34351b Staatsloterij. Gemengd Nieuws. lleehtszaken. Laatste Berichten. Handelsberichten. Advcrtenticn. Te Koop: KOFFIE wenschelijk de amendementen naar de rap porteurs te verzenden, waaraan de heer Van Alphen het voorstel toevoegt, de verdere be handeling te verdagen tot het begin van de volgende zitting, nadat de verschillende a- mendementen zullen zijn toegelicht. Aangenomen met 62 tegen 33 st. Op voorstel van dhr. Schaepman wordt besloten het afdeelingsondcrzoek te doen aan vangen op 20 Sept. a.s. Iri de zitting van Donderdag werden zon der zonder hoofd, stemming de wetsontwer pen houdende wijziging eu aanvulling van sommige artikelen van de wet van 9 Mei 1890 (Staatsblad no. 79) tot regeling van het pensioen der weduwen en weezen van burgerlijke, ambtenaren, en tot onteigening voor de verbreeding der Nobelstraat te U- trecht aangenomen Te Bellingwoude werd Zondagavond omstreeks negen uur een moord gepleegd op he.t achttienjarig meisje Grietje lJzer. De dader Enjovan der Laan, vijl' en twin tig jaar, die zijn halve leven ongeveer inde gevangenis sleet om den sluikhandel, vlucht te over do grenzen. Om gegronde redenen zeker achtte hij zich ook daar niet veilig, keerde naar zijn lief vaderland terug eu werd Maandag-morgen omstreeks zes uur in hech tenis genomen. De aanleiding tot de.n moord is een klei ne woordentwist. De dader vervolgde de verslagcne, die eenc deur achter zich dicht trok om te ontkomeu, en stak haar door de kleine opening der deur met een kolossaal mes in den buik. Onder de. hevigste pijnen bezweek liet meisje eeuige uren later. In de nabijheid van Marendenmolen bij Groningen heeft Zaterdag-middag een al lertreurigst ongeluk plaatsgehad. Een drie tal Groninger knapen, die een wandeling maakten, wilden hun krachten beproeven door tegen de Zuidlaarder tram te loopen om op de buitenste treê van den wagen te sprin gen. Dit gelukte. Toen de conducteur het echter bemerkte, verbood hij hun daar te blijven staan. Twee sprongen er weder af en kwamen heelshttids op den grond terecht. De derde, de 12-jarige zoon van den heer J. Mulder, hoofd der school in de Agrico— lastraat, wilde dit voorbeeld volgen maar vóór hij het ten uitvoer kon brengen, ge raakte hij tegen eer. paal van den tolboom, die men juist passeerde. Hij werd achter over op den weg geslingerd, viel op de rails en werd door den volgenden wagen overre den. De arme jongen werd vreeselijk ge wond en was onmiddelijk dood. Vijfjaar geleden kwam de heer Stand- daarbuiten in het bezit van een jongen ooie vaar, dien hij groot bracht. Het dier liep vrij over het erf, en in de schuur ving hij meer muizen dan de kat. Na drie jaren gooiden kwajongens zijn poot stuk doch de huisknecht wist een houten pootje voor hem te vervaardigen. Van deze amputatie bekwam hij spoedig cn deed wcêr dienst zooals vroe ger, soms vloog hij een uur ver. .Dezer da gen kwam hij echter bebloed en vermoeid aanvliegen en het bleek, dat ook zijn andere goede poot verbrijzeld was. Op twee houten pooteu ging het niet, zoodat men het trou we dier heeft moeten doodschieten. In het Oosteidok ging Maandagavond ongeveer zeven uur een jongen van een jaar of veertien een bad nemen. Hij zwom eeui ge raaien in 't rond en scheen zich heel wel te gevoelen in 't verfrisschende water. Tot grooten schrik der omstanders zonk hij toen plotseling- Een jongen springt te water om hem te redden, maar kan hem niet bereiken. Nu begeeft zich een man te water en deze is zoo gelukkig den drenkeling te grijpen en boven te brengen. Doch 't was reeds te laat. De pogingen om bij den bewusteloozen drenke ling de levensgeesten op te wekken, bleven vruchteloos. Daar zat Zaterdagmorgen een juffrouw de ramen van beur woning aan de Qouver- r.estraat te Rotterdam schoon te maken, met zorgvuldigheid en vaardigheid en inet zeem en spons. Zij zat in het kozijn, het venster dichtgeschoven tot op haar knie, in de be kende gevaarlijke houding. Een man, keercud van zijn werk naar huis, stak de straat over en bleef onder het raam stilstaan. „Een schandaal is et" zei hij tot de omstanders, „zoo z'n kostelijk leven te wagen. Juf, jullie, je mag wel voorzichtig wezen, want as-je valt, potdorie, dan doe je een leelijke smak De juffrouw werkte kalmpjes voort, de me neer bleef naar boven staren en misschien zou het tooneel geruimen tijd zoo gebleven zijn, als niet een plotseling ongeval afleiding had gegeven. Daar ontglipte namelijk de natte spons aan de hand van de zindelijke huismoeder, zij viel, viel met bliksemsnelheid juist op dan neus van don welmeenenden heer, met zoo een bons, dat de koude vloeistof er met geweld uitspoot en Z.Ed. gelaat en klce- ren overspat werden met oen bruinachtig nat. De meneer, woedend, dorstend naar wraak, greep de spons, kneep die uit, stak haar in den zak, riep vol toorn: waster liever zelf uitgevallen, akeligheid," (hoe een mensch ms veranderen kan) eu ging toen kalmp jes verder. De juf schreeuwde, tierde, maar eer zij beneden stond, waren de man en de spons verdwenen. „Zoo'n gemeene kerel, zoo'n lage vent De man was intussehen de Batavierstraat ingeloopen, vloekend tegen de overdreven zindelijkheid van de Hollandsche vrouwen. Maar toen hij daar een arm moedertje zag staan, die met een klein lapje het venster glas voor haar beuedenhuisje stond te was- schen, toen kwam zijn goede hart naar bo ven. Hij haalde de nieuwe groote spons uit den zak en gaf haar die, zeggend„Hier moedertje, da's voor jou hoor!" „Zoo'u brave kerel, zoo'n goeie vent." Vóór eenigen tijd kregen twee negen jarige knapen te Tiel twist. Eene week later ontmoet de vader van den eenen jongen, de ongunstig bekende G. H., den anderen en dient hem door schoppen en slaan een stevig pak slaag toe. De jongen werd bedlegerig en is Maandag overleden. De heer De Groot te Gestel (N.-B.) is in het bezit vau een uit zijn tuin opge dolven aardappel, die zeer duidelijk een hon denkop vertoont met twee groote ooren, mond, neus en oogen. Te Utrecht staat in het „Korte Ro- zendaal", een steegje dat uitkomt op het Geerte-kerkhof, een bestedelingenhuis, waar in kinderen worden opgenomon die niet in een weeshuis kunnen komen, en dat eenc zekere vrouw Jansen tot „moeder" heeft Verleden Vrijdagavond, toen al de kinde ren naar bed waren, werd het oudste meisje wakker doordat een lange kerel met eene lecren pet op en gewapend met een groot mes zich vertoonde aan haar bed en haar met den dood dreigde, wanneer zij zou ver tellen hetgeen zij nu zag De bewoners van het straatje kwamen het verschrikkelijk bezoek toch te weten, en zoo ook al de in het huis bestede kinderen. Za terdag avond werden de kinderen door de dochter van vrouw Jansen naar bed gebracht, en zie, boven komende, zag ook zij het spook Nu werd de hulp van vier mannen in geroepen, die heldhaftig de trap beklommen, slechts weinige oogenblikken later met ver schrikte gezichten terug te keeren, want ook zij hadden „het spook" gezienja, zij waren één voor één door den geest tegen den wand geslingerd, De intussehen te hulp geroepen politieagenten bestegen nu met uitgetrokken sabel de trap, kwamen boven, doorzochten alles, maar vonden niets. Ofschoon cr niets „ontdekt" is, duren de oploopjes avond aan avond voort en hoort men aller lei verschrikkelijke verhalen van het spook. Een dame redde gisteren te 's Her togenbosch het leven van een 10-jarig knaap je, dat in de Dieze was gevallen, door flink weg in het water te springen. Sedert eenige dagen wordt in Middel burg het volgende druk besproken Eeu klerkje, dat geld voor zijn patroon ophaalde, kwam in een winkel in de Lan- gedelft, waar hij iets had gekocht, cn be weerde. dat hij een zakje met geld, ongeveer f 60, op de toonbank gezet had en heen gaande vergeten inede te nemen. Hij vroeg dit zakje met geld terug, maar men beweer de later, dat hij zich vergiste en inen niets van zulk een zakje met geld afwist. Zijn bewering weid echter zoo stellig her haald, dat politie en justitie daarin aanlei ding vonden zich met de zaak te bemoeien en oen door haar ingesteld onderzoek, waar bij de echtgenoote van dien winkelier een langdurig en herhaald verhoor heeft onder gaan, had tengevolge, dat tegen haar thans rechtsingang is verleend en de zaak in o- penbare behandeling komen zal (Tel.) Te Vlake is een 17-jarige jongen bij het zwemmen in het kanaal van Zuid-Be veland verdronken. Een witte raaf. De gevangenis te Zierikzée is geheel onbevolkt. Ing-czomlcii Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Kedaclie. Van Ingez. stukken wordt de copie niet tcruggezondeu. Mijnheer Naar aanleiding van het ingezonden stuk je in het notnuier uwer courant van 12 Aug. 11., ben ik zoo vrij U een plaatsje in uw veel gelezen blad te vragen. Het komt ine voor, dat de schrijver van dat stukje liet verder gebracht heeft in de kunst om ie mand verdacht te maken, dan in de kennis der Nederlandsche taal. Wat toch is 't geval Toevallig woont tegenover het. huis, waar het bekende voor val plaats had, een politieman en daarom moet die er de oorzaak van zijn. Een mooie gevolgtrekking 1 Wanneer de inzender nu kan bewijzen, dat buiten die politieman, niemand anders te Groede in 't bezit vau een revolver is, dan hoeft hij eenigen grond voor zijn schrij ven zoolang hij dat niet kan, noem ik zijn schrijven lage verdachtmaking. Of moest soms de politie weer de. zondebok zijn Er zijn nu eenmaal van die menschen, die een hekel hebben aan ieder die tot de politie in betrekking staat. Ten slotte wilde ik den inzender vragen, of 't niet een beetje veel van de politie ge vergd is, als hij verlangt, dat ze zóó bedre ven in 't behandelen van vuurwapens is, dat urnen" geen kogels meer in de straat kan schieten lien vijand van verdachtmaking. ArrondiseemenU'Rechtbank te Middelburg. Dinsdag 15 Aug. is veroordeeld: P M., 38 j herbergier te Oostburg we gens beleediging tot f25 boete subs. 10 da gen hecht. Voor liet eerste gedeelte van het surnu merairs-examen der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen, is o. m. geslaagd A- G. de Braai van Groede. Bij het te 's Grarenhage gehouden examen voor de acte Duitsohe taal (L. O.) zijn o.ru. geslaagd de heeren F. D. J. Risch van Breskens thans te. Rotterdam en R do Houdt van Groede thans tc Tholen. Trekking van Maandag 14 Augustus. 3e klasse. Ie lijst. Prijzen van f 100 en daarboven, f 25000 No 12059 f 1500 5615 f 1000 17901 14712 8788 f 400 13475 f 200 15930 'j 100 4909 7340 13060 17958 Trekking van Dinsdag 15 Augustus. f 5000 No 5428 f 1000 10432 f 400 14360 f 200 2106 100 6915 9146 15354 15949 Trekking van Woensdag 16 Augustus. f 2000 No 3303 f 1500 10353 f 400 1564 3160 14211 f 200 6236 13555 20942 f 100 2989 3891 3976 9650 10006 16747 Trekking van Donderdag 17 Augustus. f 1000 No 7760 f 100 11826 OOSTBURG, 16 Au gustus. Jarige tarwe f 5.00 f 5.75. f 8.25 •Jarige rogge 4,75 5,Ou 5,20 Nieuwe rogge 4.50 4,75 4,90 Nieuwe wintergerst 4.50 4,70 4,80 Nieuwe zoinergerst 0,00 0,00 0,00 Haver 7,0(1 7,50 7,60 Paardeboonen 5,00 5,50 5,75 Groene erwten 0,00 0,00 0,00 Koolzaad 9.00 9,25 9,40 Getrouwd A. V HEUGDE N 111 L, Opzichter van 's li jk»- Waterstaat kx C. V A 11 E K A M P, die, mede namens wederzijdsche familie, hun nen hartelijkeu dank betuigen voor de ve le blijken van belangstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Gravenland.) *«-» 2 groote VOGELKOOI E waarvan een (voorzij 1.35X1-30 M.) verdeeld in 5 rak keu met 4 jonge en een oude Kanarie voor f 10,en een (voorzij 0 G0X1-80 M. kunnende door schuiven in 3 vakken w<>r - den verdeeld, met 5 jonge en 2 onde Ka naries voor fl'h, Te bevragen bij J. J. OSSEWAARDE, drukker, Sluis. Het Schoonschrift-concours in ons „Geïllustreerd Zondagsblad". Het zal dengenen van onze inteckenaren op het „Geïllustreerd Zondagsblad", welke, hebben deelgenomen ann het Schoonschrift- concours, aangenaam zijn te vernemen, dat alle inzendingen ter beoordeeling in handen zijn gesteld van den bekenden Nederland- scben calligraaf, den heer Grkvkstuk. Hoewel het onderzoek en de beoordeeling van het groot aantal inzendingen natuurlij kerwijze eenigen tijd vordert, hopen we toch weldra in het „Geïllustreerd Zondagsblad" de namen dor prijswinners te vermelden. DE UITGEVERS. Verzoeke beleefd proef te nemen met de van /"0,7a en /0,80 per kilo, op Duit- sche wijze gebrand. Voor de concurrentie een goed hijsoort van 71 cent. BRKSKEXS. W. WEMELSFELDER. P.S. Mijn KINBERPJP-BESCHUIT is het beste iindervoedsel.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3