Tuingrind te koop, MEUBEL-MAGAZIJN. 100 ROGGEGLUI TE KOOP Een tówaai lomiarMJer. niiai 2 litd. zeer goede KLAVER, Inmiddels lifilai la Koon, 5 lactam zwe Latera 2c «tle, BEES TIAAL Landbouwgereedschap LaMïowteraailscliappta: Ghaisckar op riomen. Rechtzaken. 1' i' e <1 i k I» c ii i' t i" ii. Advertentiën, CORNELIA NORTIER, Gevraagd Maandag 17 Augustus 181)6, bij J. M. H. VAM IIF, SAXUR Moiijé, Zaterdag 8 Augustus 1896, YELIKOOPING TE HOOFDPLAAT. Beestiaal: ORDE DER VERKOOITNG; Terstond gevraagd TE KOOP: AVillielmina Cornelis. 9 Juni. Elizabeth Jo- lianiia, d. van Hendrik Brakiuan en Levina Jla.'daleena van Male. 16 id. Johannia Ja- culz- van Jozina Frar.cina llobeijn. 24' id. AVillein, z- van Willem Luteijn en Johanna Maria Jacobs. 26 id. I zaak Johannes, z. v. Willem de Vlieger en Johanna Susanna Fc- nijn. 29 id. Izaak Christiaan, z. van Gillis )o Fchcr en Catharina van Overbeeke. 5 Juli. Pieter Mariuus, z. van Pieter Marinas Mcliestc en Adriana de Rijke. 16 id. Sophia Maria, d. van Pieter Jacobus du Puij en ilenriette Adriana Maria Comuielin. Overlijden. 28 Mei. Johannes van Leeu wen 81 j., wedn. van Magdalena Maria Keij- inc). 7 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Johan nes Kiuijff en Louise Albestina Verschoof!'. 15 id. Jan Jacobus Bootsgezel 3 mnd., z. v. Adliaan en Cornelia Geertrui Harms. 1 Ju li. Maria Johanna Lucieer 42 j., eelitg. van Jacobus C'ornelis den Decker. 10 id. Lena Smoor 2 mnd., d. van Daniel Pieler en Su sanna van de Sande. 21 id. Janneke Fi fe 84 j., wed. van Abraham Collemeijer. Xieitwvliet. Geboorten. 16 Juli. Adriana bevina, d. van Abraham Kotvis en Lcvina Provo. Hoofdplaat. Huwelijks-voltrekkingen. 16 April. Tbeophilus van Waes 25 j., jm. en Maria Sophia Steijaert 20 j., jd. 25 id. I- iiiak Abraham de Vogelaar 25 j., jm. en Serviiva Leenhouts 29 j., jd. Geboorten. 23 April. Augustinus Bernar- dus, z. van J. J. Blaakman en A. Steijaert. 12 Mei. Janneke, d. van J. Ocké en M. J. Bruijsschaert. 12 id. Carolus Johannes, z. van E. Sijuesael en N. de Clercq. 25 id. Wilkehnina Henderika, d. van J. M. Sijne- sael. 26 id. Johannes Franciscus, z. van P. Ocké en S. C- Steijaert. 26 id. Petrus Franciscus, z. van P. J. Steijaert en A. S. Eiteco. 27 id. Hubrecht Pieter, z. van P. A. van Houte en T. H. Vercouteren. 12 Juni. Lconie Eugenie, d. van wijlen L. J. van den Berghe en J. J. de Wever. 18 id. Elodie Maria, d. van F. de Krijger en M. P. Baart. 20 id. Wilkehnina Cristina, d. van P. F. Schram en W. I. C. de Reu. 26 id. Petrus Johannes, z. van F. L. L. Roets en A. S. van Zeele. Overlijden. 18 Mei. Antonetta de Visser 17 aind., d. van A. de Visser en S. Mar- seilje. 18 id Anna Francisca de Meijer 76 j., wed van J. B. Martens. 20 id. Octavia Wijffels 78 j., wed. van D. Goovacrt. 21 id. Sophia Carolina Krebbeks 67 j., wed. v. P. Schram. Kantongerecht te Oostburg. Bij vonnis d. d. 23 Juli Izijn veroordeeld wegens zonder schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar ol rechthebbende vissehen in een met andere in verbinding staand visch- ivater des nachts en met verboden vischtuig D. V. te Ereino St. Jan (België) 2 maal 2 boete ol 2 maal 4 d. hechtenis met ver beurdverklaring en bevel tot vernieling van het in beslag genomen kruisnet. liet in gesloten jachttijd wild vervoeren C. J. B. en S. S. d. B. beiden te Water- Undkerkje ieder 1 of 2 d. met verbeurd- nuklaring en bevel tot uitlevering van de hazen of betaling ad ƒ1.50 ieder, of 2 d. voor ieder. een Zeeuwschen stroom bevisschen zonder 'e zijn voorzien van een door het bestuur der visscherij op die stroomen afgegeven con sent R. v. V.P. A. A. beiden te Bou- ehaute België)C. d. W. te Oost-Eecloo (B.)j M. d. P. en J. d. P. beiden te Bier vliet ieder ƒ2 ol 4 d. voor ieder. het zich in kenlijkeu staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg D. d- 1. L. te Cadzand ƒ15 of 3 d., J. P. K. te Sluis ƒ15 of 3 d. idem bij eerste herhaling M. N. te Bier vliet 3 d. het bevisschen van eens anders vischwater zonder te zijn voorzien van een schriftelijk «wijs van vergunning, huur of pacht van den eigenaar of rechthebbende P. v. d. li. te Schoondijke en J. v. d. li. te Waterland kerkje ieder 2 of 2 d. voor ieder. het vissehen in gesloten visehtijd in eens anders vischwater zonder te zijn voorzien van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende E. C. te Schoondijke 2 X ƒ8 of 2 X 3 d. met verbeurd vei klaring en bevel tot uitlevering van het kruisnet of betaling van ƒ1 of 2d. het plegen van straatschenderij waardoor gevaar of nadeel kon worden toegebracht A. B. te Breskens ƒ1 of 1 d. straatschenderij plegen te zamen en in vereeniging gepleegd door kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar met oordeel des on derscheids lo. C. G. M. en 2o. 1. A. L. beiden te Biervliet ieder ƒ2 ol 2 d. voor ieder. liet in eene voor het publick toegankelijke localiteit waarvoor geene vergunning is ver leend sterken drank toedienen N. S. te Ee- de ƒ3 of 3 d. het zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op grond, die beplant is twee malen gepleegd N. W. te IJzendijke 2 X ƒ10 of 2 X 5 d. het zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen op eens anders bezaaiden grond J. C. té Eede ƒ1 of 2 d., I. d. D. te IJzendijke ƒ3 of 3 d. strooperij A. B. te Eede ƒ2 of 4 d., C v. II. ƒ2 of 4 d. in staat van dronkenschap verkcerende in liet openbaar de orde verstoren W. J. A. Kte Aardenburg 3 d het rapen van schelpvisch aan den voet der dijken en vooruitspringende werken in de provincie Zeeland N. v. d. V en II. v. d. V. beiden te Bouchaute (B.) ieder ƒ5 of 5 d. voor ieder. het op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodigc voorzorgs maatregelen tegen schadeaanrichting te heb ben genomen L. P. te St. Kruis ƒ2 of 4 d. hel bij eene verrichting op den openbaren weg niet nemen van de noodige maatregelen om voorbijgangers tegen mogelijk gevaar te waarschuwenF. -J. S. te Sluis ƒ5 of 3 d. liet als bedienaar van- een tol in de pro vincie Zeeland den tolboom niet van één uur na zonsondergang tot één uur voor zons opgang door een goed lichtgevende lantaarn verlicht hebben J. J. B. te Groede ƒ1 of 1 d. het in de provincie Zeeland eens anders vischwater bevisschen zonder te zijn voorzien van eene vischaete of schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechtheb bende met voor de prov. Zeeland verboden vischtuigP. d. R. te Sluis (Heille) 2 X ƒ2 of 2 X 2 d. het niet binnen één maand na het over brengen zijner woonplaats uit den vreemde in eene gemeente binnen het Rijk, hiervan eene verklaring doen aan het gemeentebe stuur P. d. B. te Biervliet 1 of 1 d. Ie het in zijne inrichting waar krachtens vergunning sterke drank in het klein werd verkocht, niet opgehangen hebben van een door den gemeente-secretaris gewaarmerkt af schrift dier vergunning, 2e liet aldaar niet duidelijk leesbaar opgehangen hebben van een gedrukt exemplaar van de wettelijke be palingen tot regeling van den kleinhandel in sterken drank AB. te Aardenburg 2 X ƒ0.50 of 2 X 1 d. Ie liet te zamen en in vereeniging in de provincie Zeeland rapen van schelpvisch aan den voet der dijken en vooruitspringende werken en 2e het als schipper van een vis- schersvaartuig op de Schelde en Zeeuwsche stroomen het voorgeschreven nummer ter weerszijden van den boeg van dat vaartuig onkenbaar voeren le A. C. te Philippine en D. H. v. V. te Bouchaute (B) ieder 5 of 5 d. ieder en no. 1 bovendien ƒ10 of 20 d., le A. R. en 2e E. S. R. beiden te Philippine ieder ƒ5 of 5 d. ieder en no. 1 bovendien ƒ10 of 20 d., le T. R. en 2u G. C. beiden te Bouchaute (B.) ieder ƒ5 of d. ieder en no. 1 bovendien ƒ10 of 20 d., le F. R. en Fr. R. beiden te Bouchaute (B.) ieder ƒ5 of 5 d. ieder en no. 1 bovendien ƒ10 of 20 d. NliU. 1 ficiiv. Kh.uk. Zondag 9 Avguetiix 1896. urn. 2 u ds. Beckcringh. vin. 9 u ds. Dijkman, urn. 7 u Bijbelbespreking, vm. 9 u ds. Krol. urn. 2 u ds. Dijkman, nm 2 u ds. Krol. Geen dienst, vin. 9 u ds. Beckcringh. Ev. Luth. Gum. Groede vin. 9 u ds. Rust. Evangelisatie. Schoondijke vm. 9 en nm. 2 u dhr. C. Dijkman. Op Woensdag 12 Augustus a. s. hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. Anth. Jacobs, baren zeveutigsten geboortedag te gedenken. Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Breskens, 7 Aug. '96. Prijs der BOTER 1.10 per K.G. Franco per post in vaatjes van 4 K.G. ƒ4.55 1i n e u n n 2!/j i/ - 2.90 Bij franco terugzending der ledige vaatjes wordt 15 cents afgerekend. bij P. ROSEN DAA L, Groede. Ook geschikt om met PAARDEN werkzaam te zijn. Vast werk zomer en winter, bij P. MONJÉ, aannemer te Breskens. De Notaris DE SMIDT te Schoondijke zal op des namiddags 3 ure, ten verzoeke van den heer V. L. CALON te Groedeverkoopen wassende in den Elisabethpolder, ge meente Breskens. Te vergaderen aan Papendrecht. waartoe de Heer CALON te spreken zal zijn Woeiisdug; 12 Augustus op de Markt te Oostburg. BRESKENS. De Notaris W. C. de Siuidt te Schoon dijke zal op des namiddags half 4 ure, ten verzoeke van den heer E. A. CALON te IJzendijke pu bliek verkoopen wassende op zijn landen te Groede, na bij de herborg «de Buitenlust", bewoond door Van De Sande, waar men verga deren zal. ZEGT IIET VOORT. en Notaris Zijlstra te IJzendijke zal Maandag 10 Augustus 1896, voor dun lieer A. J. CAMMAERT, op zijne bolstede te Hoofdplaat, publiek verkoopen zwarte Merrie, 9 jaar; brui ne Merrie, 5 jaar; bruine Mer rie, 12 jaar; vosse Merrie, 3 jaar; vosse Ruin. 2 jaar; bruine Merrie, 12 j aar; bruine Merrie, lil jaar; bruine Merrie, 2 jaar; bruine Ruin, 2 jaar; Loop- paard en 2 Veulens. 11 baatgovende Melkkoeien, waaronder 3 gereedstaande, 1 tweejarige Vaars, 6 eenjarige))vwj Runderen, l tweejarige en 1 eenjarige vette Stier, 7 bebigde Zeugen, 1 lleer- varken, 9 Biggen en 300 Kippen. 4 Menwagens, Draaikar, 2 Wale- en 3 Duitsche Ploegen, 1 Drieschaar, 2 Anieii- kaansche- en 2 Capponsploegen, Holblok, Houten-, IJzeren- en Zempcggen, Wind molen, Landsleden, Kruiwagens, Kaap molen, Gccselsteen, Ladders, GriiuiUSeef- den, kwart Hek'.oliter, Slijpsteen, Varkens- bakken, enz. VOORTSSTALGERKEnSCHAI'PEX en KA KALI: KIEF, als 2 zinken Melkbakken, Tcelen, koperen- en ijzeren Ketels, kopere Weegschalen, Koelvaten, Emmers, Spektobben en Kis ten in soort, Teelbak, Worstbuk, Vleesch- blok, Spek en Vet, 1500 Mutsaards en wat meur zal worden geveild. namiddags l uur, Stalgercedscbappen en Huisraad; namiddags 2 uur, Beestiaaldaar na liet Landbouwgereedschap. Inlichtingen geeft de beer E. A. PATEER te Hoofdplaat. Onbekende en Belgische koo- pers zijn verplicbt borgen to stellen. ZEGT HET VOORT. bij Abu. WILLEMSEN, Slager en Stroo- dekker te Nieuuwliet. Een in goeden staat zijnde Te bevragen bij JANNIS DE VLIEGER mr. wagenmaker, Breskens. Voorradig Kabinetten, Boog- en andere Linnenkasten, Chiffonnières en Secretaires, Mahonie geschelpte Tafels op kolomvoct, Vierkante, Ronde en Uittrektafcls. Groote verscheidenheid Stoelen, waaronder Weener- en Rietenstoelen, bekleedc en on- bekleede Zetels en Kinderstoelen. Spiegels in verschillende soorten en afme tingen met en zooder kroon, raanihorren enz. Ruime keuze. Laaggezette prijzen. L. KRUIJNOOGE Wz. Breskens. A1|r|u |llmK Biervliet Breskens Groede Hooldplaat Nieuwvlict Schoondiiko IJzendijke

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3