voor Zceuwsch-Ylaaiidereii. Gravin Ilario. No. 411. Woensdag 9 Augustus 1899. 8e jaargang. Buitenland. FEUILLETON. Binnenland. BET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 cents franco per post 55 cents. Voor België f 2.50 en voor Amerika f 3.30. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 25 cents; elke gewone regel meer 5 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. I)it blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. De ontwerpen der nieuwe kieswet in België hebben het leven gekost, aan het ministerie, dat zoo langen tijd onafgebroken aan de regeering is geweest. Na enkele mislukkingen die vooral waren afgestuit op den eisch des Konings met betrek king tot fie militaire plannen, is eindelijk een uieuw Kabinet tot stand gekomen, waarvan de formeerder, de heer De Smet De Nayer het hoofd is De minister van Landbouw, De Bruijn, wordt vervangen door den heer Van der Bruggen. Of in de landbouw-politiek ten opzichte van den veeinvoer eene andere richting zal gevolgd worden, zal de tijd moeten leeren. De uitleg gegeven aan het onverwachte be zoek van den Franschen minister van Buiten- landsche zaken aan St. Petersburg, berust vol- geus de Parijsche correspondent vau de //Times" op verkeerde gegevens. Hij geeft er een andere lezing van, die naar hij voorgeeft, op //bijna zekere" gegevens steunt. Nicolaas II zou sedert lang de regeering moede zijn. Hij heeft allerlei teleurstellingen ondervon den. Een poos geleden bijvoorbeeld zond hij aan de verdrukte Armeniërs een half millioen roebels uit zijn particuliere kas, maar later bleek het hem dat zij er geen roebel van in handen gekregen hadden. En zoo is er veel gebeurd. Ook het feit dat hem nog geen zoon geboren is, maakt hem 37. Uit liet Italiaansch vertaald DOOR II. c. De graaf had eveneens gehandeldvandaar dat ieder van hen, gedreven door eene inge ving van liefdadigheid, den beschermeling be schermen zou en daaruit moesten noodwendig onaangename gevolgen ontstaan. Welke toekomst ging zij tegemoet Toen de gravin, met afgemeten langzamen stap weer in de rotonde kwam, was markies ïrosio daar niet meer aanwezig. Mevr. Marr. kerkte vlijtig aan haar haakwerk voort en de graaf trad zijne vrouw met een effen gezicht te gemoet. Luister, Innocenza In aanmerking ge nomen dat het koud weer begint te worden, ben ik voornemens de min met het kindje mor gen hier in huis te laten komen. Wij kunnen hun de twee kamertjes op den hoek van hel terras afstaan, waar zij een zeer ongerust. Hij denkt aan de Russische legende volgens welke een Tsaar die geen zoon heeft, opgevolgd zal worden door een Tsaar Michael, bestemd om Konstantinopel te veroverenhij past dat op zichzelf en zijn broeder Michael toe. Vandaar dat hij er lang over gedacht heeft, afstand te doen van den troon ten be hoeve van zijn broeder Michael, maar de hoop, eeu zoon te krijgen, hield hem daarvan tot dusver terug, daarenboven wilde hij geen af stand doen zoolang ais grootvorst George leefde, omdat hij de natie niet wilde blootstellen aan de mogelijke gevolgen van eene regeering die bestemd was, maar zeer kort te duren. Ook stelde hij zijn plan uit tot na afloop van de Haagsche Conferentie. Maar hij heeft al lijd gezegd //Ik ben niet bij machte, mijn plannen ten uitvoer te leggen. Indien ik een zoon krijg, zal ik den troon voor hem bewaren zoo niet, dan doe ik af stand van de regeering." De uitslag van de Vredesconferentie beeft den Tsaar ook erg teleurgesteld, en hij vindt dat hij een dwaas figuur heeft gemaakt. Delcassó zou dan naar Petersburg gezonden zijn om den keizer voor te houden dat hij een plechtig verbond met Frankrijk heeft gesloten, en dat niet verbreken mag door af te treden, vooral omdat niemand weet wat men te ver wachten heeft van grootvorst Michael. En de minister zou zich gehaast hebben, met den Tsaar te spreken vóór diens vertek naar Darmstadt, waar de abdicatie ten uitvoer ge legd zou worden. De correspondent verheelt zich niet dat deze hypothese betwijfeld en tegengesproken zal wor goed verblijf zullen hebben in gezelschap van Rosa. Wij zullen de volgende week naar stad vertrekken. Bleek, maar oogenschijnlijk bedaard, bleef de gravin aan den ingang der rotoDde staan. Daar heb ik niets tegen, antwoordde zij met doffen neergeslagen blik. Wat Santinella betreft, heb ik zoo .geschikt dat ik haar mee naar stad zal nemen. Tot eenig antwoord bood de graaf zijne vrouw den arm en zeide bezorgd Er steekt een gure wind op kom binnen en doe wat om XVII. In de stad gekomen, vond mevrouw Marr. twee drie brieven voor haar liggen bij de bewoonster van de eerste verdieping, aan wie zij verboden had iets hoegenaamd aan haar adres naar buiten op te zenden. Zij was eene uiterst voorzichtige vrouwzij gedoogde in het minst niet dat hare zaken onder de oogen van anderen kwamen. Zi] nam de brieven, doorliep ze vluchtig en bleef ternauwernood bij enkele volzinnen verwijlen. Ik ben doodelijk verzwakt; ik moet van den ochtend tot den avond myne kamer hou den, vooral indien de zending van Delcassó slaagt, maar //geen tegenspraak kan beletten dat ze op ernstige gegevens berust." De lotelingen, die dit jaar bij het wapen de cavalerie zijn ingelijfd en na hunne inlij ving, tot nadere oproeping met verlot zijn ge zonden, zullen op Vrijdag den lsten September aanstaande in werkelijken dienst moeten worden gesteld, ten einde te worden gekleed en geoefend. Een paar jaar geleden werd het Haagsche Bosch 's avonds onveilig gemaakt door een ke rel die, voorgevende dat hij in dienst was bij de politie, onverwacht niets kwaads vermoeden de paartjes overviel en hen door allerlei bang makerijen geld afperste. Langen tijd had bedoel de persoon dat handwerk ongestraft uitgeoefend, totdat hij eindelijk bij een speciaal daarvoor ge organiseerde klopjacht de politie in handen viel. Het gevolg was, dat hij destijds tot 9 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Deze straf schijnt hem echter nog niet tot inkeer te hebben gebracht, want heden was hij weer aan het politiebureau, om zich te verant woorden, omdat er sterk vermoeden bestaat dat hij in den laatsten tijd zijn oude bedrijf weer heeft uitgeoefend, ditmaal in de Scheveuingsche Boschjes. Verschillende personen, die hij heeft overvallen hebben hem herkend. Zondagavond der vorige week haalde hij het kunstje uit tegen een militair, die met zijn meisje op een bankje zat. JNa veel vijven en zessen beweerde hij toen den. Arme ziel 1 hel spijt mij voor u, maar dat was te verwachten 1 De geneesheer komt mij met eene nauwge zetheid bezoeken die mij lastig wordtde kame nier draagt de grootst mogelijke zorg voor mij. Ach ja 1 Zij worden koninklijk betaald en daarom koesteren zij het medelijdende voorne men om mijne kwalen te verzachten. En dat zegt voor haar weinig, prevelde mevrouw Marr. Indien wij vrouwen in staat waren bij de eerste opwellingen van den hartstocht met ons verstand te rade te gaan, dan zou in de meeste gevallen de liefde ontzet wegvluchten. Maar tot ons onuitsprekelijk ongeluk komt het redeneeren meest veel later eerst dan wan neer de spiegel niet meer de blinkende gedaante weerkaatst, maar de donkere schaduw, de nietig heid, de wroeging.1 Helaas, meisjelief, dat geloof ik met u Er bestaat gerechtigheid. En gesteld dal ik nu eens razend jaloersch werd op de vrouw die het kind in hare armen zal koesteren Iudien ik Dat ontbrak er nog aan I riep mevrouw Marr,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 1