Dienstbode. te SIGAREN. een iinri wil J. PRINS MELLEKA, Arts. HANDEL. TAFELBIEREN, P. F. Meters Bouwgrond, AGENTEN. Hoeden en Winterpetten soorten Vruchtboomen, Gemengd Nieuws. Rechtzaken. Predikbeurten. Advertentiën, Ondergeteekene is weder te consulteeren. Compagnon TE KOOP: De begrooting werd met algemeene stemmen vastgesteld in ontvang en uitgaaf op ƒ80839.68'. Goedgekeurd werd eene wijzigiging in de be grooting voor de schutterij. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van den districts-schooIopziener,'werd nog- tans de vaststelling eener verordening op het iclioolverzuim niet urgent geacht. Een samen gaan van herhalings- en inhalingsonderwijs werd niet in strijd geacht en tot handhaving beslo ten. In eene volgende zitting zal deze zaak ook nader geregeld worden. Aangaande de sollicitatie van een onderwij- ier, deelden Ged. Staten mêe, dut zij hunne goedkeuring vau het traktement aanhielden tot gebleken was, dat er voldoende sollicitatiën wa ren ingekomen. Thans waren er 3 ingekomen. De huur van een gemeentelijk gebouw jwerd weder voor 3 jaar gegund, it ƒ50 's jaars. Het vischrecht in de vest zal voor 8 jaar publiek verpacht worden. Daarna werd de openbare zitting gesloten. Zondagmiddag schrikte een paard, ge- ■pannen voor een huurrijtuig, aan het Noorder Spaarne te Haarlem voor een hond, die het aanblafte en sprong regelrecht te water. In het rijtuig zat de heer Westenberg, fabrikant ie Amsterdam, die slechts met moeite werd gered. De koetsier was spoedig op liet droge, doch bet paard verdronk. Door een veehouder in de Eriesche ge meente Kollnmerland werd een kalf, dat aan koud vuur leed, geslacht. De hellt van het vleesch had hij aan zijn arbeiders beloofd, het overige moest begraven worden. Bij den rijks ontvanger werd het kalf aangegeven voor ƒ8. Daar de kouimiezen, van oordeel dat dit te weinig was, het kalf benaderden, kon de boer zijn belofte tegenover de arbeiders niet vervul len, wat voor hen een groote teleurstelling was. Hij kwam er echter achter, dat de koinmiezen het vleesch te Kollum voor goed verkochten tegen een prijs, waarvoor gewoonlijk het kalfs- vleeseh, waaraan niets mankeert, verkrijgbaar is en heeft daarvan aanklachte bij de justitie gedaan. Achter een vrachtwagen van Gorinchem op Herwijnen was een wagentje, beladen met een grafzerk, gespannen, daarop had eene vrouw plaata gevat. Te Vuren gekomen, verloor zij net evenwicht, viel tusschen de beide wagens en werd medegeslcurd. Haar roepen baatto niet, want de voerman meende dat de Vuren- tche hem najouwde, ^zooals velen aldaar gewoon zijn vreemdelingen te doen.) Alzoo werd de vrouw steeds medegesleept. Niet vóórdat zij deerlijk verwond was, werd de voerman haren benarden toestand gewaar. Een 18jarig jongeling, werkzaam ter grif fie van de recutbank te Breda, is door de rijks politie gearresteerd als verdacht van het ont vreemden van overtuigingsstukken, nl. een zil veren horloge en een nikïelen revolver. In bet Liinburgsche dorp Gruitrode stak bij een twist iemand zijn tegenstander zoodanig met een stalen riek in het lichaam dat de in gewanden zichtbaar werden. De ongelukkige bleet op de plaats dood. De dader is in hech tenis genomen.^ Niet dikwijls komt het voor, dat een 70 jarige jonge dochter naar het altaar wordt ge leid. En wanneer men dan aan deze jonge bruid voorspelt, dat zij nog haar zilveren brui loft zou vieren, dan zullen er niet velen zijn, die daaraan geloot hechten. Toch is dit laatste thans te beurt gevallen aan een echtpaar te Bracht, ruiut een uur van Venlo. Het was deze week 25 jaren geleden dat de destjjds 59jarige bruidegom Math- Doemges met de 70jarige Katharina Borsch in het huwelijk trad. Thans telt de man 84, zijne vrouw 95 jaren en beide echtelieden verheugen zich nog in een gezond gestelzij beheert het huishou den en helpt haren man bij den akkerbouw. Woensdag is een lOjarig meisje uit Uit- huizermeeden van een disselboom van 2 achter elkander gekoppelde wagens gevallenzij was onder het rijden daarop geklommen. De wie len gingen het meisje over het lichaam en hij- na onmiddellijk was zij dood. Te Nagelkerk /"Limburg) geraakte een 40 jarig persoon, van het veld komende, onder zijn met twee paarden bespannen en zwaar geladen kar, waardoor hij zoodanige verwondingen be kwam dat hij aan de gevolgen overleed. De agent van politie heeft Zaterdagavond te Scheveriingen op heeterdaad een beruchten inbreker betrapt Surveilleerende up den Ge vers Deijnootweg bemerkte bij daar in een on bewoonde, maar gemeubileerde (villa een man, bezig voorwerpen in den zak te verbergen. De politieman bleef in de nabijheid en toen de mail het huis verliet achtervolgde hij hem. llot heerschap koos echter toen hij dit bemerk te liet hazenpad, en wierp onderweg den zak met voorwerpen weg. Hij is later echter aan gehouden en Zondag naar het huis van bewa ring overgebracht. De aangehoudene werd in 1881 wegens dief stal tot 12 jaren gevangenisstraf veroordeelden eenige weken geleden werd hij weder gevonnisd tut 4 maanden gevangenisstraf die hij nog moest ondergaan. 'C Moet gebleken zijn dat de aangehoudene Zaterdag ook heelt ingebroken in een onbe woonde villa aan den Scheveningscheu weg. Maandagavond bracht te Hilversum een koe groote ontsteltenis te weeg. Ze had zich uit den stal van een slager we- leu te ontvluchten, reilde de straat op en ver volgens de katholieke kerk binnen. Met veel moeite gelvkte het eindelijk het woedende dier, dat in de kerk over de banken sprong en in haar vaart een stuk wierp, uit het gebouw te verdrijven, waarna liet op straat doodgeschoten werd. Te Tzummarum is een knaapje vaa drie jaar in eene vaart gevallen en jammerlijk ver dronken. Dc moeder, die in huis werk moest verrich ten, had het kind aan een touw gebonden, op dat het zioh niet verwijderen zou. maar het had zich weten los to rukken. Het verhaal gaat, aldus, „de Volksstem" vau 29 Sept. dat verleden week een man, op weg om ter plaatselijke begraafplaats Ier aarde te warden besteld, uit den toestand van schijn dood ontwaakte en tegen zijn kist aanklopte. Dit hoorende, openden de dragers de kisten lieten het slachtoffer daaruit. Dit is zoo zegt het verhaal reeds de derde maal, dat deze man een dusdanig avontuur overkwam. We weten niet of het verhaal waarheid be vat, doch nemen er aanleiding nit om de men- schen te waarschuwen tegen haastig begraven. Te Tiel moest een nortonpijp worden uit- gepompt. De mannen weigerden tegen minder dan 35 cents per uur te werken. Teil einde raad besloten de brandmeester en stadsopzichter eenige van Eva's dochteren te requireeren. Aan beide zijden beviel de proefneming zoo uitstekend, dat de tijd niet verre meer schijnt of de vrouwen zullen te Tiel de spuitgasten verdringen 1 Te Winschoten is de waterduiker-seha- renslijper wegens dronkenschap in arrest ge bracht. Ilij had te Zuidbroek met het lichten eener machine in een half uur tijds ƒ27.50 verdiend, een half uur later was er van ver teerd aan „korte drank" ƒ24. Het eirca 2jarig kindje van A. d. B. te Giessendain was, terwijl de moeder op zolder even iets te doen had, naar buiten gegaan en naast het huis in een sloot geloopen. Toen de vrouw iets later beneden kwam en als een recht geaarde moeder, dadelijk eens even zou kijken wat de kleine zooal uitrichtte, miste zij haar kind, en bevond, buiten komende, dat het te water lag en al begon te zinken. Zonder zich ook maar een seconde te beden ken sprong de ontroerde vrouw er bij en had de innige voldoening dat het kind na liet te hebben overgegeven aan den inmiddels ter hulp gekomen politie-agent die er mee handelde over eenkomstig dc bekende voorschriften, goed en wel in het volle bewustzijn terugkreeg. Arroiidissoinenls-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 26 October zijn veroordeeld wegens diefstal E. S. M. v, M., 14 j., dienstbode, te Retranchement, tot 1 m. gev. straf. wegens mishandeling: J. A. K 11 j., ar beider te Aardenburg, tot 5 of 5 dagen hech tenis. Het gerechtshof te Qravenhage beves tigde gisteren Donderdag het vonnis der Mid- delburgsche rechtbank, waarhij veroordeeld is H. V., leurder te Oostburg, wegens mishande ling van zijne echtgenoote. Hoogwatergetij te Breskens. DAGEN. I voorin. j nam. Zaterdag 36 Oct. 4 04 4.28 Zondag 31 4-40 5.04 Maandag 1 Nov. 5.18 5.42 Dinsdag 2 6.02 6.26 Woensdag 3 6.56 7.20 Donderdag 4 7.58 8.22 Vrijdag 5 9.07 9.31 Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.45 it ƒ47.771/,, Engeland 1 Pond Sterl 1,961/2 k 12.05s N-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. Nku. Hkuv. Kkbk. Zomlaq 31 Oct. 1897. Biervliet vm. 9 u ds. Homburg. Breskens vm. 9 u ds. Dijkman nm. 2 u nm. 7 u Bijbelbespreking. Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm. 2 u ds. Beckeriugh. Nieuwvliet um 2 u ds. Krol. Schoondijke vin. 9 u ds. Beckeriugh. Waterlandkerkje nm. 2 u ds. Humburg. IJzeudijke vm. 9 u ds. Onnes. Ev. Luth. Gum. Groede vm. 9 u ds. Bust. Herdenking der Hervorming, met koorzapg. Evangelisatie. Sehoondijk vm- 9 11 dhr. '1- Stavenga. nm. 2"u SCHEEPVAART. 27 Oct. zijn Lobith gepasseerdPietje Elisabeth, st. Royers 7, Van Holle en Roy- ers 11, van der Heijden, allen naar Breskens, Door Huwelijk der tegenwoordige gevraagd eene flinke DIENSTBODE. Breskens. SCHIPPERS. GROEDE, 25/10 '97. Gevraagd een in Graanhandel en aanverwante artikelen voor export-eipeditie. Adres lelt. M. E. uitgever van dit lilad. in de Nienwstraat te OOSTBUBG, gunstig gelegen voor het bouwen van een Koffie-, Winkel- of Renteniershuis. Tegen spotprijs. Aangaande prijs en voorwaarden van bou- wing, zijn inlichtingen te bekomen bij deu eigenaar G. A. J. ZONNEVIJLLE tc Oost burg. Bij deuzelfden is ook TE KOOP staande op de Markt te OOSTBU&O, links of rechts naar verkiezing. Houdt zich ook aanbevolen voor het kee pen eu verknopen van hulzen voor andereu. In alle plaatsen van Nederland worden ac tieve en soliede AGENTEN gevraagd voor den verkoop van effecten en premieloteu op ter mijnbetaling. Aan dit agentuur is bij eenig succes, behalve ruime provisie, óók vast talaria verbonden en is kennis van 't vak wil ge- wenscht, doch geen vereischtedaar alle ge- wenschte inlichtingen worden verstrekt. Fr. br. onder no. 1226 aan het Internatio naal Annonce-Bureau, Prinsengracht 693, Am sterdam. Ondergeteekende geelt hiermede kennis, dat hij t aangesteld als Agent der PIioenix-BronwerU te Amersfoort voor hare als LAGER-, GEltSTE-, DU1TSCH GER3TE- 'en PILSENER-BI ER, dat door hem zelve ge botteld wordt op hcele en halve flesschen. Bestellingen aan huis worden gaarne aange nomen en stipt uitgevoerd door den Agent 0\TVA.Y«W DY EENE GROOTE COLLECTIE van af 40 cent. Tevens groote voorraad in alle soorten, Uitgebreide keuze STALEN van GOEDEREN alles aan concurreerende prijzen. Groote opruiming vuh eene partjj WIN TERPETTEN, ver héneden fabrieksprijs. Breskens. J. "VERSCHELLING. en daarvoor geschikte glazen, te bekomen bij W. P. VAN UXEM, Groede, Agent van den heer R. SCIIOO, Bloemist, Hillegom. Neemt ook bestellingen aan voor alle en alles wat daarbjj behoort. Voor BRESKENS en omstreken wordt gevraagd, geschikt tot den verkoop van SI GAREN. Conditiën nader overeen te komen. Br. fr. Lett. W. aan dit blad.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 3