Houtverkooping Te koop Paardepeezaad, Hollandsch Paardenspel. 1°. op Dinsdag 5 Mei 1896, Burgerlijke Stand. Rechtzaken. Adv er ten tiën. Puike Aardappelen Brussel kwamen, de lijken gevonden van een jongen man en een jong meisje, beiden zeer «oed gekleed; zij hadden ivitte handschoenen aan. Het meisje had een kwetsuur aan den linkerslaapde jongen was aan den rech terslaap gewond en hield een revolver van zwaar kaliber, waarop nog drie schoten, in Je rechterhand. In de zakken van beiden zijn brieven gevonden, waarin zij verklaren dat zij vrijwillig zich van het leven hebben beroofd, omdat hun ouders aan hun huwe lijk moeilijkheden in den weg legdenver der vragen zij hun ouders vergiffenis en ga ren hun verlangen te kennen om in de kleu ren die zij droegen begraven te worden. In den briel van het jonge meisje vooral wordt er op aangedrongen (lat men haar den trouw ring aan den vinger zul laten, die haar vriend haar geschonken had. De. twee slachtoffers hunner liefde belmo ren tot een zeer geachte familie, en waren sedert 22 April uit liet ouderlijk huis ver dwenen. In den Haag is het 10-jarig zoontje van den heer B. in de Boekhorststraat, door eigen onvoorzichtigheid door de tram over reden. .Te Dreumel had een grijsaard van SO jaar zich dezer dagen 's middags op een wandeling begeven, doch kwatu niet terug. Den volgenden morgen werden zijn pet en klompen drijvende gevonden tusselien de kribben op de rivier de Waal, waaruit dan ook eeltige uren daarna zijn lijk werd opge- dregd. Een wegwachter van wachtpost 17, tusschen Best en Eindhoven is door een trein overreden. De man bleef op de plaats dood. De rentmeester v. S. te Ravenstein, die de zaken der dames H. behartigde, liet nu en dan door dezen en genen werkman of boer, die natuurlijk te goeder trouw handel de, valsclie rekeningen opmaken van niet uitgevoerde werkzaamheden aan de goederen van zijne lastgeefsters. Zoo wist hij een be drag van circa ƒ175 te verkrijgen, zonder dat de dames het bedrog bemerkten. Dezer dagen echter vernam de veldwachter te Ra- venstein er van bij een ruzie vau eenige droukenluihij gaf cr dadelijk kennis van aan den brigade-commandant der maréchaus see, en de ontrouwe rentmeester werd te Overlaugel, waarheen hij was gevlucht, ge arresteerd en naar 's Hertogenbosch overge bracht. Een twintigtal vervalsohte rekeningen wer den in beslag genomen. Een 51-jarig man te Bingelrade (L.), die onlangs op noodlottige wijze onder zijn voertuig geraakte en daarbij aan hoofd en borst hevig gekneusd werd, is aan de gevol gen overleden. Een tweejarig kind van een landbou wer te St. Geertruid geraakte op een onbe waakt oogenblik in een waterpoel nabij het woonhuis en werd levenloos daaruiP* opge haald. De slooten en plassen in Zeeuwseh- Maamleren worden weder door de kikvorsch- vangers druk bezocht. Met stok en schepnet weten zij de arme kikkertjes te vangen, die tusschen ijs verpakt naar Parijs verzonden worden. Bij eene niet te slechte vangst kunnen de, meestal buitenlandsehe arbeiders biermede 2 3 franc daags verdienen. Koers van het geld. Belgiii 100 fr. ƒ47.621/2 h ƒ4,7.95 Engeland 1 Pond Sterl ƒ12,07 it ƒ12.12 N.-Amerika 1 Dollar ƒ2.43. Breskens V Groede Hoofdplaat Nieuwvliet Schoondijke IJzeiidijke Groede Schoondijke vin. 9 u nm. 7 u nm. 2 u nm. 9 u vin 9 u nm. 2 u nm. 2 u dhr. Reudink. Bijbelbespreking ds. Krol. ds. Krol. ds. Beckeringh. ds. Beckeringh. ds. Dijkman. Ev. Lutii. Gum. vm. 9 u ds. Rust. Evangelisatie. mn. 2 u dhr. Reudink. Hoogwatergetij te Breskens. D A G E N. voorin. nam. Zaterdag 2 Mei 4.02 4.26 Zondag 3 4.38 5.02 Maandag 4 5.16 5.40 Dinsdag 5 6.04 0.28 Woensdag 6 7.08 7.32 Donderdag 7 8.22 8.56 Vrijdag 8 9.38 10.02 Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 3 Mei 1896. Biervliet vin. 9.30 ds. Dijkman. Schoomlijke. Huwelijks-Voltrekkingen. 9 Maart. Jacob Datthijn 26 j., jin. en Janna Wisse 21 j., jd. Geboorten. 15 Maart. Janneke Adrian;), d. van Pieter Jongejan en Elizabeth Leen- houts. 14 id. Johannis Izaak, z. van Izaak Rissecuw en Francijr.tje ltissoeuw. 14 id. Pieternella Tanneke, d. van Jeroon Krocké en Johanna Triou. 25 id. Johannis Fran- cies, z. van Johannis Francies Brc.eines en Johanna van de Vijver. Overlijden. 4 Maart. Francijntje dc Hul ster 9 mud., d. van Anthonij en Maria Su- zanna Lutcijn. 12 id. Maria Bruijsschaart 52 j., echtg. van Cornelis Bruijsschaart. 14 id. Johannis Franciscus de Badts 9 mnd., z. van Augustinus Edemondus en Eraelia So phie Janssens. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Dinsdag 28 April zijn veroordeeld J. C. v. d. W., 29 jaren, voormalig agent der Holl. crcdietbatik, te Breskens, van wel ker behandeling door ons breedvoerig ver melding is geschied in ons nommer van 25 dezer, wegens oplichting tot 6 maanden gev. straf, met mindering van den tijd, in ver zekerde bewaring doorgebracht. wegens mishandeling A. B., 21 j., land bouwer, Sluis, tot ƒ5 boete of 5 d. hecht.; S. C. H., 43 j., huisvr. van H. B., arbeid ster, en N. d. G., 48 j., huisvr. van P. D. D., werkvrouw, beiden Hoofdplaat, ieder lot ƒ1 h. of 1 d. hechtenis. Allen in do kosten. Vrijgesproken P. d. B., 31 j., arbeider, te Schoondijke, beklaagd van diefstal. Zitting van lieden Vrijdag 1 Mei. J. L. A-, 23 j., kuiper te IJzendijke is wegensfeitelijke aanranding der eerbaar heid veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf. Voorspoedig bevallen van eene wel geschapen dochter: S. W. DiEEEMAN Cornelis. Breskens, 27 April 1896. Voor de vele hulp en vriend- schap bij do langdurige ziekte en het overlijden van hunnen schoonzoon ABRAHAM DE VUIJST, betuigen onder- geteekenden hunnen wclmcenendeil dunk. Cadzand, 27 April 1896. Jb. LA GASSE en EcUTCENOOTE. De ondergeteekendc, gezwo- ren van het WATERSCHAP GROEDE EX BAANST, verzoekt zijn' medeingelanden, wegens vergevorderden leet- tijd, op de a. s. poldervergadering als zoo danig niet meer in aanmerking te mogen komen. Hij bedankt tevens die ingelanden voor het vertrouwen liem nu reeds 28 jaren ge schonken. Groede, 30 April 1896. J. DE VLIEGER Sn. BRES K E N 8J De Notaris II. G. IIAMMACIIER te Groe de is voornemens om op Dinsdag 26 Mei 1896, des namiddags te 2 ure, aan de Haven te Bresleem, ten verzoeke van de Heer n A.J. BOS Zn., Houthandelaren te Winningen, in liet openbaar te verkoopen eene partij nieuwe gezaagde IIO U T- WAKEN, bestaande in Planken, Delen, Ribben, Kepers enz. van verschillende afme tingen, waaronder ook geploegde Planken. Betaling op 3 maanden. ZEGT HET VOORT. TERSTOX'D GEVRAAGD bij J. PLATTEEUW, Kleermaker te Axel. TERSTOND GEVRAAOD bij Iz. LE BLEU, te Breskens. t o k o o p b ij J. A. POISSONNIER, Breskens. (Witte Hoogkruinen, eigen gewas), bij E. V. DE M I L L I A N" O, te Groede. S. SCHUITEVOERDER maakt bekend, dat hij met zijn circus, bestaande uit 10 gedresseerde PAARDEN en 5 gedresseerde EENDEN, 2 voorstellingen zal geven op het Marktplein te BRESKENS, op Zondag en Maandag a.s., telkens des avonds te 8 ure Entrée le rang 50 cent, 2e rang 25 cent De Notaris II. G. Ilnmniaclier te Groe de is voornemens om in het openbaar te verkoopen met tusschenkomst van den Heer A. J. van ilcr Linde te Biervliet, ten verzoeke van de Heercn A. A. M., P. J. G. en Pi.. C'ORT- VRIENDT, op HEds. hofstede in den Hoofd- plaa/jjold r, nabij het dorp en in de gemeente II OOFDPIAAT 13 schooiie werkpaarden, waar onder 4 met veulen, 3 tweeja rige paarden (2 merrién en 1 ruin), 2 eenjarige inerriepaarden, 17 pui ke melkkoeien, 11 tweejarige vaarzen en ossen, 15 eenjarige vaarzen en stieren, 1 groote tweejarige stier, eenige kalve ren, 1 schaap met lam, JO bevruchte zeugvarkens, 1 beevvarken, 90 kippen, eenden en kalkoenen 5 menwagens, 1 driewielskar, 3 Wale en 5 Duitsche uloegen, 1 aiidappelplosg, houten eggen in soort, biggenren, moes- en raapmolcii, nieuw kantgereedschap, zeelten, koelvaten, tobben, enz., rolblok, kruiwagen, wanmolen, een partij brand hout, mutsaards, blokken, eene partij oud en nieuw ijzer en iie.tgene meer zal wor den geveild. Orde der veiling: te 10 ure voor middag, brandhout, karngcrief, tobben, zeelten, ijzer en al het pluimgtdierte ie 1 ure stipt namiddag heestiaal en land bouwgereedschap. O op Donderdag 7 Mei 1896, des namiddags te 1 ure, ten verzoek vail cu op de hofstede bewoond door den lieer ABR. LEHX'HOL'TS Pt., in de gemeente 58 <JÏ> SS 55 Bi nabij den grindweg naar Ool/lurg 1 vussc merrie oud 7 jaar, l bruine J ruin oud 7 jaar, 1 dito merrie oud 10 jaar, 1 zwarte dito oud 9 jaar, 1 vossc dito ogd 1 jaar, t bruine ruin oud 18 jaar, 1 dito dito oud 2 jaar, 1 zwarte merrie oud I jaar, 1 bruine dito oud 1 I jaar, (de jaren gewaarborgd) 0 melkkoeien, 6 eenjarige runderen, 4 kali eren, 4 groote^ zeugen, waaronder ls met big- gen, 4 loopvarkens, 10 biggen, 80 kip pen, 5 ganzen, 4 eenden 1 phaeton, 3 menwagens, 1 driewiels kar, 1 rolblok, 1 inolbord, 2 NVale en 3 Duitsche ploegen, 2 eggen met ijzen n en 5 dito met houten tanden, wanmolen, geeselstecn, zeelten, ladders, reepen, wa terbak, goten, vorken, rieken en schop pen, stal- en veldgercedsehap, grannpaard, Engelsche sohroobak, eenige meubelen, waaronder tatels en stoelen, 600 groene mutsaarden en eene partij stroo. Te 2 ure namiddag zal met veiling der PAARDEN worden aangevangen. €j! e e ii k ij k «1 a ff. 3 o op Vrijdag den 8 Mei 1.896, des namiddags te 1 ure, ten verzoeke van en op de bolstede bewoond door den Heer J. EECKÏIOUT, in de gemeente K B X T li Bi U IS, polder „Het IIoooeland 4 goede werkpaarden, waaronder I met veulen, 5 baatgevende melkkoeien, 3 een jarige stieren, 2 eenjarige vaarzen, 4 kal veren, 4 zeugvarkens met biggen, 70 kip pen 2 menwagens waai onder 1 met ijzeren as, 1 driewielskar, 1 Wale ploeg, 2 Duitsche dito, 1 Sax-ploeg, eggen in soort, rolblok, aalbak, wanmolen, raap— molen, landslede, kiekenren, varkensren, ladders, handschroobak, karngerief, bas cule inet gewichten, worslbak, spaden, meclkist, zeelten en maten, triezel, ree- pen, schoppen, rieken en vorken, hove niersgereedschap, kooktoestel inhoud 100 liters, slijpsteen, haardij/.cr, ovengcreed- schnp 1 hoogkabinet, 2 kleerkasten, 2 bu reaux, 4 tafels, 12 stoelen, koperen ketel, oud ijzer, waaronder 3 wagenassen en 6 wielbanden, paardentuig, zadel met toe- bchooren 500 mutsaards, slaken, eene partij hl ik- ken enz., dc mest in den mestput. Te 2 ure namiddag zal met de vei ling der PAARDEN worden aangevan gen. GEE K I I li D A G. Alle betalingen op 6 maanden, behalve koopen van ƒ2.50 en minder contant. Op liet stellen van borgen door onbeken de en vreemde koopers zal stipt worden ge let. ZEGT HET VOORT

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 3