Gemengd Nieuws. sterven er nog militairen aan de daar men wonden of ziekten. In elk geval iet das goed zijn, dat het leger wat op verhaal komt, voordat een nieuwe expe- wordt ondernomen, indien zulks eens Izakelijk wordt geacht. BllESKEVS, 15 Februari 1895 ij de Dinsdag gehouden herstemming voor lid in het college van notabelen der Hcrv. Gein. alhier, is gekozen, de heer Dielemar. met H van de 20 uitgebraeh- iteimiien. De lieer A. F. M isse bekwam temmen. De ontvangsten van de stoomtram- itschappij Breskens-Maldeghem bedroegen urende Jan. 1895 ƒ4779,50" en Janu- 1894 ƒ4671.44 Sede. Ten gevolge van de gladheid der iten had zekeren Beiniers alhier het on- uk uit te glijden, met het noodlottig ge- g dat hij een been brak. 4ardeilburg. Dinsdagmiddag had op de Merskreek of Praatvliet* alh.er, eene hard- ringrijdcrij op schaatsen en een wedstrijd t de prikslede plaats, ten voordeele van wettigen. Ben dertigtal prijzen, bestaan- uit kleedingstukken, eetwaren en brand- tfen waren ter beschikking gesteld van geveer 40 deelnemers. Lustig wapperde het dundoek op de ijs— an en het weêr was kostelijk, zoodat menig- n xieli eene wandeling getroostte om ten kje te nemen. De belangstelling was dan ook zoo groot, t de mededingers vaak moeite hadden om lor de menigte heen te komen. Een woord van lof aan de commissie be- aande uit de herren A. van de Sande en Maas, raag dan ook niet achterblijven, ior den belangeloozen ijver door hen in ;zen aan den dag gelegd. Aardenburg, 11 Febr. lieden avond hield s muziekmaatschappij „Aardenburgsohe Fan- ren" in het locaal der sociteit „Spoor tot rielldsohap" hare jaarvergadering tot het aststellen der rekening over 1894. Daaruit bleek dat ontvangen was ƒ364.84 n uitg 'geven ƒ380.95, zoodat zij sloot met en iieucelig saldo vad ƒ16.11, welk tekort chter is gedekt door een in de maand Ja- uari gegeven concert. Van het renteloos voorschot zijn 2 aan- .eelen uitgeloot groot ƒ5 ten behoeve van levr de wed Bomme en don heer inr. A. t. J. van den Broecke. St. Anna ter Maiden. Dinsdag middag lad bij den landbouwer J. V. alhier een ■reurig ongeluk plaats. Een meisje van on- jeveer 4-jarigen leeftijd had de onvoorzich- igheid om te drinken door de tuit van een cetel, die gevuld met kokend water op den rachel stond, tengevolge watrvan het kind lich zoodanig verbrandde, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Niets kon echter meer baten, want nogden- zaltden nacht bezweek dj ongelukkige na een smartelijk lijden. zij ten slotte, „zegt een man, die voor nog geen twee jaren pas in den adelstand is verheven, en waarom Als bankier om zijn geld, en omdat hij voor den minister zaken doet op de beurs „Dat soort menschen is gewoonlijk het ergst, wat verwaandheid en trotschheid be treft", zeide Re.inwald. „Maar", zeide mevrouw Von Ingermann, „ik vind het raadselachtig, dat hij niet g e- voelt, hoe belachelijk hij zich aanstelt „Als hij het gevoelde*, antwoordde Bein- wald daarop, „dan zou hij er wel voor zor gen, zoo iets niet te zeggen. Dat woordje „Von* werkt op mensehen van zijn soort als de geur van dio plant uit de oudheid, die volgens de overlevering den Sint-Vitusdans tengevolge had. Maar u heeft me zulks niet teverge fs verteld, mevrouwIk zal met mijnheer Von Goldbnura kennis maken (H'urdl vervolgd.) Bij Kon. besl. is benoemd tot notaris in het arrondissement Middelburg, terstand plaats de gemeente IJzendijke, de heer F. Zjjlstra, candidaat-notaris te Axel. Sluis. Door de onlangs alhier opgerichte IJsclub, werd jl. Dinsdag een wedstrijd in het hard rijden gegeven voor minvermogen den, waarbij prijzen waren uitgeluofd, be staande in dekens en kleedingstukken ter wijl tevens voor eiken deelnemer 50 K.O. steenkolen beschikbaar was gestild. Er hadden zich niet minder dan 26 mede dingers, zijnde jongens van 14 tot 20 jaar aangemeld om elkander de uitgeloofde prij zen te betwisten. Het terrein, waar de wedstrijd zoude plaats vinden, was behoorlijk afgezet tn met vlag gen versierd, die lustig heen en weer wap perde», en het hunne bijdroegen om aan liet geheel oen feestelijk karakter te geven. Nadat door het lot de volgorde was be paald, werden de deelnemers en het bestuur ten huize van deu vooizitter der IJsclub, de heer Steinz, door het muziekgezelschap „A- pollo* afgehaald, en begaf men zich en corps naar de ijsbaan, waar de stoet reeds met verlangen gewacht en verwelkomd werd. Nadat de kampstrijd was geëindigd en de prijzen waren uitgereikt, werd door verschil lende straten eene wandeling gemaakt, voor- afgegaan door „Apollo". Het bestuur der IJsclub werd door den burgemeester in hartelijke bewoordingen dank gezegd voor de flinke leiding en de goede zorg aan dezen wedstrijd besteed. Evenzeer mocht het muziekgezelschap den dank der IJsclub erlangen voor de bereid willige medewerking in dezen betoond. Zoo behoort dan ook dit feestje weder tof de geschiedenis, dat, zoowel om het aange name als om het nuttige een gunstigen in druk achtergalaten heeft en voorzeker het. vertrouwen der ingezetenen zoodanig ver worven heeft dat de IJsclub bij eene vol gende gelegenheid wel niet in hare plannen tot organisatie van zulke feestjes zal beschaamd worden. Sluil, 12 Febr. In de op heden gehouden zitting van den gemeenteraad is benoemd tot hoofd der openbare lagere school in de kom der gemeente alhier, de heer K. ter Laar, met 4 van de 7 stemmen, zijnde de 3 overige uitgebracht op den heer A. Weis feit, onderwijzer te Krommenie. In die zelfde zitting werd machtiging ver leend tot den verkoop van hakhout. De begrooting voor 1895 werd gewijzigd, voor wat betreft de post „onderwijs", ten gevolge van meerdere uitgaven bij gelegenheid van het vergelijkend onderzoek van hoofd der school. Ten slotte werd aan de regenten der Godshuizen machtiging verleend tot wijziging hunner begrooting voor 1894. Biervliet. Ons featival schijnt door te zul len gaan. Er is door «ommigen ruim ingc- teekend, maar, zooals mij uit de lijst bleek, ook kleinere bijdragen vloeiden ruim. Het bestuur onzer muziekvereeniging hoopt niet karig te zijn met het zenden van uit- noodigingen aan de zusterverenigingen, op dat het feest zoo wel mogelijk moge slagen. De dag is bepaald op 23 Mei a. s, He melvaartsdag. Óver de al of niet 'gelukkige keuze van dien dag kan men lang praten. Het lijkt ons beter daarover niet te twisten, maar het onze bij to dragen tot een geluk kig slagen. Een ruim 4 jarig kind van een pol derwerker aan het fort te „Marken-Binnen" (N.-H.) geraakte al spelende in een bijt, en werd daaruit levenloos opgehaald. Dinsdagavond heeft zekere B., winkel bediende in een confectie-magazijn te Goes, zich in den winkel door een revolverschot van het leren beroofd. Het lijk is naar het gasthuis vervoerd. Omtrent de aanleiding ot deze wanhopige daad is nog niets met ekerheid bekend. De Antwerpsche correspondent dsr „N. B. Crt"., schrijft over de ijsgang in de Schelde, dd. 12 Febr. Nooit bij menschengehengeu volgden een zoo lange reeks dagen van zoo scherpe kou de elkander op als nunooit ook zag het er op de Schelde zoo treurig uit ah heden. Dezen morgeu met dalend tij lag heel de rivier voor de stad overdekt met ijs, zonder dat er eenige beweging in te bemerken was. De vorige dagen was dit ijs weer aan het vlotten gegaan met wassend tij, maar heden is hel, onbeweeglijk blijven liggen. Te drie nreu 's middags lag dezelfde hobbelige snliot- stnvloer op de Schelde voor de stad als he den morgen negen uren. Zonderling echter was nu, op (1e hoogte van het station Land van Waas, die vloer afgebroken in zoo rech te lijn, alsof hij langs een liniaal met een mes ware afgesnedenzoodat voor heel de stad geen water te zien was, tenzij aan het zuidelijk uiteinde, waar al het ijs was afge dreven stroomopwaarts en do breede plas ge heel open lag, behalve tegen de buurden der rivier. De stoombooten die gistermiddag zijn aan gekomen waren aan de kaai gaan liggen en werden nu gelost, zoodat er daar nog al be weging te bemerken wasop den stroom zelven was alles roerloos. Alleen had een groote stoomer nog beproefd te vertrekken achter den hoek, voorbij Austruweel lag hij onder vollen stoom stil, en hij zal daar wel de ebbe moeten afwachten om verder te ge raken. In zijne zitting van gistermiddag besloot de gemeenteraad de lusschenkomst van stads wege voor de helft in de onkosten veroor zaakt door hut bezigen van togers om het ijs te breken beneden den uitgang der dok ken. Die kosten bedroegen 25,009 fr. voor vijf dagen en vijf booten en 1000 fr. per dag en per boot meer voor de volgende da gen. Bij die gelegenheid is door het stede lijk bestuur nog eens herinnerd hoe de staat in al zijn plichten was te kort geschoten, met niet bijtijds de noodige maatregelen te nemen en mot te wachten totdat de nood aan den man kwam oin hem te keer te gaan. Maanden geleden en keer op keer heeft de stad aangedrongen om hulp te schaftende staat bleef werkeloos, het ministerie gewaar- digde zich niet eens te antwoorden op de brieven der stad, en toen de ijsgang zijn hoogste peil had bereikt werden dadelijk een paar ambtenaars naar Antwerpen gezonden o.u maatregelen te nemen. Het was wel is waar te laat, maar in de hoogdringendheid van het gevaar lag een middel om de stad te dwingen bij te dragen iu een uitgave die alleen voor rekening van den staat moest komen. Droevig en ergerlijk Met het stilvallen voor een goed deel der scheepvaart valt ook het werk van tiendui zenden stil in de stad en groeit de ellende in de arbeidende klas met den dag. Aan bereidwillige tusschenkoinst om den nood to lenigen zal het niet ontbreken. Gisteren opende een onzer dagbladen een inschrij- vingslijst ten behoeve der wvrkloozen. Beeds den eerster, dag werd voor een so.n van na genoeg tien duizend frank ingeteekend. Twee schaatsenrijders te Vlissingen re den Vrijdag iu volle vaart tegen elkaar, ten gevolge waarvan de een, een onderofficier der infanterie, eu eene hersenschudding be kwam. Zaterdag ochtend tnsschcn 7 en 8 uur stond een gedeelte van het hotel „De 'J'wee Steden" te 's Gravenhage, hoek Buitenhof en Practizijnshoek, aan de Oostzijde in brand. De vlammen stegen op uit het sousterrain alwaar de verwarmingstoestellen gestookt wor den. De oorzaak van den brand moet daar worden gezocht. Er waren 80 logeergasten in het hotel, die allen het brandende perceel nog intijds, som migen half gekleed, konden verlaten. Zij werden door de bewoners van omlig gende huizen op het Buitenhof opgenomen. Ten 9 uur was de brandweer, die met 6 waterslangen werkte, het vuur meester, doch lang daarna was men nog aan 't spuiten, omdat 't nog tusschen de plafonds brandde. De minister van buitenl. zaken, wiens de partementsgebouw tegenover het brandend perceel ligt, was op het terrein. De Kroonlijst van den tegenover het ho tel liggenden vleugel van het Ministerie is door de hitte dei vlammen geblakerd. Behalve door liet vuur, is in het geheele hotelgebouw door het water groote schade aangericht. Het water bevroor den spuit - gasten der brandweer aan het lijf zoodat de uniformjas was afgezet met ijskegels. Verschillende autoriteiten, onder wie de burgemeester der residentie, kwamen af en toe op het terrein van den brand. De commandant der brandweer verscheen, nadat hij in een hofje aan den Noordwal met een andere brigade van bet corps een hevigen binnenbrand terzelfder tijd onge veer uitgebroken bad gebluscht, ontstaan in een winkeltje, waar vuurmakers verkocht worden. De conservatiezaal met aangrenzende sa lons, zoomede de bovon-voorzalcn zijn door de vlammen vernield. Alle achter gelegen logeerkamers, de eetzaal en andere vertrek ken, keukens, offices, enz. zijn gespaard, zoo dat de exploitatie van het hotel ongestoord voortgang kan hebben. Door het personeel werden de reizigers tijdig gewaarschuwd en allen konden veilig de straat bereiken. Van hunne goederen werd ongeveer niets vernield. Koffers, pak kisten en/., werden mcerendeels in veiligheid gebracht. De opstal is verzekerd voor een bedrag van ƒ124.000. Mevrouw de wed. C'ordeweener, wo nende op den boulevard du Midi te Brussel, is het slachtoffer geworden van een bruialen diefstal. Toen zij Zondagavond thuis kwam, bemerkte zij dat een kast op hare slaapka mer was geopendeen kistje waarin zich voor een groote som aan cfficten had be vonden, was opengebroken, een doos met een kostbare verzameling juweelen was verdwe nen, evenals een aanzienlijk bedrag aan baar geld. De straatdeur vertoonde geen sporen van braak, en ook de kastdeur moet met valsche sleutels zijn geopend. De politie meent reeds op het goede spoor te zijn en maakt zich sterk de dieven spoedig in handen te heb ben. Er is in 't geheel voor ongeveer 365.000 fr. gestolen het juiste bedrag kon nog niet opgegeven worden. Bij een brooddepolhonder in de Blok- straat te Utrecht heeft het volgende onge val plaats gehad. Toen de oudste zoon, die met zijn broe der op een bovenkamer slaapt, Dinsdagmor gen omstreeks 8 uur ontwaakte, verwonder de het hem ten zeerste dat zijne moeder, die met twee zoons in een benedenvertrek sliep, nog niet scheen te zijn ontwaakt, waarom hij zioli dan ook haastig kleedde en naar bene den ging. Nauwelijks had hij echter de kamerdeur geopend, of eene verstikkende gasluebt stroom de hem tegen en dreigde hem het bewust— ziju te doen verliezen, doch gelukkig slaag de hij er nog intijds in om do buitendeur te openen en om hulp te roepen. Nadat het gelukt was, om door het openen van .leuren en ramen frissciie lucht in de kamer te brengen, kon men deze binnentreden en bemerkte toen met ontzetting dat zoowel de moeder als haar beide zoons nog te bed la gen en naar men meende, geen teeken van leven meer gaven. Gelukkig bleek bij nader onderzoek, dat zij bewusteloos waren toch achtte de ge neesheer, wiens hulp men had ingeroepen, hun toestand van dien aard, dat zij onmid- delijk naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Daar bij de slachtoffers aan huis geen gas wordt gebrand, vermoedt men, dat dit is ontsnapt uit de leiding eener voor hun wo ning staande stadslantaarn, die den vorige» avond schijnt gesprongen te zijn, en door de fundeering in de kamer is gedrongen. Hoewel do drie patiënten ernstig Jonge— steld zijn, schijnt er toch gegronde hoop te bestaan, dat zij weder zullen herstellen.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 2