P. MOGGRÉ, Breskens. HEEM- EN DAMES-LAARZEN EN SCHOENEN, like DoorniMe ElIMMI, Sctem bi Cement Portlanfl, aan zeer Voorloopig Bericht. Handelsberichten. Advertentiën. Maandag Mei 1894. J. LANSEN CROIN, Notaris. Opnieuw ontvangen Boorden en Manchetten. Handel in SCHOENWERK, ook 1 ogrbn= on lurgoiwerk. met deze, als //bedelvronw met twee stum- pcrts" haar voordeel te doen. Zij woonde bij de Sloter Baarsjes, waar des avonds het gekerm der kinderen de buren opmerkzaam maakte, zoodat de veldwachter door hen ge waarschuwd werd. Deze trof de kleinen zwaar mishandeld aan, overdekt met blauwe plek ken en bijna geheei versuft en verdoofd door slagen. Natuurlijk zijn de kinderen aan het wreede vrouwmensch ontnomen; het Leger des Heils heeft ze thans onder zijne hoede genomen. In een der Amsterdamsche bladen werd dezer dagen een hond te koop aangeboden, te bevragen aan het bureau onder de aan gegeven intialen. Den heer uit Utrecht, op de annonce re- flecteereude, verzocht inlichtingen en kreeg bericht, dat hij aan een opgegeven adres te Amsterdam den hond kou bezichtigen. Al daar gekomen, ziet hij geen hond, maar een omgeving, die hem weinig vertrouwen inboe zemt; hij werd door een kind te woord ge staan, die eindelijk eens zal gaan kijken of zij vader of moeder ol den hond ook vinden kan. Daar echter niemand kwam opdagen, ver trok de heer zonder houd, doch ontving den volgenden dag een brief met de niededeeling, dat na ziju verblijf in de woning een gouden horloge verdwenen was ter waarde van ƒ50. Wanneer mijnheer het terug wilde zenden of de schade vergoeden, dan zou men de zaak laten rusten. De. aldus bedreigde mijn heer stelde een en ander in handen der po litie en heeft sedert, naar ae „Utr. Crt." mededeelt, niets meer van de zaak vernomen. GEMEE.YTERAAD YAY SCIIOOYDMKE. Zitting van Donderdag 8 Maart. Voorzitter de heer P. van Houte. Tegenwoordig alle leden en de Secretaris. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is: I. Mededeeling van ingekomen stukken, als missieve van Ged. Staten, houdende goed keuring van het raadsbesluit tot af- en overschrijving van posten op de geineente- brooting en alg. burg. Arabest. II. Vaststelling van het kohier van den boofdelijken omslag voor 1891. De Voorz. deelt mede, dat op de uitge- reikte voorloopige biljetten naar aanleiding van de opmaking van het kohier geene re clames bij Burg en Weth. zijn ingekomen, waarop bij de beraadslagingen hierover opent. Dhr. De Smidt vraagt of er vele veran deringen gekomen zijn, waarop de Voorz. antwoordt, dat 4 aanslagen zijn verhoogd en 3 verlaagd terwijl enkelen zichzelve tot een hoogeie klasse hebben aangegeven. Daarop ;o<declt hij mede dat 87 aangeslagen en zijn ge- bplaatst in de le klasse, 25 in de 2e, 28 in vide 3e, 27 in de 4e, 13 in de 5e, 13 in de 13 in de 7e, 9 in de 8e, 9 in 9e, 6 in g|de 10e, 10 in de 11e, 4 in de 12e, 5 in ral|de 13e, 7 in de 14 en 1 in de 18e, tot een g lotaal bedrag van ƒ2996.75, en moet alzoo id rerhoogd worden met 6 pet. waardoor het el ledrag alsdan ƒ3979.28 wordt. ;oi De hoofdelijke omslag wordt daarna vast- jesteld met 6 stemmen, terwijl dhr. De 0( Imidt zich van stemming onthoudt, omdat a]iij door afwezigheid niet aan de samenstel- ff( ing heeft medegewerkt. - Aangehouden adres van den onderwijzer J. ft. Bosdijk om verhooging van jaarwedde, pi Nadat het adres nogmaals werd voorgc- htezen, deel de Voorz. mede, dat Burg. en iel iVeth. voorstellen tot afwijzende beschikking in ip het verzoek, daartoe geleid door de over- ht teging, dat de verhooging der onderwijzers- n| raktementen in deze gemeente nog zoo pas mi llaats vond, docli willen aan adressant te on :ennen geven, dat indien er termen bestaan t noals stijging der jaarwedden of eeu niet ingunstige toestand der gwiueentefinanciën, ^ij niet ongenegen zijn, om tot verhooging iel iver te gaan. ge Dhr. Luteijn, alhoewel niet ter vergadering ro van Burg. en Weth. tegenwoordig geweest in rijnde, kan zich goed met dit voorstel ver eenigen. Dhr. De Smidt, er op wijzende dat de. jaarwedde van adressant ƒ500 bedraagt en Goes en Zuidzande eveneens voor ƒ500 op roepen, ontzegt adress. de reden om de ver- koogiug op da niet-overeensteuimmg met andere gemeenten. Ook met het argument van Burg. en Weth. dat de de verhooging nog slechts onlangs in wtrking is gelreden, gaat hij volkomen mede. Het tweede deel van het voorstel bestrijdt spr.liever wensch'e hij aan de mededeeling der afwijzende beschikking niets toe te vue- gen. De raad moet zich 't recht voorbehouden en niets beloven; is eenmaal het woord ge geven, dan dient men zich daaraan te hou den. Hij voegt cr echter nog aan toe, dat hij niet wil beschouwd als iemand die een fatsoenlijk ambtenaar geen goed traktement gunt, integendeel hij is voor een behoorlijke bezoldiging. Thans echter moet hij zich tegen het verzoek verklaren. Het voorstel van Burg. en Weth. tot af wijzende beschikking op adressants verzoek wordt met algemeene stemmen aangenomen, en dat tot bijvoeging der mededeeling, dat nader op zijn verzoek zal worden gelet bij de behandeling der begrooting voor 1895, goedgekeurd met 6 tegen 1 stem, die van dhr. de Smidt. III. Goedkeuring der rekening van het alg. burg. armbestuur over 1893. Het onderzoek dier rekening wordt opge dragen aan de heeren van Bortel en Iz. Kis- seeuw, terwijl het presideum van den raad tijdelijk wordt waargenomen door den heer Luteijn. De inkomsten zijn, met het goed slot van '91 a ƒ77,51', ƒ242,51" en de uitgaven ƒ201,06, alzoo een batig saldo van ƒ21,45®. Het goed slot van '92 en dat van '93 samen ƒ56,07 bedragende, zal, wegens opheffing van 't armbesluur, aan de gemeente worden over gedragen, die thans de verplichtingen van genoemd bestuur op zich genomen heeft. De rekening wordt goedgekeurd met algemeene (5) stemmen. Hierop neemt de burg. het voorzitterschap weder over, en deelt mede, dat tot hem de vraag is gericht of de gemeentekamer mag worden afgestaan tot het houden-van zitting voor den penningmeester van het Ziekenfonds alhier en tot het houden van vergaderingen van het bestuur dier vereeniging, waartoe hij machtiging van den raad vraagt. Dhr. De Smidt heeft alleen bezwaar tegen deze toestemming, dat z. i. de vereeniging, die op zich zelf staat en geheel afgescheiden van de gemeente is, iets officieels krijgt, wan neer tot zulke doeleinden de gemeentekamer wordt afgestaan. Hij wenscht de gevolgtrek king te voorkomen, dat het den schijn heeft, alsof de gemeente annex met de vereeniging slaat, temeer omdat veel personeel van het gemeentebestuur tot het bestuur- dier veree niging behoort. In stemming gebracht, wordt het verzoek toegestaan met 5 stemmen, de heer Luteijn, en de Voorz. onthouden zich van stemming. Een verzoek van dezelfde strekking was gedaan door het bestuur der zangvereeniging //Kunstmin", om tijdens ecne uitvoering dier vereeniging de volgende weck te houden, de gemeentekamer als kleedkamer voor de wer kende leden te mogen gebruiken. De heer Van Bortel heeft hiertegen be zwaar. Hij vindt het een zeer vreemd idéé, de gemeentekamer te verlagen tot eeu kleed kamer voor eene tooneeluitvoering. Dhr. de Smidt vindt deze plaats ook min der geschikt. De Voorz. ziet hierin geen bezwaar; wan neer andere ingfzetencn eene gelijke aan vraag deden voor een ander doel, kan dit eveneens worden ingewilligd. Met het be stuur heeft hij reeds een en ander hespro- ken, over de te bewaren orde en het mo gelijke van een of ander gevaar. In dit lo gement bestaat nergens anders eene geschik- te gelegenheid. Dhr. de Smidt wijst nog op het feit dat dit juist moet plaats vinden in ecne loka liteit waaraan eene gelegenheid tot verkoop van sterken drank verbonden is. Ditmaal zal hij er echter niet tegenstemmen. Dhr. Luteijn vindt het jammer dat dhr. de Smidt de laatste questie ter sprake heeft gebracht, omdat de drankwet zulk een .slechte wet is De aanvraag wordt toegestaan met 4 tegen 1 stem, die van dhr. van Burfeldhr. Lu teijn en de Voorz. onthouden zich van stem ming. Als laatste puut. op de agenda komt voor, de invoering eener honden belasting. Dien aangaande zegt de voorz dat hij in de laatst gehouden vergadering de wenscheiijkheid heeft uitgesproken tot invoering eener dergelijke belasting omdat er toch zooveel honden los loopeu. De raad heeft zich toen eenstemmig daarvoor verklaard. Ook dhr. de Smidt is in principe voor eene hondenbelasting. Daarna wordt voorlezing gedaan van eene zoodanige verordening op de heffiug en in- vordening der gemeente Oostburg, waarop is besloten dat de losloopende of honden van plezier hooger zullen belast worden, dan die welke geschikt zijn ten dienste van den land bouw en andere nijverheid en ter bewaking van gebouwen en erven. Dhr. D'hont zou waak- en schaaphonden willen vrijstellen, waarop dhr. Luleiju zegt, dat hij zoo'n maatregel onbillijk zoude vin den, te meer omdat de meeste leden van den raad zulke honden hebben, waardoor deze vrijstelling den schijn eener willekeurige be lasting zou doen ontstaan. De Voorz. merkt nog op, dat de belas ting meer een politiemaatregel is, dan wel om er geld uit te slaan; het is om de vele op straat loopende hondeu te weren. Dhr. de Smidt acht het best, dat de ver ordening wordt omgewerkt en dan den leden ter inzage wordt tot-gezonden, teneinde haar beter te kunnen beoordeeleu, om haar daar na in eene volgende zitting te behandelen. Dienovereenkomstig wordt besloten. Bij de gewoue rondvraag, doet de heer van Bortel de vraag hoe de Voorz. heeft gedacht over het bouwen van een gemeentehuis. De voorz. zegt, dat dit een puilt van zoo ingrijpenden aard is, dat hij daarop niet di rect een beslissend antwoord kan geven. De gemoente-flnanciën laten het ten eer ste niet toe en waar zal men een geschikte plaats vinden. Dhr. van Bortel noemt daartoe een stuk grond van de bouw-inaatschappij. Enkele leden achten dit te ver buiten de kom. Om der belangrijkheid van dit punt wordt hetzelve aangehouden tot eene volgende ver gadering, waarna de zitting gesloten wordt. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is jl. Zaterdag veroordeeldD. V., 16 j., bakker te Groede, wegens mis handeling tot 7 dagen gevang. OOSTBURG, 7 Maart. Jarige tarwe f 0.00 f 0.00 f 0.06 Nieuwe tarwe 4.75 5,25 5,6u Jarige rogge 0.00 0,00 0,00 Nieuwe rogge |4,50 4,70 4,80 Nieuwe wintergerst 4.25 4,50 4,70 Nieuwe zomergerst 4,00 4,25 4.50 Haver 2.50 3,00 3,50 Paardeboonen 5,25 5,50 5,80 Groene erwten 5,70 6,00 0.00 Koolzaad 0.00 0,00 0,00 Predikbeurten. Nkd. Hbuv. Kurk. Zondag 11 Maart 1894. Biervliet vm. 9.30 dhr. Reudink. nin. 2 u ds. Beokeringh. Brtskens vm. 9 u ds. Dijkman. nm. 7 n Bijbelbespreking. Groede vm. 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm. 2 u ds. Dijkman. Nieuwvliet nm. 2 u ds. Krol. Sehoondijke vui. 9 u ds. Beekeringh. IJzendijke vm. 9.30 ds. Wijnmalen. Ev. Lutii. Gemeentk. Groede vm. 9 u dhr. Landwehr. Evangelisatie. Sehoondijke nm. 2 u dhr. Reudink. Voor de vele blijken van belang- b 1 stelling, sedert 1 Maart j. 1. ont vangen, betuigt de ondergeteekende zijnen hartelijken dank. Groede, 9 Maart 1894. JOH. H. KöHLER. Fotograaf VAN OVERBEEKE is voor nemens Zondag 11 Maart te Groede en Maandag 12 Maart te Breskens te werken De verkooping van PAARDEN, HOORNVEE en LANDBOUW GEREEDSCHAPPEN ten behoe ve van den heer ALMEKINDERS, landbouwer te Retranchement, na bij het voormalige Sluische Veer is bepaald op STOFFEN van af 18 ct. tot ƒ1.15, Chitsen van af 10 tot 42 l|2 ct. Kou»en van af 20 tot 70 ct. Zwarte en gekleurde strikken van af 15 tot 75 ct. ook GUMMIE BOORDEN, GAR.YEERSEL met en zonder KORALEY, Zijden Koordeffen en gestreept breikatoen en wolGordijn neteldoek Mutsen, Hoeden en Bloemen en meer andere artikelen. Wed. MEIJER, Bukskins. IN LOSSING: aan de haven te Breskens, eene lading voor W. WOITT1EZ te Breskens. ConcHrreerende prijzen. bericht de ontvangst der nieuwste soorten

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1894 | | pagina 3