Ad verten tiën- li IJ WIË17" Algemeene vergadering Bij LBrata-il! Suil ti Breskens, Meiwti, BOTERLETTERS, Iti WASCHTOBBEN Gene flinke Werkmeid, sortaii! TOUWWERK, als: en Eookenv! li. SI. Sicolaas-ltalage. verworpen, waarna de veigadering, onder dankzegging voor de tegenwoordigheid der leden, werd gesloten. Aardenburg. Den heer Th. Calon, be noemd rijks ambtenaar ie kl., is Roosendaal als standplaats aangewezen. Aardenburg. Woensdag avond ontstond bij de Wed. Hoogerwerf een begin van brand die echter door de spoedige opmerkzaamheid ill hare. geboorte gesmoord werd. Kenige meubelen en een partijlje waschgoed werden beschadigd. Te Winschoten is op droevige wijze een aanvallig meisje van 3 jaar om hel le ven gekomen. Drie kleine kinderen vjii ze keren B., liggende uiet zijn woonschip in de üosterhaven aldaar, lagen iu hun bedje le sptleu, toen het ouds'c der kleinen haar hoofdje door liet beddekuord stuk, met hef ongelukkig gevolg, dat hel spoedig het be wustzijn verloor. Toen de n.oeder naar in allerijl naar het bed vloog, had de kleine reeds opgehouden te leven. Middelburg. Het zesjarig onderhoud der haven te Breskcns (Imggerwerk) is ingeschre ven door A. Prins te Sliedrecht voor #0.000 en K. B"s Az. te Dordrecht vuor f 48.!!UU. Geslaagd als ambtenaar bij de belas- fingen dhr. M. Alir.ekinders te IJzendijke. Koers van het geld. België 100 tr. ƒ47.50 h ƒ47.75 Engeland 1 Pond Sterl 12,04 a ƒ12,085. N-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. I t. E O I) E STUKKE M. Dordrecht, 7 November 1896. M. d. R. Beleefd verzoek ik U plaatsing voor het onderstaande. In de Middelburgsche Courant dt°. 2 de zer komt o. in. voor het verslag der Raads zitting van de gemeente Aardeuburg dato ■30 October jl. waarin ik lees, dal de Burge meester dier gemeente de Heer Mr. 1'. C. J. Henncquin, nadat voorlezing is gedaan van de stukken, betrekking hebbende op het omslag van 'toeter J. Ij. J. de Glopper, g.-iieesiieer van het Gasthuis aldaar, het vol gende heelt gezegd „Ik meen mij van iedere beschouwing te moeten onthouden en eenvoudig te moeten geven een zoo getrouw mogelijk overzicht van den loop der gebeurtenissen. Deze wijze van voorstelling moge door hare soberheid, minder aantrekkelijk zijn dan de gekleurde voorstellingen, die men iu den laatsten tijd te hooren kreeg van de zijne van hen, die uit den aard der zaak onvoli nijg ingelicht moesten zijn, zij zal voor hen, op wier oordeel wij prijs hebben te stellen, het gemakkelijk maken oin cene uitspraak te doen. Het was steeds en blijft nog mijne waarachtige overtuiging dat door hen, die tot het nemen van hel bekende besluit hebben medegewerkt, een onpartijdig oor deel met volkomen gerustheid kan wor den te genioet gezien". Met voorbijgang van alle andere zijdeling- sche toespelingen, voorkomende in het door inr. Henncquin gesprokene, zij het mij ver oorloofd te verklaren dat te Aardenburg aan het Burger Gast huis aldaar w aren verbonden twee Doctoren, de Heeren Stern en de Glopper dat beide geneesheeren bij hun schrijven dt°. 12 Septuubcr IS95 aan liet Collego van het Gasthuis èn aan den Gemeenteraad heb ben medegedeeld, zij niet meer aan het Be stuur van het. Gasthuis zouden schrijven, zoolang zij niet de - iirifli lijke verklaring 'ouden hebben ontvangen, er door den Voor zitter van genoemd Gasthuis, geeu misbruik meer zoude worden gemaakt van hunne brie zen en zij zich zoo de belangen der zie- keu zulks vorderde schriftelijk zouden wenden tot Burgemeester en Wethouders der Gemeente. Daaruit blijkt derhalve dat beide Doctoren 'n verzet kwamen tegen de wijze waarop, den voorzitter van het Gasthuis goed vond tegen hen op te treden. Op genoemd schrijven dt°. 12 September 1895 van Heeren Doctoren schijnt eenvou dig geen acht te zijn geslagen en achtti Burgemeester Henncquin blijkbaar overbodig in de Raadsvergadering van 30 October 189ti voor te doen lezen. Ik vraag waarom en met welk recht is dal nagelaten 't -Dat schrijven bevatte de mededecling, de Voorzitter van liet Gasthuis zich tegenover Doctoren ernstig had uiisdra gen. BehoefUe dat geen onderzoek Diende het niet overlegd te zijn gewor den, bij de behandeling der zaak contra Dr. de Glopper èn in de gecombineerde vergade ring der leden van den Gemeenteraad en Re- geuten van liet Burger-Gasthuis èn in de jongst gehouden Gemeenteraadszitting Voor cenu onpartijdige beoordeeling, der geheele ziak, had d e brief bet eerst in be handeling behooren te zijn genomen. Zij kou beschouwd worden, als het uitgangspunt der kwestie. Zónder een nauwgezet open baar onderzoek naar de gegrondheid van het verze.t der Doctoren tegen den Voorzitter van bet Gasthuis, is de beoordeeling gebrek kig, partijdig en de genomen besluiten pro rato. Wat ziet men nu gebeuren Docter Stem schoonvader van inr. Hennequin geeft men eervol ontslag en een jaarlijks pensioen van ƒ400.terwijl Doeier de Glopper wordt voorgesteld of ont slag te vragen, óf' de belolte af te leggen, de sinds gewijzigde en daardoor nog meer voor hem bezwarend gewordende instructie, te. zul len nakomen zonder eenig voorbehoud. Daar beide voorstellen door Dr. de Glop per van de hand werden gewezen, werd hem het bekende ontslag gegeven. Nu betwist ik de Heer Hennequin geens zins het wettelijk recht dus le bandelen, o neen, maar té ver gaat ZEd. door openlij te durven beweren „met gerustheid een on partijdig oordeel kan worden tegemoet ge zien". In hoogst ressort hadden de leden der z. g. li. gecombineerde vergadering over het conflict te beslissen, een hooger college voor de behandeling dezer zaak bestaat er niet en waar gelijk in deze door do leden der gecombineerde vergadering, met den Heer Hennequin als hunnen Vuorzitter een von nis is geveld, waarbij alleen acht is geslagen op wat de Voorzitter van het Gasthuis legen de zaak inbracht, verzuimden de gegrond heid der grieven van centre partij te onder zoeken, daar noem ik dat een hoogst atkeu- ringswaardig, partijdig optreden, een provo— ceeren, een uitlokken van de nu verkregen toestanden. Of Dr. Stern die nog steeds met lust en ijver zijn praktijk waarneemt minder zich g-krenkt acht, door het dwangmiddel ontslag -)- ƒ400.pensioen, dan Dr. de Glopper met eenvoudig ontslag, is eeirzaak wier beoordeeling afhangt van persoonlijke opvatting, mijns inzier.s is zoo iets niet goed te maken met een geldelijke gilt. De Schoonvader van Dr. J. L. J. de Glopper, T. VOLKER J.Sz. Mijnheer de Redacteur Van het laatste woord, dat de Middel burgsche Courant den heer Van Oyen in de Aardenburgsche Gasthuiszaak gaf, heeft genoemde heer een gebruik gemaakt, dat mij noopt, een plaatsje in uw veelgelezen blad te vragen. Iu de Middelburger van 24 Oct. j.l. en in zijn eigen blaadje heeft de heer Van Oyen beschuldigingen tegen mij hitgespro ken, besehuldigingen zóó ernstig, dat voor goed een smet op mijn naam zou zijn geworpen, indien eenige grond* voor die aantijgingen bestond. Want waar beschuldigt de heer v. Oyen mij van »Dat ik de handteekeningen op het be kende adres op slinksche wijze heb weten te verzamelen door onontwikkelde lui met pintjes bier om te koopeu, door ande ren wijs te maken, dat het adres niet in handen zou komen van den gemeenteraad, maar eenvoudig naar den Haag zou g. zon den worden, door op te geven, dat tr reeds geteekend was door personen, wier handteekening tot nog toe niet op het adres staat enz., enz." Tegen dien taster ben ik in de Middel burger van 2 Nov. jl. opgekomen, al de beschuldigingen verre van mij werpende, den heer Van Oyen voor een leugenaar uitmakende. Wat doet deze Heer nu Gronden aanvoeren waarop zjjne beschul diging berust 't Neen In de Middelburgsche Courant van 4 November jl. zegt de edele zittl, niet met mij in 't krijt te willen treden, ter loops de Vuile aantijgingen herhalende en er nog nieuwe bijvoegende. Op één dezer wil ik nog even terug komen, ill. die. waar de heer Van Oyen spreekt van de teekening der werklieden aan de Draaibrug. In de Midd. Cit. van 4 Nov. jl. zegt hij n.l. het volgende »de waaide van het adres is niet ver hoogd door de ondeuteekening van de hier wonende kommiezen en kantoorklerken bij de belastingen, beuevens de werklieden aan de Draaibrug op één na. die zich niet liet dwingen enz. »De werklieden aan de Draaibrug zijn dus met uitzondering van één tot de teekening gedwongen. Welnu, ik tart den heer Van Oyen den naam van één persoon te noemen, dien ik heb gedwongen of heb willen dwingen. De eene persoon, die zich volgens den heer v. Oven niet het dwingen, zal gaarne verkla ren, dat ik hem zelfs niet gevraagd heb om te teekenen, zoodat van dwingen wel geen sprake kan zijn. Ik meen dus volkomen gerechtigd te zijn om den heer Van Oyen voor leugenaar uit te maken. Is het. niet bedroevend, dat zulke afschu welijke praktijken ongestraft kunnen plaats hebben Is het geen laagheid, iemand van ont- eerende handelingen te beschuldigen zon der één bewijs te leveren V Ware de heer Van Oyen niet zoo ge slepen in zijn woordenkeus, ik zou geen oogenblik aarzelen andere maatregelen te nemen. Thans kan ik niet anders doen dan mjne verklaring stellen tegenover die van den heer Van Ogenaan 't publiek de be slissing. Onder dankbetuiging voor de plaatsing. Hoogachtend, uw dw. J VAN DEN BERG Hzn. Aardenburg, 12 November 1890. Predikbeurt.*' n. NKD. Hkbv. Kkiik. Zondag 15 November 1896. Biervliet vm. 9 u ds. Hom burg. Breskens vm. 9 u ds. Dijkman. h nm. 7 u Bijbelbespreking. Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm. 2 u ds. Krol. Nieuwvliet nm 2 u ds. Onnes. Schoondijke vm. 9 u ds. Beckeringlt. Wa'erlandkerkje nin. 2 u ds. Dijkman. IJzendijke vm. 9 u ds. Onnes. Ev. Luth. Gkm. Groede vm. 9 u ds. Rust. Zondagavond 6 u Bijbellezing. Evangblisatib. Schoondijke vm. 9 u dhr. Stavinga. n «m. 2 u h Hoogwatergetij te Breskens. DAG E N. voorin. nam. Zaterdag 14 Nov. 6.56 7 20 Zondag 15 9 7.58 8.22 Maandag 16 9 9.07 9.31 Dinsdag 17 9 10.11 10.35 Woensdag 18 11.08 11.32 Donderdag 19 9 11.57 12.21 Vrijdag 20 9 12.20 12.44 WiSS&ÊÏZ^' '*e ondereet eiker, de betuig bij deze oprnliik zijn dank na dei. finer J. BEVELANDER SCIJOO a! hi«T, voor hof. aan zijn Zoon gegeven oiidei wijs waardoor deze met goed gevolg examei heelt gedaan als Surnumerair bij de Staats spoorwegen. Groededen 10 November 1806. C. F REM O UW. Gebruikt doch in gordrn staat, benevens ren mooi VRACHTKARRETJE op ressort! /,.rr billijk te koop bij J. VAN DEN BERG ilzn., Aardenburg. van de BEDKELINGS-COM MISSIE te Srhoondjke op Maandag den IS .\orembei 1*96, des namiddags te 6 ure, hij J. J. Haautsen. Abb. DE IIULIjU, Voorzitter. J. NEETESON, Secretaris. verkrijgbaar voor Sint Vieolaas Amandel- en Gewoon bi» T I tt Is A A Alles nan concnrreerende prijzen. Wed e rve rk oope rs ra ba t Voorliantfo) in verschillende afmetingen en prijzen, Gruanseliopprn, Moddrrselioppen enz. enz. E. BRUUNOOGE W>.„ Breskens. Gedroogde Spoeling niet 28 o/0 wit en 10 °/0 vet, Grondnotenkoek met 48 °/0 eiw it en 7 vet, Lijn- zandkoek inet 33 ('/u eiwit en i2 ,i vet, Schejïp's samengestelde Vee koek voor melk- en mestvee met 29 °/0 eiwit, 8 u/u vet en 40 ®/0 zetmeel, Lijnzasdmeel met 36 °/u eiwit en 7 °/0 vet, Liebigs Vleesch- mecl met 70 0'u eiwit en 20 ('i0 vet. gehalte gegarandeerd. Aanbevelend, L. J. TIMMERMANS, Nikiwvlikt. Terstond gevraagd Loon ƒ80.Adres Hotel de Commerce Vlisting en. OPNIEUW ONTVANGEN O Strengeu, Halsters, Banden enz. OOK TE KOOP J, A. I'OISSOWIER, Breskens.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3