Doctor BIJLSMA, Openbare Samenkomst Jas- en Whistkaarten. Rechtzaken. de Gebouwen II llétetjje pail „talivijt", niem ozaatflB Mian, Voorhanden C. BIELEMAN, Breskens- PETROLIET, J. P. ff. BESPIER Braste, V 1009 STAATSLOTERIJ. Aclvertentiën. Oog- en Oor-Arts, zoek eens na te zien of hij ook iets vermis te. En jawel, tijdens zijne afwezigheid nas in den vooravond omstreeks half zeven in gebroken en hadden de dieven, na de woning doorzocht te hebben, een kistje met effecten, den citer «net kist en een klokje ontvreemd. Van dezen diefstal kwam de bestolene eerst door de attentie der politie tot de ontdek king. Thane in het bezit van de wetenschap dat het in beslag genomene ontvreemd en de aangehouden jongen een der vermoedelijke daders was, werd hij terstond in arrest ge steld en ging inen tot de opsporing van zijn medeplichtigen over. Dit had ten gevolge dat spoedig daarna in de ouderlijke woning aan de Noord Molenstraat No. 10 werd aan gehouden de 18-jarige Klep en thans nog naar den derde, den reeds gemelde Dorus Wisdom, wiens ouders in pand no. 08 in dezelfde straten wonen, gezocht wordt. Dins dag ochtend is de aangehoudene, 6-jarige knaap met liet in beslag genomen geld en goed naar het politiebureau in de, Meermans- •straat overgebracht, waar Kiev reeds in be waring zit. Iu het ressort behoorende on- iler dit politiebureau heeft namelijk de dief stal plaats gehad. In zake J. S., werkman te Aardenburg, door de rechtbank te Middelburg veroor deeld wegens mishandeling, heeft het ge rechtshof te 's Ciravcnliage op nieuw een ge tuigenverhoor bevolen op den 28 dezer. Kantongerecht te Oostburg. Hij vonnis d. d. A Februari jl. zijn ver oordeeld wegens het niet toegelaten tot de uitoefening van een beroep, waartoe de wet eene toelating vordert, dat beroep builen noodzaak als be drijf uitoefenen, nadat nog geen twee jaren zijn verloopen sedert eene vroegere veroor deeling van de schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is gewordenJ. L. te Breskens ƒ10 boete subsidair 20 dagen hechtenis. op Zondag eens anders land bejagen zon- voorzien te zijn van een daartoe vereischte jachtactc noch van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebben de L d. D. te IJzendijke tot 2 tr.aal ƒ10 subs. 2 maal 4 dagen met verbeurdverkla ring van het uitgeleverde geweer ten behoe ve van 's Rijks schatkisthet bejagen van eens anders grond, zonder te zijn voorzien van een daartoe betrekke.lijke jachtacte noch van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende P. d. 11. te Cadzand 2 maal ƒ10 sub. 2 maal 4 d. wet verbeurdverklaring en uitlevering van het geweer of betaling van ƒ20 subs. 10 dagen het na binnen de laatste 12 maanden van de overtreding voorafgegaan wegens overtre ding der wet van 13 Juni 1857 (Stbl. no 87 te zijn veroordeeld niet van art,. 40 2e lid dier wet bejagen van eens ander grond zonder te zijn voorzien van eene daar toe betrekkelijke jaohlacte noch van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende I. J. te Watei- landkerkje tot 2 maal 7 dagen metverbeurd- verklaring en uitlevering van liet gewoel of betaling van ƒ10 sub. 20 d, het een openbaren weg in Zeeland berij den met twee aan elkander gekoppelde wa gens, niet dienende tol vervoer van ondeel- hare vrachten A. v. I,. te Maldeghem (Bel- gie) tot ƒ0.50 sub, 1 dag, het verwekken van rumoer waardoor de nachtrust kon worden verstoord C. L. Y. te Oostburg tot ƒ3 of 3 d. AAL T. te Bier vliet tot ƒ3 of 3 d.C. J. B. te Biervliet tot ƒ3 sub. 3 d.P. M. te Biervliet tot 3 sub. 8 d, idem te zamen en in vereeniging J. J. d. B. en G, S. beiden te Groedc ieder ƒ3 .of 3 d, het op drie verschillende tijdstippen in een goot in de kom der gemeente Oostburg on reinheden doen werpen S. D. v. d. V. te Oostburg tot 8 uiaa' ƒ0.50 sub. 3 maal 1 d. D. d. P. te Oostburg 3 maal ƒ0.50 of 3 maal 1 d. het in eene voor het publiek toegankelij ke Idealiteit waarvoor geen vergunning is verleend, sterken dcank in het klein toedie nen, tweemalen gepleegd 8. V. te Cadzand tot 2 maal ƒ10 sub. 2 maal 20 d. straatschenderij, waardoor gevaar of nadeel tegen personen kon worden teweeggebracht I. d. N. te Cadzand tot ƒ15 suh. 3 iL het binnen de kom der gemeente IJzen dijke, zonder vergunning van Burg. en VVeth. een pad schuren op een anderen dag dan die daarvoor is aangewezen li. v. C., A. M. E. en A. M. B. allen te IJzendijke ie der ƒ0.50 sub. 1 d. het in het openbaar zingen van een voor de eerbaarheid aanstootelijk lied P. E. 11. te IJzendijke tot ƒ5 of 5 d. strooperij van droog onbewerkt en niet vervoerd sprokkelhout, gepleegd door een kind beneden den leeftijd van 10 jaar, met oordeel des onderscheid» O. M. te Biervliet tot ƒ3 of 3 d. id. van te veld staande veldvruchten door idem \V. J. M., A. d. L en Al. M. allen te Biervliet ieder ƒ3 of 3 dagen. (Slot volgt.) nen der circulaire*) er builen stond, is door Z.Ed. niet. weerlegd. Hovend ion vind ik liet zeer onbegrijpelijk dat men, zonder goede stekken te steken zoo danig Optreedt, alsof men reeds over lief be langrijke kapitaal van 8 ton te beschikken lud. Op zijne vraag of ik reeds eene. uituoo- diging tot betaling heb ontvangen, veroor loof ik mij de vrijheid niet te antwoorden, omdat ik veronderstel, dat Z.Ed., alhoewel nu buiten de zaak staande, beter weet dan ik dat er nog geen verzonden zijn, en dat er hoogst waarschijnlijk geene zullen aange boden worden ook, wat, naar ik meen, met liet oog op liet gemaakt fiasco, de beschei denheid vrij wel nabij zou komen AA'aar ten slotte de lieer v. O. mij de zonderlinge verdienste toeschrijft om lang vóór tijd en erg leelijk te schreeuwen, heb ik de eer deze minder nette uitdrukking aan zijne beleefdheid over to laten. Nogmaals mijn dank voor de opname. Een Landbouwer. V Zie Mid d. Crt. van 22 Jan. 18%. Geachte Redactie De Notaris II. ILiiiiiiiuclier te «roe de, is voornemens 0111 op Dinsdag 1!) Febrnari 1895, des namiddags te 3 ure, in liet logement, bewoond bij J. C. Aerts te IJzendijke, ten verzoeke van RACHEL BRON, landbouwster te IJzendijke, als bowiudvoerdstcr over haren man JOHs. ALMEKINDERS, in éénc en kele zitting in het openbaar te verkoopen van een LANDBOUWERS-HOESTEED.) E op grond van de Hervormde Kerk van IJzen dijke, staande en gelegen in die gemeente, Oranjepolder, kadastrale Sectie A. nos. 202, 263 en 264, groot 23 aren 20 centiaren. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore rail genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT. De notaris II. ILi miniteller te Groede, is voornemens om op Haan dag 25 Februari 1895, des namiddags te 3 ure, in de herberg, be woond door J. Crince, op liet dorp Giert:tiet, ten verzoeke van zijne principalen, onherroe pelijk in ééne enkele zitting, in liet open baar te vorkoopeu gelegen in den „Geertruidapolder" gemeente Biervliet, kadastrale Sectie D. de nos. 86 tot en met 104, 89a en 89b, samen gloot 6 hectaren 5 aren 40 centiaren (of 13 Gem. 175 r. Gendscli) verdeeld in 3 pereeeleq met het recht van samenvoeging, alles breeder bij uitgezette plak biljetten omschreven. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT. De Notaris II. (i. llninmuelier te Groede is voornemens om op Dinsdag 26 Februari 1895, 's namiddags te 2 ure, aan de Haven te Breskens, ten verzoeke van de Heeren A. J. BOS Zn, houthandelaren te ATissingen, in het openbaar te verkoopen EENE GROOTE PARTIJ in verschillende afmetingen, waaronder ge schaafde en geploegde PLANKEN, RIB BEN, LATTEN, TENGELS enz. ZEGT HET VOORT. Haandag 11 Februari a.s., 's avonds te 6 uren, in de NED HERV. KERK alhier, der Vcrccnig. ten behoeve der Zending zaak, gevestigd te Breskens", met vier stemmig gezang cu verschillende voor drachten. Namens liet Bestuur, Ds. AV. II. II. DIJKMAN. XieuwHieuw geschikt voor alle Lampen, Kooktoestellen, Petroleumkachels enz. Verhoogd lichtsterkte. Helder wit licht zonder flikkering. A'oorkomt h"t doorzweeten der lampen, bespaart petro leum. Gevaar voor ontploffing door het ge bruik van Petroliet weggenomen. De lamper. verspreiden geen onaaiigenamen lucht meer. Gebruik 25 cent pej week. I X 1: Z O X D E X 8 T l K K E X. Mijnheer de Redacteur Verzoeke s. v. p. een plaatsing van on derstaand bericht in uwe courant. Ter voorkoming van verkeerde gevolgtrek king omtrent liet bericht iu uwe courant van dato 2 Februari 1893, No. 175, betreffende de ontvreemde ledige eierkist per stoomboot Valk I alhier gelost, dient het volgende ter opheldering. Ledige eierkisten worden, even als bij de beurtschipper», op de haven gezet tot geadrsseerde ze afhalen of laien afhalen, niettegenstaande blijven ledige kisten zoowel als alle goederen, zoolang ze niet besteld of afgehaald zijn, voor rekening en risico der Maatschappij of hare Agenten. - U dankzeggende, M. d. R., voor de ver leende plaatsruimte. Uw dw. dienaar, A. I. CORNELIS. Bresker.s, Febr. 1895. (We hebben geen oogenbük geaarzeld om bovenstaand schrijven op te nemen, wijl het strekken moet tot opheldering cener door ons verkeerd gemaakte gevolgtrekking, en volgaarne nemen we die dan terug. Des ondanks veroorloven wij 0119 toch eene enke le opmerking, nl. dat de geconstateerde ont vreemding beeft inocten plaats hebben op een tijdstip, dat geen of althans geen vol doend toezicht werd gehouden over goede ren, die toen nog „voor rekening en risico der Maatschappij of hare. agenten" waren, anders ware de ontvreemding niet mogelijk geweest. Zoolang de goederen niet besteld of af gehaald zijn, en zij dus voor rekening en risico dei Ata;-, schappij of hare agenten zijn, brengt o. i. die verantwoordelijkheid een be hoorlijk toezicht over, of zoo mogelijk eene behoorlijke opbergi ig van de onder hare be rusting zijnde goederen met zich möc. 11 K D.) Mijnheer de Redacteur Met verbazing las ik de toelichting van den lieer Van Oven, op mijn schrijven iu uw no. van 26 Jan. jl. En die verbazing, vermoed ik, zal wel door velen gedeeld wor- deu, wanneer uier. weet dat hij verklaart, dat op eene vergadering der permanente com missie bleek, dat de berichtgevers (dier com missie) te spoedig geloofd hadden, wat men algemeen hoopte, en dat er, te veel reke nende op een paar losse verklaringen te hard gestoomd was, redenen voor liem om hoe gewenscht hij liet tot stand komen der fabriek ook acht zich van verdere reelit- streekscbe medewerking terug te trekken, tengevolge, waarvan hij nu buiten de zaak staat. Dat dhr. v. O. nu buiten de zaak staat, geloof ik best, maar dat hij tijdens 't vcrschij- Zou liet niet mogelijk zijn oin, indien liet weder dit toelaat, een ijsteest te organisee- ren ten behoeve der armen onzer gemeente? Breskens, 8 Febr. '95. X. en Y. (AA'el zeker is dat mogelijk, wanneer een goeden wil, eendrachtige samenwerking en ecu welvoorziene beurs op den voorgrond staaniiiMutuors dan volgt de rest als van zelf. Kun.) 347"t0 I'rijzcn Trekking 1009 400 200 1Ü0 van 100 en daarboven. van Vrijdag 1 Febr. 16e lijst. No 10716 en premie ƒ30000. 5017 10657 16432 65ÜU 12363 7695 12144 17680 4911 568 17735 1627 Tr kking 3UUU 100 3227 4493 6056 10357 106 i 3 10634 12419 12419 12609 15775 18712 19590 van Zaterdag 2 Eebr. 17e lijst. No 10637 562 19021 20185 Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 10 k'eb. 1895. plaats. tijd. naam. Biervliet 11111. 2 u ds. Beekeringh. Breskens vin. 9 u ds. Dijkman. 9 um. 7 u Bijbelbespreking. Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat 11111. 2 u ds. Krol. Nieuwvliet ulll. 2 u ds. Dijkman. Sohoondijkc vm 9 u ds. Beekeringh. IJzeudijke vm. 9.30 ds. AA'ijiiiualen. Ev. Luth. Gem. Groede utn. 2 u ds. Van Meile van Sluis. Evangelisatie. Se.hoondijke vm. 9 u dhr. Rcudink. zal Haandag 11 Februari en vervolgens de tweede Haandag van ieders maand te con sulteeren zijn te Oostburg (ten huize van Me juffrouw PASMA) van 123 uur.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1895 | | pagina 3