voor Zeeuwsch - Vlaanderen. LIEFDE EN TROTS. No. 264. Zaterdag 17 October 1896. 6 jaargang. FEUILLETON. I EU W ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 40 centsfranco per post 45 cents Voor Amerika ƒ2.90 per jaar bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren, Brievengaarders en den Uitgever. A D V E R T E N T I E P R IJ S Van 1 tot en met 4 regels 25 cents; elke regel meer 5 cents. Bij abonnement aanmerkelijk vermin derd tarief. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdagnam. 1 ure. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. MUX KEYS, 16 October 1896. Tot rijks-havenmeester alhier is benoemd de heer R. Boomgaard te Vlissingen. Naar wij vernemen moeten de kansen voor het grind- en zandvervoer door de Stoom tram-maat schappij Breskens-Maldeghem voor de haven te Brugge weder gunstiger staan. Door het postkautoor Breskens, werd gedurende de 2e helft der maand September de navolgende onbestelbare brief verzonden Van Schoondij'ce W. Leenhouts te Newark. Woensdagmiddag hield de gemeente raad alhier eene zitting, die door slechts 4 leden werd bijgewoond; de heereu Monjc, Weijkman en De Hulster waren afwezig. Na lezing en goedkeuring der notulen deelde de voorz. mede, dat de hceren Weijk man en Du Burck zijn herbenoemd als leden van het college van zetters en dat van den directeur van het Kon. Meteorologisch In stituut bericht was ontvangen, dat het tele graafkantoor alhier is begrepen onder die kantoren alwaar de telegrafische weerberich ten ontvangen worden. De heer Ehrenburg zal zich met dc aanplakking belasten. Als plaats van aankondiging is aangewezen het zuidelijk gedeelte van de keet van 's rijks Waterstaat. Met het oog op het belang dat de schipperij en visscherij bij die weerkun dige berichten heelt, achtte hij die plaats het tneest geschikt. De W.terstaat zal tevens zorgen vooreen behooiiijk bord, waarin de telegrammen zul len gehangen worden. NAAR HET ITALIAANSCH DOOR T0MMASAN1 G I D Zijne al te scherpzinnige redeneeringen maakten Fabris hard in zijn oordeel tegen over Martina, zoo zeer zelfs, dat hij haar niet eens wilde toeslaan naar de middelen te grijpen 0111 zich te ontdoen van den druk- kenden last barer wroeging. En dat alles, omdat Martina niet zeide n 1 k bemiu u, kom, ik verwacht u". Wat was er hem aan gelegen of Rita en haar dochtertje op Gastel Magno vertoefden? Niets. Maar door toe te geven aan het ver zoek van Manilla was hij bovenal bevreesd den naam te verliezen ran een flink man, wien het niet voegt zich aan een invallende "uk te onderwerpen. Onder deze omstandigheden voelde Fabris zich hoe langer hoe treuriger te moede, en De som van aanneming van het onder houd der gemeente-eigendommen met ƒ134 overschreden zijnde, werd machtiging verleend tot overschrijving uit de onvoorziene uitgaven. Aan het Hoolri der school te Nieuwe Sluis is een som van ƒ10.verleend ten behoe ve van eene schoolbibliotheek aldaar. De heer Du Burck vroeg naar aanleiding daarvan of de levering daarvan in de kom der gemeente geschiedde. De voorzitter zeida dat zulks aan het hoofd der school werd overgelaten, onder controle van het gemeentebestuur; hij geloofde echter wel dat zulks plaats vond, daar er geen en kel bezwaar tegen vas. Bij de behandeling der gemeente-begroo- ting wees de voorz. op enkele verschilposten, als de straatverlichting, die thans was ge raamd op ƒ120. Den ontsteker zal ƒ10 verhooging worden toegestaan, een verhoo ging die de raad volkomen billijkte, daar de beambte op een jaarwedde van ƒ50 benoemd zijnde, toen er slechts 9 lantaarns wareu, er uu 16 moet bedienen. De heer Du Burck vestigde er veider de aandacht op, dat de lantaarns bij donker weer soms niet branden. De voorzitter zulks beamende zeide de tijd van ontsteken geregeld te hebben met de inaangestalte, zoodat bij donker weer niet meer de hand zal gehouden worden aan de datum van 1 October en 1 April, maar bf vóór of nh dien datum de lantaarns zal doen ontsteken in overeenstemming met de maan. Bij de onvoorziene uitgaven is er op gelet, dat mocht zich een arts vestigen, het ge- zijn arm onnoozel hoofd, zooals de heer Mar- tignani hel menigmaal noemde, raakte daar bij geheel van de wijs. Inmiddels was het landelijk verblijf Myart uitstekend naar den zin, en hield hij met den dokter I .anza, die reeds een paar rnalen hel dochtertje van de weduwe had bezocht, langdurige gesprekken. Dokter Lanza had den ingenieur nog niet te zien kuunen krij ger., daarentegen met diens vriend zich in allerlei redenaties omtrent Martina verdiept. Myart kwam meer en meer tot dc overtui ging, dat Fabris evenzeer de jonge dame be minde, als deze hein liefhad en daaromtrent ten volle overeenstemmende met den dokter, waren zij beiden verzekerd van het feit, dat het twee lichtgeraakte kinderen waren die over een paar maanden zich tegenover den burgemeester van het dorp zouden bevinden. Het kleine meisje liep niet kreupel meer, dank zij den dokter, toch bleef deze zijne bezoeken op de kleine villa voortzetten, ge dreven door de nieuwsgierigheid om Fabris te zien en ten laatste door de noodzakelijk heid om hem te spreken. Wat wilt gij van Fabris vroeg hem Myart op vertrouwelijke!] toon. „Weet wel, deelte der jaarwedde voor dat jaar kan wor den uitbetaald Daarna werd de begrooting vastgesteld tot een bediag van ƒ9994.70t/2 in ontvang en uitgaaf. Op het suppletoir-kohier van de honden belasting werden 2 eigenaars geplaatst. Hierna werd de zitting gesloten. In de gehouden bestuursvergadering van het ziekenfonds alhier, werd door den Penningmeester verantwoording gedaan van den stand der kas over het 3e kwartaal 1896. In dat kwartaal was «ntvangen aan con tributie ƒ135.261/.;, het goed slot van het 2e kwartaal was ƒ315.09, totaal /450.351/2. Uitgekeerd was een bedrag van ƒ43.00, zoo dat op 30 Sept. in kas was ƒ407.SS1^. Schoondijke, 12 Oct. Hedenavond hield de gemeenteraad eene zitting waarin de heer Iz. Rissecuw afwezig was. De notulen gelezen en goedgekeurd zijnde, deelde de voorzitter mede, dat de rekening over 1895 goedgekeurd van (led. Staten was terug ontvangen dat de levering van steen kolen is gegund aan de wed. Masclóe, a 11.voor school A en a 13.50 voor school B dut hij gedane kasopneming bleek in kas te zijn ƒ2255.531/;,. Werden voor notificatie aangenomen. Om administratieve redenen was de tabel van den Hoofd. Omslag door Ged. Staten teruggezonden, met verzoek de gegeven wen ken in acht te nemen. De voorz. meende, dat met het oog op het tusschentijds ingediende gemeente-wets- dat de arme drommel den gansehen dag op zijn kamer doorbrengt, bezig met zijne koffer in en uit te pakken. Ware ik er niet om hem tegen te houden, dan zou hij reeds verscheidene keeren vertrokken en terug gekeerd zijn. Zeg liet mij, dokter, wat gij van hem verlangt Wel verduiveld Mijnheer Myart, Mar- tignani heelt mij gelast van Fabris te welen Ie komen of bij al dan niet aan den wensch wil voldoen, dien de jonge dame te kennen gegeven heeft. Dat is te zeggen de weduwe met haar kleine meid in buis te nemen Juist zoo, Mijnheer Myart. Daar stemt hij niet in toe, antwoordde de jonge man met de grootste koelheid. Dat spijt mij, omdat zulk een weige ring slechte gevolgen zal opleveren en dan begin ik werkelijk te gelooven, dat de burge meester niet in functie zal behoeven te tre den voor het huwelijk van Fabris met juffrouw Martignani Och watdokter, welk belang kan de jonge dame er bij hebben, dat die arme vrouw in baar huis verblijft, liever dan hier ontwerp, meer speciaal het financieel gedeel te, waarin geen progessieve aanslag wordt toegelaten het nu beter was de wijziging van den Hoofd. Omslag aan te houden. De heer Lutciju kon zich hiermede goed vereenigen, om dat de raad toch niet zoo bijzonder met de wijziging was ingenomen. De heer I)e Smidt achtte het voor vele gemeenten een zeer groot bezwaar dat in het ontwerp geen progressieve aanslag wordt toegelaten. Een verzoek van mej. Fraser om verinni ging barer jaarwedde, werd verwezen naar de straks te behandelen begrooting. Deze werd artikelsgewijze behandeld. Onder de uitgaven was geraamd een be drag van ƒ200 voor wegen en voetpaden. De heer De Smidt vroeg of de lichting van de voor korten tijd aangelegde bestrating voor rekening der gemeente ol van den aan- ucmer kwam. De voorz. zeide voor rekening der ge meente. De heer De Smidt moest hierover zijn spijt uitdrukken en verzocht dat Burg. en Weill, voor het vervolg er op zouden letten, dat ook het lichten bij de aanneming be hoorde. De voorz. had hiertegen geen bezwaar bij merkte alleen nog op dat de aannemer het werk maakt en aflevert; na dien tijd komen de kosten voor rekening der gemeente De heer De Sinidt wees er op, dat het hier niet is te doen om aanmerking te ma ken op de som, maar het is bij hein een kwestie van beginsel. -—En welk belang, vraag ik op mijn beurt, kan de ingenieur er bij hebben of Rita hier woont of op Castel Magno Een quaestie van dal zou ik niet kunnen zeggen Ik zou het evenmin weten, Mijnheer Myart; maar wel weet ik dat Martina bet wilen wanneer zij zegt ik w i 1_ dan meent zij hetZij wil de weduwe en het weesje hebben. Myart bleef een oogenblik in gedachten verzonken. Als zij het weesje eens bij zich nain en de weduwe hier liet, bij voorbeeld Ik zal het voorstellen, antwoordde de dokter. - Doe dat. Eenige uren later en daar is Lanza terug. Is de ingenieur te spreken of niet De ingenieur is ziek. I11 dat geval heb ik geen paspoort noodig oin ml] toegang te verleenen. Maar hij wil niemand zien, sprak My art glimlachend. Dat begint mij te vervelen, bromde de dokter. „Ik moet hem volstrekt spreken". Zeg het mij, dokter; ik treed thans

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 1