Predikbeurten. 348ste STAATSLOTERIJ. Koers vau liet geld. 11< en een kleindochtertje van den heer Wes— terwoudt werden bouquetten aangeboden daarna werden H.H. M.M. door den Bur— getneester verwelkomd. Nadat de vorstinnen in open hofrijtuigen hadden plaats genomen, begaven zij zich, ge volgd door de talrijke hot houding, eveneens in open rijtuigen, en geëscoteerd door cava lerie en politie, naar het Paleis. A'lerwege werden de hooga bezoeksters met blijde ju belkreten begroet, terwijl overal langs den weg de nationale driekleur wapperde. Bij aankomst op het paleis speelde de stalinu- ziek van het 7de de volksliederen. Slechts onkele oogenblikken, nadat de vorstinnen de bekende Uozes-zaal in het Paleis hadden bereikt, verschenen H.H. M.M. op het balkon, en werden aldaar door tien duizenden, wier harten warm kloppen voor de jeugdige Koningin, maar niet minder voor de Koningin-Weduwe (Regentes) hartelijk begroet, welke huldeblijken door buigingen en wuiven werden beantwoord. Des namiddags was er diner ten liove, waaraan de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, de burgemeester van Am sterdam, mr. S. Veiling Meinesz, de wet houders, de commandanten van stad en ma rine enz., en enkele leden der hofhouding deelnamen. Zondag woonden H.H. M.M. in de Nieu we Kerk de godsdienstoefening bij onder ge hoor van ds. Scholier van Peursein, die met de gewone gasten, des namiddags, aan 't diner geuoodigd was. De Regentes had bij schrijven den kerkeraad der Hervormde gemaente te Nij megen kennis gegeven, dat de Koninginnen op 19 Mei de godsdienstoeleningen zullen hijwonen en sprak den wenseh uit dat de oudste der dienstdoende predikanten dtze zou leiden, als daarentegen geen bezwaar bij den kerkeraad bestaat. De kerkeraad heeft geantwoord dat bij hem noch bij den oudsten predikant (ds. Ter Haar) bezwaar bestor.d om aan den wensch der Regentes te voldoen, doch dat de predikant, die op 19 Mei de voor- iniddagbenrt had (ds. Smits), weigerde zijn beurt af te staan. Daarop kwam namens de Regentes bericht, dat zij van het voornemen om met de Ko ningin de godsdienstoefening bij te wonen, afziet. BRESKENS, 26 April 189, De heer J. M. Mulder, van Breskens, is belast met de waarneming van het vacante kantoor der Directe Belastingen enz. te Kaatsheuvel. crediel, dat ik bij de zusters reeds meen ge wonnen te hebben." „Robert, wat zal ik voor u doen vraag de Asmus, bcgeerig om meer te hooreu. „Ge gaat naar Goldbauin zijn paleis kent ge vraag bij den portier of de da mes te spreken zijn, en geef uw kaartje af. Zijn ze thuis, dan kunt ge er van verzekerd zijn, dat ge ontvangen wordt 1" Nu verder, als 't u blieft," drong Paul bij hem aan, „ik zal naar uwe voorschriften handelen 1" „Dan geeft ge de dames als reden uwer komst op, dat haar papa u een paar hon derd gulden te veel betaald heeft, naar ge later gemerkt hebt; daar heeren bankiers het echter onaangenaam vinden op eene vergis sing betrapt te worden, die daarenboven door mijnbeer v. Goldbaum waarschijnlijk zou ont kend worden, zoo wilt ge geene onaange naamheden niet hem hebben, en verzoekt daarom de dochters om door hare tusschen- korast hem liet overschot ter hand te stel len. Gedurende dit onderhoud beschouwt ge de jongste verstaat ge de jongste lied nauwkeurig, wat voor een kunstenaars- oog geene onaangename opdracht zijn kan, daai Luitgard werkelijk een bekoorlijk we zen is, zoodat ge iu staat zult zijn om later uit uw geheugen eene schets van haar te ontwerpen en zoodoende mijn sprookje tot werkelijkheid te maken. Begrepen an goed gekeurd Wordt vervolgd.) (Kisthnrif. De brigadier der marceliaiisseé A. van Liere alhier, is bevorderd tot wacht meester der detdc divisie bij dat wapen. Sluis. Door het bestuur van Floralia al hier, zijn aan 69 personen 207 stekken uit gedeeld, van welke bloemen in hel najaar eene tentoonstelling zal worden gehouden. Tot Kapelaan te Oostburg is benoemd de heer C. Mulder, priester van liet scme- narie. Sluis. Vrijdag 19 April jl. werd ten ver zoeke vau de erfgenamen van J. G. Maas- sen en ten overstaan van den notaris de Graaff publiek verkocht en toegewezen de herberg „Pas Binnen" met stal en schuur, groot 5.75 aren aan den lieer H. Lakcrveld schipper te Sluis voor ƒ1660, onverminderd 9u/0 onkosten. nidllelburg. Naar wij vernemen heeft het bestuur der „Vereeniging tot bevordering van bet vreemdelingenverkeer iu Walcheren" op een verzoek aan Gedeputeerde Staten, om gedurende den a. s zomer op den pro vincialen itooinbootdienst op de Wester- Sciielde bij een zeker aantal passagiers te gelijk, retourkaarten tegen verminderden prijs beschikbaar te stellen, van genoemd college ten antwoord ontvangen dat dit verzoek niet kan worden ingewilligd. Sluis. Honderden boomen worden hier aau de haven aangevoerd voor de heeren Cain- pernolle en Co. van Caprijcke dia in ket kanaal gevlot worden en alzoo naar België aftrekken. Bij liet lossen dier boomen bad Maandag jl. hier een treurig ongeluk plaati. Terwijl do werkman Jozias Coppens de mallejan hielp lossen kreeg hij op eens een slag van het paard dat er voor stond, en daarna een slag met een spil van de mallejan tegen het hoofd waardoor hij bewusteloos op den grond viel, laat in den avond was het bewustzijn nog niet teruggekeerd. De ongelukkige staat a]« een oppassend man bekend en is vader van een talrijk gezin. Zijn toestaud is thans bevredigend. Retraiichenieiit. Door den heer Jb. van den Ameele, is wegens vertrek, ontslag ge nomen als lid van den raad dier gemeente. IJ/.endyke. Bij de op Zaterdag 20 April 11. gehouden keuring van Stieren door het bestuur van de afdeeling Zeeland, der ver eeniging het Nederlandsch rundvee Stamboek werden de volgende Stieren bekroond. Voor 1 -jarige stieren werd de 3e prijs toegekend aan die van F. Th. de Jaeger landbouwer te IJzendijke. Voor 2-jarige stieren werd de le prijs toegekend aan die van de wed. Ij. Cammaert landbouwster te Sclioondijke, de 3e prijs aan die van de wed. Augs. van Hijfte te IJzendijke en eer volle vermelding aan die van Ch. L. Wijf fels, landbouwer te IJzendijke. Voor stieren die ouder zijn dan 2 jaren werd de 2e prijs toegekend aan die van F. Th. de Jaeger landbouwer te IJzendijke. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de restauratie van het aloude Stadhuis te Sluis, Zooals bekend is wordt de restauratie bekostigd door bet rijk en de gemeente en wordt ons land hiermede ver rijkt met een der schoonste gebouwen. Sluis, 22 April. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad, bracht de voorzitter zijnen dank aan de vergadering voor de belangstelling hem betoond bij het overlijden zijner oudste dochter. Mededeeling werd gedaan dat Ged. Sta ten het besluit tot verhooging der jaarwedde van de onderwijzeres aan school C. tot 475 hadden goedgekeurd, alsmede vau het procesverbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger. Het primitief kohier der hondenbelasting werd vastgesteld tot een bedrag van ƒ141. Tot onderwijzeres aan school C. werd be noemd mej. M. A. Kröber te Middelburg. Tot leden van liet stembureau ter verkie zing van 3 leden der Prov. Staten werden aangewezen de heeren K. F. Koksma en A. Hubregtsen en tot hunne plaatsvervangers de V-- J. C. Stern en A. Z*HB»viille. Eede. Zondag 11. omstreeks 10 uur in de voormiddag brandde in den Riezen, twee aan elkaar met stroo gedekte huisjes. De brand ontstond iu de bakkeet vau P. Lou- te, waar daags te voren in gebakken was, en de brand nam zoo snel toe dat slechts B. de Windt nog met gevaar eenig bedde- goed kou redden. Ook ket huisje van de wed. de Bare, dat slechts enkele meters daar van af staat, vat te reeds vuur, maar door liet flink optreden der buren bleef dit 'voor de vlammen ge spaard. Eede. Ook hier slacht men wekelijks var kens voor export, en brengt in deze kleine gemeente heel wat levendigheid aan. Donderdag is teil overstaan van nota ris de Graaff te Aardenburg ten verzoeke van de familie van de Putte te St. Kruis, aldaar in het openhaar verkocht een wind- korenmolen, buis, schuur, ert en bouwland te St. Kruis aan den heer Andréas Buijck te St. Laureijns te zamea voor ƒ4750. De rechtbank te Middelburg heeft in za ke M. L., 40 j., te Oostburg, geappelleerd van een vonnis van liet kantongerecht te Oostburg, waarbij bij ter zake van liet als erfgenaam van een geneeskundige, bevoegd tot het afleveren van geneesmiddelen, terwijl niet in de waarneming der apotheek was voorzien, niet binnen 24 uren na dieus over lijden den sleutel der vergifkas ter hand stellen aan den burgemeester der gemeente, is ontslagen van rechtsvervolging met ver nietiging van het vonnis waarvan is geap pelleerd, schuldig verklaard ann bovenom schreven feit en veroordeeld tot ƒ1 boete, subs. 1 dag hechtenis. I L E Z O I) E STUK K E X. Buiten vcrantwoordolyklioid der Redactio. Groede, 24 April 1895. Mijnheer de Redacteur Ik bad oorspronkelijk het plan liet ar tikel van den Heer Gerritsen te Breskens, in Uw nominer van jongstleden Zaterdag, met stilzwijgen voorbij te gaan, maar nu er in een ongeteekend strooibiljet met bet postmerk Breskens van 23 dezer, onder ver wijzing naar dat artikel, al verdor op het be kende thema wordt voortgeborduurd en zelfs van een vreemdsoortigen strijd wordt gespro ken, wil ik met een enkci woord consta teren 1°. dat de Heer Gerritsen met een groo- ten omhaal van woorden, feilen, door hem niet ontkend, tot nietigheden stempelt 2°. dat die Heer zich ontziet om de be trouwbaarheid der door mij opgemaakte no tulen in twijfel te trekken en mij dus als een leugenaar of vervalscher voor te stellen, waartoe ik dien lieer ten eeneuinale het recht ontzeg 3°. dat de bedoelde notulen zijn goed gekeurd in eene vergadering waarin, behal- vo 33 leden, 7 leden van het bestuur tegen woordig waren, eu dat dus de Heer Gerrit sen of al deze Heeren tot medeplichtigen aan de vervalsching stempelt, of zich de Heeren voorstelt als even zoovele sukkels, die maar blindelings goedkeuren alles wat de ondergeteckende in de notulen gelieft te zettenvoorwaar eene Iraaie opvatting om trent eene vereeniging, waardoor de Heer Gerritsen zich nog wel candidaat zon willen laten stellen dan brengt de steller van liet strooibiljet het er boter afhij zegt ten min ste in de Kiesvereeniging nog vertrouwen te stellen en aan hare rechtvaardigheid te ge- looven trouwens die steller is ook niet zoo bijzonder overtuigd van de onfeilbaarheid van de verklaringen van den Heer Gerritsen, want hij laat in 't midden aan welke zijde de waarheid ligt. Ik zal het hierbij voor goed laten, M. d. R. Zondag a.s. zal de Kiesvereeniging uit spraak doen, en, naar ik hoop, ook recht vaardig zijn. Met achting, Uw dw. dr., HAMMACIIER. Mijnheer de Redactnier Ter vervulling der vacature Van der Bi in de staten van Zeeland werd door de lib rale kiesvereeniging in ons distriet een cainei didatenlijst opgemaakt van drie peisonen, ine 1. de heeren Erasmus, de Bruijne en Gerri sen, welke heeren zich, volgens een berielpai in 't Weekbl. v. Zeeuwseh-Vlaanderen Wei Du telijk deel allen hebben bereid verklaard ei Ch ne eventueele candidatuur te aanvaarden. Da Daar deze bereid-verklaring is geschie i naar aanleiding eener door het Bestuur de?ai liberale kiesvereeniging, deswege tot di je heeren gerichte Vraag, moet ik aanneme Jei dat zij allen liberaal zijn. ja] En een lid van dat Bestuurde hee eij Ilainmaclier, verklaart openlijk dat één die qh heeren, de heer Gerritsen dat niet is esj Iloe heb ik het nu Vraagt het Bestuu ieu eener li ba rale kiesvereeniging aan een nie ,el liberaal of hij een eventuaele candidatuui 3 zal aanvaarden, of vergist zich de heer Ham 3 macher Het eerste is, dunkt mij, niet mogelijk jj. het tweede moet dus waar zijn en ik meen, c], in verband niet het bovenstaande, te mogen an aannemen dat aan Gerritsen's liberalisme )ss niet mag getwijfeld wordeu. Erkent nu de heer Ilammacher niet Jat;a hij verkeerd is ingelicht, zoo zal het hem, ctj dunkt mij, moeilijk vallen, zitting le jblijven nemen in het Bestuur eener kiesvereeniging dat tot een, volgens hem, niet liberaal per soon, bovengenoemde vraag gemeend heeft te mogen richten. U dankzeggende voor de plaatsing. EEN KIEZER. an iel lol *1P. Nkd. Hkrv. Kurk. Zondag 28 April 1895. a pil a I iar an is au PLAATS. TIJD. NAAM. 1. n l Biervliet nm. u ds. Dijkman. nis la Breskens vm. 9 u ds. Dijkman. rui nm. 7 i) Bijbelbespreking. en Groede vm. 9 11 ds. Krol. d, Hoofdplaat 11 m. 2 a ds. Beckeringh. lei Nieuwvliet 11m. 2 u ds. Krol. Pie Schoondijke vm. 9 n ds. Beckeringh. loz IJzendijke vm. 9.30 ds. Wijnmalen. Bli; ba Ev. Luth. Gum. Geen opgave ontvangen. Evangelisatie. Schoondijke vra. 9 u dhr. Reudink. Trekking van Maandag 22 April. 4e kl, 5000 No 18126 1000 713 15413 400 17870 200 9254 14710 100 1278 8395 8517 8805 Trekking van Dinsdag 23 April. 4e kl. 100 No 3711 4854 5504 10396 11110 18474 Trekking van Woensdag 24 April 4c kl. ƒ25000 No 7375 2000 17604 1500 9117 10350 1000 8007 19244 19809 400 3109 5395 11796 200 5543 9157 100 2331 3990 11117 16195 Trekking van 25 April, ie kl. 400 No 17379 200 18099 100 17195 België 100 fr. ƒ47.55 a ƒ47.82l/2 Engeland 1 Pond Sterl ƒ12,05 a /T2.I11/J N.-Amerika 1 Dollar ƒ2.43. tan le I lei Pla 16 Soi 23 Edi irec lus [lai L tan Elo Ben ger lies Eru rie, den [71 lVa van ba 'ra id. Sen 56 bus ech

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2