Zeewijding te Ostende 4 hectaren Braakrogge; Puike Duiisriic ioerbloem, Fraaie doozen Letterpost Gemengd Nieuws. Per Telegraaf. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Handelsberichten. Advertentiën. PLEIZIERREIS H Hectaren zware Wintergerst. Voorhanden Twee kinderen hadden zij bij zich; een zoon was vrijwillig in Argentinië achterge bleven. Schoondijke, 23 Juni. In de heden mor gen gehouden zitting van den Gemeenteraad, is met algemeene stemmen benoemd tot on derwijzeres aan school A. mej. C. S. II. A. Eraser, en zulks met ingang van 1 Ju li a. s. Oostburg. Maandagnacht werd bij gele genheid der kermis alhier, cell man zooda nig mishandeld, dat men vreest, hij zeil' bij herstel zijne gewone werkzaamheden niet zal kunnen hervatten. De dader is onbekend. Sluis. Maandagmiddag juist toen de tram deze gemeente kwam binnen rijden, brak do wagen van den landbouwer D. die met hooi geladen was, kantelde om, en kwam op de rails terecht. Door spoedige hulp van de in de nabij heid wonende personen had geene vertraging in den dienst van den stoomtram plaats. Sluis. De alhier gehouden collecte voor de zendelingen heeft opgebracht f 25,17. Sluis. Toen Zondag het muziekgezelschap van Middelburg in Vlaanderen uaar het fes tival te Wcstcapelle in België reed, schrok ken, even huiten de wijk St. Anna ter Mui den de paarden vail den in aantocht zijnden Belgischen train, waardoor zij op zijde spron gen en van den weg afraakten, met het on gelukkig gevolg dat enkele der muzikanten aan de knie licht gekwetst werden. Sluis. Tot leden der lloold commissie voor de op 16, 17 en 18 September a. s. alhier te houden tentoonstelling van Ooft en Tuin bouw en ecu daarbij op 17 September te geven festival zijn benoemd de heeren.1. II. Ilennequin, Eere Voorzitter, K. F. Koks- ma J. de Bruijne de Die, A. J. Borghstijn, J. Moest Jz., L. Iteirinau en P. Beun Johz. Sluis. Aan Mej. P. Dutieux onderwijzeres aan de openbare school A. alhier, is eene jaarlijksche toelage van f 100 toegekend, voor het geven van onderwijs in de'nutligft hand werken. Groede, 22 Juni. Ten overstaan van den alhier gevcstigden notaris, is lieden in het openbaar herveild en toegewezen aan den heer Beirlant te Brugge, voor de som van f SoOO, eene partij bouwland aan het Nieu we wegje, groot 2,8119 II.A- of 8 Gem. 187 K. Sluis. Dat men een brandend petroleum- comfoor zelfs geen oogenblik zonder toezicht mag laten staan, bleek ook weer deze week, toen men een ketel gevuld met water op het comfoor te koken gezet had, en men zich daarvan nog geen 5 minuten had verwijderd, stond bij de terugkomst het gehcele comfoor in den brand. Niettegenstaande de brand spoedig gebluscbt was, waren toch nog de wenkbrauwen van de bluschster verschroeid. Huitenlamlsclic Kroniek. De verkiezingen in Duitschland voor den Itijksdag, die zooals onze lezers weten, ten gevolge van zijn votum over de legerwet, is ontbonden, zijn afgcloopen. Zij hebben in som mige plaatsen verliezen verooizaakt, in andere daarentegen overwinningen bezorgd, en in vele disstrictcn herstemmingen noodig ge maakt. Net zijn de herstemmingen die goed moeten maken, wat de verkiezingen verkeerds hebben teweeggebracht, wil het doel des Kei zers bereikt worben. "Want zooals de stand van zaken nu is, staan de kansen voor de legerwet niet gunstig. De sociaal-democra tische partij heeft goede vorderingen gemaakt en men verwacht dat ze bij dc herstemmin gen nog aanzienlijk zal versterkt worden. Wijl het karakter der herstemmingen wel eenigszins zal verschillen van dat der ver kiezingen acht men Caprivi's zaak nog niet geheei verloren. Ging de eerste stemming vóór of tegen de legerwet, de herstemmingen zullen zich thans meer bepaaldelijk richten tegen de uitbreiding der socialistische partij. Menigeen ziet met belangstelling dei uitslag der herstemmingen tegemoet. Gesteund door rijks-, provinciale en ste delijke subsidiën, zal Brugge een zeehaven worden, door den aanslag van Jeen groot zeevaartkanaal naar Heijst. In het buiten land is overigens weinig nieuws. Men schrijft uit Amsterdam aan het „Utr. Dbld." 'tWas reeds een half uur na middernacht, en de straten en grachten van Amsterdam, een paar uur geleden nog druk met „lucht jes scheppende" wandelaars, waren leeg. Al leen uit liet centrum der stad, uit Kalver- straat en Dam, klonk nog het geratel van wielen, het zacht gegons van stemmen, het dreunend geschuifel van voeten over het as phalt. l)c hemel, een zacht blauwe zonnehemel, werd verlicht door het schijnsel der onder gaande maan. liet water in de grachten rimpelde zich voort in do richting van de Zuiderzee, de golfjes glinsterend in het zil veren licht, hier en daar een grillig kronke lende lijn, verguld, de weerschijn van de gasvlammen in de lantaarns. Twee kleine knaapjes, jongens van vijf en zeven jaar, de jongste schreiend voortgetrok ken iron de hand van z'n broertje, twee be kende kinderen, die dag en nacht rondzwcr ven door de cafe's om er centen op te ha len met het zingen van hun liedjes, liepen snel voort, dicht aan den huizenkant van 't Singel, waar de scheepjes gereed lagen voor de bloeminarkt. „Sutfcrtwees toch niet zoo hang, d'r is geen smeris in dc buurt!" snauwde de oud ste, cu hij gaf het vijljarig kind een stomp in den rug. 't Ventje zweeg. „Blijf hier staan, kijk goed uit, en roep als d'r iemand aankomtIk ga d'r een paar snaaien". En 't oudste kind liet z'n broertje alleen keek links en rechts langs de gracht en klau terde toen op een der bloemeusohuitjes. Angstig bleef 't andere ventje op den uit kijk. Z'n slaperigheid verdween, nu hij zich gevoelde een inauuetje van gewicht. D'r is niks hoorriep hij gerustellend na een poosje. De oudste sprong weer op den wal. Hij had een paar handen vol rozen en resida's gestolen uit het ruim, ze vlug in een krant gepakt, om ze den volgenden dag te ver- koopen aan de hoeren. „Nou meeriep hij. En heiden draaf den voort, langs de eenzame gracht, nu en dan schichtig omkijkend, als de nachtwind de boomen deed ruisclien, De jongen was brutaal geweest. Vlak te genover dat scheepje aan den overkant was een politiebureau. De wacht had den dief stal gezien; hij gaf er kennis van, en ter stond ging een agent do knaapjes na. Maar ze zagen den grooten strail'endcn man, en ze draaiden voort, straat in straat uit, terwijl de kleinste angstig schreide en bijna niet voort kon van vermoeidheid. Maar de agent lloot, en een collega schoot toe, en hij greep de beide ventjes bij den arm, maar voor liet oudste broertje gepakt werd, gooide hij de bloemen over de leuning van een brug. „Mee, smerig dieventuig en dc politie man trok de kinderen voort, en de jongste zeidc„Toe meneertje laat ons los. Hij zal 't nooit, meer doen. 't "Was de eerste keer, en me moeder bad 't, opgestookt". „Schei toch uit", riep de oudste veront waardigd „'k slaap liever in de nor dan in een vertrekkie". „Hoe is 't mogelijk, zulke jonge schapen zei een dikke juffrouw, die nog op was, in dc deur van ecu wijnhuis. De beide knapen sliepen dien nacht in de „dronkemanskamer." 't Is één geval uit honderden. COKRESl'OXREXriE. Aan te Sluis. Wegens plaats gebrek volgcude week. Red. Bij de heden door de Tweede Kamer der Staten-Generaal ge houden eindstemming over de Be drijfsbelasting is dezelve aange nomen met 55 tegen 34 stem men. Rreskens. Huwelijks-Voltrekkingen. 11 Mei. Jannis de Vuijst 23 j., wedn. ni Sen- tina Suzanna van lïoutc 20 j., jd. 11 id. Jacob Moelker 33 j., jm. en F'raiicina de Maillie 39 j. weduwe. 18 id. Petrus Ber- nnrdtts de Beu 33 j., jm. en Johanna Sn- zanna Martha Oosterling 24 j., jd. 25 Mei. Pietcr Le Feber 23 j., jm. en Calliarina Sa ra van Jloutc 23 j., jd. 8 Juni. l'ieter Jo hannes Jacobus Jansen 20 j., jm. en Fran- eina Maria van Geijten 20 j., jd. Geboorten. 17 Mei. 1'raneiDa Jaeoba, d. van Peter Strack en Erancina Verdnijn.1 21 id. Cornelia Catharina, d. van Daniel Pie- ter Smoor eli Suzanna van de Sande. 23 id. Jannetje Anna, d. van Jacobus Marteijn en Maria Oosterling. 30 id. Victor, z. van Franciscus de Clerck cu Suzanna Strak. 9 Juni. Maria Suzanne, d. van Pietcr Julian— nis Dierx en Maria van Roo. 11 Juni. Ma ria Johanna, d. van l'ieter Marinus Melies- te en ^Adriana de Rijke. 17 Jnni Pjcfer Jolian, z. van Willem Woittiez en Engclina Bertina Weug. Overlijden. 9 Mei. Victoria Augusta, en 10 id. Bertha Maria, 5 weken beiden d. van Leon Bernard Robert en Octavia Apol- lonia Pladel. 23 id. Iznak Marinus, IS mnd. z. van Abraham Verschelling en Ma ria Sara Milleinseu. 17 Juni. Johannes Fraueies 2 j., z. van Franciscus de Clerck en Suzanna Strak. 18 id. Jacobus Fran ciscus, 21 j., z. van Johannes Franciscus de Pauw en Maria Strack. Arrondissement»— Rechtbank te Middelburg Dinsdag 20 Juni is veroordeeld: wegens mishandeling P. M. 28 j., arbeider te Oostburg, tot 1 maand gevang. Zitting van 23 Juni 1893. lieden zijn vrijgesproken W. v. d. II., 48 j., kantonnier bij 's rijks waterstaat en onbezoldigd rijksveldwachter en J. J. v. d. 11., 24 j., notarisklerk, beiden wonende te Aardenburg, wegens eenvoudige Lelecdiging. OOSTBURG, 21 Juni Nieuwe tarwe f 5.75 f 6.25 f 6.80 Nieuwe rogge 4,75 5,00 5,40 Nieuwe wiutergerst 5,60 5,25 5,50 Nieuwe zoniergorst 0,00 0,00 0,00 Haver 0,00 0,00 0,00 Paardeboonen 5,50 5,60 6,00 Groene erwten 0,00 0,00 0,00 Koolzaad 0.00 0,00 0,00 Heden overleed onze geliefde vader, behuwd- en grootvader ADRIAAX ERASMUS, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Uit aller naam A. ERASMUS. Groede, 21 Juni 1893. gevestigd te Rotterdam, opgericht, ill 1S28. MAATSCHAPPIJ VAN LEVENSVERZE KERING, gevestigd te Rotterdamopgericht in 1835. 1'ER -f EKEllI.VG l' V TEGEN RRAXD- SCJIAUE, zoowel onderling ala tegen vaste premie. Nadere inlichtingen bij J. LANSEN C R O I N te Zuidzande. op /omlag ileii 2™ Juli 1893. van SL U1S naar O S TE N I) E, met de stoomboot „Stvd Sluis". Vertrek van Sluis 'sm7,00 V°rtrek van Brugge (bassin) 9,00 Aankomst te Ostende10,45 Vertrek van Ostende 's av. 5,39 Aankomst te Brugge (bassin) 7,00 Aankomst te Sluis9,00 Voorts alle Zondagen geregeldeu dienst van Sluis naar Ostende en van Brugge naar Ostende en terug. Tie Ondernemers, VAX l)ER KLOOSTER Si Co. PK 1CHTIOE la at it model OOK BloemenLintenI 'eeren en Blonden, aan zeer lage prijzen, bij F. MONJE, Breskens. Des Zondags geen verkoop. 11e Notaris II. G. Haiumaclier te Groede, is voornemens oui inct zijn ambtgenoot Dob- helaere to Watervliet, in het openbaar te verkoopen telkens des namiddags te 3 ure lc. op Woensdag 28 Juni 1893, in de gemeenten IJzapdüke, Grooten Jonk- vrouwpolder, ten verzoeke van den Zeer— eerw. lieer Fl. CORTVRIENDT en de er ven DOBBELAEKE: 2o. Zaterdag 8 Juli 1893, in de gemeente Hoofdplaat, op landen der hofstede van den lieer A. A. M. CORT VRIENDT, nabij het dorp A. VAN OVERBEEKE.Fotograaf is voor nemens te werken als volgt: Zaterdag, Zondag en Maandag 24, 25, en 26 Jlllli te Schoondijke. Verkrijgbaar: a 6,50 de 100 K.G., baal vrij. Rreskens. W. LUTEIJN, Azn. een rnime keuze met Knveloppcn. C. DIELEM VN, Breskens.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3