Stoomtra-Maatsctappii BRESKENS-MALDEGHEM. rteo 2 bouwland, Eon Woonhuis e. Een Setoor pp Erf, Onroerende Goederen. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentiën. te eene liaison a.in met de eveneens hij den lieer C. inwonende dienstbode, welke bij zoo ver dreef, dat hij zich op 28 Aug. 11 open lijk met haar gearmd langs de straat ver toonde, om leest te vieren. Zonderlinge samenloop van omstandigheden! In de Oosterstraat ontmoet v. d. K., verge- Held van zijne beminde, zijne wettige huis vrouw. Deze, in woede ontstoken over het gedrag van haren ontrouwen gemaal, vliegt zijne concubine te lijf, rukt haar den hoed van het hoofd scheurt dien in flarden. V. d. E., geene. woorden kunnende vinden om zijn gedrag tegenover zijne vrouw te I rechtvaardigen, ziet alles doodbedaard aan. Tot, bezinning terugkomende, zogt hij; Komaan, ik ben gekleed in eene nieuwe jas, ilcze verkocht, voor de opbrengst jij een nieuwen hoed en als er iets overschiet, ik een halfsleten jas bij een uitdrager." Dit loffelijke voornemen werd letterlijk uitgevoerd. De vrouw van v. d. E. inoest dit alles lijdelijk aanzien cn neemt, inwendig zinnen- de op wraak, vergezeld van haar 6-jarig dochtertje, den terugtocht naar de echtelijke woning aan en stelt |hare buren in kennis niet liet voorgevallene. Dezen, hierover terecht verontwaardigd, besloten onder elkander v. d. E. dat eens voor goed af te leeren. Zij haalden de vrouw over, hare woning te verlaten en hare ge- hecle huishouding naar een ander over te brengen Aldus geschiedde. Bij zijne thuiskomst Zaterdag avond vond V. d. E. zijne woning ledig, en in plaats van de hartelijke ontvangst van eene lietbebben- de eohtgenoote, maakte hij op eene meer dan voldoende wijze kennis met de vereelte vuisten zijner mannelijke buren, en liep tevens een paar paarsblauwe oogeu op, die een lid van het zoogenaamde schoone of zwakke ge slacht hem toebracht, en waarvan hij nog (enigen tijd de sporen op zijn gelaat kan vertoonen. Om aan de verbittering zijner aanvallers te ontkomen, zocht hij een goed heenkomen Uj zijn buurman, door ongemerkt de staldeur binnen te sluipen en zich op den zolder te verschuilen, waarn» hij de ladder optrok. De buurman in quaestie, met liet bezoek van dezen indringer niet gediend, sommeerde den ongenooden gast zijne woning te verlaten, aan welke uitnoodiging echter geen gevolg werd gegeven. Toen moest de buurman het ontgelden, die beschuldigd werd den „echtbreker" te beschermen. Eene talrijke volksmenigte for ceerde dc deur onder den uitroep„Er uit met den echtbreker!" Nu werd het tijd de hulp der politie in te roepen. Zij verscheen in den vorm van drie agenten op het terrein en haalde den Vervolgden ontrouwen echtgenoot naar omlaag, die, geëscorteerd door eene inmiddels tot honderden aangegroeide volksmenigte en ou der het zingen der tegenwoordig in zwang zijnde straatliederen, op eigen verzoek, om zich tegen de hem gerichte strooming te be schermen naar het hulpbureau werd gebracht. Dit niet zonder hevig protest van de zijde der vervolgers, die op weg naar het bureau de politic-agenten en den hun ontrukten de linquent niet alles bombardeerden wat zij op Straat vonden. gkmeemlraai» vak hreskf,xs, Zitting ran Dinsdag 5 September. Voorzitter de beer H. AVeijkman (waarn.) Tegenwoordig alle leden en de Secretaris. De heeren Monjc, van Houte cn van Ma le leggen in handen van den Voorzitter de bij de wet vereischtc ecden af cn nemen zitting. De Voorzitter wenscht ben geluk met hun- ,ne herbenoeming en hoopt dat zij in goede harmonie do belangen der gemeento zullen helpen behartigen. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Herbenoemd worden t«t Wethouder wegens aftreding als raadslid de heer Moojé met 7 stemmen, en tot wet houder wegens periodieke aftroding, de heer AVeijkman met 6 stemmen tegen 1 op den heer P. Rissceuw. Als ambtenaars van den burgerlijken stand de heeren Monjé, van Male en van Iloute, met algemeene stemmen De vergadering wordt gesloten. Rreskeiis. Huwelijks-Voltrekkingen. 81 Charles Mabcsoonc 28 j., jm. en -Maria de Brnijckere 80 j., jd. Geboorten. 19 Aug. Maria Catliarina, d. van Catliarina Elisabeth Notebaart. 20 id. Willem Johannes, z. van Johannis Jacobus Merrelaar en Judith Pieternella Jansen. 21 id. Abraham Hnbrecht, z. van Johannis van Luijk en Tanneke Jeannette Meijer. 24 id. Ilubreeht, z. van Jacobus van Kampen en Franeina Toussaint. 5 Sept. Clara Cornelia, d. van Johannes de Winde en Maria de Winde. Overlijden. 19 Aug. Martina Cornelia, 1 mud., d. van Anlbonie Boekhout en Antlio- netta Iteijnaars. 25 id. Johannes Simon la Boij 72 j., echtg. van Elisabeth Sara van Male. 3 Sept. Picter Btrnardus de Paauw 00 j., echtg. van Suzanna Maria Baas. 3 id. Maria Catliarina, lt dagen, d. van Cat liarina Elisabeth Notebaart. Hoofdplaat. Geboorten 17 Juni. Emma Rosalia, d. van Cl A. Thoniaes en Joh. M. van Daminc. 21 id. Emma, Maria, d. van J. J. Notebaart en S. M. de Looze. 6 Ju li. Wilhelmina, d. van W. II. Bondewel en Wilhelmina Jongman. 10 id. Cornelia, d. van Iz. Ocke en C. de Kubber. 22 id. Ro salia Huberta d. van J. B. van Acker en M. van Rompu. 23 id. Emma, d van J. B. de Smit cn M. Tb. de Smit. 27 id. Jo- zina, Johanna, d. van C. AV. Verplanke en S. M. Risscheeuw. 28 id. Mina, d. van A. Sijnezaal en E. de Vulder. 2 Aug. Christi na, d. van J. J. Blaakman en A. Steijaart. 9 id. Elisabeth Jacomina, d. van J. F. F're- mouw en M. Sinoor. 28 id. Maria Magda- lena, d. van M. F. Geernaert en C. Doffijn. Overlijden. 13 Juni. Petrus Joannes Fran- ciscus, 21 j., z. van J. J. Maes en S. de de Krijger. 18 id. Johanna Gcenstn 81 j., wed. van B. P. J. Goebert. 4 Juli. Johan na Maria Erasmus 1 j., d. van P. Erasmus en A. de Roover. 9 id. Filicita Amelie Bos sche 80 j., wed. van C. B. Temmerman. 25 id. Edeinondus, 3 mnd., z. van A. Boogaerd en St. A- Sijnecaal. 19 id. Cornelia Ocke 1 mnd., d. van Izaak en C. de Kubber. Huwelijks-Voltrekkingen. 15 Juni. Char les Louis Boogaerd 35 j., jin. en Einelia Iloogerwerf 24 j., jd. Bij bevelschrift der Arrondisse- ments-Reehtbank te Middelburg van den 7 dezer is rechtsingang verleend met bevel tot gevangen houding en instructie der zaak te gen Macliïel litini pier. oud 33 jaren, geboren te Sint Anna ter Muiden (Sluis) wonende te Groede, koewachter, thans in hechtenis te Middelburg. ter zake dat hij in den nacht van 30 op 31 Augustus 1893 in zijne woning aan de Marollepnt onder de gemeente Oostburg, zij ne schoonmoeder Maria Theresia Banckaert, zijne huisvrouw Rosa lia Bert en zijne schoonzuster Me- lanie Octavie Bert opzettelijk met voorbedachten rade, om het leven heeft gebracht door haar met een mes en een egtand, die hij tot dat doel van de hofstede van de Milliano, bij wien hij als koewach ter in dienst was, had medege bracht, zulke hevige verwondingen toe te brengen dat de dood als het ware onmiddelijk is gevolgd. Bovenstaande eerste vijf regelen verzonden we gisteren reeds per bulletin in onze ge meente. Uit de beoordeeling er van, is ons gobleken, dat men de inhoud niet beeft be grepen. Men dacht dat Lampier bekend had, doch dit is tot nu toe niet bet gevai. Ter verduidelijking van dien zin dan, wil len we onzen lezers bet, volgende mededee- leti Zoodra er tegen Lampier eenige verden kingen rezen, die deden vermoeden, dat bij of de schuldige cif medeplichtige was, heeft de officier van justitie tegen L. een bevel van voorloopige aanhouding uitgevaardigd, tengevolge waarvan bij naar Middelburg is overgebracht. Dit bevel is gedurende zes dagen van kracht, in welken tijd liet onder zoek kan worden voortgezet. Heeft dit riicl liet gewenselite succes, dan kan, op vorde ring van genoemden officier, de rechtbank in raadkamer, alvorens rechtsingang te ver- leenen, bij eene met redenen omkleede be schikking het bevel eenmaal verlengen, voor ten hoogste zes dagen. Brengt ook liet onderzoek gedurende dien tijd niets naders aan liet licht, waardoor bevel tot gevangen houding kan worden uitgevaardigd, dan is de aangehoudene van rechtswege vrij. Geeft echter bet onderzoek tijdens de eerste zes dagen genoegzame aanwijzingen, om g e- v a n g e 11 li onding Ie bevelen, dan is natuurlijk een aanvraag om voorloopige aan houding te verlengen, overbodig. E11 zoo staat nu de zaak van Lampier ten opzichte van den drieledigen moord aan de Marollepnt, waaromtrent, zoo wc goed zijn ingelicht, den brigade-commandant alhier, be langrijke uiededeelingen moeten gedaan zijn, en waarvan hoogst waarschijnlijk^ het bevel tot gevangenhouding, liet gevolg is. Daaraan kunnen we toevoegen dat door de geheimhouding van de bijzonderheden die met den inoord in verband zouden kunnen gebracht worden, liet onderzoek is vertraagd. Nogtans schijnen de talrijke praatjes, waar onder menige grove lengen als waarheid de rondte deed, der politie den draad in han den te hebben gegeven, waardoor een tipje van den geheimen sluier blijkt opgelicht te zijn. Had men, ter bevordering van het groote belang, dat bij de ontdekking van den schuldige, betrokken is, in plaats van hard nekkig stilzwijgen meer openhartigheid in dezen tegenover de politie betoond, wie weet of dan niet reeds de verpletterendste bewijzen boven het halsstarrig ontkennen gezegevierd zouden hebben. OOSTBURG, Sept. Jarige tarwe f 5.00 f 5.50 f 6.00 Nieuwe tarwe 5,00 5,50 5,90 Jarige rogge 4,75 5,Ou 5,20 Nieuwe rogge 4.50 4,75 5,00 Nieuwe win tergerst 4,25 4,50 4,70 Nieuwe zomergerst 3,50 3,70 4,00 Ilavor 6,00 6,50 7,00 Paardebocmen 5,00 5,25 5,50 Groene erwten 6,50 7,00 7,25 Koolzaad 9.00 9,25 9,40 Op Zondag 17 September e.h. worden uitgegeven van onderstaande stations naar SLUIS, geldig voor dc heenreis in de trei nen 6, S en 9 en 5, 7 en 10voor de terugreis in alle treinen, ook de extra- treinen, welke laatste van Shuis zullen ver trekken naar illafdeghem ten 10.30 n.m., naar Bres/eens ten 10.45 n.m. (Amsterdam- sche tijd.) Pr ij zeilt van Breuken* f 0.77'|,, van Groede f 0.65, van Sohoondijke f 0.55, van Oostburg f 0.30, van Aardenburg f 0.25, van Eede f 0.35, van Stroobrugge f 0 421|«, Van Jlaldeghem f 0.55. De kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de Agenten, van af Woensdag 13 Sep tember e.h. Gezelseliaps-hiljetteii worden op 17 Sep tember lliet uitgegeven. DE DIRECTEUR. VERHOOPIIO van De notaris J. Lansen Groill, is voorne mens om op Donderdag den 28 September 1893, des namiddags ten 2 ure, teil ver zoeke van do erfgenamen van wijlen Mej. M. FRELIER, wed. J. DE BRUIJNE, in de herberg „De Ronde Leeuw" bij P. du Huli.u te Zuidzamle, in bet openbaar te verkoopen en 9.02.20 Hectaren of 20 genieten 118 roeden (oude maat) alles te Zuidzande, verdeeld in 5 per ecelen, bij biljetten breeder omschreven. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van buvengenoemden Notaris. ZEGT IIET VOORT. l)e Notaris II. G. Hammaeher te Groe de, is voornemens om op Dinsdag 20 September 1893, des namiddags te 3 ure, in de na te mel den herberg, ten verzoeke van den lieer A. AAN 1)E SAN'DE en de erven van wijlen den Heer J. VAN DE SANDE, in liet openbaar te verkoopen in éélie enkele zit ting ingericht tot herberg, genaamd «nnrtl' Schippershuis, staande te Bres- sadfiskens, aan liet noordelijk uiteinde der Dorpsstraat cn kadastraal bekend Sectie D no. 1174, groot 1 are 01 cen tiaren aldaar, aan den achterweg, kadastraal Sectie D no. 1299, groot 66 centiaren; 3o. Ken W o o n li li i s j e en ERF aldaar, aan don Kijkuit, kadas trale Sectie D no. 1225, groot 39 cen tiaren. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan- toro van genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT. De Notaris II. G. Haiumaelicr te Groede is voornemen» om op AVorusditg 13 September 1893, des namiddags te 1 ure, ten verzoeke van den Heer P. JANSE GLERUM, vóór zijne woning aan de markt te Groede, in bet openbaar te verkoopen 1 Canapé, 1 Mahoniehouten Tafel op één poot, 1 Uittrcktatel, 2 gewone Tafels, 12 Mabonihouten Stoelen, 2 Fauteuils, 12 Stoelen met matten zittingen, ova- !le en andere Spiegels, 1 Kapokbed met toebehooren, Lampen in soort, 1 Ariston, ijzeren Fornuis, IJsslede, 'lob ben, 2 Kastjes, Geleierd-, Glas-, Aarde-, Koper-, Tin-, IJzcr- en Blikwerk, Tuin gereedschap, Brandhout en wat meer zal worden geveild. Betaling als gewoonlijk. ZEGT HET VOORT.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3