voor Zeeuwsch-Vlaanderen. LIEFDE EN TROTS. pïo. 244. Zaterdag 30 Mei 189(5. 5e jaargang FEUILLETON. IIEUWSB k D ABONNEMENT,SPRIJ S Per 3 maanden 40 centsfranco per post 45 cents. Voor Amerika 2.90 per jaar bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren, Brievengaarders en den Uitgever. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1 tot en met 4 regels 25 centselke regel meer 5 cents. Bij abonnement aanmerkelijk vermin derd tarief. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdagnam. 1 ure. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. Invoer van vee in België. De minister van buitciilandsclie zaken ves tigt in do Stct. de aandacht van belangheb benden op uit den Moniteur Beige van 21 dezer overgenomen besluiten van den Belgi schen minister van landbouw en openbare werken, betredende den in- en doorvoer in België van vee uit Nederland. Twee besluiten van minister De Bruijn worden medegedeeld. Het eerste luidt De minister van landbouw en openbare werken besluit Art. 1. Bij wijziging van artikel 1 van het ministerieel besluit van 24 December i 895 is de in- en doorvoer van runddiercn, uitgenomen de koeien (dieren die reeds ge kalfd hebben), uit Nederland herkomstig, toe gelaten langs de tolkantoren en hulpkanto ren iu een bijgaande (ook in de Ned. Stcrt. meegedeelde) tabel aangeduid, op de daarin vermelde uren en*dagen en onder de voor waarden, bepaald door de artikels 3 tot 5 van het reglement, betreffende de tuberculose. Art. 2. De in- en doorvoer van koeien, verzonden langs dezelfde grenzen, zal uit sluitend plaats hebben langs de kantoren Sel- zate (statie), De Klinge (statie), Esscheu (statie), Esschnn (dorp), Ache! (statie), Maas eik en Vise (statie), op de dagen en uren in voormelde tabel opgegeven. Art. 3. Na het gewoon onderzoek der koeien zullen de dieren, ten koste der in voerders, onderworpen worden aan de proef met tuberculine. Te dien einde zullen zij gedurende ten minste acht en veertig uren NAAR HET ITALIAANSCH DOOR TOMJ1AS1NA GIJIBI. Eabris bleef een wijle roerloos, als om zij ne gedachten bijeen te zamelen en den strijd tegen zich zelf te aanvaarden, en daarop te rugdeinzende voor bet jonge meisje dat in haar geheele houding eene plechtige hoog moedigheid bewaarde, sprak hij op ijskouden toon Gij hebt gelijk u te verwonderen over mijn veranderde manier van zijn, maar ik bid u, neem in aanmerking dat liet mede lijden een grooten invloed uitoefent op mijn gemoed. Driftig riep nu Martina uit Is het medelijden dat u beweegt Het antwoord van den ingenieur luidde hardvochtig opgehouden worden in de stallen, ingericht in de nabijheid der kantoren, aangeduid in voorgaand artikel. Bedoelde proef zal in voormelde stallen geschieden voor zooverre er plaats beschik baar is. Art. 4. Mogen van de proef met tubercu line vrijgesteld worden de koeien, die, vol gens den toezienden veearts, zich in zulken slaat van vetheid bevinden dat hare onmid dellijke bestemming voor de slachtbank niet twijfelachtig is. Die dieren zullen binnen de vijftien dagen na hunnen invoer moeten afgemaakt zijn. Art. 5. Het tegenwoordig besluit zal ver plichtend zijn den 29sten Mei 1896. Het tweede besluit, eveneens van 20 de zer, luidt De minister van landbouw en openbare werken besluit: Art. 1. De koeien ('t, is te zeggen de run deren die reeds gekalfd hebben), langs zee ingevoerd, betzij voor den doorvoer, hetzij voor bet vorbruik, worden bij bare aankomst iu de haven van invoer (Antwerpen, Gent en Oostende) aan de proef met tuberculine onderworpen, in de voorwaarden, bepaald door artikels 8 tot 6 van hooger vermeld reglement. Te dien einde zullen zij gedurende ten minste acht en veertig uren in de quaran- taincstallen van gezegde havens opgehouden worden. In geval van plaatsgebrek in deze stallen, kan de bevoegde inspecteur-veearts, na ad- •vies van den haven-veearts, toelaten andere Dank u, mompelde Martina nauw hoorbaar. Maar plotseling steeg haar het bloed naar de wangenbaar groote oogen flikkerden onheilspellend. „Het medelijden van ingenieur Eabris neem ik niet aanIn genieur Eabris heelt mij lief gehad nu be mint hij mij niet meer?... dat is voldoen de. Een rechtmatige eigenliefde, en de vas te overtuiging onschuldig veroordeeld te worden, zullen mij de kracht schenken tot onderwerping". Zij trok het lange witte gewaad nog dich ter om zich heen, strekte zich in een leu ningstoel uit, met het hoofd tegen den rug der stoel aanleunende, eu sloot de oogen, als om te kennen te geven Ik ben u moede. Overmeesterd door een nienre opbruising van verontwaarding en zich diep vernederd gevoelende, trad Fabris onverwijld naar de deur, terwijl zij misschien wel verwacht had hem aan bare voeten te zien, en de deur openende, riep hij met luider stem miss Ada. Martina gevoelt zich niet heel wel en heeft wellicht uw hulp van noode, zeide hij doodbedaard, doch waggelend, als ware hij dronken. stallen in gebruik te stellen, toebehoorende aan particulieren of aan openbare gestichten. Art. 2. Mogen van de proef met tubercu line vrijgesteld worden de koeien, die zich volgens den toezienden veearts in zulken staat van vetheid bevinden dat hare onmiddellijke bestemming voor de slachtbank g«en twijfel oplevert. Die dieren zullen ten laatste bin nen de vijftien dagen na hunnen invoer moeten afgemaakt zijn. Art. 5. Tegenwoordig besluit zal verplich tend zijn, te rekenen van 29 Mei 1896 af. Invoering van een wettelijken t(jd. De regeering beeft voorgesteld te bepalen Art. I. De wettelijke tijd in Nederland is de middelbare zonnetijd van den meridiaan op vijftien graden oosterlengte van Green wich. Art. 2. Alle uurwerken, door of vanwege het openbaar gezag beheerd, worden naar den in art. 1 genoemden tijd geregeld. Art. 3. Waar in wetten, algemeene maat regelen van bestuur of koninklijke besluite i, vóór hel in werking treden dezer wet afge kondigd of bekend gemaakt, een bepaald uur wordt genoemd, wordt dit na liet in werking treden dezer wet geacht, een half uur later te zijn gesteld, behalve in bet koninklijk be sluit van 4 Juli 1891 (Staatsblad no. 145). zooals dat gewijzigd is bij koninklijk besluit van 22 April 1893 (Staatsblad no. 94). Art. 4. Deze wet treedt in werking met den aanvang van een nieuw etmaal volgens de in art. 1 aangeduide tijdsbepaling, op een nader door Ons te bepalen tijdstip. Hij ging de deur uit, stoof de trappen af, maakte eigenhandig het paard los, dat aan een hek was vastgebonden, stapte in zijn rijtuig en verdween. De arbeiders aan hun werk bezig vroegen elkander af„Aan wien beeft bij zijne orders achtergelaten Ea zoo gebeurt liet meermalen, vooral in zaken de liefde betreffende. Wan neer van twee personen degene die verne derd en berispt is, en die ten koste van ge duld en zacht moedigheid op het punt stond den aautijger te ontwapenen, eensklaps het geduld laat varen waarmede hij nagenoeg geslaagd was over zijn tegenstander te zege vieren, dan keert de booze luim, terug van de tegenpartij, die bijna geneigd was tot het stellen van aannemelijke voorwaarden. Nu echter trekt hij zich weder terug binnen den kring zijner onverbiddelijke gestrengheid waar in hij zich verschanst, dubbel overtuigd van gelijk te hebben en meer dan ooit op zijne hoede om geen grein toe te geven aan liet minste gevoel dat hem wederom tot zacht zinnigheid zou kunnen stemmen. Ware Martina voortgegaan, met de tec- dere lieftalligheid der vrouw eigen zijne mee warigheid in te roepen, dan zeker zou dit De tijd tusschen 11 uur 's nachts van liet laatste etmaal vóór liet in werking trc- den dezer wet en liet in de eerste alinea be- doeld tijdstip wordt gorokend een vol uur te zijn geweest. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend Bij de overweging der vraag, welke tijd te dien einde als wettelijke zou moeten wor den voorgesteld, is te kiezen tusschen de volgende a. den Amsterdamschen-, b. den Greenwich- en o. don Midden-Europeesclien tijd. De regeering vestigt, met het oog op de bezwaren tegen de andere tijdregelingen, de keuze op den Midden-Europeeschen tijd. Doch hiertegen rijst een gewichtig be zwaar. De invoering van den Midden-Eu- ropeesclien tijd als wettelijken moet bij een nominaal behoud der gewone uren voor alle bezigheden eene feitelijke vervroe ging van 40 minuten ten gevolge hebbn. De voorstanders van den Midden-Europee- scben tijd wijzen op de gunstige uitwerking, die dit in menig opzicht hebben kan, en meenen, dat het inderdaad mogelijk is, dio vervroeging algemeen in het gewone leven ingang te doen vinden. Daarvoor zou «rli- tcr noodig zijn, dal die vervroeging bij al'e verrichtingen van het dngelijksuli leven in eens plaats greep, en dit is, nog daargelaten de vraag, of alle handelingen zonder bezwaar 40 minuten vervroegd kunnen worden, n eds daaroin niet mogelijk,, ■iindal door do inter nationale spoorwegverbindingen de uren van aankomst en vertrek der treinen en als er veel toe bijgedragen hebben om in liet hart van haar geliefde den vreesdij ken in druk uit tc wiaschen, dnariu door bet zoo kortelings voorgevallene met Bortolo aohter- gelaten. Maar aangezet door dien uubere deneorden trots die zioli zoo liohtvaardig in hare gevoelens mengde, verloor zij in een ommezien al wat zij gewonnen bad, bracht baar vriend weder in een storm van veront waardiging en opende ondoordacht een af grond voor lure eigene vueten. VIII. Is Fabris niet hier J vroeg do heer Martignani den volgenden morgen aan den knecht. De lieer ingenieur is nog niet gokamen? En liet werkvolk Is aan het werk. Weet gij niets van Bortolo's familie, Ik weet, dat |de heer Fabris beloofd beeft do weduwe en bet kind te onderhou den en dat zijne ouders van daag of mor gen hun intrek gaan nemen bij eon hunner andere zoons die niet ver van hior woont. Hoe heelt mijn dochter den nacht

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 1