen. Zoo ook weder Donderdag jl., toen verkeerde hij weer in abnorinaien toestand en achtte de politie het beter hem op het bureau te laten uitslapen. Den volgenden morgen thuis ko mende, waren vrouw, kinderen en huisraad verdwenen de vrouw had, bijgestaan door een familielid, het huisraad en de kindereu naar een andere plaats overgebracht. Zaterdagmorgen arriveerde te Nijmegen een met 2 paarden bespannen rijtuig, waarin gezeten 4 hoeren uit Millingen, allen gekleed in zwari costuuin met hoogen hoed en wit glacé handschoenen, precies alsof ze ter bruiloft togen. Naar een bruiloft ging het echter niet. Deftig aangekleed als ze waren trokken ze in vroolijke stemming naar hethuis vao bewaring, waar de heeren een dag logies te goed hadden omdat ze te M. ergeus wat lang wareu blijven plakken. De stoet trok, zooals te begrijpen is, nogal bekijks. Zij zijn weder op dezelfde wijze als ze ge komen zijn huiswaarts gekeerd. Bij het rangeeren Zaterdagavond circa hall acht te Oudewater van de stoomtram, struikelde de vlaggejongen S. uit Gouda en da machinist kon niet voorkomen dat hij onder de locomotief geraakte, waardoor den jongen dc schedel werd verbrijzeld. De dood trad on middellijk in.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 2