/NGSFfc Heit „JUCUNDA' Kroonpapier in de Nationale kleuren Bijzoiior öscli voor vorsisrii aai si oorsportei. MEUBELEN en HUISRAAD tweejarige- en éénjarige Vaarzen en tatalwen (wannier puike Slieren). Ben oflrBSSBerfle POEDELHOND, teef, sii twee ion, tót» soort. s Dekriet, Noord-Hollandsch Hoornvee Aardbeziënplanten iet officieel Programma lampions en lallons tor verlichting, Portretten van H. M. de Koningin in visite-formaat. INGEZONDEN STUKKEN. Hoogwatergetij te Breskens. Koers van het geld. Predikbeurten. Advertentiën. VERKOOPING Yerkooping Tas OOKTBimu«. L. EVERSDIJK, eene dienstbode, C. DIELEMAN, Breskens. TE KOOP: Voor liet a.s. Kroningsfeest ontvangen a 30 cents per Boek, Guirlandes van Nationaal papier Aanbevelend, C. DIELEMAN, Breskens, P. J. d. R., J. v. d. B., P. B., P. K., D. J., G. P., J. v. d. V., J. C. M„ D. H., D. H., I. A. v. R., alien te Breskens tot ƒ3 of 2 d., VV. V. te Breskens ƒ0 50 of 1 d., P. d. W., te Middelburg f'A of 2 d., A. M., te Wal- zoorden f'A of 2 d. wègens overtreding van het sluitingsuur A. G., te IJzendijke /3 of 3 d., P. d. S„ E. G., G. A. v. H. alien te IJzendijke, tot ƒ2 of 2 d. wegens overtreding van het prov. reglement; J. 11., te IJzendijke ƒ0.50 of 1 d. E. d. K., te Biervliet, in staat van dronken schap de openb. orde verstoren ƒ6 of 5 d. J. J., te Aardenburg, in dronkenschap ver- keerende eenige handeling verrichtende, waarbij tot Yoorkomir.g van gevaar van derden bijzon dere omzichtigheid wordt vereischt 3 d., hecht. wegens overtreding der herijk J. L. te Bres- keus ƒ0.50 of 1 d., W. C., en E. v. d. W., alsvoren, beiden te IJzendijke, de le tot ƒ0.50 of 1 d., de 2e tot 4 X ƒ0.50 nf 4 X 1 d. 1. A. d. V., te Groede, wegens het op den openbaren weg een trekdier laten staan 1 of 1 d. A. E. Q., en Th. F. d. W., beiden te Phi lippine, wegens het rapen van schelpvisch ie der ƒ1 of 1 d., F. R., te Philippine, alsvo ren, ƒ2 of 1 d. P. M., te IJzendijke, alsvoren, fi of 2 d. F. J. v. d. B., wegens overtreding det wet O. M. van ver/oer ƒ0.50 of 1 d. G. V. v. O., te Aardenburg, wegens openb. dronkenschap 2 X ff' of 2 X 2 d. L. L., te Schoondijke, en W. W., te Groe de, beiden wegens het jagen zonder acte, de le 2 X ƒ5 of 2 X 4 d., de 2e 2 X ƒ5 of 2 X 3 d. P. C. v. d. P., wegens het aanleggen van vuur op kortere afstanden, dan daarvoor bepaald is ƒ0.50 ol 1 d. K. J. M., te Eede, door een dier doen trek ken van een last welke zijn krachten te boven gaat ƒ3 of 3 d. F. H., te Roesselaere, wegens het maken van nachtrumoer ƒ5 of 3 d. Idem, alsvoren E. v. d. B., te Sluis (lleille) ƒ1 of 1 d. P. v. H., te IJzendijke, los en onbeheerd la ten staan van een voertuig op den openbaren weg> /2 f d. P. A. V., te Philippine, als schipper num mer en letterteeken onkenbaar varen A of 3 d. J. F. R. en P. R., heides te Philippine in vereeniging bevisschen der Schelde en Zeeuw- tche stroomen zonder consent ieder ƒ4 of 3 d. J. T. R., te Philippine, als schipper, num mer en letterteeken onkenbaar varen ƒ6 of 4 d. N. M., J. d. V., en J. d. V., allen te Bier vliet, wegens strooperij, ieder ƒ0.50 of 1 d. N. R., te Philippine, wegens het niet voeren van een licht op een vaartuig op de rivier den Brakman ƒ10 ot 10 d. P. J. R., en C. B. C., beiden te IJzendijke, wegens het jagen zonder vergunning ieder ƒ3 of ieder 3 d. L. J. B., te Oostburg, A. G., te Retranche- ment en E. M. te Biervliet allen wegens het jagen zonder acte ieder 2 X 2 of 2 X d. A. B., te Biervliet, J. J. H., te IJzendijke, A. S. C. te Sluis, wegens het maken van nacht rumoer, ieder 5 of 3 d. C. T. én L. M., beiden te Hoofdplaat, we gens het maken van straatrumoer ieder 5 of 3 d. Vrijgesproken zijij I. F. M., te Hoofdplaat verdacht van het jagen zonder acte. H. B., zonder bekende woon- of verblijfplaats, H. v. V., te Bouchoute en P. v. H. te Phi lippine, 'wegens het jagen zonder vergunning. I. V., huisvr. van M. B. te Biervliet wegens Yerdacht van het verkoopen van sterken drank in het klein zonder vergunning. C. M. Q., te Philippine, verdacht van het visscheu zonder consent, ontslagen van rechts vervolging. I(IEltEYIUSIlA\'I)ELI.\<>. Nu er zooveel gesproken wordt over en te gen de wetenschappelijke vivisectie, is 't zeker niet overbodig eens te wijzeu op de nuodeloozt wreedheid, waarvan de palingen de onschuldi ge slachtoffers zijn. Dat het levend villen dezer diereu een vree- selijke marteling is, kan ieder begrijpen. Pa lingen zijn fijn-georganiseerde dieren, met een zeer ontwikkeld zenuwstelsel. Ook zonder hun wanhopig wringen en kronkelen tijdens de ope ratie en daarna, kunnen we weten dat ze een onbeschrijfelijk lijden ondergaan. En ze zijn taai, ze leven nog lang. Uren later kan men nog de gemartelde, bloederige schepsels in duldelooze pijn zien kronkelen en wringelen, en wie ooit r.aar die wanhopig-angstige bewegingen keek. zal niet licht vergeten wat hij zag. Gevoelige menschen laten dan ook den pa ling, vóór het stroopen, den kop afsnijden. Hun wilde ik zeggen: dut zij met- de beste be doeling de zaak nog erger maken. Het bewust zijn zetelt ill. in de hersens; daar wordt de pijn van 't heele lichaam gevoeld, en bij het kop- afsnijden blijven zij ongekwetst Die afgesneden kop voelt alles; alle doorgesneden zenuwen blij ven werkzaam en er is dus niets gewonnen. De koppen die aan de palingen blijven vastzit ten, zijn door het koken of bakken gewoonlijk eenige uren na de operatie dood; de afgesneden kop daarentegen, kan onder duldelooze pijn nog wel 24 uren leven in het vuilnishoekje der vischkar, of op den aschbelt. 't Gaat or mee als met geamputeerden, die bij weerverandciing of door aanraking der ze nuw-einden, nog steeds pijn gevoelen in het afgezette been. 't Voorbehoedmiddel tegen, al dat gemartel ligt ill de Weener methode vóór alles de her senen kwetsenen. Zijn deze goed gewond, dan doet stroopen enz. geen pijn meer. Een drietal sneden door den kop, flink door en door zijn voldoende eene lange snede, vervolgens eene dwarssnede op de hoogte der oogen en een tweede dwarssnede een halve vinger breedte dichter hij den hals. De zenuwtrekkingen van het lichaam behoeven dan ook niet te veront rusten, gevoel ran pijn is er niet meer. Wie dit voorschrift volgt, en een tiental andeien er toe overhaalt, bespaart meer lijden dan in ons geheele land veroorzaakt wordt door de vivisectie aan de universiteiten. Nog iets. Niemand meene dat het voldoende is, ééns voor al den vischboer of de meid deze methode voor te schrijven. Tien tegen één vinden ze 't „malle kunsten». Men overtuige zichzelf dat het gebeurd of gebeurd is, en niet licht wordt meer lijden door kleiner offer voor komen. Leeuwarden. Augustus 1898. J. G. TEN BOKKEL. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 20 Aug. 2.36 3.— Zondag 21 3.26 3.50 Maandag 22 4.18 4.42 Dinsdag 23 5.15 5.39 Woensdag 24 6.28 6.52 Donderdag 25 7.35 7.59 Vrijdag 26 8.48 9.12 België lüü fr. ƒ47.30 h ƒ47.625. Engeland 1 Pond Sterl ƒ11,97 Èt ƒ12.06 N-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. Ned. Hkbv. Keek. Zendag 21 Aug. 1898. Biervliet vm. 9 u ds. Homburg. Breskeus vm. 9 u dhr. Stavenga. Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm. 2 u ds. Homburg. Nieuwvliet vm. 9 u ds. van Essen. Schoondijke vm. 9 u ds. Beckeringh. Waterlandkerkje nm. 2 u ds. Onnes. IJzendijke vm. 9 u ds. Onnes. Ev. Luth. Gbm. Groede vin- 9 u ds. J. A. Rust. Evangelisatie. Schoondijke nm. 2 u dhr. H Stavenga. van te IIO O F D P h A A T. Notaris ZIJESTRA te IJzemlijke zal met den Heer PATEER te Hoofdplaat op Zaterdag 20 Augustus 1898, des namiddags 4 uur, ten sterl huize van A. F. VERGUIJZE te Hoofdplaat, publiek ver koopen eene partij zindelijke NleaRelail en Hllisi-aatl, als Stoelen, Tafels, Keukengerief, groote Kleerkast, Ledikant, Cuisinière en wat meer zal worden gepre senteerd. Knopen beneden ƒ3.contant. Tevens vanaf 3 uur n.m. Zitdag' tot ontvangst van vervallen kooppennin gen. van De Deurwaarder IIENDRIKSE te IJzendij ke zal op het hofplein der herberg bewoond door den heer Cu. Mabesoonk op (en niet op Woensdag 24 Augustus 1898) half elf ure voormiddag, publiek vtrkoopeu ongeveer 51) sttulfs Dik blank Spek 48, zuivere blanke reuzel 48, puike koinijne Kaas 35, beste Gouda- kaas 50 cent, nieuwe gezouten sehelvisch (zon der koppen) 22 cent alles per K.G., mooie bosjes Drogevisch 15 cent, per bosje van (20 stuks.) E. ROSS, Breskens. 11 Hiermede heb ik de oer te berichten, dat mijn zaak x'1'jllllhl l-t is naar LAN- GEDELFT B 142. JACQ. FRANK. in de beste verscheidenheden, soort bij duizenden voor aanpUnting in 't groot. Van algcineene bekendheid is die AARD BEZIE daarvoor de bes'e. Boo m- en R o z e n k w e e k e r, Kapelle bij Goes. Gevraagd tegen 1 Sept. e.k. om in den Haag te dienen van ongeveer 17 of 18 jaar van fatsoenlijke ouders. Loon ƒ90. Reisgeld kan overgemaakt worden. Bij voorkeur van de P.G. Adres J. C. DE KOCK van Kinsbergslr. 36 den Haag. Te bevragen bij J. J. KOTVIS te Hoofd plaat. der KRONINGSFEESTEN te Middelburg, is verkrijgbaar a lO in den Boek winkel van bij E. V. DE M1LLIANO, Landbouwer, Guokdï. van af lieden te bekomen bij Breskens. L. BRUIJNOOGE Wz. ia lengten van 5, O, 7, tot 13 Meters, A L S M E D

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1898 | | pagina 3