Verschillende Scheurkalenders, als: ALMANAKKEN VOOR 1896, Wc lintei, Tiller en Clièè, SNA! In lossing J. VAN DE Wijnen, Likeuren, M A I S, Zet wel Graanschoppeii, VERKRIJGBAAR Nieuwjaarsbriefkaarten, Jas- en Whistkaarten, Ganze- en Arlequinspelen, Rechtzaken. Advertentien. Turf en Briqnetten. MTOBBEN, SPEMPEN, KoelvatGn houten Emmers, Nieuwjaar. Nieuwjaar. C. DIELEMAN, BRESKENS, tin-en ouderdom zou bezitten. Na onderzoek bleek, dat men te doen had met brokkeu van een oud sluisje, dat verzand is, Te Barcelona vermaakten zich dezer dagen twee kinderen, broerje en zusje, alleen thuis achtergelaten, met in een grooten kof fer te kruipen, waarvan ongelukkig, terwijl zij er beiden inzaten, het slot dichtsloeg. Toen de moeder thuis kwam, vond zij hare kinderen nergens, hoewel ze overal zocht. Haar aandacht werd echter getrokken door een gekerm in den koffer, dien zij dadelijk opende. Ue knaap, sterker dan zijn eenja rig zusje, haalde nog adetn en hem kon men nog bijbrengendesniettegenstaande is zijn toestand bedenkelijk. Zijn zusje was reeds gestikt. Indien men de moeder niet tegen gehouden had, ware zij het raam uitgespron gen, daar zij ziclizelveu den dood van haar kind verweet. -- Een vreeselijke ontploffing had plaats in het kruitmagazijn van Eugène Jungbluth te Arlon, in de Grand Rue te Frankrijk. Een onafzienbare menigte snelde onmiddel lijk naar de plaats des onheils, waar ontzet tende verwoestingen werden aangericht, want het huis stond in brand en werd tot den grond toe vernield. De oorzaak van het on geluk moet een hoer zijn, die met een bran dende pijp in den mond kruit kwam koopen. Drie personen zijn ernstig gekwetst, de heer Jungbluth en twee van zijn werklieden. Eerst genoemde bekwam brandwonden aan het ge laat, de handen en de beenen. Een vrouw en twee kinderen heeft men nog met groot gevaar kunnen redden. Wegens gebrek aan water kon men zeer weinig tot blussching doen en ook de belendende huizen zijn zeer beschadigd door den brand, die bij het af zenden van dit bericht in hevigheid begon al te nemen. Naar uit Genua gemeld wordt bevin den zich op den Colle della Eorca drie com pagnieën troepen, die door de sneeuw ver rast zijn en wel zullen moeten wachten, tot bet weer omslaat, voordat zij voor of achter uit kunnen. Daar er genoeg proviand voor handen is, is er geen gevaar voor de man schappen. Van den kant van den divisie- commandant worden reeds maatregelen ge troffen om hun te hulp te komen. Te Monte Carlo kijken de aandeel houders van de speelbank niet verheugd. In Augustus is er een man gekomen die "voor de bank veel gevaarlijker kan zijn dan Gar cia en Wells, een paar gelukkige spelers, die daar reeds schatten weghaalden. Hij is officier van gezondheid in het Russische le ger. Wegens zijn voorbeeldeloos geluk hij het spel hebben zijn kameraden een som gelds bijeengebracht en hem naar Monte Carlo gezonden om voor gezamenlijke reke ning-te spelen. De man kwam in Augus tus, Won een half millioen francs en vertrok. In October kwam hij terug, won weder een half millioen 'francs en ging voor de tweede maal heen. In de laatste veertien dagen heeft hij voor de derde maal een bezoek gebracht aan Monte JCarlo en weder heeft dit der bank een hall millioen francs ge kost. Aan de haven van Hamburg is on langs een restauratie gebouwd geheel van papier. Deze zeer oorsprookelijke inrichting heeft al dadelijk veel nieuwsgierigheid ge wekt. De bouw zelf is van ijzer, maar de mu ren zijn van papier, de vloeren en de plafonds van brandvrij carton. Ook de versieringen buitenshuis zijn geheel van papier maché. De eetzaal die 30 meter lang en 6 meter breed is, kau ongeveer 150 gasten bevatten. In den winte rwordt de verwarming in bet ge bouw bewerkt door een zeer kunstig samen stel van hnizen, waardoor kokend water wordt geleid. Een der voornaamste voordeelen van dit stelsel van bouwen is de goedkoopte. Zoo heeft de restaur; tie, een gebouw van vrij groote afmetingen, maar 1500 mark ƒ900 gekost. Maandagavond is te Amsterdam een een brutale inbraak gepleegd in een sigaren winkel aan de Tichelstraat. Drie opgescho ten jongens hebben de buitendeur openge broken, terwijl de bewoners afwezig waren, en binnenbraak zich toe verschaft tot de ka sten in de achterkamer, waaruit zij twee gou den horloges met kettingen en een nikkelen horloge ontvreemdden. Zij werden in hun werk gestoord door den zoon des liuizes, die licht zag branden en de dieven verraste. Hij wist een van lisn te grijpen en met behulp van de buren aan de politie over te leveren. De gearresteerde werd in het bezit gevon den van een dolk en een beitel, doch had gten der gestolen voorwerpen bij zich. Op de Noordzeeboulevard te Ylissingen, ter hoogte van de voormalige marinieiskazer- ne, is een tweede kustlicht geplaatst, dat Maandagavond voor het eerst gebrand heeft, ten dienste der uit het Oostgat komende sche pen, welke door de Sardijngeul dereede van Ylissingen willen bereiken. Het licht bestaat uit een lantaarn, die aan de landzijde van van rood en aan de zeezijde van wit glas is voorzien en correspondeert met het kust licht dat op de rotonde staat. In de lantaarn bevindt zich een regulateur brander, waardoor de lichtwachter slecht aan den voet van de lantaarn de kraan behoeft open te draaien. Proeven, onlangs tot plaatsing van het kustlicht nabij den vooiinaligen bomvrijen to ren gedaan, hadden niet de gewenschte uit- uitwerken. Maandagochtend had er tusschen Tilburg en Loon op Zand een ongeluk plaats. De heer II. K., timmerman te Tilburg, wilde bij den Udeuhoutschen weg op het bal kon van een der wagens van de in volle vaart zijnde stoomtram springen, maar strui kelde en viel, met liet gevolg, dat de aan gehechte goederenwagens over zijne beenen reden en deze letterlijk verbrijzelden. Hij is reeds overleden. Arrondissemeiits-Reclitbank Middelburn\ O Dinsdag 17 December is veroordeeld we gens verduisteringP. B. M. 17 j., com missionair te IJzendijke, tot 1 jaar g cv.slraf. Hoogwatergetij te Breskens. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 21 Dec. 4.03 4.27 Zondag 22 4 42 5.06 Maandag 23 5.28 5.52 Dinsdag 24 6.28 6.52 Woensdag 25 7.43' 8.01 Donderdag 26 9.03 9.27 Vrijdag 27 10.15 10.29 Predikbeurten. Nud. Herv. Kerk. Zondag 22 December 1895. Biervliet nm. 2 u ds. Krol. Breskens vm. 9 u ds. Dijkman. n nm. 7 u Bijbelbespreking Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm. 2 u ds. Beckering. Nieuwvliet nm 2 u ds. Dijkman. Schoondijke vm. 9 u ds. Beckeriiigh. IJzendijke nm. 5 u ds. Krol. Ev. Lüth. Gem. Groede vm. 9 u ds. Rust. Evangelisatie. Schoondijke nm. 2 u ds. Rust. Koers van het geld. België 100 fr. /47,02i/2 a ƒ47.95 Engeland 1 Pond Sterl ƒ12,07 a ƒ12.12 N.-Amerika 1 Dollar ƒ2.43. Beste KRENTEN ROZIJNEN 22 cent. 24 TARWEBLOEM 13 Puike KOMIJNE KAAS 30 alles p e r KG. li. IMISS, Breskens, Het BESTUUR der ,/Yereenigjng tot geldelijke uitkeering bij bet verliezen van varkens", maakt bekend, dat er Vl'ijtluiu vim contributie gegeven wordt, gedurende de maanden Januari, Februari en Maart 1896. Nieuwe leden kunnen aangenomen worden van 1 Januari tot 30 April 1896. Het Bestuur, A. I. CORNELLS, Voorzitter. J. P. AY. BESEMER, Secretaris, Breskeus, Dcc. 1895. in tic haven te Breskens met eene lading S. KOlliKSIA B R ESKE N. HANDEL IN: Sterke dranken, Likeuren, Tafel bier, Limonade en Wijnen. /'•"jagtiS;"**» In de werkplaats der Stoom- tram-mij Breskens-Maldegkeni te Draaibrug kan terstond tegen flink loon ge plaatst worden Zich in persoon of schriftelijk aan te mel den, in het laatste geval onder opgave van tegenwoordigen en vroegeren werkkring, bij den Directeur te Breskens. Lees dit! verkrijgbaar bij J. F R A X f O I S E, a 85 cent de Liter. Vraagt proef flacon! •VOO R II A N D E N MEDE TE BEKOMEN: Scheurkalenders, Almanakken en Nieuwjaarsbriefkaarten. Jas- en Wh 1st kaart en, Tevens wordt 11 bestellingen aangenomen op GEDRUKTE VISITEKAARTJES. W. COCB NELIS, Groede. op le Kerstdag bij J. LUTEIJN te vroede Loting ton 6 urele prijs ƒ5. 4 «ld. de 80 Kilo, GroedeMolen K rtiisdijk. GROOTE en KLEINE Breskens. B U R C Iv Steeds in ruime keuze voorradig verschillende soorten NAAIMACHINES, docii enkel die, waarvoor ik ii jaar ga ra it tie kan geven, llizondere aanbeveling ver, dienen de nieuwste Ringspoel- en 2 klos, sen machines wegens hun zachten en lichten gang, prachtige en solide constructie, en de reclame naaimachine a 27.511. Men moet deze machie zien en hooreti, en men staat over den prijs verbaasd. Gratis en grondig onderricht. Reparatiesgoed, spoedig en billijk II. I», BOELTJES, SLU CS, Groote Markt, Ten Kantore van II. G. HAMMACIIER, in effecten en assurantiën te Groede, worden op de moest billijke voorwaarden verzekeringen gesloten tegen liraiiilseliadn oi» het leven en tegen schade hij hy potheek Kosters Hnmoristische-, Jacobs Premiën-, Boons Familie-, lvoelauta Vriend van den Huize, Paarlen uit Gods Woord, Karssens Bijbelseho voor Oud en Jong, Neerbosch' Christelijke, Hijs' Voor Verstand U'U Hart, De Lange's Landbouw- Scheurkalender. waaronder Van Zwaamen en Tomson's (de gewone met perkamenten omslag), Koelants, Warendorfs (a 5 cents), Almanak voor de jengd en Weezenalmanak. Wederverkoopers genieten ruim rabat.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3