2' en Laatste Zitdag in 11c mate in TAARTJES w»ér iel premie's. Steeds verkrijgbaar: met eene lading TURF Gemengd Nieuws. Rechtzaken. N" Advertentiën. W achtende GÉI* Gs min grondnotcnkoeken. iVii in den brcede te hebben gewezen op de hooge noodzakelijkheid van een schei kundig onderzoek aan de Rijks-landbouw proefstations, kwam hij tot de nadere be schouwing van het stofgehalte dezer artike- Irn. De grondnotenkoeken bevatten 7 pet. vet en 45 pet. eiwit, het grondnotenmeei 10 pet. vet en 28 pet. eiwit. Proefondervindelijk is bewezen, dat deze artikelen op het mesten een goeden invloed uitoefenen terwijl het grondnotenmeei meer melk en meer boter doet voortbrengen, bij eene conditie, dat het vee niet vermindert. Hij zeide, hem niet te «meten gelooven, maar te beproeven of datgene wat spr. aan voerde waar was. Spr. gaf verder ernige wenken op het gebied van het geornik. Zoo moesten bijv. de koeken 24 uur in koud water staan uann water kan ook wel, maar in den regel als dat aan knechten of meiden wordt overgelaten, werd zulks te warm gedaan, waardoor de vttdeeleu er te veel uittrekken; aan koud water brandt men zich niet, dus was dat aanbevelenswaardiger. I)e stukken van de koek mogen niet te groot zijn, want plakt de koek te veel aan hel gehemelte van hel dier waardoor hij kwijlt en uien allicht meent dat hij de koek niet lust. Men moet het vee niet alleen koek of alleen spoeling geven, maar gezainelijk in dis verhouding dat men 1 deel koek en 2 deelen spoeling geelt. Met een krachtige aanbeveling om vooral proef te nemen, besloot spr. met de gewone plichtplegingen zijne met aandacht gevolg de rede. Etui kindje dat t» Seheveningen den ko kenden inhoud vau een waterketel over het lichaam kreeg, ie aan de bekomen brand wonden gestorven. De wisselwacliter J. de Groot had Zon dag morgen omstreeks half negen het onge luk, terwijl hij aan het spoorwegdok te Dor drecht werkzaam was hij het rangeeren van goederenwagens en zich van het plankier der goederenloods op een voorbijrijder.den wag gon wilde begeven, mis te stappen, waarvan het gevolg was dat de man tusschen dien waggon en het plankier der loods beklemd geraakte. Door het hulpgeschreeuw van den man. snelden terstond eenige spoorwegbeamb ten toe en verlosten hem uil dien gevaar lijken toestand, waarna hij per draagbaar naar zijne woning werd vervoerd, alwaar de inmiddels gewaarschuwde geneesheer dr. W. F. Jong, hulp verleende. De ongelukkige blesk aan de ribben kneuzingen te hebben bekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in den Haag een 72-jarige bloemist, wo nende Kemperstraat, in dronkenschap van da trap gevallen en kort daarop overleden. Zijn vrouw, die met gebroken been te bed lag, kon, toen het ongeluk gebeurde, geen huip bieden en was genoodzaakt uit het raam om hulp te roepen. Men deelt aan het Vlksdgd. het vol gende mee Vrijdagnacht om kwart over een stonden te Amsterdam eenige heeren, waaronder een met zijn echtgenoote, te praten in de Kal- versiraat op den hoek van de Olieslagers- steeg. Daar komt een agent, die tot groote verrassing rail het groepje de dame familjaar op den schouder klopt en haar toevoegt «Kom juffrouw, het is nu geen tijd meer om met de heeren te praten, het is nu tijd om naar bed te gaan". De echtgenoot der dame verklaarde den agent dat het zijne wettige vrouw was die hij aldus toesprak, maar het antwoord was »Ja, ja, mat die praatjes heb ik niets te maken, loopt u maar gauw door dn jij ooi, juffie, aDders neem ik je mee naar het bu reau. Natuurlijk, dat de heer niet weinig ver woed was over de halstarrige vergissing van den agent. Met zijn vrienden pokte hij den dienaar Hermandads fluks bij de kraag en bracht hem met gezwinden pas naar hel bu reau aan den Singel, waar hij zijn beklag deed. Men meldt uit Harlingen Een knaap van 16 jaar, sedrrt zijne eers te levensjaren aan toevallen onderhevig en daarduur ook in zijn verstand gekrenkt, ging Maandagmiddag, gelijk hij nicer derd, naar buiten wandelen, maar kwam niet terug. Dinsdagmorgen is hij bij Roptazijl, bijna een uur vuil ilier, in eene sloot als lijk teruggevonden. Te Nieuwe Pekcla zocht men dezer dagen langen tijd te vergeefs naar een 4ja- rig kind. De moeder bad liet knaapje een oogenblik alleen gelalen en vermiste het bij haar thuiskomst. Na lang zoeken vond zij haar kind als lijk in een sloot terug. Zaterdagavond heelt een 17jarige jon gen, L, B., wonende aan het Kralingsche- veer alhier, den lOjaiigrn A. J. de II., met een broodmes een steek in de linkerborst toegebracht, tengevolge waarvan deze kort daarop overleed. De verslagrne vroeg aan iemand, die juist passeerde, om hem thuis te willen brengen en vertelde dezen, desgevraagd, wie de da der was. Het huis binnenkomende noemde bij nog eenmaal den naam van zijn moorde naar eu bezweek enkele oogenblikken daarna. Met den rijksveldwachter D. Rietveld en den gemeenteveldwachter Luman heeft de burgemeester van Captllc aan den IJscl on- uiiddeliijk eer. onderzoek ingesleld, wat er toe leidde, dal men om 3 uur 's nachts den dader in handen had, met behulp van I,on- geraad, agent van politie 1ste k!., aan het Kralingscheveer gestationneerd. Ofschoon eerst uiitkennende wist de bur gemeester hem tot eene volledige bekentenis te brengen. Geboeid is hij gcbiaeht voor den officier van justitie, die hem nader in verhoor heeft genomen en daarna liet overbrengen naar de strafgevangenis aan den Noordsingel. Een inspecteur van politie van hier met een rechercheur en 2 agenten kwamen nog aau het Kralingscheveer, doch behoefden geen hulp te verleenen. De verslagene was een zeer oppassend jongmeiisch, de dader een ruwe en onver schillige knaap. De aanleiding tot den moord schijnt hier in gezocht te moeten worden, dat de versla- gene eu diens kameraad Zaterdagmiddag ge praat hadden met het ineisje van den dader. Maandagochtend viel te Vüssingen van de mailboot Koningin-Regentes bij het leg gen van slangen voor het innemen van wa ter de olieman Van G. in het water en ver dronk. Tc Etten (N.-B.) is de landbouwer C. v. Z. van den hooizolder gevallen. Hij viel in een zeis en bleef op de plaats dood. In de Echo vindt men het volgende, ecnigszins mysterieuss verhaal In een der grootste hotels te Amsterdam diende sedert kort etn dienstmaagd, die in alle opzichten voldeed. Het meisje had haar verlangen te kennen gegeven om eens een kaartlegsier te raad plegen, en vergezeld van een kameraad bracht zij dan ook aan een dier myaterieuse vrou wen een bezoek. Deze vertelde haar, bij al de andere uit gekraamde nonsens, dat zij over groote wa teren zou gaan en in andere gewesten rijk zou worden, dat ze zich wachten moest voor een „zwart manspersoon", en boveudien „dat het perceel waar ze dienstbaar was, in een gootsteen, achter tegeltjes, een onnoembare schat zat verborgen". Toen het meisje 's avonds thuis kwam, ging ze in dien gootsteen kijken, zag tegel tjes en werd toen plotseling hevig door een vlaag van waanzin aangetast. Zij holde, wartaal sprekend de straat op en werd niet dan met heel veel moeite door den eigenaar van de inrichting en diens vrouw met veel zeemanskunst weer binnen geloodst. Begaan luet huur lot, stuurde men baar door een Hinken knecht vergezeld, naar het Wilhelmina-G asthuis. In de wachtkamer sprak de dokter even met haar en den knecht, Ze zouden nader op den dokter wachten, die werd weggeroe pen, omdat een ernstig gewonde was bin nengebracht, maar plotseling liep de meid de wachtkamer uil eu de straat op, zoo hard, dat de knecht hier niet kon inhalen. Tot nu tou heeft men niets van de arme meid vernomen. Arrondissciils-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 15 December zijn verooordeelii wegens mishandelingJ. C., 27 j., I. IV., 20 j., en J. .1. R., 22 j., allen arbeiders, Nieuwe Sluis (Breskens;, de le tot 2 in. de 2e tot 1 in. en de 3e tot 14 d. ger. siral Vrijgesproken: A. S., 31 j., veldarbrider te Eede, beklaagd van strooperij. 353ste Staatfslotcrii. Collecte uit Zeeland. Trekking van Maandag 14 December. Prijs van ƒ45. 2404 2425 3293 3340 8396 3801 4504 4517 4530 4556 4588 12463 14689 16934 Trekking van Dinsdag 15 December. 100: 16944 l'rjjs van 45. 832 838 2410 3331 3390 4516 4582 4617 8359 12478 12482 14690 14691 14700 16931 Trekking van Woensdag 16 December. Prijs van ƒ45. 2428 3269 3288 4528 4537 4595 4621 4639 8351 8369 8399 14701 14713 Hoogwatergetij te Breskens. DAG E voorm. nam Zaterdag 19 Dec. 12.18 12 42 Zondag 20 '9 12.57 1.21 Maandag 21 9 1.45 2.09 Dinsdag 22 9 f; - 2.22 2.46 Woensdag 23 9 2.58 8.22 Donderdag 24 9 3.36 4— Vrijdag 25 9 4.12 4.36 Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zontlaq 20 December 1896. Biervliet vm. 9 u ds. Homburg. Breskens vm. 9 u ds. Dijkman. nin. 5 u ds. Dijkman. Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat niu. 2 u ds. Krol Nieuwvliet nm 2 u ds. Onnes. Schoondijke vm. 9 u ds. Beckeringh. Wa'erlandkt rkje nm. 2 u ds. Homburg. IJzendijke vm. 9 u ds. Onnes. Et. Litth. Gem. Groede vm. 9 u ds. Rust. nin. 6 u Bijbellezing. Evangelisatie. Schoondijke vm. 9 u dhr. Stavinga. nm. 2 u Eerste Kerstdag. Biervliet voorm. 9 u. ds. Homburg, Bres kens vm. 9 en nm. 2 u. ds. Dijkman, Groe de vin. 9 u. ds. Krol, Hoofdplaat nm. 2 u. ds. Backeriugh, Nieuwvliet nm, 2 u ds. Krol, Schoondijke vm. 9 u. ds. Beckeringh, IJzrndijke vin. 9 u. ds. Onues Waterland kerkje nm. 2 u. ds. Homburg. Koers van het geld. België 100 tr. /'47.5C. h f\7.75 Engeland 1 Pond Sterl ƒ12,04» ƒ12,085. N-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. Ik Notaris W. C. de Smidt tc Schoon dijke, zal op Dinsdag 22 December 18%. des namiddags 2 ure, ten verzoeke van d< heeren 1'. KISSEEL'W Pz., en mede-cige naren te Schoondijke, op de hofstede ba neend door den lieer Jacob Dhokt aldaar vertoopi n i 40 Olmen boomen, zwaar tot 1.50 M., 50 Essche boomen, zwaar tot 1.56 M., 1 groote Kastanjeboom, zwaar 2.30 M. en 3 Italiaansche populiere boomen, ZEGT HET VOORT. te UOSTHURfsK op Woensdag 23 Der. IH96, 's voorm, bij de Wed. I). F. DE PAUW. Het ADM. KANTOOR. Ondergcteekenden verklaren geen verlossingen te zullen doen, waarbij zij niet te voren besproken zjjn, tenzij hunne hulp door Collega of Vroalvrouw (aan deze voorwaardelijk) wordt ingeroepen. Zuidzande. P. M. DIK KEN BERG. 1 Groede. J. PRINS MELLEMA. Oostburg. P. JAS. Tarwebloem 14, nieuwe Rozijnen 28, beste nieuwe Krenten 22, blanke Reuzel 40, Margarine 48, dik blank Spek 36 cent, alles per K.G. Aanbevelend, E. ROSS, BreAeiiA K.ft. Houtskoolbriquetten 5 voor 10 cent. in de lurven te llrcskenu, Schipper S. HOU KEMA. Wasch- en Öpcktobben, in ver schillende afmetingen en met of zonder deksel, Koelvaten, Emmers, Draagjukken, Gr tan- en Moddcr- schoppen enz. Alles zeer solied en fijn afgewerkt. Breskens. L. Bruijnooge Wz. Fijne oude belegen Komijne KAAS, 36 cent per K.G., Be»te Nieuwjaar s-w a f e 11 j e 4, 9 cent per ons. E. ROSS, R mlen*. te bekomen bij Gezusters D K KLERK te Aard en burg

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3