Dienstbode n flic lalwifc fasti mm HOLLAND' 1111- i D. H. W 2UIJEN, FINALE UITVERKOOP" Rechtzaken. Ad verten tien. K. Hartelijk dank Naaimachine. vorm van dankbetuigingen, uit te reiken, ook niet om Uit werk der feestcommissie over te nemen, maar tucli gevoelen wij ons gedrongen onze erkentelijkheid aan te bieden aan ieder zonder onderscheid voor de cordate wijze, waar op Breskens' ingezetenen zich hebben gekwe ten van de taak om de vreemden te ontvangen, en voor de eer die zij bij deze feestviering hen ben opgehouden. We gelooven voorts niet te veel te zeggen, als we „Hosanna" dat veel heeft gedaan tot verhooging der feestvreugde, een eeresaluut bren gen voor de groote vorderingen, die het in korten tjjd heelt gemaakt. Ook „Veronica" heelt tot de feestelijke stem ming veel bijgedragen, vooral toen Hosanna rustte van zijn wel wat vermoeienden arbeid, „Exelsior verschafte den liefhebbers van ge mengd koor veel genot Aan het woord van dank der commissie allen gebracht, die tot het welslagen hebben bijge dragen, voegen ook wij liet onze, overtuigd als wij zijn, dat aller eensgezinde medewerking de taak der commissie vergemakkelijkte. Mea begrijpt, dat onze ruimte niet gedoogt aan ieder afzonderlijk een woord van üank te richten, en men gelieve daarom dit algeuieene woord voor een bijzonder aan te nemen. Muar niettemin kan bet niet anders of aan sommigen, van wier in-dewerking zooveel af hing, moet een afzonderlijk woord gewijd wor den. Het zou daarom ondankbaar zijn als we niet een woord van hulde brachten, en we mee- neit de tolk van alle ingezetenen te zijn allereerst aan den eere-voorzitter, onzen bur gemeester, alsmede aan de leden der Hoofd commissie eu die der subcoirimissiëii, voor het welslagen van het feest, dat nog lang een zeer aangename herinnering zal achterlaten. IIKESKE.YS, II September 189S. In de hedenmorgen gehouden zitting van den gemeenteraad, waarvan we het volledig verslag, wegens overvloedige stof, moeten la ten rusten tot een volgend nummer, braclit de voorzitter zijnen dank aan de ingezetenen dezer gemeente voor de houding door hen bij het jongste feest aangenomen. Breskens heeft waardig en gezellig teest gevierd en de uitnemende geest verdiende ten volle zijnen dank. Naar wij vernemen moet een ernstig onderzoek worden ingesteld naar de verschil lende balddadigheden, die Woensdagnacht heb ben plaats gehad. Zeer vele versieringen wer den vernield, lampions meegenomen, vlaggen verduisterd en stuk gereten, en zelfs heinin gen omvergeworpen. Het is te hopen, dat de politie er in slaagt de lafhartigen in hnnden te krijgen, want zul ke brutaliteit is grenzeloos. Ieder weldenkende spreekt er met de diepste afkeuring over. De 6de September is op initiatief van eenige kunstschilders in vereeniging met eeni- ge ingezetenen onder eere-voorzitterschap van den Weleerw. Heer ds. van Eerden, te Sint Anna tir Muiden, evenmin onopgemerkt vooi» lijjgegaan alsop vele andere plaatsen. Daartoe had het dorpje zich in een waar dig feestkleed gestoken. In den namiddag werd met een vrij lange stoet het oude vaan del van St. Anne, te Sluis afgehaald, alwaar het in do Oudheidskamer berust, Overgereikt door den Burgemeester werd het met een passende rede door ds. van Eer de aanvaard. Bij het vertrek uit Sluis sloot zich het muziekgezelschap »Apollo" zich bij den stoet aan. Mede werden eenige volksspelen uitgevoerd. Een concert in de kerk, bestaande uit de opvoering van eenige zangstukken, en eenige dito voor orgel en violoncel, wekte bijzonder veel belangstelling en slaagde opperbest- Des avonds gelukte de illuminatie volko men. Onder de meest opgewekte stemming duur de het feest tot diep in den nacht. Sluis. De 31ste Augustus werd de aan vaarding der regeering door Koningin |\Vil- helmina op zeer aangename wjjze gevierd. Geen woning zonder vlag, geen straat zonder versiering. Tal van particuliere gebouwen waren prach tig versierd. Dos namiddags werd een luisterrijke op tocht gehouden, waarvan de versiering om het hoogst werd geroemd. Te vier ure werd door kinderen van de openbare en de bijzondere scholen op liet marktplein een Wilheümim boom geplant, waarbij toepasselijke liederen werden gezongen. liet feest werd besloten met muziek, klok gelui enz. Sluis beeft het bewijs geleverd, dat ondanks allerlei woelingen, men in de betooning van oranjeliefde eensgezind is. Ketruiiclieiiient. Naar aanleiding van liet alom bekende feit, de inhuldiging onzer geliefde Koningin, werd alhier op Zaterdag jl. den 3cn September feest gevierd. Door het plaatsen van bogen, het versieren van particu liere woningen alsmede van de school, had het dorp een feestelijk aanzien gekregen. 's Morgens om half negen begon het school feest, dat uitstekend geslaagd is Door ver schillende landbouwers was de melk in die ma te gratis geleverd, dat de leerlingen niet eens alles konden opdrinken. Tot herinnering ont ving elk een prijs ot prijsje Sierlijk waren de sponzendoosjes en de spaarpotten met portret van de Koningin, door du firma Klaassen uit den Haag geleverd. Oin half twee arriveerde liet muziekgezelschap „Apollo" uit Sluis. Nu begon de vreugde los te breken. Verschillende volksspelen werden uitgevoerd, als mastklimmcn, broodjeshappen enz. 's Avonds was er nog een klein vuurwerk. 't ücheele leest liep in de beste orde af. kruisdijk. We zijn het aan de volledigheid verplicht een abuis te herstellen, dat vorige week ter goeder trouw is geslopen in het ver slag van bel schoolfeest alhier. We liailden namelijk vergeten melding er van te maken, dat ook de heer Ij. Basting be hoorde onder heli die welwillend paarden en rijtuig had afgestaan voor den rijtoer en daaraan een belangrijk' aandeel had, terwijl onder de namen der kroonsters mej. J. Oosterling niet was genoemd. Hoofdplaat vierde Dinsdag feest ter gele genheid van Hr. Ms. inhuldiging. Naast de driekleur die overal wapperde, was van de gevelversiering, eerepoorten en muziek tent zeer veel werk gemaakt. Door kanongebulder en het luiden der klok, werd des morgens het feest geopend. Des namiddags werd door de gemeente een optocht gehouden, waaraan werd deelgenomen door eenige gepasporteerde infanteristen, onder commando van C B. Teugeman, een 200-tal schoolkinderen, de Burgemeester en de leden van den raad, de leden der Feestcommissie, het muziekgezelschap van Biervliet en een praalwa gen met een opgetuigde boot, bemand met ee nige schippers, terwijl eenige oude schipperslui den stoet besloten. Na ontbinding van den optocht werden de kinderen in de school op chocolademelk en koe ken onthaald, terwijl de overige leden van den stoet in het gemeentehuis een glas wijn werd aangeboden. De Burgemeester sprak hierbij zijn dank nit aan allen die hadden meegewerkt om het feest wel te doen slagen. In den namiddag werden de verschillende volksspelen uitgevoord waarvoor flinke prijzen waren beschikbaar gesteld. Herhaaldelijk klonken de lustige tonen van de muziek ter veihooging der feestvreugde, die zoo algemeen was, dat zelfs ouden van dagen zich moeilijk zoo n eendrachtige feestviering te Hoofdplaat weten te herinneren. Eenige jongelui die des avonds wat al te luidruchtig op de tribune aan den gang waren, zagen den vloer onder zich bezwijken, doch kwamen gelukkig met den schrik vrij. De verlichting en illuminatie slaagde uitste kend. Des avonds werden nog enkele vuurpijlen ontstoken, en daar dit het eenige vuurwerk was, liep men de risico vrij dat veel kou mislukken. Het geheele feest slaag-Ie uitnemend en liep in de beste orde at. Men schrijft ons Den (iden September jl. werd oak op bet gehucht Susput feest gevierd ter eere van de inhuldiging van II. M. de Koningin. In de eerste plaats werden de schoolkinderen ont haald gingen in optocht, allen voorzien van een vlaggetje, rond, zongen zeer aardig en kregen ten slotte allen een geschenk, la-staan de uit griffelkoker, naaidoos, verfdoos of iets dergelijks. Omstreeks half vijf kwam liet muziekgezel schap van Schoondijke het feest opluisteren, w aarmede een 7l)tal bewoners van Schoondijke door tijtuigen herwaarts gebracht, de feest vreugde kwamen verhoogen. Onder dezen was ook een groot gedeelte der Zangvereeiiiging, welker aanwezige leden mot het muziekgezel schap eenige nummers uitvoerden. Met muziekgezelschap, dat tot circa 9 om spoelde, verdient zeker wel een woord van dank. Het gehucht was zeer net versierd, zoowel de eerepoort en de muziektent, als het por tret der Koningin in de school. Wij brengen daarvoor dan ook oen ei-resalmft aan allen, die daaraan hebben meegewerkt. Jammer was het dat de meeste Schoondijkenaars naar Bres kens waren vertrokken vóór de verlichting was aangevangen, want deze was zeer beziens waardig, terwijl de muziektent oen schitterend effect opleverde. Er heerschte een zeer prettige stemming, en alles liep in de beste orde af. Arrondisseineiils-Rechtbank ie Middelburg. Den 23 September a.s. zal voor deze recht bank behandeld worden de zaak tegen den be- ruchUn Leo Miloen, gedetineerd alhier ter zake lo. van den door hem in den nacht van 8 op 9 Januari 1896 gepleegden diefstal van 85 kippen en 5 hanen te tJzendijke 2o. dat hij op of omstreeks 12 Aug. jl. te Middelburg in een cel in het huis van bewa ring opzettelijk en wederrechtelijk de deur dier cel en de post dier deur heeft beschadigd door liet hout van die deur en deurpost los te breken, en daarin met een beitel, althans met een scherp voorwerp, te steken en tevens op tijd en plaats als boven vermeld, opzette lijk en wederrechtelijk een in die cel staande ijzeren krib heeft beschadigd door een ijzeren stijl daar uit te breken. 1* i' c tl i k b e urle n. Ned. Hkuv. Keuk. Zuniluq 11 1898. Biervliet nin. 2 u ds. Dijkman. Breskens vin. 9 u ds. Dijkman. Groede vin. 9 u ds. Krol. Nieuwvliet vm 9 u ds. van Essen. -Schoondijke vin. 9 u ds. Beckeringh. Waterlandki-rkje nm. 2 u ds. Van Essen. tJzendijke vin. 9 u ds. Onnes. Ev. Luth. Gem. üroede vin. 9 u ds. J. A. Rust. Evangelisatie. Schoondijke vm. 9 u dhr. II. Slavenga. nui. 2 u Hoogwatergetij te Breskens. D A G F voorin. nam. /.aterdng 16 Sept. 7.58 8.22 Kondag 11 0 9.07 9.31 Maandag 12 0 16.11 16.35 Dinsdag 13 0 11.08 11.32 Woensdag 14 0 11.57 12.21 Donderdag 15 0 12.26 12.41 Vrijdag 16 0 1.02 1.26 Koers van liet gekl. België 190 fr. ƒ47.36 a ƒ47.025. Engeland 1 Pond Sterl ƒ11,97 ii ƒ12.66 N-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. ()l' Zaterdag to September hopen onze geliefde ouders, behuwd- eu Grootouders JACOB l)E HEBBEK en ELIZABETH YA.\ OEV BltOECKE hunne 25-jarige Kchtvereeniging te gedenken, limine dankbare kinderen, bchuwd- e» kleinkinderen. Breskens, 6 Sept. 1898. aan allen, die door bijdragen of door het aan brengen van versieringen hebben meegewerkt tol liet welslagen van liet schoolfeestvooral aan hen, die door het welwillend afslaan van paarden eu rijtuigen tien rijtoer mogelijk heb ben gemaakt, en ook aan het muziekgezelschap van (Iroedc, (lat door zijne vroolijke tonen de feestvreugde des avonds nog verhoogde. Namattic fate/comuiuel-e, C. P. GEELHOKDT Pz. Hoofd der School. Kruisdijk, 3 Sept. '98. J' ïSSSR™0 Ondorgeteekende, begiftigd door ,l„ Koningin met de bron zen cere-inedaille van de Oranje-Nassau orde, betuigd aan allen die hein daarmede geluk wcnschten, zijnen oprechten vriendelijken dank. Breskens, 18 Sept. 1898. -7. DE MASIER. gevraagd bij SCHIPPERS te Breskens. Terstond becoodigil in een klein gezin zonder kinderen. Zich aan te melden bij Mej, BURGERS, te Nieuwe Sluis a/d Stoom misthoorn. 11 t" gevestIj?<1 (e Horrircclit. Opgericht anno 1859. Kapitaal f 1.000.^00. Reserve f 1040(38.26. De DIRECTIE geeft kennis, dat zij in plaats vau wijlen den Heer L. VAN DER HAVE benoemd heeft tot Ageilt te Breskens den lieer tot uien men zich gelieve te melden voor za ken, die het Agentschap aangaan. Dordrecht, 5 Augustus 1898.' lie Directeuren, P. J. DE KANTER. K. LOTSY. van M an nfa duren aan veel verminderden prijs a contant. H. KLAAIJSEN, Breskens. Aait het zelfde adres te koop eer. gebruikte doch in goeden staat zijnde

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3