CAFÉ CONCERT. GEEL ERASMUS- CAFÉ CHANTANT, Voermeel enz. mi Hele, nette DIENSTBODE, Beste en Winkelturf. Eene Kachelsmederij, Burgerlij ke stand Adyertciitiën. Braoii-, Muil mi liipliiillcrij i Mel ii KriiÉiiersiarcii, Wel. J. ra le Saie-Heiil, H n ii d c 1 in: Dadel ij li gevraagd Toegang* vrij. iippenrijsi, lijstmecl, P. de Ilullu, Breskens. Kermis Ie Breskens. Wielrijders In iiia? net eene Wing TEER in lieele en halve val en, j lagaziiG va» Gemaakte Heren.1 Molenstraat, Oroetle. J. A. van (le Sande, O roede (Buitcnlust) rabriRant yai pijRte Lm^tsiaten. Voorhanden flfficieele Reisgids Prijs 10 cents. de zware gouden ring, welke hij gewoon was te dragen, werd hein in den mond gestoken. Terstond werd daarna de ki-t gesloten, wel ke eveneens met wit lijnwaad, sarongs en kains werd omwonden. Ben luttel aantal hloemen, in jonge klapptrbladeren gestoken, ■omlijstten de kist. De toebereidselen voor de teraardebestelling waren hiermede afgc- loopen. Hen gelieelen nacht werd bij het lijk gewaakt en gebeden. Des morgens even over tienen had op eenvoudige wijze de begrafenis plaats. De poenggawa's droegen het lijk tot aan de grens van het erf; daar werd de baar door inlan ders overgenomen en als bij de teraardebe stelling van den geringsleu inlander, de kist tegen de zonnehitte beschermd door twee ge wone pajongs, ging het op weg naar Karet, de inlandsche begraafplaats, slechts door een troepje inlanders, dat toevallig men had het overlijden en het uur der begrafenis ge heim gehouden daar passeerde en uit nieuwsgierigheid was blijven staan, aange gaapt. l>e resident, de ads. res en de schout II. woonden de plechtigheid voor zoover men deze begrafenis zoo kan noemen bij. Op een reserveterrein van Karet, de inland sche begraafplaats, werd de doode in de kuil die te klein bleek en eerst uitgegraven moest worden neergelaten, waar hij thans naast den, een paar maanden geleden over leden poenggawa rust. Het hoofd der politic heeft de noodige voorzorgsmaatregelen genomen, teueinde te voorkomen, dat van het graf een kramal wordt gemaakt. Dinsdag wilde een inspecteur van po litie te Parijs eene dame, vergezeld van ren kindermeisje met een zuigeling in de armen, wegens diefstal in hechtenis nemen. De beide vrouwen verzetten zich verontwaardigd en betuigden op zoo overtuigenden toon hare onschuld, dat de toegestroomde nieuwsgieri gen hare partij namen, toen de inspecteur met een ruk der arrettante haar langen man tel aftrok. Nu aanschouwde de menigte een koddig gezicht de dame was over het ge- heele lichaam behangen met kant, waaiers, toiletartikelen enz., alles met een behendig heid vastgehaakt, die geen twijfel overliet of men had met eene volleerde dievegge te doen. Op hetzelfde oogenblik borst het kin dermeisje in tranen uit en liet den zuige ling vallen, tot ontzetting der omstanders. Het kindje gaf echter geen geluid. Was het dood Het bleek een pop met een was sen hootd te zijn, onder welks /lange klee- ren" ook al gestolen voorwerpen waren ver borgen. Het tweetal werd nu natuurlijk zonder verderen omslag weggeleid. Men schrijft uit Leeuwarden De provincie Friesland wordt tegenwoor. dig afgereisd door iemand, die er op uit is goedgeloovige menschen hun geld afhandig te maken. Vooral weet hij zich bij de leden der Ned. Herv. Kerk in te dringen, onder voorwendsel van gezonden te zijn om aan de kerkeraden en kerkbesturen zeker boekje te bezorgen, dat handelt over de vrijmetselarij. Dit boekje, naar het heet, geschreven door zekere Meuge, biedt hij gratis aan, maar ver zoekt daarbij een gave „voor de armen," die echter in zijn eigen zak terecht koint. In orthodoxe gemeenten weet hij zich zoo danig in allerlei zalvende woorden uit te drukken, dat lichtgeloovige menschen zich gemakkelijk door hem laten beetnemen. Hij noemt zich-zelven ,/den minsten verkondiger van het Evangelie," maar riekt ondertussehen geweldig naar sterken drank. Hij zegt het aan een ieder over te laten, hoeveel ze //Voor de armen" willen afstaan, maar toont zich zeer verontwaardigd, als men hem een dub beltje biedtminder dan een kwartje vindt hij voor //een christen" een onwaardig gift. En dat voor een prul van ruim 50 bladz., dat op den titel den prijs van 65 cent ver meldt. Wil men het boekje aannemen, maar niets //voor de armen" geven, dan neemt hij het terug onder bewering, dat /,als het zout smakeloos is geworden, het nergens meer voor deugt." Ook toont hij een boekje met de namen van den predikant en de kerkeraads- leden ter plaatse, door hem-zelvcn geschreven en ingevuld, met bedragen in geld, die zij niet hebben gegeven (de predikanten bezoekt hij zelfs niet). Daar het waarschijnlijk is, dat na Friesland ook de andere provinciën eene beurt krijgen, wachtte zich een ieder voor dezen oplich ter ltreskens. Huwel.-Voltr. 21 Maart. Cor- nelis Jacobus Maas 25 j., jm. en Maria Verduijn 23 j., jd. 9 Mei. Jacob Quaars 21 j., jin. en Anna WTillemina Antoinetta Jacobs 19 j., jd. Geboorten. 17 Februari. Elizabeth Adri- ana, d. van Johannis de Winde en Maria Pieternella de Winde. 19 id. Predan Cor- nelis, z. van Louis Bernardus Wijffels en Victoria Maria Braet. 23 id. Pieter Abra ham, z. van K. C. Soetens en E. A. M. Monjé. 7 Maart. Jacomina Maria, d. van S. de TIullu en M. A. D'hont. 11 id. Pie ternella Janneke e» Janneke Pieternella, tweeling dochters van J. Vermeulen en W. P. Suwiju. 31 il. Sara Suzanna, d. van 1. de Maillie en C. Maas. 1 April. Maria, d. van D. P. Smoor en S. van de Sande. 4 id. Catharina Suzanna Elisabeth, d. var. A. F. Wisse en E. de le Lijs. 8 id. Adriaan, z. van M. Stofberg. 18 id. Johanna Joziua, d. van I'. M. Melieste en Adriana de Rijke. 29 id. Catharina, d. van J. de Ilullu en M. Verhage. 24 Mei. Abraham Willem, z. van W, Luteijn en J. M. Jacobs. 5 Juni. Cor nelia Elisabeth, d. van J. Verduijn en S. van Gcijten. 4 id. Jannis Gecrard, z. van G. J. Boekhout en J. E. de Jonge. 11 id. Willem, z. van 1'. Burger en A. Meerman. 14 id. Johannis Cornelia, z. var. J. F. Ie Bleu en E. J. Droog. Overlijden. 23 Febr. Magdaleena de Ma- sier 66 j„ wed. van Marinus van den Brocc- ke. 27 id. Maria Loijscn 53 j., wed. van Christiaan George ltiseh. 1 Maart. Elisa beth van der Vorde 85 j., wed. van Jaco bus van de Velde. 4 id. Jacob Bootsgezel 61 j., echtg. van Jacoba Wilhelinina Koole. 7 id. Jacobus, z. van Joost Willem van den Heuvel en Jacoba Elizabeth Kurvink. 6 id. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Magdaleena Bestina de Rijke. 8 id. Jacob Jan, 3 mud., z. van Adriaan Bootsgezel en Cornelia Geertrui Harms. 8 id. Suzanna Johanna Pieternella, 5 mnd., d. van Hendrik Karei Bernard en Josina van Kampen. 9 Apr. Josina Cathari na van Houte 69 jl, wed. van Abraham Lu teijn 20 id Johannes Jacobus, z. van Jo hannes Jacobus Merrelaar en Judith Pieter nella Jause oud 8 maanden., 24 id een als levenloos aangegeven kind van het man], ge slacht van Pieter Verschelling en Aagje A- driana Rieinens. 27 id. Jacomina Maria, 7 weken, d. van Simon de IIullu en Maria Anna D'hont. 12 Mci. Magdalena Maria, 29 j., (1. van Philippus Abraham Keijmel en Janneke Cornelis. 15 id. Sara Adriana, 4 mnd., d. van Pieter van Velz.cn en Johanna Maria Klaaijsen. 15 id. Pieter Abraham, 8 mnd., z. van Abraham van de Velde en Wilhelmina Pieternella Bruijsschaart. 27 id. Abraham Willem, 3 d., z. van Willem Lu teijn en Johanna Maria Jacobs. 25 id. Da niel Johannes, 11 j., z. van Johannis de Wrinde en Pieternelia de W'inde. Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.50 a /47.90 Engeland 1 Pond Sterl ƒ12,06 a 12.l21/2 N-Amerika 1 Dollar ƒ2.43. Hoogwatergetij te Breskens. DAGEN. voorm. nain. Zaterdag 29 Juni 5.43 6.07 Zondag 30 6.49 7.13 Maandag 1 Juli 8.10 8.34 Dinsdag 2 9.40 10.04 XVoensdag 3 10.43 11.07 Donderdag 4 11.50 12.14 Vrijdag 5 12.20 12.44 Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 30 Juni 1895. PLAATS. tijd. NAAM. Biervliet uin. 2 a ds. Beckeringh. Breskens vm. 9 u ds. Dijkman. nm. 7 ii Bijbelbespreking. Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm. 2 u ds. Krol. Nieuwvliet nm. 2 u ds. Dijkman. Schoondijke viii. 9 u ds. Beckeringh. IJzendijke vm. 9.30 ds. V ijtiiualen. Ev. Loth. Gem. Groede vm. 9 u Leeskerk. Evangelisatie. Schoondijke ym. 9 u dhr. Verweijs. J'ftgSE?*5 Ondergefeekcnde brengt bij deze ter algeiucciie kennis, dat hij :l. s. Woensdag 3 Juli zijne zal openen ïii hoopt alsdan door eene net te en civiele bediening zich de gunst zijner medeburgers waardig te maken, waartoe hij zich minzaam aanbeveelt. Breskens, Juni 1895. H. BKAKMAN- Van Male. BRESKENS. Sterde dranken, Likeuren, Tafel bier, Limonade en Wijnen. in een klein gezin te Rotterdam. Verdere inlichtingen geeft Mej. Wed. 1. DE BREY- CKERE te Oostburg. Wie onbevooroordeeld mijne Xailiinacliiiirs koopt en gebruikt, zal lot db aangename ontdekking komen, dat men geen hooge prij zen besteden moet om eene prachtige, dege lijke en zachtwerkeude machine te bezitten. Men bestelle op proef de reclaiiie-iuacliiiie a 27,50, en zal verbaasd staan. H. P. BOELTJES. SLUIS, Groote Markt. bij F. J. J. REM'.IIElt te Breskens, door het gezelschap BONEPANG, mei nieuwe voordrachten. WED. VAN LEE.UWE. Door overeenkomst met een knap mecha nicus worden alle mij ter reparatie toege zonden RIJWIELEN in den kortst mogelij ken tijd netjes en billijk gerepareerd. Nieu we binnen en buitenbanden voorhanden zoo wel non slipping als gewone. Tevens voorzien van eene mooie collectie' dames- en heeren RIJWIELEN, laatste systeem. Billijke prijzen, sterk en keurig afgewerkt. Brengt eens een bezoek aan het magazijn' van rijwielen van J. V.4.V REX BERK Hzn., Aardenburg. Breskens. S. ROl'kEUA. Er wordt te koop of te huur aangeboden: staande le Zierikzee, met nieuw gebouwd I WOON- en WINKELHUIS, waarop 2/3 der koopsom kan gevestigd blijven. Franco briev-n, onder lelt. X. aan het.' Bureau van dit blad. bij FRANS KLAAIJSEN, 1 beurtschipper, Breskens. V Voortdurend verkrijgbaar Hecrru-costuines van af ƒ9 tot ƒ23, Jon— geus-'.ostuines van af 5 tot ƒ12, Kinder pakjes en Tricotpakjes van af ƒ2, Bukskin en Kamgaren Kinderpakjes met gevoerd lan ge broek van al ƒ2.59 tot ƒ6, ook alle afzonderlijk. Specialiteit in BEVERTIN— (bombazijn) GOEDEREN en alles wat tot de confectiezaak behoort. Alle goederen wor den voor de. aflevering nagezien. en strijkstokken voor graanmaten. Ondergeteekende levert turn de minst mogelijke prijzen A fin aakdraad, Prikkeldraad en Krammen VlechtwerkVeevoe derketels, Bascules, Ledikanten en Wiegen, Petroleumstellen „merk Halier", alle soorten Naaimachines. Verder alles wat tot koper-, ij zer- en klikwerk behoort. Wederverkoopers rabat. Breskens, J. BB III I.BI. HU ART EN ME IJER'S Zomerdienst 1895., voor Spoor- en Tramwegen in Nederland. bij C. DIELEMAN, Breskens,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3