Gemengd Nieuws. an het lyceum teiDijon/bekleedde an belangrijke betrekkingen op ied en is ten slotte wereldberoemd or zijn hierboven vermeld insti- ireikte den leeftijd van ruim 72 van België die sinds enkele rijs heeft vertoefd is van daar aar St. Germain en Chantillv. verblijf aldaar loopan de ,mee- al uiteen. Als de voornaamste de Kongo-quaestie genoemd- nsclie hoofdstad is Zaterdag aau- Kussische minister van buiten en Lobanoif, die door zijn l'ran- ilanataux werd ontvangen en g onderhoud met deze had al- t station vei lieten. Of dit be- onderlinge politiek iets te maken ikend. Later zal dat misschien rken zijn, indien zulks het geval en. hland wordt nog immer tegen socialisme riekt, kras opgetreden, onderofficier uit Thorn, die in verlof was, eene protestvergade- le Sedaofeesten in uniform bij— 'engevolge daarvan nu is hij ge- egradatie en hechtenis. 11 is eau tweetal personen in nomen verdacht van landverraad, id daarmede zijn te Essen, Maag- Herlijn nog vier Duitschers ge- Men houdt het er voor, dat men poor is van een clubje spio uien itsing van de Eransohen, zich er i teekeningen van verdedigings- htig te worden. SliE.XS, 4 October 1895. postkantoor Breskens en de, daar- •teerende, hulpkantoren werd ge- naand Sept. ingelegd 2863.05l/2; ƒ1910.75. te, door dat kantoor uitgegeven, gt het nummer 1958. Lgavond hebben cenige brooddron- ■acht de voordeur van het bouw- e van het hoogbejaard echtpaar alhier, open te rammeien, het gelukt is. Na dezen proeftocht onverlatenen omstreeks midder- sehandelijk werk herhaald en een innen van het huisje stuk ge- steenen en allerlei andere pro- Het zal zeker wel geen nadere even, dal de niets kwaad ver- cide Duitschers uit de „Leonie-ko zooals de vier makkers hun dis- pt hadden en liet zieh een kou- irengen. ndslui, hoe gaat vraagde hij, zijn glas, uadut hij er een slok uit had, toeschoof aan dengeen, die bij hein zat, „maakt ge goede za- ar zijt ge eigenlijk vandaan vrienden hadde elkaar reeds met angestooten en een blik gewisseld hoede te zijn. uit Silezië en mijn vriend hier ren," antwoordde degeen, wieu hij ad toegeschoven. t treft goed," lachte de roodbaard t Dantzig, zoodat we alle drie sen zijn. Hé Waard Eene de besteZulke landslui treft zelden aan en zoo gauw zullen ■t meer samenkomen", mcraan, die een boerenzoon was en id had moeten verlaten om zijne tgaan, daar hij in toorn zijn me- met een bierglas zoo ongelukkig hoofd had geslagen, dat deze er ven was, zag den roodbaard een link in de oogen en zeide toen w met eene oprechtheid den Pom- en re drinken niet van uwen wijn, geldals we wijn willen drinken, zelf wel zooveel om het te kop- Wordl vervolgd?) moedenden angstige oogenblikken hebben doorstaan. Voor zoover ons onderzoek reikte, bestaat er geen enkele redenen om tegen deze weer- looze oudjes zoodanig op te treden. En itl wasn't dat een grief tegen hen bestond, dan verdient eene dergelijke handelwijze sterke afkeuring. Dit zaakje is natuurlijk in handen der po litie die reeds de daders van dit misdrijf op 't spoor m iet zijn. Hunne gerechte strat zullen ze alzoo, naar we hopen, in 't belang der openbare en nachtelijke vrijheid, niet ontloopen. Althans het zou te bejammeren zijn, dat zulke schelm stukken andermaal in den doofpot gingen, immers dan zou hel vrij lang duren eer de bedrijvers voor goed van hun vernielings- ziekte werden genezen, waarvan de ingezete nen de dupe zijn, en die naar goedvinden van zulke weinig belovende jongelui telkens het mikpunt van hun misselijke streken zou den kunnen worden. Bij Kon. besluit is aan den heer jlir. mr. E. A- O. de Casembroot, tengevolge zij ner benoeming tot lid der Gcd. Staten van Zeeland, eervol ontslag verleend als substi tuut griffier bij de Arr. Rechtbank te Mid delburg. Hoofdplaat. Het aantal vervoerde reizi gers in liet stoombootv*er VlissingenBres- kousHoofdplaatTer Neuzen v. v. bedroeg gedurende de maand September 73 en in dat van VlissingenHoofdplaat, v. v. 56. Hoofdplaat. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is diefstal met inbraak ge pleegd hij den landbouwer M. van Waes al hier Door het verbreken der deur wist men zich toegang te verschaffen tot den graanzol der alwaar men een mud zaaigerst weg nam. De collecte voor de school met den bijbel te Aardenburg met Eede en St. Kruis bracht ƒ13.65 op. Hoofdplaat. Door Burg. en Weth. werd jl. Vrijdag aanbesteed, de levering van de benoodigde brandstoffen, waarvoor werd in geschreven, als volgtvoor de ruhrkolcii ten behoeve der school No I in de kom der ge meente door de wed. A. Bonnewei voorƒ10.98; door den heer Joh. Jaeobse voorschool Nol a 8.50 en voor school No. 2 a ƒ10. alles pcf 10 00 K. G. Voor de levering van de petroleum werd ingeschreven, door de wed. A. Bon newel voor 8.45, Iz. Willemsen voor voor 8.25 en L. D. Spinnewijn voor ƒ7.59 alles per 100 Liter. (1 roede, 4 Oct. De heden gehouden zit ting van den gemeenteraad werd bijgewoond door 4 leden de heeren Hammacher en Fre- mouw waren afwezig met en de heer Adr. Saloiné zonder kennisgeving. Na lezing der notulen deelde de voorzit ter mede, dat door Burg. en Weth. aan den onderwijzer de Groot voorloopig een lokaal in de openb. school is afgestaan tot liet ge ven van teekenotiderwijs aan de onderwijzers die zich voor de lioofdacte bekwamenen dat de rekening over 1894 door Ged. Staten is goedgekeurd. Aan Chr. Brakman Chrz. die met 31 Aug. naar Oostburg is vertrokken werd re missie van zijn aanslag in den Hootd. Om slag verleend. Dé bogrooting der schutterij werd voor deze gemeente goedgekeurd tot een bedrag van ƒ22.05. De ontvangsten der gemeente-begrooting leidde tot geene op- of aanmerkingen. De uitgaven werden vastgesteld zooals die door Burg. en Weth. waren geraamd. In verband met de meerdere of mindere uitga ven yoor den dienst 1894 werden de afwij kende cijfers van sommige posten eveneens goedgekeurd. Voor bestrating werd een bedrag van 1400 toegestaan. Op Hoofdstuk 9 was door liet lid-Ham- macher een schriftelijk voorstel ingediend tot het brengen van een post van ƒ2.50, ten einde bij gelegenheid der verjaardag van Ko ningin Wilhelmina de klok te laten luiden. Met 3 tegen 1 stem, die yan den heer Lombaard werd na langdurige discussie op voorstel van den voorzitter besloten dit voor- stcl buiten behandeling te laten zonder ten opzichte van het principe uitspraak te doen of bij Koningin's verjaardag de klok zal worden geluid, aangezien die kosten hunne plaats vinden in art. 4 van dat Hoofdstuk, en omdat het daarvoor ingediende voorstel administratief onuitvoerbaar is. De begrooting werd daarna in zijn geheel goedgekeurd en de zitting gesloten. Schooildijke, 29 Sept. Heden werd alhier eene vergadering gehouden van de vereeni- ging tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw bij .T. J. Haartsen. 'vaarin besloten werd tot het houden eener tentoonstelling te I.Jzen- dijke in 1896. Als eene bijzonderheid kan gemeld wor den gemeld, dat zich te Hoofdplaat sedert een 14 dagen eene witte zwaluw ophoudt Prcdikbe 11 rcn. Nud. Herv. Kurk. Zondag 6 October 1895. a a m. Biervliet Breskens H Gronde Hoofdplaat Nieuwvliet Schooildijke IJzendijke nm. vin. nm. vm. nm. nm. vm. vin. 2 U 9 u 7 u 9 u 2 u 2 n 9 u 9 u ds. Beckeringh. ds. Dijkman. Bijbelhespreking. ds. Krol. ds. Dijkman, ds. Krol. ds. Beckeringh. ds. Wijnmalen. Ev. Luth. Gem. Groede nm. 2 u ds. van Mellc. Evangelisatie. Sehoondijke vm. 9 u dhr. Baer«'eldt. Hoogwatergetij te Breskens. D A GEN. voorin. nam Zaterdag 5 October 1.54 2.18 Zondag 6 2.26 i 2.50 Maandag 7 3.— J 3.24 Dinsdag 8 3.37 4.01 Woensdag 9 tt 4.17 4.1,1 Donderdag 10 u 5.04 5.2S Vrijdag 11 rt 5.58 1 6.22 In het dorp Boskoop is Dinsdagavond een zware brand uitgebroken, die verschei dene huizen aantastte. De Hervormde kerk is totaal verbrand. Ook te Ootmarsum zijn eenige huizen ver brand. Te Hengeloo (O.) is een anderhalfja- rig kind in een waschkuip verdronken. Men meldt uit Amsterdam Een kassiersknecht, die Woensdag het ge bouw der kasvereeniging met een aanzienlijk bedrag aan bankpapier verliet, had de on voorzichtigheid oj) straat zijne tasch nog even te openen. Van die gelegenheid maakte een voorbijkomend jongmcnsch gebruik om een greep in den voorraad te doen. De kassiersknecht en eenige voorbijgangers zetten den diet na, en kregen hem te pakken op het oogenblik, dat hij trachtte zich van het gestolene te ontdoen. Maandag had eene dienstbode te A- mersfoort de onvoorzichtigheid petroleum te gieten bij een brandend petroleninstel. De vloeistof vatte vlam en deelde zich mee aan hare kleederen. De heer des huizes, die op haar gegil kwain toeloopen, doofde de vlam men door haar in een looper te wikkelen. Met hevige brandwonden aon hoofd, arm en borst is zij naar het gasthuis vervoerd. In het nu geëindigde badseizoen wer den te Vlissingen genomen 1584 dames- en 3534 heerenbaden, totaal dus 5118 baden. Een meisje te Arnhem, dat door een jongen met een vuurzwerm werd nagegooid e n getroffen, is aan de bekomen braudwon- d en bezweken. Te Almelno is Zondagochtend de hoog bejaarde J. H. door een rijtuig, bespan nen met twee paarden, overreden. Hij werd. met gebroken beenen naar het ziekenhuis vervoerd, waar bij des avonds onder lievige pijnen is bezweken. Door het springen van een stoompijp aan boord van de sleepboot „Lombok" te Grifcth, naar Lobith, is een 6toker zeer zwaar,' de machinist minder zwaar gewond. Beiden zijn te Emmerik in het gasthuis opgenomen. Voor eerstgenoemde is weinig hoop op her stel. Vrijdagavond omstreeks half zes ging dcor den zwaren bovenlast de schuit van een schipper te Stadskanaal nabij de Gasselter Nijeveensche Mond kantelen. Alles geraakte te water, üc bovenlast bestond uit pl, m. 60 balen kainiet, ettelijke vaten petroleum, cognac, jenever, brandewijn en verschillende pakken en pakjes. Ook beneden was de schuit geladen. Gelukkig zijn geen men- sehcnlevens te betreuren, maar de schade is aanzienlijk. Voor de tweede maal binnen korten tijd overkomt de schipper dit ongeluk. Te Oosterbeek wilde de heer O., werk zaam op de buitenplaats „Ilartenstein", van den heer V. in de particuliere gasfabriek dier plaats eenige werkzaamheden verrichten. Daar hij wat lang uitbleef, ging men eeni- gen tijd later eens zien en vond den onge lukkige dood. Volgens verklaring van den te hulp geroepen geneesheer, reeds sedert een uur. Men schrijft het ongeluk toe aan verstikking door gas, daar uit een openge laten kraan ontsnapt was. Door de politie te Amsterdam is ge arresteerd een voerman, die aan de Nassan- kade een 7jarig meisje, wonende Sarphatie— park, met zijn bespannen vrachtwagen had overreden. Het kind is naar het Wilhelmina Gasthuis vervosrd, alwaar de dood slechts kon worden geconstateerd. Volgens verklaring van getuigen had de voerman aan het ongeval geen schuld, daar het kind dwars over den weg liep, en de voerman, hoewel hij daartoe alle krachten inspande, den wagen niet meer tot staan kon brengen. Toen ceuigen tijd geleden ten gevol" ge van het onweder de hooiberg van een landbouwer te Stolkwijk in brand geraakte, had een appelboom, niet ver van de vlammen staande, het zwaar te verantwoorden. Zijne bladeren verzengden alle en de appelen hin gen bijna gebraden in den boom. Thans biedt diezelfde, toen half verbrande boom een merkwaardig schouwspel aan hij staat nl. in vollen bloei, zóó, dtit de bloesems op som mige plaatsen de takken omkransen, en er is geen enkel blad aan te bespeuren. Tilburg is eenige dagen in rep en roer geweest door de verschijning van een spook Wonderlijke verhalen deden de ronde, een lichtje was zwevende gezien op bet kerkhof; pen ander had een mcnsehelijke gedaante tusschen de zerken opgemerkt, enz. Eindelijk begaven zich een smid, gewapend met een zwaren voorhamer, gekoibakte rijkspolitie, voorzien van karabijnen, enz. enz. naar het kerkhof. Na lang zoeken vond men slapend achter een grafzerk een oude vrouw, een bedelares, een ventster met lucifers en postpapier, die beschonken door een gat in de heg was ge kropen en daar in slaap was gevallen. La ter wakker geworden, in haar lialfroes niet wetend waar zij zich bevond, zou zij lucifer na lucifer hebben aangestoken, doch had den weg niet kunnen vinden. Toen was zij weer gaan slapen, achter een zerk, in het gras. De Tilburgsche spookgeschiedenis zou, zegt de „Tilb. Ct.", hiermede uit zijn, ware het niet dat nog avond aan avond honderden en honderden zich opmaken naar het kerkhof om in angstige spanning te wachten op het spook, dat niet komt.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2