m voor Zeeuwsch - Vlaanderen, LIEFDE EN TROTS. No. 300. Zaterdag 20 Juni 1897. 6" jaargang FEUILLETON. Binnenland. I E LAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 40 centsfranco per post 45 cents Voor Amerika ƒ2.90 per jaar bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren, Brievengaarders en den Uitgever. A D V E R T E N T I E P R IJ S Van 1 tot en met 4 regels 25 cents; elke regel meer 5 cents. Bij abonnement aanmerkelijk vermin derd tarief. Grootc letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdagnam. 1 ure. I)eze Courant verschijnt eiken Zaterdag bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. Het zijn voor 't oogenblik Je Jubileum feesten te Londen, bij gelegenheid van de ïestig-jarige regeering van Koningin Victo ria, die de politieke vraagstukken in Euro pa voor eene korte wijle op den achtergrond dringen. Tal van Vorstelijke en hooge personages zijn naar Londen afgevaardigd oin hunne monarchen t« vertegenwoordigen bij de plech tigheden op 21 en 22 Juni. Reeds Zaterdag zijn velen aangekomen, Joch door het noodweer dat toen op de Noordzee en het Kanaal woedde was de aan komst vertraagd. liet weder zag er aanvankelijk alles be halve aanlokkelijk uitdoch het is langza merhand opgeklaard en heelt zich werkelijk over de feestvierende wereldstad ontfermd Zaterdag zijn de feesten op het verblijf ren H. M., Windsor, ingewijd met eene mi litaire taptoe. Dinsdag bewogen zich duizenden door London's straten, terwijl de tribunes en de vensterramen al vroegtijdig dicht bezet waren. Allen droegen de nationale kleuren. Te kwart over elf verliet de Koningin Buckingham Palace naar de St. Paul's kerk, voorafgegaan door de koloniale troepen. Die tocht door de stad is uitstekend ge daagd. Het volk was voorbeeldeloos in goeden luim en ordelijk. Geen enkel storend voor val is gebeurd en dat wil in Londen nog NAAR HET ITALIAANSCH DOOR TONMASANI C U III I. Jalocrsch hernam Fabris met veront waardiging. Martina was bijna overgeheld tot schreien, maar eene onweerstaanbare gewaarwording van genot vervulde haar ziel en verspreidde c'n glans van oprechte blijdschap over haar gelaat. Ik heb het u vroeger reeds gezegd, Martina, dat de uiterlijke schoonheden geen overwegenden invloed op mij hebbenIk wide het u, dat ik voor een vrouw meer pnjs stel op eene goede inborst, een be schaafden geest en een hart van goud. En ik, viel Martina hem aanstonds in <je rede, heb ik dan niet die goede inborst, "ten beschaalden geest en dat hart van goud? Omdat eene wolk de zon verduisterd heelt, al wat zeggen. Het vorstelijk rijtuig werd door acht prach tig getuigde isabelle-paarden met postillons, getrokken. Bij het passeeren van de Child's bank hield de stoei eenige minuten stil, alwaar de Lord Mayor in zijn lraai ambtsgewaad kwam aangereden. Hij steeg van zijn paard af om de Koningin het 2411 jaar oude City zwaard, een geschenk van Koningin Eliza beth aan den toenmalige» poortemeester, on- derdauiglijk als een huldebewijs aan te bie den. De Koningin nam het zwaard glim lachend aan, maar gaf het dadelijk weer over. Bij deze plechtigheid begroetten duizenden hoeras de Koningin. H. M. zag er gezond en opgeruimd uit. Overal heerschte uitbun dige geestdrift, vooral raakte men in enthou siasme bij het zien van de inat.fpy,ep,_ De Koningin had de volgende boodschap aan het volk uitgevaardigd fIk dank miju geliefd volk uit mijn hart. Moge God het zegenen De groote beteekenis van het jubileum is kerkelijk herdacht in de St. Pauls Kathe draal. Het groote kerkplein was propvol. In groote stilte werd het Te deum van dr. Mar tin, door het koor gezongen, aangehoord, en aangrijpend stil was het toen de bisschop van Londen het gebed deed en de aarts bisschop van Chanterbury den zegen uitsprak. Bij het verlaten van het kerkplein vielen der koningin, evenals bij het oprijden, harts tochtelijke ovatie's ten deel. Na de plechtigheid bij St. Paul's trok de stoet door Cheapside naar het Mansion Hou- beduidt dit dat de zon al haar luister ver loren heeft Gij zult toestemmen, Fabris, dat één gebrek het karakter niet misvormt, en dat, behalve het goede dat er in mij schuilt, bovendien iets vertroostends en be- zielends is in mijn persoon en in mijn ge laat. Mijn God Hoe raenigmalcn hebt gij niet gezegd, dat mijne oogen, mijn mond. Fabris was er de man niet naar om heel lang weerstand te bieden, omdat hij in de eenige vrouw aan wie hij zijn hart had toe gewijd op de eer, ineer nog dan op de lief de lette, en zijn eigen leven voorzag bene vens dat van haar en van haar vader. Hij beminde Martina omdat zij Martina was, om dat hij beloofd had haar tot de zijne te zul len maken, omdat die belofte hem heilig was en omdat de goedheid of de gebreken, de schoonheid of de onbevalligheid van geener lei beteekenis waren voor zijne ziel, geheel ingenomen door die innige en verblinde ge voelens, waartegen een man van een stillen aard zooals Fabris niet langer kon kampen. Zoo al Martina ongelukkig niet het bewijs geleverd had van waren deemoed en oprecht berouw bij het opbiechten van wat zij mis dreven had, zou hij, zich verontwaardigd te- se, waar Je Lady Mayoress de koningin een prachtigen ruiker aanbood. Daarna vervolg de de stoet zijn gang over London Bridge door de Borough en toen weer terug naar Buckingham Palace, waar de koniiigiu te halt twee aankwam. II. M. zag er niet vermoeid uit. De prin sessen, tegenover haar in het rijtuig gezeten, waren in licht zijden costumes. 11. M. praat te vriendelijk iuet hooggeplaatste officieren. In de Zuid- Afrik ail nselie Republiek eu in Eng. Indië is het diaiiiuiiten-juhileuui van Koningin Victoria met groote geestdrift ge vierd. Ook op alle plaatsen in Engeland werd hel heugelijk feit teestelijk herdacht. Alleen in Ierland hield men prutesl-inee- tingen. De Zeeuwsohe Landbouwiiiautscliuppij heeft deze week hare nlgeiueene jaarvergadering gehouden te Wissekerke, alwaar van wrge de Afd. Noord-Beveland van die maatschap pij een tentoonstelling was georganiseerd. De algemeene vergadering vond Woens dag plaats onder voorzitterschap van den heer Mr. P. C. J. Hennequin, die met eene rede, waarin de toestand van de .Maatschap pij, en dien van den landbouw in den bree- de werden geschetst Tal van middelen werden aan de band ge daan tot verbetering van den kwijnenden toe stand van den landbouw, waaronder voor- rugtrekkendc, baar niettemin hebben liefge had, en zou hij, duor zijne eigene waardig heid te willen handhaven, die waardigheid tot zijn scherprechter gemaakt hebben. Was de herinnering aan Bortolo's ongeluk niet schier uitgewischt uit zijne verbeelding En zijr. hart, in het begin in opstand gekomen tegen de liefde uit hoofde van de ramp des metselaars, veroorzaakt door Martina, was Het niet wedergekeerd tot zijne vorige lief de, zich los makende van den vreeselijken indruk en verzet aanteekeiiende tegen de rechtvaardige of onrechtvaardige tosschen- kouist van het verstand Dit bewees, dat Martina hem beheerschte, en goed voor hem, dat het lieftallige jonge meisje, ondanks de fouten die haar aankleefden, een schat van voornemens in zich sloot, wel geschikt om een man gelukkig te maken. Hij beminde Martina met alle mensohelijke macht en kracht; hij droeg haar de liefde toe eens minnaars, eens broeders, eens vriends en eens vaders. Zij had vleiend, tuederlijk gezegd mij ne oogen mijn mond En Fabris riep in verrukking uit Tooveuaarster Een goede ot een kwade namelijk de totstandkoming van een afzon derlijk ministerie van landbouw. Graaniech- ten, die uok als een verbeteringsmiddel woi- den aangeprezen, noemde de voorzitter on zedelijk, omdat ze niet kun nan ingevoerd worden dan tot schade van een groot aan-, ta! onzer laudgenooten. Dowr den heer G. J. van der Linde werd, in aansluiting aan de voordracht van den heer G. A. Vorsteriuan vail Oyen in de alg. vergadering in iSdÜ te Hulst gehouden over hel pachtstelsel. Naar aanleiding vau de reeds door den heer V all Oyen ten vorigeu jare aangenomen stel lingen en de nu gevolgde conclusie van don hoer van der Linde, werd als eind-conclusie aangenomen, dat de oprichting van advisee- rende paeiiteoinmissiën wenschelijk is. De gebruikelijke rijtoer volgde op de slui ting der algemeene vergadering. oensdag vond eene algemeene vergade ring plaats van de afdeeling Zeeland van het Nederl. Paardenstamboek, aan welks einde eene voordracht over de Paardenfokkerij werd gehouden door den heer Quadekker, Kapi- tein-paarden-arU U Haarlem. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering der tentoonstelling werd aange- wezen de afd. Tholen. HltliSlvLVS, Juni 1897. Ln de zornerzitting der Prov. Staten van Heks Een oude ol een jonge Miju eenige liefde Hij kuste haarhij hield haar. in zijne armen op eenigen afstand van hem verwij derd en nam eene gestrenge houding aan. Wordt niet grootseh, hoor, op de vol slagen macht die gij op mij uitoefent! O zijn er aanmerkingen te inaken antwoordde Martina, volgzaam en ernstig. Weet het wel, Martina, indien het eene slechte handelwijze van een man is een vrouw te mishandelen, wier zwakheid haar gewoonlijk verhindert wraak te nemer., zo.i is de daad nog erger, die een vrouw be gaat doer hem slecht te behandelen die kan en zich niet wil wreken. Dat is zoo. Ik zal uwe woorden in mijn hart griffelenen, als ik in een dag van uitgelaten vroolijkheid den lust in mij voel opkomen aan den een of anderen lui- migen inval bot te vieren, dan verzeker ik u, Fabris, dat ik u niet tot mikpunt xal nemen. Ik heb materiaal in voorraad.... Miss Ada wil bij mij blijven? dat zij zoo. Als wij allebei getrouwd zijn, zullen wij aar dige beraadslagingen samen hebben! Nu... Het eten is opgedragen I riep Miche- lino de deur wijd open werpende. (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1897 | | pagina 1