Burgerlijke Stand. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. ii or een Duitschen keurmeester is goedge keurd. Het aardige van dit nieuwtje is, dat et- uit blijkt, dat de sluiting der Duitsche gren zen voor bet Ilollandsche vee, uit vrees dat liet aan mond- en klauwzeer lijdt, denk beeldig is, daar men nu bet gesmokkelde vee, dat toch ook uit Holland komt, toe laat. Maassen te Herpin llltkShklS, 3 April isttti. Aan bet postkantoor Breskens en de, daar onder reseorleerende, hulpkantoren werd ge durende de ntaand Maart ingelegd ƒ395 i .09; terugbetauld ^849.431/2. Het laatste, door dat kantoor -uitgegeven, Ituckje draagt het nummer 2109. Oost burg. Bij de op 31 Maart jl. ge houden herstemming voor één lid van het college van Notabelen werden 98 stern uien uitgebracht, waarvan 4 in blartCQ. Gekozen werd de beer A. Schecrcns met 39 stemmen. Sluis. Woensdag overleed de heer Jac. Bekaar oud-strijder en drager van liet talen kruis. l)e overledene was jaren Secretaris en ont vanger dezer gemeente. Svltooildijbe. De uitslag der herstemrnin voor twee notabelen is dat zijn gekozen de hecren A. van Male en Anth. Risseeuw met 27 en 24 stemmen; de heeren In. Crarts- berg en I'. Casteleijn verkregen ieder 22 e te linnen. Maandagmorgen kwam dc gemeente rand van IJzendijke in voltallige zitting bij een tot het afdoen van enkele zaakjes. De notulen werden gelezen, doch niet di rect goedgekeutd. Dc heer Lecnhouts ver meende te hebben hoorei! lezen, dat hij te gen de w'jziging van de instructie voor den gemeente-geneesheer had gestemd, terwijl bet tegendeel waar was. Tot opheldering hier van werd hem medegedeeld dat hij tegen de gratis-behandeling van den veldwachter was doch vóér de algetneetie wijziging, zooals de notulen dan ook aanwezen. De heer Hendrikse kon zich niet vereeni gen met de onvoldoende bepaling betrekke lijk de wijziging der instructie voor der. ge meente-geneesheer, luidende „in den aange geven zin". Z. i. moest die geheeie wijziging omschre ven worden. Na de verzekering, dat aan zijn verlan gen zal worden voldaan, werden de notulen goedgekeurd. Bij de benoeming van een onderwijzer aan de openbare school in den Oranjepolder, deelde de Voorzitter mede, dat de eerste voordracht, bestaande uit 3 personen, door drii arr.-schoolopziener was vernietigd, op grond er van, dat daar op 2 personen voor kwamen, van wie de ingewonnen inforinatiën ongunstig waren. Met de daarna upgemaak- te voordracht van 1 persoon, heeft de arr.- schoolopziener zich vereenigd. Daarop werd met algemeene stemmen be llij wilde het als eene afgemaakte zaak - vóór zich zien als een deel van de feestelij ke stemming waarin de tamilic zich bevond. De ijverige werklieden hielden Martina niet weinig bezig gedurende de lange voor jaarsdagen, wanneer zij, in gezelschap van miss Ada, niet het een of ander werkje in de liaiul en een hond, een poes, een ekster, een kloekhen om haar heen, in de buurt van het nieuwe gebouw ronddrentelde over dc oneffenheden van het terrein, en uren achtereen in de nabijheid var. den ingenieur naar de arbeiders stond te kijken, een woord- j - met dc juffrouw praatte en de dieren streelde die zij vertroetelde. Dan zocht zij meestal een schaduwrijk plekje op waar zij zich rustig nrervlijde, oneindig gelukkiger dan zoo menig meisje dat het bnitenleven verfoeit, en haar afleiding en genoegens zoekt in de drukte van het stadsgewoel en in de salons waar oppervlakkigheid den toon voert. (WordI vervolgd.) noeind, de heer H. II. (N.-Br.) Bij de gehouden aanbesteding van het vermaken der 2 kamertjes vnn het hoofd der school was slechts één briefje ingekomeu nl. ran Van Laerc voor ƒ40 25. Daar van die som ƒ5 voor do kast en 7.50 voor onvoorziene uitgaven moeten worden afge trokken, wordt die soui tot ƒ33.75 terug gebracht. Naardien die som boven de begrooting was hebben Borg. en Weth. een herbeste ding gehouden, waarbij door Van den Boom was ingeschreven voor ƒ30.50, wien het verk daarop was gegund De heer Hendrikse maakte de opmerking dat, 25"/o onvoorziene uitgaven van een post je van ƒ30 vrij hoog waren. De Voorzitter gaf in antwoord hier op te kennen, dat daarvan slechts zooveel gebruikt wordt als noodig is. Bij de behandeling over de gratis-behan deling van den gemeente-veldwachter waaro ver in de vorige vergadering de stemmen hadden gestaakt, deelde de Voorzitter mede, dat de dokter hem had medegedeeld, dat diens bedoeling was alleen den veldwachter gratis te behandelen en niet diens gezin. De lieer Hendrikse zeide hierop, dat er van het gezin van dm veldwachter in de instructie in 't geheel geen sprake was, zoo dat deze kwestie in eens was opgelost. Besloten werd verder om in de gratis-be handeling te doen deelen de le gemeente werkman. Goedgevonden werd oin de gemeentebak lot wederopzegging aan den tegenwoordigen gebruiker te gunnen. Na de al handeling der agenda wees de heer Hendrikse op den waterput op de markt bracht in herinnering dat indertijd door den raad besloten was om dezelve, aan te hesfe- den en vroeg welk gevolg daaraan gegeven was. De Voorzitter gaf in antwoord hierop te kennen, dat bij de indertijd gehouden aan besteding niemand zich had aangemeld. Even wel kan het Dag Bestuur andermaal ia on derhandeling treden en van dat werk een bestek laten ipmaken. De heer Hendrikse voegde daaraan den wcnscli toe, dat daarmede dan maar zoo spoedig mogelijk moest aangevangen worden, daar later de ambachtslui het te druk heb ben. Hij gaf in overweging om den steen, te bedekken met een circa 10 a 12 cM. dikke laag aarde, daar men brutaal genoeg is oin deze er at te nemen, zoowel als dat gebeurd is met een zitbank bij den wethou der Anthennis. Daarna werd dc zittiug ge sloten Prcdikbenrte n. Nbd. Herv. Kerk. Zondag 5 April 1896. Biervliet Breskens Groede Hoofdplaat Nieuwvliet Sclioondijke IJzendijke Groede Sclioondijke nin. o u vm. 9 u nm. 7 u 9 u o vm. nm. nm vm. nm. Ev. Ldth. vm. 9 2 u 2 u 9 u 2 u u ds. Bcckeringh. ds. Dijkman. Bijbelbespreking. ds. Krol. ds Dijkman, ds. Krol. ds. Beckeringh. ds. Beckeringh. Gem. ds. Rust. Evangelisatie. vm. 9 u dhr. Baerveldt. In de Herv. Kerk te Breskens, de Evan gelisatie te Sclioondijke en in de Evatig. Luth. Kerk te Groede, zullen op aanstaanden Maandag (2e l'aaschdag) des voorm. 9 ure godsdienstoefeningen worden gehouden en to IJzendijke zal door ds. Wijnmalen alsdan afscheidsrede worden gehouden. Hoofdplaat. Geboorten. 3 Januari. Sera- phina Regina, d. van Th. B. de Looze en L. Rooze. 8 id. Maria Johanna, d. van C. Sijnesael en M. C. Bogaerd. 14 id. Loui sa Maria, d. v. P. Goosscn en F. A. van AVaes. 21 id. Adriaan Willem, z. van C W, Verplanke en S. M, Risseeuw. 22 id. Louisa Sophia, d. van P J. van Waes en M. L. de Meijer. 9 Febr. Johannes Ber- nardus, z. van A. F. de Paauw en S. J.de Wever. 9 id. Alphonsus, z. van A. Sijne sael en E. de Vulder. 15 id. Emiel Marie, z. van J. van der Hart en O. Boone. 21 id. Johanna Pietemella, d. van P. Merrelaar en M. Marsilje. 24 id. Leuntje Snzanna, d. van A. de Yisser en S. Marsilje. 1 Maart, l'ieter Johannes, z. van J. B. van Waes en en B. Cortlials. 2 id. Scraphinus OcJaaf, z, F. F. Hameleijnck en E. M. Boone. Overlijden. 25 Januari. Fredericus Gra- sivinus Temmerman 60 j., Jechtg. van So phia Christina de Ruiter. 4 Maart Louisa Amelia, 22 m., d. van L. F. Stcijacrt en J. M. Hoogerwerf. 5 id. Sara Elve 69 j., echt. van Adriaan 'l'hcunisse. ArronJisscments-Rechtbank Middelburg. Bij hekelschrift van bovengenoemde Recht bank is naar dc openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen J. G. v. d. W. oud 29 jaren, voormalig agent der Hollandsehc credietbunk te Am sterdam, wonende te Breskens, gedetineerd te Middelburg. ter zake dat hij, na in de maand Juni 1895 te Sint Kruis zich te hebben vervoegd bij den landbouwer B. de Backcre en dezen te hebben medegedeeld, dat hij agent was van de Ilollandsche credictbank, gevestigd te Amsterdam en hem te hebben aangera den eeltige loten, die hij hem liet zien, te verkoopen tegen den koers van den dag, en liever met bijbetaling in contanten een cer tificaat van de bank van ƒ200 te koopen, dat altijd ƒ180 waard was, genoemden de Backere, met het oogmerk om zich weder rechtelijk te bcvoordeelen, heeft bewogen aan hem op verschillende dagen in die maand, in ieder geval véér of op den I8eu af te geven de navolgende gelden lo eene som van ƒ5.door in strijd met de waarheid op to geven dat hij dat geld noodig had om het certificaat val', 200 bij de bank te lichten 2o eene som van -ƒ7 50 in ieder geval van ƒ5.als schadeloosstelling vuor gele den verlies, door in strijd met de waarheid op te geven, dat hij op de loten, die hij van hen had gekocht voor een soin van 72 ƒ25 had verloren, omdat er een nieuwe directeur aan de bank wa3 gekomen, die in plaats van ƒ72 slechts ƒ50 voor die loten wilde geven 3o eene som van ƒ128 in ieder geval van ƒ80 door in strijd met de waarheid op te geven, dat hij het certificaat van ƒ200 niet kon leveren vóór dat hij dat geld aan de bank had betaald, daarbij vertoonende een door den Directeur dier bauk geteekenden brief aan genoemden de Backere gericht, waarin werd bevestigd de aankoop van een certificaat Lr E n° 1510, en toen de Backe re daarop de aanmerking maakte, dat dat certificaat luidde op termijnbetaling en zoo iu dat stuk gekrabd was en hij daarom be zwaar maakte liet geld le betalen, tot hem te zeggen „ziet ge dan niet dat de termij nen doorgehaald zijn", hem de verzekering gevende dat hij het origineele certificaat bin nen 14 dagen zou toezenden, waardoor de Backere ten slotte het geld heelt betaald en van hem een op zegel geschreven schuldbe kentenis van ƒ200 heeft ontvangen, of al thans in de maand Juni 1895 te Sint Kruis opzettelijk wederrechtelijk zich heeft toege ëigend een som van ƒ128, in ieder geval van ƒ80 dit hein, in zijn hoedanigheid van agent der Ilollandsche credietbank, gevestigd te Amsterdam, door den landbouwer P. B. de Backere, aan wien dat geld toebehoorde, was ter hand gesteld ter betaling van een door zijn bemiddeling te leveren certificaat van genoemde bank en om dat geld aan dio bank at te dragen, door dat geld niet aan die bank te betalen, het certificaat niet te leveren, maar het geld voor zich te behou den en ten eigen bate aan te wenden. Aan den beklaagde is Mr. G, .1. BissclJ advocaat to Middelburg, ambtshalve als yj dediger toegevoegd. Bovengenoemde zaak zal den 21 April behantltii] voor gemelde Rechtbank worden IS lil jan. kon Terwijl dc moeder even afwezig ,i wist een anderhalfjarig kind te Munster»] leen (L.) den op tafel staanden koffieketel J grijpen deze kantelde 0111 en het kind tre den kokenden inhoud over zich heen. fi.j brandwonden overdekt stierf het kind nan vreeselijk lijden. Een boopmar. uit Schipluiden, mctetJ ne hondenkar met kalveren naar de marti te Delft rijdende, geraakte in het water ttl onder den wagen. De man werd levenloop opgehaald. -Aan de Ylietkade te Rotterdam water geraakt en verdronken een 4x/2 naapje. Het lijkje van het kind is daarna opgehaald. Bij een onwedcr, dal Woensdag Deutiehem trok, sloeg de bliksem in landbouwerswoning op Bannink, in de Veis- wijk, gein Zclhem. Eenig vee, de inboedel en bouwinanswoning waren in korten liji een prooi der vlammen. Weinig is gcroi Bij de politie te Dordrecht is ca valsoh dubbeltje gedeponeerd, voerende di beeltenis van Willem 111. Het is blijkbaar uit lood vervaardigd. Er zijn in den blut sten tijd vele dergelijke valsche muntstukken in omloop, zoodat oppassen dc boodschap ir, Te Katerveer, bij Zwolle, is een knecht van een paainsehuit overboord geslagen en verdronken. Al spelende geraakte te Grijpskerk een tweejarig kindje in een sloot nabij dc wo ning. De vader bemerkte nauwelijks-het oiv heil, of hij bracht den kleinen drenkeling, terwijl deze nog dreef, op het droge. Ma2L het was, helaas reeds te laat. Te Abcoude is een driejarig jongentje Woensdagmorgen bij den stoep der woning in „het Gein" gevallen en verdronken. Als een curiositeit meldt de „Limb. Koerier", dat te Venlo een hoenderei ver toond werd, dat een gewicht had van 109 gram. Het wonderei is 8 cM. lang cM. breed. Te Winterswijk heeft ten huize vai den schoenmaker K., hij wien men met (let aanleg eencr gasleiding bezig was, eene lie vige gasontploffing plaats gehad, tengevolge waarvan hot gehecle woonvertrek in eeli rit ïne werd herschapen. De vloer werd met züne zware balken geheel opgelicht en ge deeltelijk vernield de kachel en deuren wcr- den stukgeslagen, terwijl al de ruiten spron gen. De muren zijn uitgeweken, terwijl ilt schoorsteen instortte. Van de werklieden werd een slechts licht door glasscherven in liet gelaat gewoud. Het ongeval, dat nog zoo gelukkig is af- geloopen, is vermoedelijk ontstaan, doordien de gasfitter inet een gloeiende bout een gal in den vloer maakte, waaronder zich het uit de straatleiding ontsnapte gas moet hebben verzameld. Ta 's Hertogenbosch deed zich bij een dame een geval van uona voor met doode- lijken afloop. Zij overleed r.a een zesdaag sehen slaap. Het „Utr. Dagbl." meldt, dat op te legrafisch verzoek van de justitie te Rotter dam door den officier van justitie te Utrecht bevel tot gevangenneming is uitgevaardigd tegen de vrouw van Van Berkel, die daarop bij hare familie iu de Koekkoek straat is ge vangen genomen en met haar kindje van 8 maanden gevankelijk naar Rotterdam is over gebracht. Een 4jarig kind van haar is te Utrecht achtergebleven. De vorige maand, zegt het „U. D"., w» de vrouw, toen reeds te. Utrecht verblijven de, ook reeds te Rotterdam in de instructie,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1896 | | pagina 2