KERSTKRANSJES, WAFELTJES, Nieuwjaarsbrieven J. G. Gerritsen, J. A. Neeteson, Hké Meisjes, alsmede luikerwafelijes, geslagen csschen hakhout, Versche Zoutebollen, 4-jarig wiigen hakhout, Gemengd Nieuws. Correspondentie. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentiën. Voorhanden J. NEETESON. Engelsclie kolen, Eede. Jl. Zaterdag leverde een twist tus- jclien twee buurvrouwen een zeer vermake lijke scene op. Bij do steeds hooger wor dende woordenwisseling, ontstak [een der 2 kijvenden zoodanig in woede, dat zij haar tegenpartij vastgreep en in een met water gevulde gracht wierp. De politie is met dit zaakje in kennis gesteld, Tot predikant bij de Ned. Hcrv. gem, te Biervliet is beroepen de heer J. A, C. van Leeuwen, caud, te Utrecht, Met ingang van 1 Jan, a,s. is de heer M. Lucieer, te IJzeudijke, prov. veearts 8e lias, bevorderd tot de 2e kl,, en als zooda nig benoemd te Oostburg, Bij de behandeling van afdeeling bin- nenlandsche Zaken der Staalsbegrooting voor 1894, wees de afgevaardigde voor Oostbnrg bij den post „winterscholen" op eene zuinig heid, die de wijsheid bedriegt. Ditzelfde j gold ook voor de proefvelden. Gaarne zag hij de commission van toezicht uitgebreid. De minister van binnen landsche zaken gaf in antwoord hierop te kennen, dat bij dank- I baar was voor den steun, dien de lieer Hen- Inequin gaf ten aanzien van de winterscho- lleii, doch moest evenwel opmerken, dat de [legeering behoorde te letten op de rijks-uit- 1 gaven. M aar hij de wenken ten aanzien van Ide uitbreiding dor commission van toezicht I gaarne in overweging zal nemen, wensehte I bij echter in deze de volle vrijheid yoor te behouden. Gisteren drong de lieer llennequin bij de Ibehandeling der begrooting Waterstaat" aan op liet tot stand brengen van de zoo noo- lilige verbetering der haven van Breskens binnen één jaar. Ilij herinnerd* daarbij aan de jarenlange lehoefte, die ten aanzien van die verbetering heeft bestaan. De visselierij, die in den laat- Iste.n tijd daar zeer is vooruitgegaan, heeft [geen voldoende plaats voor aanleg. Nog altijd verkeert nrn in eene periode Wan overwegingen. Voorts zou spr. gaarne pieten, of het niet mogelijk is een onderzoek te stellen naar den toestand van de. ha len te Philippine, welke haven zeer noodig Icrbetcrd uioet worden met het oog op de mosselvangst, die daar iu blocicndeu toestand perkeert. De Min. erkende het hooge belang van de laven te Breskens, vooral voor de kleine Scheepvaart, en hij verzekeit, dat de verbe— leiing zooveel mogelijk zal worden bespoedigd, zaak van Philippine zal de min. nader De mist heeft Zondag en Maandag de fieepvaart op de Schelde leelijk in de war iracht. De provinciale stoomboot Wester- itide, die Zondagmorgen 6 uur vau Ter (euzen naar Vlissingen was vertrokken, liep ip de hoogte van de Spijkerplaat aan den nd en bleef daar liggen tot 's avonds 8 lor, waarna hij door eigen kracht van de ilaat afkwam. Door de zware mist die er log hcerschte, was de kapitein verplicht 'oor anker te blijven liggen. Eerst Maan- amiddag te 4 uur arriveerde de boot te inisingen, Alzoo een reis van 34 uren. ledurende al dien tijd hebben de passagiers onder eten gezeten, daar niets aan boord as. Zelfs koffie was niet te bekomen. De assagiers waren verplicht, om, indien zij arm drinken wilden hebben, poederchocola- te drinken, die op de boot verkrijgbaar is k 25 cents de kop. Een boot, die van Vlissingen kwam, was dukkiger, deze kon de reis naar Ter Neu- n heen en weer maken. Maandagmorgen half acht vertrok de Wal- fen van Vlissingen naar Ter Neuzen en Tiveerde aldaar te 4 uur. De directeur ikte de reis mêe. - Over den Duitscben keizer loopenweer [-. lerlei praatjes. Sedert kanselier Caprivi een - oosje met kruit werd toegezonden, waarvan •sschen twee haakjes da afzender nog steeds I, tl bekend is, wordt verteld dat door de politie bijzondere maatregelen zijn genomen, ten einde het paleis en de persoon des kei zers te bewaken. Van dergelijke praatjes be hoeft men niet veel te geloovcn. Trouwens de anarchisten, die hier wonen, zijn niet tal rijk en staan toch reeds lang onder toezicht der politie. Ten allen tijde, zelfs in tijden van strijd, hebbPti deze vorsten zich, zonder gevaar, vrij door Berlijns straten kunnen bewegen. Aan eene bijzondere bewaking, gelijk o. a. voor Napoleon III noodig was, behoefde men hier niet te denken. Zelfs behoorde het, naar men hier vertelde, tot de bijzondere lief hebberijen van velen der Hohenzollerns om incognito 's avonds langs de straten te wan delen, ten einde het Berlijnsche leven te kan nen gadeslaan, zonder door het huldebetoon en de nieuwsgierigheid der goede Berlijn cru te worden lastig gevallen. Een van 's keizers voorvaderen, men meent Friedrich Wilhelm IV, liep daarbij eens niet onaardig in den val. De koning was nogal corpulent en onderscheidde zich door een bij zonder dik hoofd. Toen de koning op ze keren avond eenvoudig gekleed door een der achterbuurten wandelde, stond een soldaat te minnekoozen met zijn liefje, een knappe Ber lijnsche keukenprinses. De koning wilde een praatje maken, maar onmiddellijk stelde de soldaat zich in postuur en sloeg plechtig aan. „Waarom sla je voor mij aan", vroeg Frie drich Wilhelm. „Omdat de koning voor mij staat". „De koning? Waaraan kun je dat zien'. „Au die dicke Kop! antwoordde de eerzame Ponuueraan, want vermoedelijk zal het wel een Poinmeraan geweest zijn, op wiens rekening deze Witz wordt gesteld. Men schrijft uit Rozeudaal (N.-B.): Ook hier is het te merken, dat de win ter de tijd van gebrek is, tenminste men hoort bijna eiken dag van diefstal. Werd voor eenige dagen een aanzienlijke som gelds gemist op een onzer suikerfabrie ken, Woensdagmorgen vond men inbraak ge pleegd iu een andere suikerfabriek en miste men pi. m. ƒ50, waaronder de spaarpot van den klerk. Levende waar kunnen de dieven ook al gebruiken op een morgen vond een arbei der zijn geit gestolen en een ander zijn bok uit den stal Een treurig ongeluk had Dinsdagavond plaats op een schip aan de suikerfabriek te Halfweg. Door een rukwind viel de giek, van boven aan de mast gehecht, naar bene den en trof den werkman R. en het 4 jarig dochtertje vau den schipper, die zich op het dek bevonden. Beiden werden bewusteloos weggedragen. De spoedig aanwezige genees heer Melchior verklaarde den toestand van den man niet gevaarlijk, het kind was ech ter zoodanig getroffen, dat het spoedig over leed. Met verwijzing naar het bericht in de Staatscourant vau 15 en 16 October 11., no. 243, brengt de minister van buitenlandsche zaken in de Stct. ter kennis van belangheb benden, dat, blijkens mededeeling van Hr. Ms. gezantschap te Brussel, het verboij van invoer in Belgie van schapen en versch scha- pevleesoli, herkomstig uit Nederland met in gang van 18 dezer is opgeheven. De tekst van het liierboven bedoelde be sluit (opgenomen in den Moniteur beige) is als volgt Art. 1. Is ingetrokken het besluit van 10 October 11., houdende verbod van in- en door voer van schapen en versch schapenvle-sch, herkomstig uit Nederland. Art. 2. De invoer van bedoelde schapen is alleen toegelaten langs Je bureaux en hulp kantoren van het tolwezen, opengesteld voor den invoer van runderen van dezelfde her komst, en op de dagen en uren daartoe vast gesteld. Art. 3. Bij het aankomen in de bureaux af hulpkantoren van het tolwezen zullen de dieren ten koste der invoerders onderzocht worden door de veearts, belast met het sa- nataire toezicht op het rundvee. Wanneer de veearts bevinden zal, dat zij gezond zijn, zal hij dit vaststellen door mid del van een getuigschrift, gelijkvormig aan bijgevoegd model, en verklaren, dat de die ren naar de plaats hunner bestemming ge zonden mogen worden. Art. 4. Het tegenwoordig besluit is den 18en dezer in werking getreden. Uit Aardenburg komen klachten tot ons over de late ontvangst van ons blad. Wij kunnen die abonncs mededeelcn, dat de fout niet aan onze zijde ligt, daar alle cxx. zóó tijdig ter post bezorgd worden, dat zij im mer inet de eerste postgelegenhcid nï liet verschijnen der editie, verzonden kunnen worden. De eerste navraag behoort dus bij de postadministratie ten uwent te worden gedaan daarna koint de beurt aan ons. Intusschen twijfelen we geen oogenblik of de verzending zal na deze publieke mede deeling wel zonder stoornis gaan. Red. Arrondissements—RechtbankMiddelburg Zitting van Dinsdag 19 Dec. 1893. Yeroordeebl is A. M., 14 j., koewachter te Hoofdplaat, wegens diefstal tot 1 maand gevang. Zitting van 22 December. A. T., oud 21 jaren, werkman te Oost burg, is wegens mishandeling veroordeeld tot fit boete of 5 dagen hecht. Predikbeurte 11. Ned. IIkrv. Kerk. Zondag 24 Doe. I 25 Doe. 28 Dcc. Biervliet 9,30 Reudink. Kcudink Reudink 2 Wynmalon Wynmalen Breskens 9 Dijkman. Dy km au Dy km an Groede 9 Krol. Krol Krol Hoofdplaat 2 Krol. j Beckcringh Nieuwvliet 2 Dijkman. Krol Sclioondykc 9 G. Beckeringli Bcekoringli Bcckoringh Waterlandkerkje 2 Dykm&n I.Tzendyke 9 30 Wynmalon. Wynmalen Wynmalen Ev. Luth. Gemeente. Groede 9 Fregeres I Fregeres Fregeres Evangelisatie. Sckoondyke 9 Baervold. 10 Baervold 1 OOSTUEG, Jarige tarwe Nieuwe tarwe Jarige rogge Nieuwe rogge. Nieuwe wintergerst Nieuwe zomergerst Haver Paarileboonen Groene erwten Koolzaad 20 December, f 5.00 f 5.40 5.00 4,75 4.50 4,25 4,00 2.75 5,25 5,75 9.00 5,25 4,90 4,60 4,50 4,25 3,00 5,50 6,00 9,20 5.75 5,6 u 5,00 4,75 4,60 4,40 3,25 5,75 6.50 9,40 Zou Ce Krakelingen EN 12 cent per ons, 8 en 12 cent per ons, bij W. WEMELSFELÜERte Breskens. De Notaris II, ft. Ilamimiclier te Groede, is voornemens om op Vrijdag 19 Januari 1894, des namiddags te 2 ure, in het Baarzand- sche bosch, gemeente Groede, ten behoeve van de familie SNOUCK I1URGRONJE, in liet openbaar te verkoopen 2 heel a ren dik tot 1,10 meter; 1000 drooge en groene mutsaards. Vergaderplaats aan de boschwachterswo— ning. ZEGT HET VOORT. N.B. Einde Februari zal nog verkocht worden het op den dijk tusschen de Nieuvierhoren' en -Tong Baarzandepoldcrs. alsmede WITTE EN BRUINE voorhanden bij Breskens, W. LUTELTN Az. bij C. DIELEMAN, Breskens. •Zij, die wenselisn mede te werken, tot het oprichten van een Zieken fonds voor arbeiders, werklieden enz., gevestigd te Schoondijke, worden uitgenoo- digd tot bet bijwonen eener VERGADE RING op Woensdag 57 December 1893, des namiddags ten half rijf ure, te houden bij de Wed. C. A. Ha artsen te Schoondijke. Bij de door ondergeteekende ge houden verloting zijn de prijzen ge vallen op de volgende nummers 124, 159, 120, 29, 78, 16, 79, 160, 145, 144, 114, 108. Jacob Vïkherbrigge, Groede. ATdeeling Oustbiirg Wijl de heer J. L. I. DE BATS te Bier vliet officieel heeft bedankt voor de candida- tuur als voorzitter van bovengenoemde af- deeling, komt ons in zijne plaats het meest geschikt voor, de heer Burg. van Breskens, Groede en Nieuwvliet, wien wij onzen medeleden met welwillend heid aanbevelen. Voor Secretaris brengen wij den lieer Gemeente-Secretaris te Schoondijke, onder de aandacht van onze medeleden. Eenige leden dier Maatschappij. Puike grove voorhanden bij J. J. II A A R T S E N te Schoondijke, ad ƒ12,per 1000 K.G.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3