Gemengd Nieuws. Rechtzaken. i op een tcrreio van staatsexploitatie, dat niet was voorbereid. (lij gaf ill overweging de motie te beper- tot een aandrang tot wettelijke regeling het telefoonwezen. Ln de zitting van Woensdag is de motie •worpen met 12 tegen 39 stemmen. De daarna iti stemming gebrachte motie I den beer Rastert, luidende-. „De Kamer, van oordeel dat de regeling den telefoondienst wettelijke voorziening •eisebt, gaat over tot de orde van den dag», :d aangenomen niet 77 tegen 1 stemme. BRESKE.YS, 7 Juni 1 *9.7. Ter herinnering melden we, dat de herijk maten en gewichten zal plaats hebben te Bicskcns 10 en 11 Juni des voorin., Groe- II Juni des nam. en i2 Juni; Nieuw- ;i 13 Juni voorin.; Cadzand id. nam.; dzande 11 Juni voorin. Retranc.heinent nam. Slilis (met uitzondering .van Gud- ille) 15 en 17 Juni. Heden had te Middelburg deaaubeste- g plaats van het maken vau een los- en Isteiger aan de westzijde van den Oost- 'eiulam alhier, waarvan de raming f 100 bedraagt ingeschreven werd door de licercn i te Dordrecht voor 13200. ser Di te Papeudrecht 12290. ns te Sliedrecht 12088. iouten te Vlissingen 11802. Monjé te Rreskens 11757. lotwijk te Papendreeht 11570. iser te Papendreeht U570. ind te Giessendam 11420. Wolf te Dordrecht 11300. uk tc Tholen 11313 trams te Sliedrecht 11270. ele~te 's Hertogeuboscli 11243. .ser te Papendreeht 11210. n deai Iloek te Ter Neuzen „11156- or den dag te Dordrecht 10958. M. H. v. de Saude Breskeus 10780. de Wilde te Kattendijke 10070. Zooals uit de achterstaande lijst van aartaren van den Provincialen Stoomboot- nst op de Westersclielde blijkt., zijn de nsten van 9.40 u. van Vlissingen naar iskens van 10.10 u. van lheskens naar ssingen des Zondags weder ingelegd. Hoogstwaarschijnlijk zal deze dienst enkel turende dt.it zomer van kraclii zijn. Eenige personen uit Groede zouden op Pinkstermaandag per phaeton naar IJzendijksche kermis begeven. Iet voertuig behoorde niet meer tot de te en tevoren was de voerman gewezen het gevaarvolle van den tocht met het op liet zwakke wiel. Vlies ging goed tot nabij IJzendijke, toen n geval eene -groote overwinning op me ien, intusselien hij vervolgde niet, ir ging naar de selicl en drukte op den ip. Weer kwam de bediende binnen „Zeg lie dochter Elvira, dat ik haar ecnoogen- verlang te spreken!'' (Tot uw dienst, mijnheer Do bediende dween. Mijnheer liep, met de handen in lal' geslagen, de kamer op en neerde Isheer stoorde hem niet, maar volgde hem :ds met zijne oogen. Elvira verscheen, r bleek, den mond vast gesloten en groet- mijnheer v, Ingermann, die met ernstig rat onbeweeglijk stilstond, met een stom ifdknikje. ,Haar vader bleef plotseling voor haar m „Elvira LPapa?" klonk het verlegen terug, ylïoe denkt ge over dokter Reinwald Geen antwoord. „Kunt ge niet spre- i vervolgde Goldbaum ongeduldig. „Ik weten of hij u bevalt, of ge hem zoudt len huwen." /Neen, neen, nooitriep zo met geweld hare handen als tot afweer uitstrekkend. ,Hoe Wat vraagde haar vader met de otste verbazing. /Nooit, papa herhaalde zij bevend. Wordt vervolgd.) op eens de as brak en een tweetal reizigers zich vrij ernstig bezeerden, zoodat genees kundige hulp moest ingeroepen worden. De gemeenteraad van Sclioondijkc hield Vrijdagavond eene openbare vergadering, die door 5 leden werd bijgewoond. De heeren De Smidt en Iz. Risseeuw waren afwezig. De Voorzitter deelde mede, dat het ko hier voor den Hoofdelijke» Omslag en dat' der Hondenbelasting door Ged. Staten waren goedgekeurd. Ingekomen was een adres van J. van Pee- nen om aangesteld te worden als klokluider en grafdelver, waartoe bij met algemeene stemmen werd benoemd. Rurg. en Weth. boden den Raad het ver slag van den toestand der gemeente over 1894 aan. Af- en overschrijving werd toegestaan van een bedrag van ƒ4.58, ten gevolge van den brand bij wed. Dusarduijn, die der gemeente op ƒ44.58 is komen te staan, terwijl daar voor ƒ19 was uitgetrokken. Nog werd gunstig beschikt op een voor stel van Burg. eii Weth. tot uitbetaling van een mandaat ad ƒ17.79 over 1893 ten be hoeve van liet rijk, wegens te veel genoten rijkssubsidie, in de verplegingskosten van een krankzinnige en wel te betalen uit het dienst jaar 1S94. Als leden der lotingscoinmissie voor de, rustende schutterij werden benoemd de hee ren P. J. van Bortel met 4 en Joh. Risseeuw met 3 stemmen, tegen 2 op den lieer A. Luteijn en 1 op den heer W. C. de Smidt, en als leden der commissie voor de reclames de heeren A. Luteijn en P. van Houte elk met 3 stemmen, deze laatste bij 2de vrije stemming. Als leden van het stembureau voor Je a. s. verkiezing voor leden van den gemeente raad werden aangewezen de heeren 'Luteijn en De Smidt elk met 4 stemmen en de o»e- rige leder, tot plaatsvervangers. Daar niets meer te behandelen is „loot de voorz. de openbare zitting en ging de vergadering in comité-generaal over. Rij de te 'Nieuwvliet gehouden aan besteding van de gewone onderhoudswerken gedurende 18u®/<kï tc» behoeve, var. den Ca- lamiteusen Adornispolder werd ingeschreven door de heeren J. de Bree te Ter Neuzen en J. la Gasse te Cadzand voor ƒ1540 en P. Monjé te Rreskens voor ƒ1439 en bij die te Cadzand voor het calainiteuze water schap Tienhonderd -en Zwarte schreven in de heeren J. la Gasse te Cadzand voor 4190; A. van der Beek te Zaamslag voor 4189 C. de Wilde te Kattendijke voor 4115; J. de Bree te Ter Neuzen voor 4088en P. Monié te Rreskens voor f 3973. Zaterdagvoormiddag 'had door het Be stuur van bet calainiteus waterschap Oud en Jong Rreskens de aanbesteding plaats van het herstel, de vernieuwing eri liet ]on— derhoud tot 30 April 1896, van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooiïng- en paalwerken aan de waterkeering van dat waterschap, waarvoor de raming bedroeg ƒ5828.04. Ingeschreven werd door de heeren: J. de Rijke te Middelburg voor ƒ5560; A. van Popcring te Bruinisse voor ƒ5480J. de Bree te Ter Neuzen voor ƒ5447 C. Bolier te Bruinisse ƒ5400 L. Moerlant te Stave- nisse voor ƒ5390 J. de Jonge tc Bieze- linge voor ƒ5378 A. Polfliet te Walsoor den voor ƒ5320 A. Foudraine te Goes voor ƒ5267 C. de Wilde te Kattoiulijke voor ƒ5265M. van den Hoek te Ter Neuzen voor ƒ5260 en Adr. van der Boek te Zaam slag voor ƒ5092. Mej. J. II. Geertscma Beekeringh te Sclioondijke is benoemd tot onderwijzeres te Kerkwerve. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Oostburg is benoemd mej. Middel- veld Viersen van Middelburg. De lieer E. G. J. Bal, cand. te Rot terdam, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Ilerv. gem. te Nieuwvliet. Ds. Cbr. Hunnigber te Haarloa, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gcm. te Zuidzande. Sluis. Uit verscheidene woningen wapper de den len Pinksterdag de driekleur ter eere van den Ed. Aclitb. heer J. H. Hen- liequin die toen zijn 75e jaardag vierde. Den 2e Pinksterdag bracht het muziek gezelschap Apollo" deu jubilaris eene se renade en gat te zijner eer des avonds eon concert op de groote markt, die geheel ver licht was, hetwelk een prachtig gezicht op leverde, waarna een fakkeloptocht werd ge houden. De verlichting, die tengevolge van het slechte weer bij gelegenheid van het 40 jarig jubilé van ZEd. Achtb. op 15 Mei jl. gedeeltelijk mislukte, werd thans lieihaald op verschillende plaatsen der gemeente werd geïllumineerd. Des avonds reed ZEd. Aelitb. door de stra ten der gemeente om de verlichting in oo- genschouw te nemen. Tijdens de fakkeloptocht bracht het mu ziekgezelschap nog eene serenade aan dan lieer Iz Sanders-Meijer die zooveel had bij gedragen tot liet. welslagen van het leestop 15 Mei jl., en waarvoor de, feestcommissie liera bij dezen openlijk haren dank betuig de ook diens woning was prachtig verlicht. De heer F. C. van der Plassche cand. te Sluis beeft bedankt voor het beroep naai de Ned. Herv. gein. te Grijpskerke. -Bij de Woensdag gehouden na-verkic- zing van een lid van de Provinciale Staten in het (Ioofdkiesdistriet Goes, is gekozen de heer D. J. Oggel (a.-r.) met 1383 van de 2756 geldige stemmen. De heer I. D. Fransen van de Putte (1.) bekwam er 1297. Een man. te Amsterdam die voorne mens was met de boot naar Harlingen te vertrekken, zakte plot6elii\g op De Ruyter- kade ineen en was oogenblikkelijk dood. Zijn lijk werd door een paar agenten per bran card naar liet burean der Havenpolitie ge bracht. Aan .bet station tc Haarlem werden 's avonds van 2en Pinksterdag wegens de groote drukte geen perronkaarten afgegeven. Het gedrang om in de treinen te komen was vaak ontzettend. Een zesjarig knaapje nam in een trein naar den Haag plaats, ter wijl zijn moeder door het gedrang op het perron moest blijven. De knaap wilde nit het portiersraanipje springen, terwijl de trein reeds in beweging was. Zijne medereizigers moesten hem met geweld tegenhouden. Te Hoogwoud (N.-H.) is in een on bewaakt oogenblik liet driejarig zoontje van W. A. verdronken, waarschijnlijk heeft het zijne moeder willen nadoen om water uit de sloot te scheppen althans men vond liet jongs- ke nog met het zeer kleine emmertje in de hand. De levensgeesten waren toen reeds geweken. 1 In de Casuaristraat te 's Gravenliagc werd Dinsdagnacht een heer aangetroffen in zwaar verwonden toestand. Hij bleek te zijn overreden. Het schijnt dat hij, in gezelschap verkeerd had van eenige andere heeren die in vrij vroolijke stemming een nachtelijk rij- toertje maakten, waarbij hij onopgemerkt door de anderen uit liet rijtuig moet zijn gevallen en door zijn eigen vrienden over 't lichaam werd gereden. Hij werd in bedenkelijken toestand naar liet ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. In den nacht van Maandag op Dins dag is een schildwacht, die op de binnen plaats achter de kazerne van het depot van discipline te Vlissingen op post stond, ge deserteerd hij is nog niet opgespoord. Dinsdag ontvluchtten twee militairen nit het hospitaalzij werden spoedig achterhaald en in arrest gesteld. Te. Haarlem heeft zich Zaterdagavond in de Leidsehestraat bij een 40-jarige vrouw een geval van cholera asiatica voorgedaan. De vrouw is reeds overleden en liet lijk is naar liet observatielokaal op liet kerkhof over gebracht Vrijdag ston 1 de jachtopziener Lau rens te AYemeldinge aardappelen te wieden met een geladen revolver in den zak. On der het hukken ging liet wapen af, met liet noodlottig gevolg, dat L. in een der bee- nen werd getroffen en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De kogel, die tot in het merg is doorgedrongen, is nog niet verwijderd, en liet is nog niet onwaar schijnlijk, dat liet been zal moeten geampu teerd worden. In cone weide onder dc gemeente Poortvliet is onder liet vee van den land bouwer J. van Nieu.venhuijze liet mond- en klauwzeer uitgebroken. Het vee is nit de weide gehaald en op stal gebracht. Te Arnhem heeft op Pinkstermaandag- avond een allertreurigst ongeluk plaats ge had. Waarschijnlijk tengevolge van over haasting der vele reizigers, kwam ter hoog te vau Marië.idaal een 13-jarig meisje B. bij liet plukken van bloempjes onder de stoomtram, die uit Oosterbeek komt. Het ongelukkige kind werd, terwijl de ouders en een zusje er bij stonden, vreeselijk verminkt en op de plaats gedood. De machinist kon er niets aan doen. Te Oosterbeek is Maandag een jonge ling uit Arnhem bij liet zwemmen in den Lijn verdronken. Zijn lijk werd eenigen tijd daarna opgehaald. De stoomtram Vlissingen-Middelburg heeft gedurende de drie Pinksterdagen op Walcheren viert men nog steeds den zg. „derden Pinksterdag" «-> meer dan 10.060 passagiers vervoerd. Bij liet afbreken van een oude woning te Ilillegom zijn 11 muntstukken gevonden, welke alle dateeren van het jaar 1600. De beide knechts van den slachter P. te Alkmaar reden Woensdagnacht op den weg van Beverwijk naar Alkmaar, toen zij door een hun onbekend persoon weiden staan de gehouden. Er schijnt eene woordenwis seling te zijn ontslaan, waarbij de onbeken de op den wagen klom en beiden met een mes verwondde. Den oudste, genaamd K. K., werden niet minder dan vijf steken in den rug toegebracht, terwijl de andere eene mindere ernstige wonde bekwam Hevig bloedeude wisten zij nog hunne woning te bereiken. Kantongerecht te Oostburg. Bij vonnis van 30 Mei jl. zijn veroordeeld wegens het zich in kenlijken slaat van dron kenschap bevinden op den openbaren weg L B., te Oostburg ƒ0.50 boete subsidair 1 dag hechtenisF. d. T., te Oostburg ƒ3 b. of 3 d.P. R., te Waterlandkelkje ƒ3 b. ol 3 d. F. W. te Sluis ƒ3 h. of 3 d A. B. K. te Hoofdplaat ƒ0.50 b. of 1 d. M. A. te Cadzand ƒ3 b. of 3 d.E. d. 4V., zwervend ƒ3 b. of 3 d.S. d. W., te Vlis singen ƒ3 b. of 3 d.A. d. B. teSchoon- dijke ƒ3 b. of 3 d.P. V., te Breskens 3 b. of 3 dA. v. II. te Sluis ƒ15 b. ot 3 d.J. B. B. te Aardenburg ƒ15 b. of 3 d. het als tapper te Biervliet zijne tapperij niet sluiten des avonds te tien uur J. M., te Biervliet ƒ3 b. of 3 d. het zich bevinden na het sluitingsuur in eene tapperij te Biervliet als bezoeker A. S., te Biervliet ƒ1 h. of 1 d. idem te samen en in vereeniging E. d. V., G. P., C. v. B., C. L. V., P. M., I.J. d. R., W. C. N., P. J., A. V., P. d. D., C. d. -S., L. S. en C. J. M. allen te Bier vliet ieder ƒ1 b. of 1 d. het als tapper te Biervliet tusschen de u- reu voor de sluiting der tapperijen te Bier—

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2