Eu» stasi ffiiitoriiiiolsii, 4 2 iii erwten, t, ziet en Paardenkeuringen. Laatste Berichten. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Ad verten tien. Mieuwe Sardappolen a 9 cent de Kop, Dc sedert eenige weken ter perse geannonceerde open brieven scliifnen zoo geperst te zijn. dat er niets van overgebleven is. 611 iiiiiviai. ive BOUWLAND, Attentie s. v. p. Breskens, J. BK II 11,1,1. Te bekomen: fuiko §la= of tafel-olie, als zij waren, niet zoo spoedig weg konden komen. Iemand, die op de tweede verdie ping werkte, verhaalt dat hij plotseling een geluid hoorde alsof er boven hein iets viel. Opkijkende zag hij hoe de zoldering inzakte, eerst langzaam golvend, het meest aan de voorzijde, en toen op eens met een geweldig geraas. Hij had nog den tijd 0111 den an deren toe te roepen, achterin te. komen, het geen velen nog juist konden doentoen werd het midden en voorgedeelte van den vloi r niedegeslee.pt, hetgeen zich op de eerste ver dieping herhaalde. Zij, die zich aan de ach terzijde van liet gebouw bevonden en som migen, die dicht tegen do zijwanden zaten, bleven gespaard, boewei sommigen bun les senaars vlak voor hen zagen verdwijnen. Dc muren van het gebouw zijn nl. blijven staan. Een neger-werkman, die in de laatste da gen in dc kelders werkzaam was, had reeds gewaarschuwd, aangezien hij zag dat de zol- ïeclit dering doorboog, wanneer iemand er over brie! liep- Waarschijnlijk is het gebouw zeer vei- n zijt zwakt door de uitgraving van den kelder, paari waarmede men in den laatsten tijd bezig was iedt. en waardoor de voormuur naar buiten is gaan wijken, zoodat de vloeren loslieten. Deze waren trouwens bezwaard met ontzaggelijke stapels documenten, vooral onder het jongste republikeinsehe bewind zeer vermeerderd door dc talrjjke pensionneeringen, want de repu blikeinen pensionneerden iedereen, die maar eenigzins eenc rol gespeeld had in den oor log tussehen Moord en Zuid. Het reddingswerk, is ouder het hartver- verscheurende gekerm der gekwetsten, ter stond aangevangen door personen van alle standenburgers, brandweermannen, vele geestolijken, enz. Het vordert echter zeer langzaam door do opeenhoping van balkon, puin, meubelen en papier, waardoor een chaos gevormd is. Het aantal dooden is niet zoo aanzienlijk als aanvankelijk is gemeld. Er waren vol gens de laatste berichten 25 dooden en een 60tal ernstig gekwetsten. Onder de dooden is ook de directeur G. Shunt. Het zijn uitsluitend mannen die omkwa men geen enkele vrouw bevindt zich onder de slachtoffers. Ilct blijkt dat de regeering der V. S. zeer goed wist. hoe bouwvallig het oude huis was. Men wilde het echter niet wegens zijn his torische herinnering afbreken daar het locals men weet de plaats was waar pre sident Lincoln werd vermoord door Booth den broeder van den pas overleden tooneel- ipeler. Dicht bij Leeuwarden zoo schrijft men woont in een klein dorpje een boer, die zich dezer dagen den baat van velen op den hals heeft gehaald. llij bezit namelijk in een zijner weilanden een waterkom (Fr. „dubbe",) waarvan ieder uit denjomtrek zich voorzag, daar deze smakelijk drinkwater be vatte, in dezen drogen zomer overal elders schaars te vinden. De eigenaar, die er zelf niet van profiteerde, ergerde zich echter bo venmate over dit verbruik, daar bij den voor raad voor zich alleen wilde behouden, niet omdat zulks noodig was, maar alleen wijl hij het vocht aan anderen niet gunde. Men stoorde zich daar echter weinig aan. De man in kwestie besloot evonwel, dat het uit zou zijn en het was uit. De geheel* „dobbe" is doortrokken met petroleum, door dezen onbegrijpelijken egoist er in uitgestort, is waardoor het water onge nietbaar is geworden. Kan men zich klein- tieliger handelwijze voorstellen? De man verdiende een Tantalus-straf met il de kwellingen daaraan verbonden. De verbittering is groot en zal, mocht de droogte lanhouden, wellicht nog tot handtastelijkhe den aanleiding geven. Lit Zierikzee melt men De heer Davenport, die cenigo dagen aan- >511 ook hier als vertegenwoordiger van de Sequah-maatschappij" optrad en de gewone ueuwsgierigheid opwekte, heeft thans aan let publiek bekend gemaakt dat die maat- chappij haar betalingen heeft gestaakt. Voor ligen rekening zal hij thans ziju arbeid voort- letten, terwijl hij zijne vordering op de Maatschappij in handen hoeft gesteld van ccn procureur alhier. Een agent van die Maat schappij uit Amsterdam is in aantocht om eveneens in rechten zich tegen den hoer Davenport te verweren. Zondag-avond gal' de lieer Davenport in de. concertzaal te Zierikzee, die stampvol was, eenige mededeclingen omtrent de verhouding tussehen hem en de maatschappij. In den beginne zoo luidt het verslag in de u'/i. Nieuwsbode" toen hij in ons land was, w erd er veel geld ontvaugen. Niet steeds hield dit echter vol, zoodat hij ver plicht was geld aan de Maatschappij te vra gen. Aan dit verzoek werd echter in het geheel niet of slechts ten deele voldaan, zoodat liij genoodzaakt was, om de eer der maatschappij te behouden, uit eigen midde len toe. te voegen. Tengevolge van dit een en ander drong hij aan op ontslag zij ner overeenkomst met de maatschappij, doch men weigerde dit niet alleen, maar dreigde hem zelfs, indien hij zulks deed, te ruïncoren. Vel wil de maatschappij dat hij naar A- merika zou gaan, doch daarvoor bedankte hij. Hij bood aan de zaak in Holland to koopen, doch daarvoor werd door hunnen agent, Dc Leeuw, twee ton gouds gevraagd, doch hierin wilde do heer Davenport niet treilen. Daarop heeft de lieer De Leeuw beslag gelegd op de paarden en rijtuigen dor maatschappij, llij wilde tevens de bedienden betalen, doch dezen weigerden, onulat zij in dienst van den heer Davenport waren. De lieer Davenport verklaarde, dat dc Sequah— Maatsohnppij hem f 5000 schuldig is, waar om ook hij de vrijheid heeft genomen beslag te doen leggen op datgene wal aan dc maat schappij behoort. Tot aanst. Vrijdag zal hij in dienst dor maatschappij blijven, doch a. s. Maandag over acht dagen voor zichzclven optreden. Hij zou zich in geen geval toe leggen op allerlei geneesmiddelen, die de de lieer De Leeuw verkoopt, doch zich slechts bepalen tot datgeno wat hij tot dusverre deed en zich later als masseur in Den Haag ves tigen. Sclioondijkc. Jl. Zondag vierde Anth. van Bortel, verpleegde in het armenhuis der Med. Ilerv. gein., zijnen 80sten geboortedag. De jubilaris en de overige bewoners der ar menhuizen werden op flinke wijze onthaald van wege de diaconien. Het muziekgezel schap, dat anders niet erg mild is met het bezorgen van serenaden, bracht hem er eenc. De lieer Geertscma Beckcring, predikant dankte namens de diaconie liet gezelschap voor do eer aan „Toontje" bcwezenj Sclioondijke, Voor dc bestaande vacatu re van onderwijzer aan school A, beeft zich ééne sollicitante aangemeld, Arrondissemen/s-Rechtianl- te Middelburg. Dinsdag 13 Juni zijn veroordeeld: wegens mishandeling P. li., 26 j., arbei der te Slijkplaat, gemeente Hoofdplaat, tot 45 d., hecht, A. J. 11., 26 j., visscher, te Breskcns, en P. M., 24 j arbeider, te Oost burg, beiden tot 14 d. gev. straf. Ontslagen van rechtsvervolging: J. B. V. 25 j., arbeider, te IJzendijkc, beklaagd van beleediging en mishandeling. Zitting van 16 Juni 1893. Heden is veroordeeld wegens verduiste ring F. F C. de V., 60 j., huisvrouw van 11. C., werkster le Sluis tot ééne maand gevan genisstraf. Znidzande. Geboorten. 4 Mei. Maria Sophia Emilie, d. van Pieter Jannes de Vlieger en Magdalena Luteijn. Hoofdplaat. Geboorten- Nathalia, d. van J. J. de Smet en Ph. C. Boxtael. Pieter Hubrecht, z. van P. A. van Houte en F. H, Vercouteren. Willem, z. van A. Rooze en S. JE Sijncsael. IOmilius Johannes, z van J. B. van Weijnsberge en St. van Ver- degein. Jacobus Johannes, z. van J. J. Kot- vis en JI. Bniggeinan. Louisa Maria, d. van J. A. Martens en E. M. van Opdorp. Jozephus Jacobus, z. vail J. J. Huijgli en A. Steijaert. Cainilius Joseplms, z. vatiTh. Boerjan en S. van Pamelcn. Emma, d. van L. I'. Steijaert en J. Jl. Hoogerwerf. Al- foiisus Desiderius, z. van A. J. Reijekaert en V. Vlaemini k. Jlaria Petronella Josephine, d. van P. J. Boumuns en Ph. J. van de Jlorr. Emma, d. van B. Eangeraad en S. M. van Zeele. Elizabeth Jlaria, d. van J. van der Hart cn O. Boone. Louisa Chris tina, d. van J. B. Verdonk en J. C. Kneut. Edmondus, z. van A. Boogaart en S. A Sijncdacl. Emma Sophia, d. van I'. F. .Ri teco en F. de Koning. David, z. van A. de Visser cn S. Jlarsilje. Jlaria, Felicita, d. van O. Spinnewijn en P. Steenmetser. Emma Jlaria d. vau B. E. Steijaart en P. J. Goebcrt. Theopliilus Johannes, z. van P. F. dc Looze en L. de Bie. Emma Pio- temella Jlaria, d. van A. C. Moes en S. Weijnen. Arie Johannes, z. var. J. Lensen en C. Facs. Overlijden. A. Koole, 81 j., weduwnaar van E. van Putie. F. 'd Olieslager, 2 in. F. S. A. Jansen 73 j., weduwe van 1'. J. 'd Olieslager. Jl. F. Geemaert, 53 j., vrouw van 11. Kneut. z, 22 m. Een levenloos kind van P. J. Ritcco en Jl. F. l'aequcr. Jl. I'll. Cooijman, 77., weduwe van J. L. Mar tin. Een levensloos kind van J. Blaakman en F. do Kramer. F. J(. llitieo, d. 7 m. Een levenloos kind van P. J. de Smidt cn S. L. Van JVaes. Huwelijks-Voltrekkingen. Jlei. E. Clement 29 j. jm. en C. E. de Jonge, 24 j. jd II F. van Verdeen, 23j.,jm. en Jl. Th. Gecr- uaert 23 j., jd. OOSTBURG, 14 Juni Nieuwe tarwe f 5.50 f 0.00 f 8.70 Nieuwe rogge 5,00 5,25 5,50 Nieuwe wintergerst 5,00 o,2 o 5,50 Nieuwe zoincrgerst 4,50 4,75 5,00 1 lavor 0,00 0,00 0,00 Paardeboonen 5,50 5,60 6,00 Groene erwten 0,00 0,00 0,00 Koolzaad 0.00 0,00 0,00 Jlevrouw J. WORTMAN-Scitoo. Noordgoume 10 Juni 1893. A. VAN OVERBEEKE Fotograaf is voor nemens te werken als volgt Zaterdag, Zondag en Maandag 17, 18, en 1» Juni te Oust burg. Zaterdag, Zondag en Maandag 24, 85, en 26 Juni to Schoundde. Hulst, Maand. 19 Jnni/s voorm, 11 uur, Oostburg, Diusd. 20 Juni 's nam, 3 uur, JOB. VAN DER HAVE, TE KOOP Breskens, bij W WOITTIEZ. Dc Notaris II, G. Hammxclier te Gronde, is voornemens om op Maandag 10 Juli 1893, ibs namiddags te 3 ure, iu de herborg be woond bij A. J. P. EGO te Hoofdplaat, ten verzoeke van den lieer I'll. Plasm hvmlt aldaar en de verdere erfgenamen van wijlen zijne huisvrouw M. I'. Wemmen, eerder we duwe van L. J. Wijffels en na bekomen rechtelijk bevel, in bet openbaar le velkoo- met kapitaal WOONHUIS, SCHUUR en verdere AAN1IOORIGHEDEN, op en met 8 Hectaren 87 Aren 77 Centiaren ERF, TUIN, BOOMGAARD en BOUW LAND, alles zeer gunstig gelegen in één blok, in dj gemeente en nabij het dorp Hoofdplaat en verdeeld iu 6 koopen, met liet recht van samenvoeging. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris II. G. Hanituacher te Groede, is voorneoiens om teil verzoeke van Mej. JACOB A DHONT wed. A. Kisskkuw te Breskens, op Vrijdag 36 Juni 1893, des namiddags te 3 ure, op landen der hofste de genaamd de Lente, bewoond door P. Yetihuir C.Cz. in dc gemeente O roede, in het openbaar te verknopen alles tc veltlo staande op landen van van gemelde hofstede. Vergaderplaats nabij het hofplein. ZEGT HET VOORT. van de partij groot 3,8149 Heet. tc Groede, ingesteld 8 Juni jl. op f 3102.op Donderdag 22 Jlllli 1893, te, 3 ure namiddag, ten lierbcrgc van dc Wed. Dn Meulemekster te Groede. Maandag 19 Juni a. s. hoopt onderge- teekonde het Giircelmukersrnk voor eigen rekening te beginnen. Ouder belofte eener goede bediening ver zoekt hij beleefd een ieders gunst. Jlet achting en Aanbeveling, UKd. Dm. Dn., Groede, C. BRAKMAN-Sbrlé. Ji.lt. Voor Breskcns cn omstreken wordt liet werk franco Breskens bezorgd. Ruime keuze nieuwst en meest verbeterde NAAIMACHINES, gewone en geëmailleerde l'etrolcurukooktoestellen aan lage prijzen, LEDIKANTEN en WIEGEN, BASCULES en GEWIGTEN, WATER FILTER VOGEL KOOI en STANDAARD, Koperen Blikken, Lantarens, voor Patent en voor Petroleum verder alles wat tot het Koper, IJzer en BI ik werk behoort. Puik wagen-, leder- en hoefsmeer. P.S. Reparaties aan naaimachines geschie den spoedig cn billijk. in fleecljevan Liter. bij J. FETEHS, Groede.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1893 | | pagina 3