voor Zeeuwsch-Vlaanderen. HET PORTRET. tfo. 188. Zaterdag 4 Mei 1895 4e jaargang Binnenland. FEUILLETON. i S B I A D ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 40 centsfranco per post 45 cents. Voor Amerika 2.90 per jaar bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren, Brievengaarders en den Uitgever. A D V E R T E N T I E P 1! IJ S Van 1 tot en met 4 regels 25 cents; elke regel meer 5 cents. Bij abonnement aanmerkelijk vermin derd tarief. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdagnam. 1 ure. I)eze Courant verschijnt eiken Vrijdagavond bij den Uitgever C. DIELEMAN, te Breskens. 24 41 il 45 00 Omtrent de aankomst der gravinnen van luren te Londen wordt aan liet „Hndbl." ,emeldHet was een naargeestige dag. lier goot het des ochtends water maar toen iet uur der aankomst nabij was, werd de letrokken hemel eenigszins helderder, en er raren duizenden te been te Victoria-station, in Hare Majesteiten te begroeten. Op liet perron ontwaarde ik den prins van iVales, den hertog van Ediuburg, zijn zoon irins Alfred, den Ncderlaudschen gezant ba- •on Van Goltstein en zijne gemalin, en, als eitegenwoordiger der Koningin, lord Car- ington. Op een eerbiedigen afstand stonden de lollandsche journalisten met hot boekje in le hand om hunne impressies vlug te 110- eeren. Verder waren de notabelen derNt- lerlaudsche kolonie tegenwoordig en was er ien drom van jongelui der Nederl. Vereeni- jiug. Om kwart voor twaalf stoomde de trein linnen en kregen wij onze twee Vorstinnen ;oeil te zien koningin Emma blijkbaar on- rermoeid, maar de jonge Koningin zag er «mgszins afgemat uit eu eenige omstanders ouden dat het een lief teer poppetje was. Lanstouds ging de prins van Wales naar de onbekende" Majesteiten toe en begroette e met een hartelijk, stralend gezichtdaar- la kwam de hertog van Edinburg naai vo- en en stelde zijn zoon Alfred voor, die ec- igszins schuchter een paar woorden wissel- Ie met de jeugdige koningin. Een oogcnblik nog bleven li.LI. M.M. in 20 45 05 NOVISLLK VA» O TT O GIR1VD T. Asrnus sprong op „Ik ben al op weg. Vaar vind ik u, wanneer ik de dames ge- preken heb „In mijne wouing De schilder veroorfoofde zieh nu bij zijne ïiddeleu de weelde van een rijtuig. liet aat met geluks-als met ongeluksdagen t den euen dag gelukt elke onderneming, den an- 30 eren mislukt alles. Asmus trof de dames eliuis, werd naar Robert's voorspelling ,ont- 'angen en ontmoette vier oogen, welke»" ge- pannca blikken niet te ontkennen waren en iven onmiskenbaar bevredigd werden door do lenschelijke verschijning van den kunstenaar, 'ooral Luitgard, welker verbeelding door teinwald's mededeeling meer opgewekt was m, ;ewordoci, dan zij zichzelve had willen beken ten, zag den schilder, in uien zij toch ou de speciale wachtkamer van het continentale station der London, Chattam Dover Rail way, namen toen plaats in bare rijtuigen en reden vlug naar Brown's Hotel, in Dover- street, Piccadilly. Enkele Hollanders be groetten de Vorstinnen met hoera-geroep, maar over het algemeen eerbiedigde de me nigte het incognito en betuigde haar eerbied voor de doorluchtige gasten enkel door het afnemen der hoeden. Dit vormde wel eeniga- zins een contrast met het luid gejuich dat den prins van Wales begroette, toen hij een korte poos daarna naar zijn paleis terug keerde. Jl. Vrijdag verzocht de socialistische af gevaardigde Anseele dat de Belgische Ka mer op 1 Mei gcene vergadering zou hou den en dien dag zoodoende van regeerings- wege tot een feestdag te verklaren. De Kamer weigerde echter zich aldus uit te spreken door op het zoet gefluit van den vo gelaar niet in te gaan. Hoe weinig de geest der socialistische werklieden in overeenstem ming is met de dreinende toon van hunnen aanvoerder, bleek alras na het uiteengaan der kamer, toen op Brussels muren eene proclamatie werd geplakt, waarin wordt ge zegd, dat sedert fsÖO niets ter verbcterfng van den toestand des werkmans is gedaan, vandaar dat niets den gang der Roode In ternationale niet meer kan stuiten. Op die toon gaat het voort, als om der burgerij te toonen dat de le Mei zal dienen als mon stering van de socialistische troepen die be stemd zijn oin de burchten van du bour geoisie te bestormen. getwijfeld den onbekenden dweeper moest vermoeden, met spanning en welgevallen aan. Als een afgerichte spreeuw hield hij zijne aanspraak woordelijk, zooals Rein wal d hem die ingescherpt had. Elvira glimlachte „Ge hebt gelijk, papa zal zulk eene vergissing moeilijk erkennen, en ik weet niet, hoe wij liet moeten aanleg gen, om hem de zaak duidelijk te ma ken," „O, dnt zal ik wel op me nemen," ver klaarde Luitgard inet zelfvertrouwen. „Wordt papa onhandelbaar, dan stel ik hem voor het geld den armen te geven." „Daar vindt uw weldadig hart den schoon- sten uitweg, mejuffrouw veroorloofde Paul zich te zeggen, en toen hij bij het overge ven van het geld hare vingertoppen aanraak te, was het alsof, niettegenstaande den hand schoen, een clectrisehe stroom door zijn li chaam ging, want de groote blauwe oogen van Luitgard zagen hem aan, als wilden zij tot in zijn ziel doordringen nu echter daal den de oogleden snel, als verschrikt over hunnen koenen olik. Reeds op weg naar haar toe had de schilder, toen hij nog een maal over Rejnwald's onthulling nadacht, in Bij het vertrek der Koninginnen als gra vinnen van Buren naar Engeland, waren velen Vrijdagavoud in de nabijheid van hel station te Middelburg in afwachting van den koninklijken trein, die de Koninginnen naar Vlissingen zou voeren. Omstreeks halt acht reed de trein zachtkcns voorbij en de toe - schouwers zagen koningin Wilhelmina heel vriendelijk met haar zakdoek wuiven. Ook te Goes waren velen, vooral kinderen aan het station oin de koninginnen te zien passeeren. Toen een luid hoera werd aan geheven, verscheen ook daar II.M. voor het raam van de coupé en wuifde de menigte met haar zakdoek toe. Te Vlissingen was het bij het station en de afvaartplaats zeer vol met belangstellen den. Bij haar komst werden 1IH. MM. begroet door de heeren jhr. mr. W. M. de Brauw, commissaris der koningin, niet in ambtsge waad gekleed natuurlijk jhr. mr. A. van Rei gersberg Versluijs, kamerheer in buitenge wonen dienst en H. P. J. Tutijn Nolthenius, burgemeester van Vlissingen. Loopers waren gelegd van het salonrijtuig tot aan de Valk, die aan de Zuidelijke pon- tog gemeerd lag. In de koninklijke wachtkamer vertoefden IIH. MM. eenige oogenblikkcn. Dooi de hal begaven zij zich naar de Valk. De me nigte hief luide hoera's aan. Vriendelijk buigende naar alle zijden beantwoordden da de koninginnen deze begroeting. Aan boord inspecteerde de jeugdige Ko zichzelf' gefluisterd „De meisjes denkdn ten slotte nog dat ik de bewuste schilder ben Hoe kon Robert, als hij zulks ook niet meende, zoo beslist zeggen„Wees verzekerd dat, als ze thuis zijn, ge ontvan gen wordt." Nu werd hem dat vermoeden tot zekerheid. Zijne opdracht was vervuld, hij nam afscheid en spoedde zieh naar de wo ning van den dokter. Ademloos stormde hij de kamer binnen „Robert een stuk papier Hij ontdek te intusschen reeds de schrijfportefeuille van deu dokter op diens schrijftafel, plaatste zich op den stoel die er voor stond, haalde uit zijn zakboekje een potlood en zette eenige lijnen op een wit vel papier, alles sneller dan Reinwald vragen kon, wat die geweldi ge haast toch beteekende. De dokter trad achter den stoel om te zien, wat Asmus uit voerde, daar hield deze reeds het blad in de hoogte en vraagde: „rierkent ge ze?" „Luitgard 1" riep Robert, „Waarachtig, het gelijkt sprekend „Hoera riep de kunstenaar zegevierend, „in olie zal ze nog anders uitvallen Morgen ga ik terstond aan het werk Ze is verrukkelijk, dat wil zeggen, Luitgard! ningin de manschappen van de Valk. Beide vorstinnen bleven tot het vertrek te 8 uur aan het dek en koningin Wilhelmina wuifde de aan den kant staanden vriendelijk toe. De Valk kwam met de Koninginnen van Nederland aan boord 9.40 te Queensbou- rough aan. Even na tienen verkondigde tromgeroffel aan boord van de Valk de landing der Ko ninginnen. Precies half elf stoomde de ko ninklijke trein weg en kwam kwart voor 12 in Victoria station te Londen aan. Toen Vrijdagmiddag HH. MM. de Ko ninginnen te Amsterdam naar het Centraal station reden, viel uit de bouquet, die de jonge Koningin in de hand had, een bloem op het Damrak bij het Stationsplein. Een jongen raapte haar op en een in zijn nabij- hei l staande Duilschc heer en dame, die de bloem hadden zien vallen en haar gaarne wilden bezitten, kochten haar van deu knaap voor een rijksdaalder. Men schrijft uit Utrecht De nieuwe gouden tientjes met de beelte nis der Koningiu die voor eenige weken de Munt verlaten hebben, doen hier „opgeld". Zij werden reeds in den aanvang verkocht voor vijftien gulden en dezer dagen hoorden wij zelfs voor een exemplaar te vergeefs twju. tig gulden bieden. De voorraad, die dit jaar is aangemunt, is dan ook zeer klein ruim een honderd- tal en afgaande op de fabelachtige prij zen, die naar men zegt betaald worden voor een exemplaar van het voor eenige jaren aangemunte zestigtal, waarop voor de eerste maal de beeltenis van Koningin Wilhelmina Ze gelooft aan uw sprookje en ik ben de prins uit dat sprookje „Wat? Ge lijkt wel dol!" „Ik heb het aan haar gezien, ze heeft vuur gevat! Broer hij sprong op en omhelsde den dokter. Reinwald had moeite zich vrij te maken „Weeg zoo goed "n kom tot uzclven, Paul Wat babbelt ge uzelven en mij voor?" Met een deftig gelaat [antwoordde Asmus „Ik ken mezeiven toe eene bedachtzaamheid als van de zeven Grieksche wijzen tezamen genomen Gij hebt de kleine op uw ge weten, gij hebt haar hart voor me ontsto ken, voor ze me kende, en nu ze me kent, staat het in volle vlam J" De dokter ging zitten „Paul, het schijnt me toe, dat ge uw verstand meer of minder verloren hebt „Pardon, lieve schoolmeester" gaf de tc- rechtgewczene ten antwoord„wanneer gij de oudste huwt, waarom zou ik dan niet de jongste krijgen?" „Het spijt me", antwoordde Reinwald, „dat ik mijn hartsgeheim niet voor me ge- honden heb. Ik ben echter nog niet over tuigd, of mijne neiging ook maar in het

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 1