gevolg daarvan ook di«- der mo-r locale trei nen feitelijk niet gewijzigd kunnen wor den. Om «alle bezwaren zooveel mogelijk te ver mijden en toch van den Midden-Europeescheu tijd gebruik te maken, ten einde dn zoo veel vuldig verlangde cenluid van tijd in het leven te roepen, heeft de minister van binnenl. zaken het wensehelijk geacht wel den Mid- den-Europeeschcn tijd als wettelijken voor te stellen, maar daaraan een artikel (3) toege voegd, volgens hetwelk alle in wetten enz. genoemde uren geacht zullen worden, een hall' uur later te zijn gesteld. Iiij vertrouwt, dat dit voorbeeld algenieene navolging zal vinden. Blijkens ingewonnen bericht zullen na de invoering van den Midden-Enropeeschen tijd ook de spoorwegmaatschappijen de tijdsbepa lingen barer dienstregelingen daarnaar vast stel Ion daardoor wordt de eenheid van tijd in hoogo mate bevorderd, terwijl men mag hopen, dat de geringe werkelijke vervroeging van 10 minuten, die van de bepaling in art 3 het gevolg zal zijn voor de plaatsen, waar nu de Amsterdamsehe tijd wordt gevolgd, en die gaandeweg afneemt naarmate de plaat sen, waar de locale tijd gevolgd wordt, meer oost (lijk zijn gelegen, in de praetijk tot geenc bezwareu aanleiding zal geven. De regeering hoopt en verwacht, dat voor al de plaatselijke autoriteiten, die in deze het meeste gewicht in de schaal zullen leg gen, het in art. 3 gegeven yoorbeeld met aauvangsuren van scholen, markten, enz. zullen volgen. Nochtlians staat aan die au- toriiciten niets in den weg, om dien aan vangstijd feitelijk te vervroegen, indien de grondel», die de regeering bewogen, art. 3 voor te stellen, en die zij voor alles wat van liet rijksbestuur afhangt, beslissend rekent, in den kring barer bemoeiingen niet dat gewicht in de schaal leggen. Art. 3. Het bepaalde in het aan het slot van dit artikel bedoelde koninklijk besluit vereischt eene afzonderlijke regeling, omdat daarin de Greenwichtjjd wordt genoemd als de te volgen tijd. Deze regeling behoort bij koninklijk besluit te geschieden. At jeli. Bij het departement van koloniën is liet volgende telegram van den gouverncur-gcne- raaj van Nea.-Jndië d. d. 24 dezer ontvan gen //Gister tegen Toekoe Oemar opgerukt. Eerste colonne nam positie van Pantai A- bee tut gebergte, om toeloop van volk uit de IX Moekiir.s tegen te houden. Tweede colonne, die bergring beoosten Lam Pisang bezet had, zag den vijand Lam Pisang en Bines kroeng ontruimen e.n veel volk Zuidwaarts aftrekken. doorgebracht Miss Ada heeft gezegd zoo tamelijk Als de dokter komt waarschuw mij dun. Brrdat moest er nog bij komen om mijn vrede te verstoren De ongeluk- kige is bezweken, wat hein betreft, daar is dus niets meer aan te doen Yoor de fa milie wordt gezorgd, daar behoeft men dus niet meer over te denken labris zal zijne dagclijksclie bezigheden hervatten, ik zal mijn eetlust wel herkrijgen, maar voor den dui vel waar ik mij niet best in schikken kan on waar ik mij danig ongerust over maak, dat is de koorts die zdd blijft aanhouden bij Martina! Daar moot noodwendig een reden zijn voor die koorts, die waarschijnlijk ont staan is door de heftige gemoedsbeweging veroorzaakt door de aanschouwing van die ontzettende ramp; maar na verloop van acht en veertig uren mocht men toch onderstel len, dat Imr bloed tot bedaren zou gekomen zijn; niet waar Michelino P en die koorts van mijn dochter is een bijkomende omstan digheid, waartegen men maatregelen moet nemen. Ik zal met den dokter spreken, en indien noodig zal ik zelf de dosis chinini voor mijn dochter voorschrijven om in te nemen. Ga eens zieu, Michelino, wie er be neden is. (Wordt vervolgd.) Derde colonne, van Djempit tot Enking met de reserve versterkt, heeft Lam Asan genomen en vijand uit dit gedeelte der YI Moekims geheel verdreven. Vierde colonne heeft Laui Tengah en Lam Maiijiing genomen en vocht bij afzending telegram tegen Lam Isi, oui zich daarna met de derde colonne te verccnigcn. Onze verliezen nog onbekend, doch niet onbelangrijk. Veroverd terrein blijft bezet. Een nader telegram meldt, dat één officie gesneuveld en één zwaar gewond is, en dat vijf officieren licht gewond zijn. De nnmeu zullen later bekend worden ge maakt. Bij liet departement van koloniën is liet volgende telegram van den Gouverneur-Ge neraal van Ncd.-Indië d.d. 25 dezer ont vangen //Eergisteren bezette do vierde colonne Lam Lam Isi. Gesneuveld tien Europeesche en zes inlandsche mindere militairen. Gewond 79 Europeesche en 37 inlandsche mindere militairen. Gisteren Lam Pisang bezet, na de ver sterkingen in de kloof jtot zoover genomen te hebben. Bergrug en Lam Pisang met gcmecnschapsweg vastgehouden Gesneuveld twee Europeesche en één inlandsche mindere militair. Gewond een officier benevens twin tig Europeesche en vier inlandsche mindere militairen." Dinsdag Boekit Sebocng geuomen. Eerst vrij veel tegenstand. Toekoe Oemar aanwe zig. Vijand door oostelijke omtrekking ver dreven, vluchtte in groot aantal. Voortge- rukt naar Djirat. Generaal Vetter wilde na vernieling bentings en eigendommen van Toekoe Oemar gisteren teruggegaan tot Lam Pisaiig.- UKESKE.YS, 29 Mei 1890. Ten overstaan van Kerkvoogden der Ned. Herv. gem. alhier, had gisteren de aanbe steding plaats van het doen van eenige herstellingen, vernieuwingen en het onder hond tot- 31 Dec. 1896 aan de Kerk en de Pastorie, waarvoor werd ingeschreven door W. Woittiez voor 143, Antli. Monjé voor ƒ140, A. N. van de Sande voor ƒ129.45, .1. Vienne voor ƒ112.50, A. van de San de voor ƒ109 en J. A. Oarels voor 1 Ü7.021/2. Het werk is aan den laagste» inschrij ver gegund. -Ondanks liet gure voorjaarweder, heeft J. Ph. Salomé alhier reeds nieuwe van den kouden grond gegloeide aardappelen in zijn bezit, die vrij goed van smaak zijn. Op liet zestal tot predikant bij de Ned. Ilerv. gem. te Aardenburg kotnen voor de lieeren ds. D. A. Brinkerink te Neede, ds. J. II. yan Eerde te St. Anna ter Muiden, ds, H. J. Heijnes te Landsmeer, ds. E. J. J. Loeff Azn. te lleiloo, ds. L. B. Onnes te Kedickem en ds. A. E. v. d. Scheer te Dremt. In de Zondag te Zuidzande gehouden vergadering van de loden der Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw in hei kanton Oostburg werd in plaats van wij len den heer P. Steenhart tot bestuurslid gekozen de heer H. G. Haininaeher te Groe- de met 30 stemmen. Op den heer J. Noest te Sluis waren 15 stemmen uitgebracht. In de daarna gehouden bestuursvergade ring werd de heer Hammaeher als Voorzit ter benoemd. Schoondijkc. Donderdagavond jl. werd in de Consistoriekamer der Ned. Herv. gem. alhier gehouden de jaarlijksche algenieene vergadering van leder, der volksbibliotheek. Het aantal bocknommers bedraagt thans 442; de bibliotheek was geopend van 19 October 1895 tot 4 April 1896. Het lecs- geld, dat één cent per week en per deel bedraagt, bracht ƒ13 70 op. De rekening werd goedgekeurd in ontvang op ƒ42.54 in uitgaaf ƒ25.56 goed slot ƒ10,98. Het aftredend bestuurslid de beer J. A. Nceteson werd herkozen. roede. Woensdag werd alhier in »de Witte Leeuw" de gewone jaarlijksche ver gadering van stembevoegde ingelanden van bet Waterschap Groede en Baanst" ge houden, waarin van de 67 stemgerechtig den er 63 vertegenwoordigd waren. De rekening over liet afgeloopen dienst jaar werd vastgesteld in ontvangst op 22656.586 en in uitgaag op ƒ18285.945, alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ4370,64. Blijkens het verslag van de gedane oe verpeilingen was de toestand in sommige raaien gunstig, in andere ongunstig ge worden. Bij de begrooting voor 1896,97 kwam in behandeling een request, ingezonden door eigenaars of gebruikers van landen langs den Toren weg, houdende yerzoek tot door trekking van den grintweg laugs de Toren hofstede naar den grooten Rijksweg. Met 58 tegen 5 stemmen werd dit ver zoek ingewilligd. In verband hiermede werd op voorstel van den lieer Hammaeher in principe be sloten tot begrinding van de meeste pol derwegen en aan het polderbestuur opge dragen in de volgende algenieene vergade ring eene raming van kosten enz. ter tafel te brengen. De begrooting werd in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op ƒ19167.60 en het dijk- geschot bepaald op ƒ5.per Hectare te gen ƒ5.50 liet vorig jaar. Op de voordracht van Dijkgraaf, zulks ter vervanging van den heer A. Lombaard aan wien tegen 1 Juni a.s. eervol ontslag is verleend, werden geplaatst de heeren A. de Roo Pz. als le, W. Salomé als 2e en Adr. Salomé als 3e candidaat. Op die van gezworen werden geplaatst ten le J. A. Risseeuw, ten 2e Adr. Salo me en 3e J. J. Aalbregtse, allen woon achtig in de gemeente Groede. De heer J. de Vlieger had, wegens hoo- gen ouderdom verzocht als zoodanig niet meer in aanmerking te komen, €1 roede. Gisteren den 28sten dezer had in »Buitenlust" de vergadering plaats van de stembevoegde ingelanden van liet Wa- schap Gr. en KI. Baarzande, die door 26 stemgerechtigden werd bijgewoond. De rekening over het dienstjaar 1895/96 werd vastgesteld tot een bedrag van 5294.385 in ontvang en ƒ3470.655 in uit- gaaf. Betrekkelijk den toestand en de behoef ten van het waterschap werd der vergade ring een verslag aangeboden. De begrooting voor 1896/97 werd goed gekeurd tot een eindcijfer van ƒ9081.12 in ontvang en uitgaaf. Het aanmerkelijk verschil van deze begrooting met die van 't vorige jaar, komt doordien voor de in bet waterschap gelegen te verharden wegen een post a circa ƒ5000 is uitgetrokken. Voor de benoeming van een gezworen wegens periodieke aftreding van den heer P. B. Geeraerts, werd de navolgende voor dracht, als: le cand. P. B. Geeraerts, 2e cand. E. V. de Milliano, 3e cand. J. M. Janssens opgemaakt. Als afgevaardigde naar den Dijkraad van het Oalamiteus Waterschap Oud en Jong Breskens, in plaats van den heer Geeraerts die had bedankt, werd benoemd de lieer Jannis Risseeuw Izz. wethouder te Schoon- dijke. Het getal der oud-strijders is weder met één vi rminderd door het overlijden van J. M. Hermans te Sluis. Thans bevindt zich iu die gemeente nog één ingezetene, gerechtigd tot het dragen van het metalen kruis. Tot onderwijzer aan de openbare school te Zwartewaal is benoemd de heer H. P. Vos te Groede. De bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor te Biervliet den heer E. P. M. Raavmakers. Sluis. Dezer dagen vierde de Roomsch- Katholieke bewaarschool alhier haar 50-jarig bestaan, bij welker gelegenheid den kinderen des middags een feestje bereid was. Een armen drommel, die inet mail, aar, don kost kon komen, viel dezer dam» een groote erfenis ten deel. In allerlei con, ranten was reeds naar den man geadverlecni die eindelijk in Nieuw Zuid Wales le vooj. schijn kwam. Hij was juist iu zeer arme lijke omstandigheden, zoodat de erfenis, die ƒ480.000 bedraagt, hem wol te pas komt. Men schrijft uit Leiden De soldaat 11. van het 4e regiment in, fanlerie, alhier in garnizoen, heeft zich Vrij. dagavond op Rapenburg op de openbare straat door een revolverschot van het leven be roofd. Dr. Van V., ten spoedigste op Int terrein der treurige gebeurtenis, kon slecli'j den dood constateeren. Het vreeselijke feit had plaats véór hei perceel, bewoond door raej. H. en vond zijne oorzaak vermoedelijk in de omstandigheid, dat de genoemde militair eene liefdesbetrek, king zag afgebroken, welke hij had aangf. knoopt inet de dienstbode van gemelde dj. ine, terwijl alle pogingen door H. aangewend, om de relatie weder tc hernieuwen, zelfs nog weinige oogenblikken voor de noodlottige daal, op onoverkomelijke bezwaren van het meisji waren afgestuit. Nabij Katwijk aan Zee is den 2d» Pinkstermorgen omstreeks 9 uur de conduc teur K, onder de stoomtram geraakt, ft beide boenen werden afgereden, bpoodig daar na is hij overleden. Be ongelukkige, lit jaren oud, was getrouwd eu laat drie kin deren achter. Een geheimzinnige vondst, aan het station te Couville gedaan, heeft een dramt aan het licht gebracht. Ofschoon het lijk, dat in den koffer gevonden werd, in vergc- vordorden staal van ontbinding verkeerde, ei liet aangezicht door bijlslagen onherkenbw was, is de policie er toch in geslaagd, dt identiteit van het slachtoffer vast te stellen, Zoodra de heer Cochefort, chef der gehei me policie, bericht van het vinden van hel lijk kreeg, raadpleegde bij de lijst van di personen die de laatste weken als verdwe nen zijn opgegeven. Daaronder kwam uol voor een jongmenseb, wiens lengte, leeftijd en andere kenmerken inet die van In t ge vonden lijk overeenkwamen. De vader ra het vermiste jongmenseb, zekere Di hiliarf, herkende aan enkele klecdiugstukken lil slachtoffer als zijn zoon. Hij vertelde dat zijn zoon Emile, een ziral- ke jongen van 21 jaar, in postzegels han delde cm zich o]i Hemelvaartsdag naar dt postzegeibcurs op het plein Marigny had in geven, inct.,een som gelds bij zich en n» verzameling postzegels ter waarde van 12,0(1) francs. Emile was sinds eenige dagen mtl iemand iu onderhandeling over den vriiooj zijner collectie. Hij keerde niet terug, mail des avonds kwain er een telegram, dat mei zich over zijn uitblijven niet moest veront rusten, en den volgenden dag ontving de vader een brief, geschreven in het nagemaakte handschrift van Emile, en met de medeil» ling dat deze naar Chicago was vertrokken De man, die te Couville gearresteerd W toen hij met de koffer verder wilde reizen, bleek de geheimzinnige postzcgelkoopiiian I' zijn. Hij noemt zich C'astel of Aubert, «1 do vrouw die met hem gearresteerd werd,is| Marguérite Dubois. De vrouw bekende heil eerst, en toen Albert inzag dat loochen»! niet langer hielp, viel hij ook door de mani| Volgens zijn zeggen had hij den jongen De lahaëlf medegenomen naar zijne woning de postzegels te kooptnzij hadden twist gekregen over de waarde van enkele ztgelk en in een vlaag van woede had hij Delab» (iff met een bijl doodgeslagen. Nauwelijks was dat geschied, of er kwal een vriend hem bezoeken, Aubert trok bi het lijk onder de tafel en wierp er een ta felkleed overdo bezoeker bleef een kwaP tier praten, zonder iels tc bemerken, B f zijn vertrek kwam Marguérite Dubois thuis: Aubert sprak met haar af, het lijk in e>;! koffer te pakken en ergens in de proeit# een huisje te huren om het in den tuin 8 begraven. Maar om dit plan uit te voer» had hij geld noodig, en de volgende dag»

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2