HERBESTEBM Paardenkeuringen Perkamentpapier, Eene flinke DIENSTMEID, Burgerlijke Stand. A tl verten tiën, 1228 M3 GRIND, 1228 M3 GRINI), Raming 13598. Te koop: een gebruikte Vélocipède, Te bekomen „en er ea veel moeite in slaagde zijne le- flis«resten weer op te wekken. De andere Irenkeling beeft men niet kunnen redden. fe Midwolda in 't Oldambt. gingen Ler dagen twee boerenknechten, die in een leiland bezig waren met het verwijderen distels, een weddingschap aan, wie van ten Biet écu slag van den zicht de meeste distels zou afslaan. De eerste, die zou slaan, (paialt natuurlijk alle krachten in, trof ech- lei »een distels, doch zijn kameraad in den luik en wel zoo erg, dat een groote snede jjtstond, waardoor de ingewanden zichtbaar varen. Er bestaat groot gevaar yuor 't be- loud van het leven, l'e Tiel had een treffend ongeluk plaats, p J,, knecht in dienst van den steeufabri- fant r. W., moest op oen kar eenige balken vervoeren. Bij hotel //De Roos" waakte het jnjrd met zijn kop tusschen de. balkeu, keer de om en liep op een ijzeren omrastering jas een perkje, waardoor de wagen kantelde <n J. er onder raakte. Dc raderen gingen Jiein over de borst, waardoor hij terstond een lijk was. Hij laat eeu weduwe met 3 kin deren na. Heden Vrijdag viert andermaal weder .au Zeeuwseh oudje, nl. Megelina Leunis, led. II. Moens, te Zaamslag, haren I OUsten iurdag. Het uudje is voor haren leeftijd »g kras. Du vorige week is de bliksem gesla gen in dc prot.estantsche kerk te Sas van bent. Het gebouw is geheel afgebrand. Dp Urk is uit de Noordzee aangeko men de. Urker botter, schippei Hein Korf, nitiis knecht, de oppassende 20jarige Jan Kramer, over boord geslagen en verdronken re. Wel bad men pogingen aangewend «n heiu te redden, en pakte de schipper iem inet een baak in zijn oliebroek, doch dal kleedingstuk scheurde, de haak raakte los en de ongelukkige zonk in de diepte. In de nabijheid van Twelloo heelt bet Donderdag der vorige week gesneeuwd, zeg- ge op deu 2deu Juli. Dinsdagavond te half elf werd te Am sterdam, een inspecteur van politic die zich met een surnumerair van politie in de War- (aoesstraat bevond, ter assistentie geroepen in een koffiehuis, aangezien eenige burgers, »i™ do tecgang was geweigerd, binnen wil den dringen. Nadat bedoelde inspecteur aan Kroemde heereu zijne qualiteit bekend ge naakt en zijn pblitielint getoond bad, ver acht hij hun beleefd de inrichting te verla ten waaraan zij niet voldeden, terwijl een hunner hem een vuistslag op het aangezicht gaf, waarop een formeele worsteling volgde. lan alle zijden werd de inspecteur toen met stokken geslagen, totdat hij bewusteloos «|i den grond viel. Toen hij we<w bijkwam, kvond hij zich nog in het koffiehuis, en Hoedde uit het hoofd hij had eene wond aan het hoofd bekomen, welke in. het Bin- ten-Gasthuis is verhonden. Eenige dier heereu zijn later door een hoofdagent en den surnumerair gearresteerd, hitgeen met hevig verzet gepaard ging, waar hij 'an den gummi-wapenstok ett van de sa- hol is gebruik gemaakt. De gearresteerden zijn bekend. De surnumerair is door eenige der arrestanten tegen de beenen geschopt, terwijl een agent in de wachtkamer door een honser in het aangezicht is aangeslagen. Volgons het Nieuws v. d. Dag zijn de ge- •Besteerden vier officieren. Een van hen is bij het verzet aan het hoofd gewond en naar bet militair hospitaal gebracht. Te Nijmegen werd dezer dagen bij een landbouwer een varken, dat aan de bekende 'lekziekte gestorven was, heimelijk begraven. Nadat de autoriteit daarvan kennis had gekregen, werd op advies van het reeartsenij- kundig toezicht het doode dier weer opge geven om vervolgens naar de voorschriften aer wet te worden vernietigd. De arbeiders daarmede waren belast, hadden de on— doorzichtigheid het reeds in ontbinding ver hoerende dier met de bloote handen aan te 'otten. Het gevolg daarvan i s, dat thans hunne handen, armen en het gelaat, hetwelk zij onwillekeurig met de besmette handen hadden aangeraakt, bedenkelijke zwellingen met blauwachtige tint vertoonen. Aan de waskaarsenfabriek //Apollo" te Schiedam is een werkstaking uitgebruken, wegens eenige grieven, als te laag loon, te langdurigen arbeid, de gedwongen winkel nering en zou meer. 'Aan da eerste grief is tegemoet gekomen, doch de stakers eischen opheffing van alle grieven, en hebben voor alsnog het werk niet hervat. In den namiddag van 3 Juni is uit de uitstalkast van den goudsmid P. O. v- H. aan de Voorstraat te Dordrecht een bak je met 18 gouden ringen ontvreemd. Of schoon er niet de minste aanwijzing omtrent den dader bestoud, zoodal het, ook met het oog op de omstandigheid dat er in dc ker- misweek veel vreemd volk iu de stad rond scharrelt, niet waarschijnlijk was dat men veel meer van het geval zou hooren, hebben politie en justitie toch alle pogingen in het werk gesteld om eenig licht in deze zaak te verschaffen, en wel met succes. De politie te Rotterdam heeft namelijk, terstond nadat zij van den diefstal had kennis gekregen, ha re maatregelen genomen, met hel gevolg, dat haar al spoedig bleek, dat bij'den bank houder S. aldaar door eene onbekende vrouw enkele gouden ringen waren holeend, welke in beslag genomen en herkend werden als tot de hier gcstolene voorwerpen te belmo ren. Die vrouw was weldra opgespoord, liet bleek te zijn de huisvrouw van zekeren B., een niet al te gunstig bekend staand //koop man" aan de Weslkruiskade aldaar. Naar de herkomst der ringen gevraagd, verklaar de deze met groote brutaliteit, dat hij die voorwerpen had gekocht van twee vermoe delijk in den Haag thuis behoorende maar hom overigens onbekende personen die hij in eon bierhuis met vrouwelijke bodieniug in de Aert van Nesstraat te Rotterdam had ont moet en die hem eerst een rijwiel te koop aanbo ien. Als //eerlijk koopman" had hij de ringen dan ook in zijn bezit gekregen en eenige daarvan dour zijne vrouw laten be— leeuen de overige had hij te Antwerpen en elders verkocht. Er schijnt evenwel vol doende reden te bestaan aan dc juistheid van B.'s beweringen te twijfelen, althans op be vel der arrond.-rechtbank te Dordrecht is hij, als verdacht van medeplichtigheid aan den diefstal, gevangen genomen tn Vrijdagmid dag half 6 naar hel huis van bewaring te Dordt overgebracht. Op een ellendige wijze is dezer dagen ie Hildesheim een jonge man door zijn ver regaande lichtzinnigheid om het leven ge komen. Hij wilde eenige makkers eens la ten zien, dat hij vuur kon spuwen en nam te dien einde een slok benzine in den mond. die hij boven een brandenden lucifer zou uit blazen. Op het oogenblik echter dat de eerste druppel benzine met de vlam in aan raking kwam, sloeg een enorme vlam hem in den mond, zoodat het vuur met kracht zich een weg door zijn neus baande en de onbezonnene bewusteloos neerviel. De mak kers van den ongelukkigen jongeling had den tegenwoordigheid van geest genoeg, hem onmiddellijk een handdoek om het hoofd te wikkelen, waardoor de vlammen verstikten. Met ontzfcttende brandwonden werd de jonge man naar het ziekenhuis vervoerd waar hij aan de gevolgen is overleden. Door de politie te 's Gravenhage is procesverbaal opgemaakt, wegens oplichting tegen een jongmensch, die de vensterruiten van tal van ingezetenen tegen schade verze kerde bij een niet bestaande maatschappij, die hij zelfs gedoopt had als ,/IIaagsche Glas- verzekering-maatschappij." De door hem ver strekte polissen, waarop hij de premies in ontvangst nam, waren door hom gctcckend en wel in de hoedanigheid van directeur der voorgewende Maatsch. De vervolgde persoon is voortvluchtig. Dat men in een brood rare zaken vin den kan is herhaaldelijk gebleken. Een kak kerlak, een kikvorsch of een steentje wordt er meermalen in ontdekt Dat men echter zooals een vrouw tc Goes ondervond er een haarkam uit haalt is zeker vrij vreemd. Een 17jarigc loodgieterskneeht is te Groningen op noodlottige wijze om liet le ven gekomen. Van 't werk zijnde aan een in aanbouw zijnd huis, gleed de ladder, waar op hij stond, door de gladheid van de stei gerplanken uit, zoodnt hij van een vrij aan zienlijke hoogte op een hoop steenrn viel. Du doctoren constateerden schedelbreuk. De arme jongen werd naar liet academisch zie kenhuis overgebracht, waar hij tegen den avond stierl. Aan de Prov. Staten is door den Ge meenteraad van Hoofdplaat een adres ge richt met het verzoek te besluiten, dat er een geregelde dienst niet de prov. stooin- booten op Woensdag en Zaterdag plaats liehhe tusschen Vlissingen Hreskens Hoofdplaat Ter Neuzen. Blijkens zijne hieraan gegeven toelich ting is de raad van oordeel dat deze lijn wel van levensvatbaarheid heeft blijk ge geven en een gemakkelijk communicatie middel is geworden tusschen het 4e en 5e districtdat, wanneer iu verhand met de route Ter NeuzenHoedekenskerke, de reis ook des Zaterdags over Hoofdplaat werd gemaakt, het getal reizigers zou toenemen, daar wegens den thans zoo beperkt moge- lijken dienst (slechts dene reis per week, met uitsluiting van retourprijzen) dit getal uit den aard der zaak klein isen dat het toch inderdaad niet alleen een gemeentelijk maar zeer zeker een provinciaal belang is, dat de beide deelen van Zeeuwseh-Vlaande ren een verbindingsweg bezitten. Bij gelegenheid van de Hoofdplaatsche kermis die zich kenmerkte door tal van vechtpartijtjes heeft een zekere J. J„ die door den gemeente-veldwachter Kotvis en den onbezoldigden rijksveldwachter Hul- mer naar het arrestantenlokaal werd over gebracht, den eerste een diepe snede in zijn kuit en den andere met een mes aan zijn linkerbovenarm een wond toegebrrcht. Van een en ander is procesverbaal opge maakt. Hieuw vliet. Geboorten. 30 Ju ai. Abra ham Jacobus, z. van Jacobus de Hullu ne Maria Luteijn. Predikbeurten. Ned. Hkrv. Kerk. Zondag 12 Juli 1896. nm. 2 u geen dienst, via. 9 u ds. Dijkman, nm. 7 u Bijbelbcspreking. 9 u ds. Krol. nin. 2 u ds. Krol. nm 2 u ds. Dijkman, vin. 9 u ds. Beckeringh. nm. 2 u ds. Beckeringh. Ev. Ldth. Gem. vm. 9 u ds. Rust. Evangelisatie. Schoondijkc vm. 9 dhr. Baervcldt. Hoogwatergetij te Breskens. DAGEN. voorm. nain. Zaterdag 11 Juli 1.24 1.48 Zondag 12 2.01 2.25 Maandag 13 2.36 3. Dinsdag 14 3.12 3.36 Woensdag 15 3.5 1 4.15 Donderdag 16 4.54 5.18 Vrijdag 17 5.55 6.19 Koers van liet geld. België 100 fr. ƒ17.60 a ƒ48.00 Engeland 1 Pond Sterl y'J2,üla ƒ12.09 N-Amerika l Dollar ƒ2.43. TERSTOND GEVRAAGD hij dc Wed. F. A. VAN ROSEVELT, te Schoondijke. Het BESTUUR van den GENERALEN PRINS WILLEMPOLDER zal op Woensdag 15 Juli 1890, des voormiddags tien uur, in liet koffiehuis „(tc Stadsherberg" te Oostburg, hij vernieu wing aanbesteden liet leveren en aanvoeren langs de in het bestek nader omschreven we gen van van 3 tot 6 10 c.M. zijde en van 1 tot 3 c.M. zijde. 9 van het bestek, hetwelk op franco aanvraag tegen betaling van ƒ0.52 bij den boekhandelaar A. J. BRONSWIJK te Üosl- burg verkrijgbaar is, is in zooverre gewij- zigd (lat voor den in art. 1 sul B genoemden weg, de grind le soort moet geleverd zijn op 15 Juli 1897 en de grind 2< soort op 15 September 1897." Inlichtingen te verkrijgen bij den Opzich ter van den Provincialen Waterstaat.!. MUL DER te Breskens en bij den Opzichter des polders C. L. VAN WEIJNSBERGEW te Hoofdplaat. Inschrijvingsbiljetten vóór of op 14 Juli 1896 franco in te zenden aan den Dijkgraaf, den Heer A. 1. LEENHOUTS te Schoondijke. Het BESTUUR van de Afdeeling Oost- burg der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland vestigt de aandacht van belanghebbenden op de a. s. en verwijst daartoe naar de uitgezette plak- biljetten. Hel bestuur voornoemd JAC. DE BRUIJNEdb DIB, Voorzitter. M. LUCIEER, Secretaris. voor 4» gulden. Adr. Bureau dezer courant. voor inmaakpotten i» 15 e c ïi t s per Heter. bij C. D1ELLMAN, Breskens. Biervliet Breskens t Qroede Hoofdplaat Nieuwvliet Schoondijke IJzendijke Groede

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3