Gemengd Nieuws. en in elk daarvan vermoedelijk vrij diep in vele glaasjes gekeken. Hij wist dus niet juist meer, wat er daarna met htm gebeurd was, maar waarschijnlijk is het, dat hij door eene der „habituees" van de genoemde bier- halle op straat is aangesproken en meege troond naar de Pijlsteeg. Oiu vier uur verscheen dus Zondagnacht eenlgroot aantal rechercheurs ,voor het bij de politie sinds lang verdachte huis, ver schafte zich toegang en nam alle aanwezi gen naar het hoofdbureau inede. Van daar zijn zij Maandag, een heele gevangcniswagen vol, naar het Huis van Bewaring overge bracht, om weldra, als zonder middel van bestaan over de grenzen gezet te worden. Den eigenaar van hel café, die vrouw en kinderen heeft, werd aangezegd, dat hij te zorgen had met den meesten spoed het land te verlaten. In den lnatsten tijd, zeker reeds in het vooruitzicht der naderende tentoonstelling, is het t« Amsterdam eeue ware invasie van vrouwen zonder beroep, vooral uit Antwer pen. De. politie krijgt dus de handen vol. Door Gedeputeerde „Staten rjm Zeeland is aan de Besturen der walerkeeringen van de calamiteuze polders of waterschappen in deze Provincie ter invulling toegezonden een staat betreffende het tekort 1894|95, waarin nauwkeurig moeten worden opgegeven do ontvangsten en uitgaven over het ge- heele dienstjaar, derhalve ook het geen nog te ontvangen of nog te betalen is. Is echter het bedrng van een post van ontvang of uitgaaf jnog niet met zekerheid bekend, dan moet hut zoo juist mogelijk worden geraamd, waarvan aan de keerzijde van den Staat melding is te ma ken. Het bedrag van reeds verleende tege moetkoming door het Rijk en de Provincie behoort is den Staat niet Ic worden op genomen. BItF.NKE.VS, 8 Maart 1894. Aan het postkantoor Breskens en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd ge durende de inaaud Februari ingelegd 07:14.28 terugbetaald ƒ2166.61. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1814. Andermaal had Vrijdagavond eene ver gadering plaats van belanghebbenden en be langstellenden in de oprichting eener veree- datisenden. Daar de bedienden zoo vlug mo gelijk de tafels afgenomen en verwijderd had den, werd er in de drie kamers, die nu als 't ware eene zaal uitmaakten, gedanst. El vira moest dus, zonder hem te zoeken, Reiu- wald ziendoch nergens werd zij hem ge waar. Zij danste den eenen dans na den anderon, en mijnheer v. üoldbaum, die al leen toeschouwer was, werd nu weer met haar verzoendhare dansers waren uitsluitend „van familie". Eindelijk scheen het de tijd te zy.i om te vertrekken, papa gaf een tee- ken, de dochters volgden. Toen_ zij tehuis gekomen waren en de meisjes hare slaapka mer bereikt hadden, dacht elk, dat do zus ter haar iets zou vragen doch beiden ver klaarden verschrikkelijk moedo te zijn, en zoo begaven zij zich, zonder bijna een woord te zeggen, ter ruBte. Ook den volgenden morgen kwam liet nog niet tot eene uitwisseling van gedachten. Luitgard's geest was wol is waar voortdu rend met eenen zekeren onbekenden schilder bezig, maar er was altijd nog iets, dat haar weerhield van hem te sprekeu, en Elvira verzweeg haar, zoowel als haar vader, het bezoek, dat de jonge dokter had beloofd Na hst ontbijt begaf mijnheer v. Goldbaum zich naar het kantoor, daarna naar de beurs, waarheen bij anders gewoon was zijn gevol machtigde te zenden. Heden ecliter ging hij zelf, omdat er uit Londen en Parijs gewich tige staatkundige beriohten aangekomea wa ren, die hem aanleiding gaven om zelf eens te spreken met de hoofden en plaatsvervan gers van andere voorname bankiershuizen. (Hordt vervolgd.) nigiug tot geldelijke ondersteuning vau werk lieden bij ziekte. De bijeenkomst werd geleid door den heer De Buisonjé, die het reglement in den brce- de toelichtte, dat ten slotte werd aangeno men Als leden van het bestuur werden bij ac- clematie benoemd, de heeren J. Z. de Bui sonjé, J. M. II. van de Sande, A. du Burek, A. van Houte en J. H. Weijkinan, als com missarissen, de leden J. Oosterling cu C. de Smidt voor de Nieuwe Sluis en W. Ver-' sluijs en P. C. Roest voor Breskens, terwijl de heeren J. Mulder, E. de Thouars en J. C. H. Suouck Hurgronje werden aangewe- zen als leden der commissie van toezicht. Den Burgemeester, die menige nuttige wenk in dezen ten beste had gegeven, en daardoor zijne volle sympathie met de ver- eeniging betuigde, werd het eere-voorzitler- schap aangeboden, dat met dank werd aan vaard. Ill de daarna gehouden bestuursvergade ring werden de functien verdeeld als volgt De Buisonjé, voorzitter, van de Sande on dervoorzitter, Du Burck, secretaris, Van Hou te le en Weijkinan, 2a penningmeester. Den 16 Maart a. s. zal aangevangen wor den met het contribuecren, terwijl den leu Juni werd vastgesteld als datum, waarop eventuëele uitkeeringen zullen plaats hebben. Zondagnacht beproefden weder een 60 A 70 personen een 24-tal koeien België bin nen te smokkelen; bun plan is slechts ten deele gelukt, daar zij overvallen werden door eenige Belgisehe douanen van Stekene, waar van een schermutseling het gevolg was. Een tiental koeien werdeu over de grenzen terug gebracht de leiders der overige zochten in der haast een anderen weg en bereikten bun doe'. De douanen maakten van hunne re volvers gebruik en daardoor kreeg A. S., van Koewacht, een kogel in het dijbpen, die dieu doordrongper kar werd A. S. naar huis gebracht, waar men terstond de hulp van ecu geneesheer inriep. Eede, Zaterdagavond ontstond door eene onbekende oor/auk brand in den schapenstal van A. Buijck, waarbij 90 schapen en 68 lammeren, benevens ruim 150 kilo onbewerkt vlas, een partijtje rogge en eenig stroo een prooi der vlammen werd. De paarden en de koeien, die in de groo- te schuur waren gestald, werden, toen de brand ontdekt werd, onmiddellijk losgelaten en zoodoende voor bet dreigend gevaar be waard. Aardenbnrg. Voor de betrekking van ge meente-veldwachter alhier, hebben zich 44 sollicitanten aangemeld. Tot predikant by de Ned. Herv. gem. te Zuidzande, is beroepen, dr. P. A. Klap te Oosterland. Itetrancliement, 5 Maart. Aan het ver gelijkend onderzoek voor liootd der school alhier, hebben lieden van de 17 opgeroepen sollicitanten 14 deelgenomen, en wel de hee ren Arlman vau HeilleBeerens er. de Groote van Schoondijke de Bla»ij van Bier vlietvan den Ende van Oud-Vosmeervan Houte en de Zeeuw van WestkapelleHoff- maus en Herdon van Rotterdam Koning van Vianan Roda van Oostburgvan der Slikke van Stavenissevan der Weele van Heinkenszand en Wooldrik van Brielle. Sluis. Deze week overleed de oudste in gezetene dezer gemeente, Pieternella Gee- raarts wednwe Beuteijn, geboren 18 April 1801. Sluis. Zondagavond 3 Maart omstreeks 10 uur werden de inwoners dezer gemeente op geschrikt door het geroep van brand. Twee schelven onbewerkt vlas staande op een per ceel land gelegen onder deze gemeente, wijk Heille, toebehoorende aan den beer ,P. J. Cauwels te Sluis, stonden in lichte laaie. Aan blussohen viel niet te denken. De schel ven zijn dan ook geheel uitgebrand; zij wa ren tegen brandschade verztkerd. Stroubrugge. Maandag dreven een 4-tal mannen van liet Belgisch gedeelte van Eede 6 varkens van dc grens van het dorp naar Stroobrugge. Het douanekantoor passeeren- do, werden ze door de ambtenaren naar hun geleid-brief gevraagd. Wijl deze niet iu or de was, werden de varkens in beslag geno men en naar Maldeghem vervoerd en tegen de drijvers proces-verbaal opgemaakt. Naar aanleiding daarvan kwamen Dinsdag een controleur en een luitenant der Belgi sehe douanen, een generale inspectie houden, bij alle boeren, koehouders en arbeiders langs de grens, ten einde het signalement op te nemen van alle koeien en varkens, tot ab solute wering Tan iïollandsch vee in België. Bij de wed. Ballegeer vonden ze 12 var kens, van wie ze vermoedden dat ze uit Hol land afkomstig waren. Tijdens daarnaar een onderzoek werd in gesteld, waren de varkens terug op Iïollandsch grondgebied gejaagd, als gevolg waarvan te gen genoemde weduwe proces-verbaal werd opgemaakt. Ook aan het Lapsclieursclie gat, heeft men getracht twee koeien over de grens te bron gen, maar een daarvan ging aan den haal en de andere moest men in een sloot ach terlaten. Het toezicht aan de Belgische grens is zoo streng, dat letterlijk alle wegen door Belgische douanen zijn afgezet. Alleen schapen, bestemd voor slachterijen, mogen worden ingevoerd, ingevolge een laat ste besluit, opgenomen in den Belgischen Moniteur. De ontvangsten van de stoomtram- muatsehappij Breskens-Maldeghem bedroegen gedurende Feb. 1895 ƒ3780,42 en Febru ari 1894 ƒ1388.33 Van af 1 Jan. 1895 ƒ8565.921 en ge durende dat tijdstip 1894 ƒ9004.77. Oostburg. Iu de op 7 Maart jl. gehou den veiling ten overstaan van den notaris W. C. de Smidt ten behoeve van de erfge namen van wijlen Vrouwe C. F. Pattist, we duwe van den heer J. O. Risseeuw is toe gewezen a. Een heerenhuis met erf en bergplaats eu het recht van erfpacht op 4.43 A grond aau tnej. F. Theri te Oostburg voor 4400. 0. Het gebouw, vroeger gediend hebbende voor stoomkoren- en gortmolen op 4.90 A. grond aan de wed. German te Oostburg voor ƒ1470. c. Een schuar en erf op 1.77 A grond aan mei. wed. Tromp te Oostburg voor ƒ2010. d. Een gebouwtje, vroeger ge diend hebbende tot weeghuis op 12 c.A. grond aau dhr. Contant te Schouiulijke voor ƒ825. e. Tuingrond volderstraat, groot 14.63 A. aan dhr. C. le Nobel te Oostburg voor ƒ1285. f Tuingrond in stampershoek, groot 13.60 A. aan dhr. C. le Nobel te Oostburg voor ƒ450. ff. Tuingrond eu boomgaard naast de villa „Vreeswijk" le gedeelte 17.60 A. aan dhr. A. Scheerens te Oostburg voor ƒ1100; 2e gedeelte 27.40 A. aan den lieer 1. van Baal te Oostburg voor ƒ1200; Se gedeelte groot 20.33 A. aan den WelEd. Gestr. Hoer uir. B. II. Carp te Oostburg voor ƒ1100. h. Tuingrond groot 17.70 A. aan den beer C. Catsmau te Oostburg voor ƒ820. De heer C. 1*. Roovers, onderwijzer aari de inrichting van den heer Sehoo te Groede, is benoemd als onderwijzer met ac te Fransch te Vianen. Willem van Zuijlen is tegenwoordig de held van de tooneelwerald. In beeld en schrift wordt hij verheerlijkt als matador van de planken, alles bij gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum als tooneelist. In verschillende plaatsen van ons land treedt hij dezer dagen op, waar hem overal de meeste hulde wordt gebracht. Er is een levensbeschrijving van hem ver schenen, waarin zijn 40-jarig verblijf aau het toonosl met heldere kleuren is geschil derd. Een ongemeene diefstal is te Molen beek (Brussel) gepleegd. Daar is n.l. uit een stilstaande vermicellilabriek een maehii gestolen, welke 400 kilogram zwaar was. Op de ringvaart bij de Beets zijn kinderen van den molenaar R. door het i gezakt en verdronken. Een dienstmaagd ill een perceel Ih guliersgracht bij de Prinsengracht te Am sterdam kreeg twee spelden in de keel, waa van écn kon worden verwijderd door de doel ter des huizes De andere bleef vastzittf en moest door een te hulp geroepen ar worden verwijderd. Concurrentie. Te Goes werde Maandag twee nieuwe winkels geopend, één in sigaren, tabak en „aanverwante" arlike len, zooals eau-dc cologne, koffie en thee en ééne broodbakkerij. Iu eerstgenoemde winkel kregen de 500 eerste koopers ee sigarenkoker toe, terwijl de bakker geannon ceerd had, dat hij den errsten dag bij iede tarwebrood van 10 et. een krentenbrood vai 7 et. toegaf. Natuurlijk hadden beide zaken den eerstel dag eene goede afname, en vooral bij dei bakker was de toeloop van liet publiek zo< groot, dat in de nauwe St Jacobstraat lie verkeer gestremd was. Velen die zich 12 uur aauineldden, konden eerst om 8 uui 's avonds hun krentenbrood krijgen, en daur om was het tocli eigenlijk te doen. Vermoedelijk heeft deze bakker ditn eer sten dag zijn eigen brood niet verdiend, ter wijl bet de vraag blijft of de volgende da gen hem schadeloos zullen stellen voor al de „toegift* van den eers'.en dag. Tot zulke dwaasheden verleidt een verkeerde zucht tol concurreeren. Men meldt uit Vlissingon Door den commissaris van rijkspolitie al hier, den lieer Fanoy, is Maandag gear resteerd en Dinsdag naar het huis van be waring te Middelburg overgebracht de kwar tiermeester A. F. L. van de mailboot „Eu geland", als verdacht van diefstal van goe deren uit bet laadruim en van de bagage van voormeld schip. Eene aanzienlijke partij manufacturen, alsmede vijf damesmantels, een geheel dameskostuum eu andere goederen ziju gedeeltelijk uit zijn kooi aan boord eu bij een tagrijn en in de woning van den ver dachte 'e Middelburg door genoemden com missaris in beslag genomen. Dinsdagmiddag tegen 1 uur had bij wachtpost 46, tusschen Assen en Zuidlaren, een ongeluk plaats. Toen de trein daar na derde, wilde zekere Jan Garding van Tinaar- lo, gom. Vries, mot een hondenkar den spoor weg oversteken. De machinist merkte dit op cd deed alle moeite om den trein tot stilstand te brengen. Dit gelukte echter niet. Twee rijtuigen giugen over den man heen, toen de trein tot staan kwam. Het bleek, dat net rechterbeen van den ongeluk kige tot boveu do knie bijna geheel was af gereden en hij bovendien ernstig aan liet hoofd werd gewond. De eerste hulp werd verleend door den heer Van den Berg, op zichter bij den locomotief- en treindienst, en den hoofdcouducteur Malie, die het noodig oordeelden hem in den bagagewagen mee te nemen naar Groningen, terwijl zij aan het station Zuidlaren per telegraaf verzochten om geneeskundige hulp aldaar. Die hulp werd verstrekt door den heer adsistent Tjabbes eu de patient naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand schijnt hopeloos. Da hond bleef, wat een wouder mag genoemd worden, bijna ongedeerd. Maandagavond werd bij eenen land bouwer te VVognum een groot gerucht vau blaffende honden gehoord. Toen men zicl^ begaf naar de plek, vanwaar het geblaf ge hoord werd, zag men 'net lijkje van «en oor genschjjnlijk pas geboren kind, dat door de honden reeds op drie plaatsen was bescha digd. De mogelijkheid is zeer groot dat het 'ijk reeds eenigen tijd onder het ijs zioh bevond, daar, gelijk men west, dan het be derf niet zoo spoedig intreedt, terwijl liet nu bij den ingetreden dooi te voorschijn kwam en door een hond is uit het water gehaald.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2