Dinsdag; 11 Januari 1899, Dit i8 M te een net woonhnisje, een Smidsknecht, 2c ÖECOTE MLIJME VEEL 0 TINS zwaar'Wilgen KAPHOUT. Loopvarkens en Biggen. Burgerlijke Stand. Rechtzaken. Advertentiëiio K leermakersknecli t Haast U! Binnen enkele dagen trekking. Hoofdprijs „lilla ifilhGlmina" te Bussum Trekking 19 Januari 1899. straat liet lijkje gevonden van een pasgeboren kind van liet mannelijk geslacht, met een lan ge zwart katoenen vrouwenkoiis om den hals waarmede het vermoedelijk door de ontaarde ouders is geworgd. Het kind was gepakt in een grof linnen zoutzak, waaromheen grauw papier; de zak was dichtgebonden met wit veterband cu dun touw. Aan den rijweg te Beets werd liet lijk gevonden van zekeren lt., een bekende bede laar, met een flesch drank er bij. De gemeenteraad van Opsterland be sloot bij de behandeling der gemeente-begroo- ting de post der jaarwedden voor de nacht wacht te schrappen als zuinigheidniaatregel. Een der nachtwachten nam op Oudejaars avond afscheid met de volgende woorden Twaalf heit de klok, De klok heit twaalf, Dit is voor mij de laatste keer, De gemeente heit geen centen meer. Vrijdagmiddag werd op de heide van den heer Cremer onder de gemeente Doorn spijk, niet ver van het station Elburg het lijk gevonden van een naar gissing ruim 60- jarig man, wien de beide polsen waren door gesneden. Uit Gramsbergen wordt van 9 Januari aan de Zw. Ct. gemeld: Een treurig voorval vond Zaterdagmorgen plaats in de buurtschap Holtheine onder deze gemeente. De landbouwer G. J. Wilpshaar had een koe geslacht voor eigen gebruik en eenig afval daarvan buiten op den mesthoop gewor pen, waarop de vogels afkwamen. De oudste drie-en-twintigjarigc zoon, dit ziende, had een geweer genomen om uit de schuur door een raampje daarop te schieten; doch wat gebeurde? Wel werd een kraai gedood, maar het geweer sprong uit elkander en de jongeling werd tegen liet hoofd getroffen, er volgde eene bloeding, men wist geen raad, zoodat de vader onmid dellijk met hem ging naar den arts, ,den heer van Maanen, te dezer plaatse. Daar gekomen werd dadelijk het ergste gevreesd, en over eeno overzending naar Zwolle gedacht. Spoedig werd echter de patient zoo zwak, dat vervoeren niet ineer kon plaats hebben en hij ten huize van den dokter te bed moest worden gelegd. Wel werd mede de hulp ingeroepen van den arts van der Veen uit Hardenberg, maar wat ook werd gedaan, de toestand van den ongelukkige, die nog steeds sprakeloos bleef, is bedenkelijk, en de familie, die onophoudelijk in zijn tegen woordigheid is, ziet het ergste voor oogen. Groede. Geboorten. 1 December. Clement August, z. van Amandus Ferdinand us Verheec- ke en Maria Elizabeth Albregts. 6 id. Pieter, z. van Pieter de Marree en Clara Sara Tiersen. 9 id. Johanna Neeltje, d. van Pieter Versprille en Anna Elenbaas. 11 id. Pieter, z. v. Izaak Cornells en Johanna Jacoba Brakman. 17 id. Willem z. van Willem Jacobus Bruijnooge en Pieternella Reraijnse. 18 id. Wilhelmina, d. van Pieter Corntlis en Wilhelmina Luteijn. Overlijden. I December. Petrus Braet 81 j., wedn. van Angeline Buijck. 7 id. Catharina Magdalena Vergouwe, 69 j., eehtg. van Izaak Porreij: 11 id. een als levenloos aangegeven kind van het mannel. gesl. van Willem van de Walle en Leuntje Mosselman. 16 id. Eliza beth de Roo, 45 j., wed. van Michicl Hermc- not. V'ieuwvliet. Huwelijks-Voltrekkingen. 8 Dec. Pieter Goossen, 23 j., jm. en Jacomina van der Linde 23 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Anna Maria, d. van Pieter Miohiel Catsman en Anna Scbijve. Overlijden. 19 Dec. Abraham Porreij, 75 j., echtg. van Dina Kusse. IJzendijke. Huwelijksvoitr. 9 Dec. Johan nes Jacobus Riteco, 31 j., jm. en Amelia Suttin 32 j., jd. Geboorten. 8 Dec. Adriaan Jaeob, z. van Pieter Dhont en Anthonetta J. Tromp. 10 id. Uieophiel Eduardus, z. van Pieter P. C. de Munck en Louisa C. Bonamicie. 12 id. Phi lemon, z. van Angelus de Klerek en Maria L. de Groene. 14 id. Magdalena Augusta, d. van Emiel B. Verhulst en Emma Verbeke. 14 id. Maria Einiliana, d. van Angelus de Poorter en Pharaildc C'riel. 25 id. August, z. van Tlieo- philus Matthijs en Amelia M. Calebout. 31 id. Clement, z. van Ivo van Parijs en Leonie Stcij- aert. Overlijden. 1 Dec. Eranciscus Rosseel, G5 j., ongeh. 10 Dec. Charles Poppe, 75 j., echtg. van Amelia Verschoote. 15 id. Pieter Fran- eies Cortvriendt, 64 j., eehtg. van Angelica Conslantia de Hue1'. 24 id. Antoine Frederic Lako, 33 j., echtg. van Catholijntje de Bruijne. Arrondisseinents-Rechtbank te Middelburg. Zitting van heden Vrijdag 13 Jan. M. M., 17 j., arbeider te Biervliet is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 dagen gevange nisstraf. Hoogwatergetij te Breskens. A G E N. voorin. 11am. Zaterdag 14 Jan. 2.57 3.21 Zondag 15 t 3.31 3.55 Maandag 16 w 4.02 4.46 Dinsdag 17 f 4.38 50.2 Woensdag 18 5.16 5.40 Donderdag 19 t 6.04 6.28 Vrijdag 20 7.08 73.2 Predikbeurten. Zondag 15 Jan. 1899. Ned. Hkrv. Kerk. Biervliet vin. 9.30 ds. Homburg. Breskens nm 2 u ds. van Essen. Avondm. Groede vin. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm. 2 u ds. Onnes. Avondm. Nicuwvliet vin 9.30 ds. van Essen. Schoondijke vin. 9 u ds. Beckeringh. Waterlandkerkje nm. 2 u ds. Beckeringh. IJzendijke vin. 9.30 ds. Onnes. Ev. Lui'h. Gek. Groede vin. 9 u ds. Rust. Handelsberichten. Dordrecht, 12 Januari. Nieuwe Zeeiiwsehc en Vlaamsche Tarwe puike f 6.50 a f 7., goede f 6 20 f 6.50, min dere f 5.50 f 6. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaam sche Rogge f5.20 a f5.80. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Wintergerst f 5 a f 5.50, dito Zomergerst f5 a f 5.50. Nieuwe lange haver f3 a f 4, dito dikke f 4 a f 4.50. Paarde- boonen f 6 a f 6.60. Duivebooneu f 6.50 a f7. Witte en bruine boonen f 9 a f 10.50. Kookerwten f8 a f8.50. Mestingerwten f6.50 a 7. Kanariezaad f5.50 a f6.50. Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.50 i\ f 47.975. Engeland 1 Potid Sterl f 1,97 h f 12.105 N-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, MARIA BE BOODT, Wed. Francois Lkdain,. in den ouderdom van bijna twee en ze ventig jaren. Uit aller naam, Wed. P. TAZELAAR- Ledain. Groede, 10 Januari 1899. Hedenmorgen overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde dochter en zuster MARIA, in den jeugdigen leeftijd van ruim 20 jaren. Wed. A. DE JONGE en Kinderen. Allen, die ons behulpzaam in haar lijden waren, betuigen wij onzen innigen dank. Breskens, 13 Jan. 1899. De ondergeteekende, Directeur der Rijks normaallessen te Oostbnrg, maakt bekend, dat met 1 April a.s. aan genoemde Normaallessen en ook aan de daartoe Voorbereidende Klasse leerlingen kunnen geplaatst worden. Zij, die aan het toelatingsexamen wenschen deel te ncinen, moeten zieh vóór 1 Febr. a.s. bij hein aanmelden met duidelijke opgave van de klasse van de Normaallessen ol van de af- deeling aan de Voorbereidende. Klasse, waarvoor zij in aanmerking willen komen. Zij leggen daarbij over 1°. hunne geboorteakte. 2°. een getuigschrift van het hoofd der school, die zij bezoeken. 3°. eene verklaring van Ouders ot Voogden, dat zij voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. Voor de Normaallessen moeten zij op 1 A- pril a.s. hun 14e, voor de Voorbereidende Klas se hun 12e jaar hebben bereikt. BARENTSEN. De Notaris W. C. de Slliidt te Schooilllij- kc, zal op Donderdag 19 Januari 1899, 's namiddags half 3 ure, ten verzoeke van den heer JOlls. RISSEEUW Jz., Gezworen van den Oranjepolder en Grondeigenaar te IJzendijke, in de gemeente Groede en aldaar op zijnen dijk tussclun de polders „Nieuwer Haven en Jong Baarzando", verkoopen ZEGT HET VOORT. De Notaris II. (i. Ilammaclicr te (.'roede, is voornemens om op des namiddags te 2 ure, ten verzoeke van de [leeren GEBRs. BAARS te Hoofdplaat, op het terrein van het voormalig Havenfort te Bres kens, in het openhaar te verkoopen eene groote partij Rechters, Planken, Platen, Palen, Kepers en verdere Gezaagde Houtwaren, alkomstig van gezegd fort, eene partij Kruiwa gens, 3 Handkarren, 1 Slijpsteen en wat meer zal worden geveild. Au iilloop hiervan, ecnige Gewone voorwaarden. ZEGT IIKT VOORT Met liulf Februari of Maart a. s. gevraagd: P. G. Brieven iranco aan C. SC1IIEM \N, inr. Smid te Axel. Terstond gevraagd tmu Brieven iranco aan O. VERMONT, inr. Wa genmaker te Axel. staand i in den Achterweg te Breskens. Te bevragen bij W. WEMELSFELDER, Ka naalstraat, Vlissingen. Met Mei a. s. een bekwame gevraagd, bij Jac. VERSGtlELLING rar. kleer maker te Breskens. Geen nieten. (waarde 10,000 i u1<1<mi.) Voorts: Paarden, Rijtuigen, compleet zilveren Tafelgarnituur voor 12 personen. Werk tuigen voor Landbouw en Zuivelbereiding, diverse Ameublementen, Pianino's, 20 Eerste klasse Rijwielen [Simplex), benevens duizenden andere kostbare, nuttige en fraaie voorwerpen. Bewijzen van deelname, rechtgevende aan bovenstaande Uitloting deel te nemen, nog tot een beperkt aantal, ad ƒ2.50, verkrijgbaar ten kantore der Vereeiliging voor Landbouw, Handel en Vijverheid (Goedgtk. bij Koninkl. Besluit van 9 Maart 1897, No. 22), gevestigd te AMSTERDAM, gebouw „Mercuiius," Prins Hendrikkade 20-21 en te Breskens Aardenhurg u 1/ Oostburg IJzendijke I? bij C. D1ELEMAN. J. v. d. BERG Hz. J. VV. v. d. PLASSCHE. Fa. A. J. BRONSWIJK. L. J. BEVIN. te Sluis bij J. NOEST Jz. Terneuzen F'. ROZENGA. Schooudijke W. F. VERSPRILLE. Westdorpe M. J. B. KIEBOOM. Hulst 11. E. CALLENFELS. Vraag het uitgebreid, gratis verspried wordend Prospectus. Winner van de Villa „Excelsior" (zijnde de Hoofdprijs van de le Jaarlijk- sclie Verloting) de heer Hendrik Kuiper te Enkhuizen. Trekkingslijstcn onmiddellijk nil de trekking 10 ets. verkrijgbaar. Prijzen zullen tegen kleine vergoeding van transportkosten bij II.H. Correspondenten verkrijgbaar worden gesteld.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1899 | | pagina 3