NIEUWS A D voor Zeeuwscli - Vlaanderen. LIEFD E EN TROTS. No. 255. Zaterdag 15 Augustus 1890. 5e jaargang. A B O N N E MENT.S PR IJ S: Binnenland. Per «3 maanden 40 centsfranco per post 45 cents Voor Amerika /2.00 jxjr jaar bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren, Brievengaarders en den Uitgever. A D V E K T E N T I E P 11 IJ S Van 1 tot en met 4 rogels 25 cents; elke regel meer 5 cents. Bij abonnement aanmerkelijk vermin derd tarief. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdagnam. 1 ure. l)eze Courant verschijnt eiken Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. De vurige week is te Brussel voor den flougen Raad van den Congo-Sta.it de zaak Behandeld tegen kapitein Lothaire, beschul digd van den Engelschen ivoor-koopman Stokes te hebben laten ophangen. Dezen was ten laste gelegd dat hij op het gebied van den Congo-Staat een magazijn had, voorzien ran kruit, geweren en patronen, welke arti kelen door hem aan Kilonga-Longa, een te gen den Staat in opstand zijnde vorst, en door zijne ondergeschikten in 1894 aan op roerige benden eveneens oorlogsinaterieel was verstrekt. Lothaire werd echter op vordering van het Openbaar Ministerie van alle rechtsvervol ging ontslagen. De Engelsche pers is erg boos over deze uitspraak omdat zij Stokes onschuldig houdt, terwijl daardoor Lothaire een schandelijke daad heeft verricht. Ook de Duitsche bladen zijn minder ge slicht omdat Duitschlanil in deze zaak ook niet vlekkeloos is te voorschijn getreden. In de zeeëngte van Perion, tien mijlen beoosten de AÏrikaansche kust, is door de Italiaansche kruiser «Etna" het Nederland— sche schip de Doel wijk" aangehouden, op grond er van dat dit schip wapens en am munitie aan boord had voor koning Menelik, die niet Italië in oorlog is. De Etna gelastte den commandant van de Doelwijk, stil te houden, waaraan geen gevolg werd gegeven, doch stoomde met volle kracht door. Daar FEUILLETON. NAAR HET ITALIAANSCH DOOR Town A S I A G IJ I I» l. Een onvoorziene glimlach verhelderde de gelaatstrekken van het jonge meisje, dat met beide handen het gezicht haars vaders om katte, het tot zich trok en aan haar lippen drukte. Lieve papa, leef zonder zorg, bekom— oer u over niets, stel vertrouwen in mij labris en ik, wij hebben elkander zonder opzet wederzijds misleid wij dachten dat wij elkander liefhadden en wij hebben bemerkt, dat het niet zoo was. Ziedaar alles!.... q het niet beter zoo P Zullen wij, u en ik, tiet gelukkig genoeg wezen Was daar een derde tnsschcn ons noodig?.... Immers "een. Ik bezit zulk een voorraad van ge noegens om mij heen en zedelijken moed ge noeg om niet bevreesd Ie wezen voor ver op loste de Etna een schot en enterde de Doelwijk, welker gezagvoerder de Nederland- sche vlag heesch en op weg naar Ilindoestaii zeide te zijn. Aan boord van de Doelwijk bevonden zich 40000 moderne repeteerge weren (Mausers) en vele millioenen kardoe zen. De commandant gelastte de opbrenging van de Doelwijk op grond dat zij zich be vond in de territoriale wateren. Daarop werd de Doelwijk door den Itali- aanschen kruiser Aretusa naar Massua ge sleept. De Italiaansche regeering benoemde eene commissie, waarin ook Nederland vertegen woordigd zal zijn, om de Doelwijk goeden prijs te verklaren De omstandigheid dat een Btansch passa gier aan boord was deed vermoeden dat de zending een Fransche was. Thans is het zeker dat de Czaar en de Czarina van Rusland Frankrijk zullen bezoe ken. Door de Fransche pers worden aan dit bezoek eenige beschouwingen vastgeknoopt, waarbij naast de vreugde, die zij hierover aan den dag legt, zij Frankrijk meent geluk te mogen wenschen met de richting waarin de gebeurtenissen zich hebben voortbewogen se dert den dag, waarop tot het verbond tus- scheit Rusland en Frankrijk voor Kronstadt de grondslag werd gelegd. Bij al liet ver schil in zeden cil instellingen, ligt de grond der oprechte vriendschap tussclien de twee rijken voornamelijk in de overeenstemming van wat ze beiden willen of niet willen. Ter eere van dit bezoek geeft de Figaro in overweging dat alle bladen van Frankrijk veling of voor eenig verlangen naar verande ring van levenswijze. Wees nu maar weer gocil, pepa, zie, ik beloof u, niet van hier te zullen gaan Die wenseli om te trou wen was eene invallende gedachte, eene zwakheid, eene dwaasheid van mij, gelijk ik zoo menigmaal heb! Neen! wij zullen vreed zaam en gelukkig leven op Castel Magno Geloof mij Fabris was niet voor mij bestemd. Ik weet het, en hij weet het, dat wij niet voor elkander geschapen waren. Doet het u verdriet Maar waarom Hoe veel erger is het eerst dan de dingen in hunne ware gedaante te kennen, wanneer men ze niet meer verhelpen kan U ver langt te weten hoe, wanneer het juiste tijd stip aanving waarin onze oneeniglieden ont stonden Maar daarin kan ik u niet tevreden stellen, mijn goede papaOnze innige liefde is overgegaan in eene groote onverschilligheid en toen En toen, pruttelde de heer Mariigna- ni, eenigszins verbaasd door die lange voor stelling herinner ik mij, dat na het on geluk van Bortolo alles verkeerd gegaan is met u Ja, hernam Martina, met gebogen hoofd uit eene inschrijving van 10 francs elk, den Czaar een eeredegen of eenig ander geschenk zullen willen aanbieden, terwijl de vrouwen van Frankrijk der Czarina een gepast cadeau konden schenken in een wieg voor het kind dat II. M. wachtende is. De kosten van het verblijf van Li llocng Chang te Parijs worden berekend op 47.810 francs. Met de uitgaven voor spoorwegen, verblijf in de hotels enz. zal die som tot circa 80000 francs stijgen. De Parijsche bladen vragen wat hiervan in het land zal terugkomen. Bij den Raad van State is aanhangig een wetsontwerp tot herziening van het gemeen telijk belastingstelsel. Daarin is een stellige bepaling opgenomen omtrent de mate waarin de hooldclijke om slagen progressief mogen worden ingericht, op grond ervan dat progressie het middel is, hetwelk de middenklasse in staat stelt zijn aandeel in den hoofdelijken omslag op de weinig talrijke gegoeden over te brengen. Door den minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid is opnieuw eene in- structic(vastgestcld voor de onbezoldigde Rijks veldwachters, belast met het toezicht op do naleving der boterwet. Daarin wordt o. a. het volgende bepaald Voornoemde beambten zien in het bijzon der toe op de stipte handhaving van de wet en neergeslagen oogen, «na dat vreeselijk ongeluk Zij kon niet verder spre' en. Het kostte baar groote moeite te kampen tegen een ge voel van bitterheid, tegen een dnngendc aan vechting om te schreien, om alles te beken nen, om den ingenieur weer aan hare zijde te roepen. Er behoorde moed toe mn vol te houden, en dien vond zij in haar trots. Moed, inoed gehouden, zoo ging zij voort, het hoofd opheffende en krachtig de hand haars vaders drukkende. Als ik u nu zeg, dat ik zoo tevreden ben Als ik u nu verzeker, dat al de goede en schoone hoedanigheden van Fabris op mij dezelfde uitwerking hebben als de bladeren van een boom in het koude jaargetijde Ze vallen midden in de sneeuw Ik boud niet meer van hem u weet dat ik heel on afhankelijk ben in al mijne handelingen Wij zijn op elkaar verstoord, en daarmede uit. Waarlijk, waarlijk, Martina JaOch, ondervraag mij niet langer, wat ik u bidden mag Beknor mij, bestraf mij, doe met mij wat u goed dunkt, maar om 's Hemels wil, spreek mij nooit inhoudende bepalingen tot voorkoming van bedrog in den boterhandel. Bij denzelfden handelaar inag gelijktijdig niet meer dan één monster genomen w orden. Ook nemen zij, na hij een handelaar een monster gestoken te hebben, bij denzelfden handelaar geen nieuw monster voordat hun inededecling is gedaan omtrent den uitslag van het onderzoek van het eerstgenoemde monster. Zij houden een register aan, waarin ua het nemen van een monster wordt aangeteekend de datum waarop dit geschiedde, de naam en het adres (straat of gracht en huisnum mer) van den handelaar, waar het monster genomen werd, alsmede de uitslag van het deskundig onderzoek. Zij zenden dadelijk na afloop van elke maand aan voornoemd Departement een door hen in die maand gestoken monsters Zij genieten eene beiooning van fé voor elk door hen gestoken monster, dat volgens het onderzoek der deskundigen gebleken is surrogaat Ie zijn. - Lit 's Gravenhage wordt gemeld De mannen die aan den tieiulaagselicu veldtocht hebben deelgenomen, thans bier nog weinigen en ouden van dagen werden VI oensdag door een commissie v.m vader landslievende mannen die Neerlands helden feiten in herinnering houden, in de gelegen heid gesteld den dag van Bautcrsuin en Leu ven te herdenken. Hoofddoel van dezen gedenkdag was een betooging voor het standbeeld van den op perbevelhebber der troepen, Koning Willem II meer over Fabris Nooit meer? Nooit meer dus?.... Zal er geen gelegenheid wezen, mijne doch ter, om te Martina trok baar handen uit die baars vaders, stampte met den voet en wendde de oogen naar hem. Ik heb een trotseb karakter stamel de zij op gebiedenden toon. Dat stem ik toe riep Martignani, op zijne beurt op trotsohen toon, «maar Fa bris zal in het ongelijk zijn door een aan val, door een beleediging tegen dien trots, dien ik mij voorstel dat gewettigd isEn om alles ter wereld zal ik niet toestaan, dat de trots mijner dochter beleedigd worde En ik heet geen Martignani meer, indien ik mij niet in allerijl naar Fabris ga begeven om opheldering te eischen, en voldoening te vragen omtrent zijne onwaardige handelwijze. Ach u zult als vader gecne onvoor zichtigheden begaan, sprak Martina bevelend. Waren er belccdigingcn te herstellen geweest, daft zon ik mij niet onbetuigd ge laten hebben, maar er bestaat niets anders dan eene verwikkeling van wederkeerige on aangename gemoedsstemmingen, waar zich

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 1